Warnung: Illegal string offset 'type' in [path]/includes/class_postbit.php(293) : eval()'d code (Zeile 153)
} İŞTE AKP NİN CANIN SIKAN 7.000.000 KİŞİYE GİDEN MAİL - Sayfa 14 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 10.02.2009, 13:52   #131
barikat58
Usta Yiğido

barikat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

barikat58 Şuan barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.04.2016 17:19

Tecrübe Puanı: 2193 barikat58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: } İŞTE AKP NİN CANIN SIKAN 7.000.000 KİŞİYE GİDEN MAİL

Alıntı:
abircan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Tayyip Erdoğan’ın dikkatine...
“Baykal’ın partisinden olmasa, oyum Kılıçdaroğlu’a giderdi!”
10 Şubat Salı 2009
Arkadaşına gönder
Sitene ekle
Sayfayı yazdır

Başbakanlıkla tüccarlık bir arada gidebilir mi? Erdoğan bunu denedi.
2003’de Başbakan olduğunda, bazı ürünlerin dağıtımını yapan aile şirketlerinde hisse sahibiydi. Ancak eleştiriler üzerine bu hisseleri elden çıkardı.
Doğru olanı yaptı.
Peki, Başbakan’ın çocukları, gelin ve damatları ticaretle uğraşabilir mi?
Elbette uğraşırlar.
Gemi işi de yapabilirler, mısır işi de, pırlanta işi de. Bir büyük holdingin ya da medya kuruluşunun tepe yöneticisi de olabilirler.
Bunları yapabilirler.
Ama nasıl?..
Hangi ilkelere uyarak?..
Öncelikle şeffaflık gerekir.
Başbakan’ın çok yakınları ticaret yapıyorlarsa, bunun gizlisi saklısı olamaz. Ticari sırlar dışında her şey olanca açıklığıyla yürütülmek zorundadır.
‘Pırlanta’da bunu görmedik.
Gemi işinde düşük fiyat sorusu gündemdeydi.
Damatların tepe yöneticiliğinde, devletten ihale almış ve daha da alabilecek durumda olan bir grup gündemdeydi.
Devletle iş ilişkisi içinde olan bir holdingte, eğer Başbakan’ın yakınları görev yapıyorsa, bu dünyanın her demokrasisinde soru işaretlerine yol açar ve sorgulanır.
Bunun istisnası olamaz.
Bunun adı, ‘çıkar çelişkisi’dir.
Ve siyasetle ticaret arasında böyle çelişkilerin yaşanmaması için Amerika’da, Avrupa’da bu açıdan yasal düzenlemeler yapılmış, aynı zamanda ‘etik‘le ilgili yasalar çıkarılmıştır.
Devlet ihaleleri kılı kırk yararak düzenlenmiş, şeffaf hale getirilmiştir.
Siyasetin finansmanı da öyledir.
Seçim dönemlerinde siyasal partilere yapılacak yardım ve bağışlar kuyumcu titizliğiyle birtakım ilke ve kurallara bağlanmıştır.
AKP’nin son Tunceli örneğinde olduğu gibi, rahatça seçim rüşveti çerçevesine girebilecek ve siyaseti kirletebilecek olayları önlemek, öteden beri demokrasilerin başlıca dertlerinden biri olmuştur.
Bizim böyle dertlerimiz var mı?
Sanmıyorum.
Oysa AKP, AK vurgusunu özellikle yaparak iktidara geldi 2002 yılı sonunda. ‘Temiz siyaset’ iddiasıyla geldi.
Altıncı yılında iktidarının.
Etik yasası hâlâ çıkmadı.
Siyasetin finansmanı alanında titiz düzenlemeler yok.
Devlet ihale düzeni gerektiği gibi değiştirilmiş değil.
‘Çıkar çelişkisi’ne bugün hâlâ el sürülmedi.
Yolsuzlukla mücadele açısından kurumsal düzenlemeler altı yıldır doyurucu olmaktan uzak...
Neden öyle?
Önemsiz mi bunlar?
Üstelik, Avrupa Birliği’ne uyum çerçevesinde yer alıyor bu konuların tümü. AB Komisyonu’nun yıllık ilerleme raporlarında da eleştiri konularını oluşturuyorlar.
Niçin ipe un serildi öyleyse?
Örneğin bir etik yasası çıkarılmış olsaydı, AKP milletvekili ve AB Başmüzakerecisi Egemen Bağış, eşiyle birlikte belki ticarete atılmamış olurdu.
Ya da Tayyip Erdoğan ve Ali Babacan örneklerinde olduğu gibi Egemen Bağış da şirket hissesini devrederdi.
Veya gemi işinde, pırlanta işinde itina ve şeffaflık geçerli olurdu.
Veyahut ‘çıkar çelişkisi’ yasalara bağlanmış olsaydı, devletle iş ilişkisi içindeki holdinglerde ‘tepe yöneticiliği’ konusu ister istemez daha bir ciddiyetle düşünülürdü.
Bakın Amerikan demokrasisine.
Başkan Obama’nın bakan yapmak istediği kişi, otuz bin dolarlık vergi borçlusu çıkınca, adaylıktan derhal çekildi.
Başkan Clinton döneminde, yine bir bakanlık görevine getirilmek istenen kişi, evinde çalışan Meksikalıların sigortasını ödemediği ortaya çıkınca affını istemişti.
Avrupa’dan da çok örnek var.
Uzun lafın kısası:
Erdoğan ve AKP yıpranıyor.
Bu süreç önce orasından burasından ufak ufak başlar, sonra hızlanır ve bir gün bakarsınız, iktidar partilerinin önünde dipsiz kuyular açılıvermiş...
Türkiye çok yaşadı bunları.
Siyaseti temizlemek zor bu ülkede. Seçim kazanmak yetmiyor, ‘temiz siyaset özlemi‘ni gerçekleştirmek için...
Geçen gün halktan biri bana şöyle dedi:
“Kemal Kılıçdaroğlu, Baykal’ın partisinden olmasa 29 Mart’ta oyumu ona verirdim.”
Tayyip Erdoğan’ın dikkatine...

hani yazdıgın ilk şiir varya abi hatırlıyonmu bak şöleydi
BAHÇELERDE MAYDANOZ GEL BİZE BAZI BAZI
DAM ÜSTÜNDE SAKSAĞAN VUR BELİNE MOUSE
barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 10.02.2009, 13:57   #132
barikat58
Usta Yiğido

baktım yazı milliyet yazarı hasan cemal a ait.hürriyet ve milliyet koy çuvala vur duvara
barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 10.02.2009, 14:07   #133
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1180 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
barikat58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
O ZAMAN ALINMA KARDEŞİM BEN VERENE SORUYORUM NİE ALINIYOSUN.6. KEZ SORUYORUM ALLAH SORSA BENİM KULUMUN BAŞINI ACAN ZİYNETİNİ ORTAYA SACAN BEN EMRETTİĞİM HALDE BAŞ ÖRTÜSÜNÜ KALDIRAN PARTİYE NİYE OY VERDİN DESE NE DİYECEKSİNİZ
Çünkü öbür partiler senin yolladığın güzel dinimizi kirletiyorlardı diyeceğim. Benden değil dini siyasete alet eden, İslam dinini siyasetin pisliğine sokup kirleten, Allah'la, Kuran'la kandırıp oy alanlardan, Allah'ın Kitabın üzerinden rant sağlayanlardan Tayyip Erdoğan'dan, Yimpaş'tan, Fadıl'dan, Deniz Fener'inden hesap sorun, yetim hakkı yiyen Bilal Erdoğan'dan, Unakıtan yumurtalarından hesap sorun, yüce Allah'ım diyeceğim.... Bizim savcılarımız adam gibi hesap soramadılar diyeceğim....

Saygılar...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 10.02.2009, 14:11   #134
barikat58
Usta Yiğido

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Çünkü öbür partiler senin yolladığın güzel dinimizi kirletiyorlardı diyeceğim. Benden değil dini siyasete alet eden, İslam dinini siyasetin pisliğine sokup kirleten, Allah'la, Kuran'la kandırıp oy alanlardan, Allah'ın Kitabın üzerinden rant sağlayanlardan Tayyip Erdoğan'dan, Yimpaş'tan, Fadıl'dan, Deniz Fener'inden hesap sorun yüce Allah'ım diyeceğim.... Bizim savcılarımız adam gibi hesap soramadılar diyeceğim....

Saygılar...
vay bea çok cesur bir cevap oldu.peki örtüyü yasaklayan chp!bu mu ALLAHA yakıınlık!ALLAH ÖRTÜNÜN DİYOR.SİZ AÇIYORSUNUZ BUMU ALLAHLA OLMAK
Alt 10.02.2009, 14:12   #135
barikat58
Usta Yiğido

Ne açılımı kardeşim! Bunlar milletle dalga geçiyor!

Delinin biri kuyuya bir taş atmış kırk akıllı çıkaramamış…

Hayatı İslama ve Müslümanlara küfür, hakaret ve alaylarla geçmiş olan Cumhuriyet Halk Partisi şimdi İslami değerlerle ilgili açılım yapıyor…

Eğer İslami konulardaki açılım bu ülkede Cumhuriyet Halk Partisi’ne kalıyorsa vay halimize…

Düne kadar bu zihniyetin neler yaptığını unutmadı bu millet…
Atatürk’e bile hain davranan bir zihniyet bu konuda samimi olabilir mi?

Asla ve kat’a!

Ama nedir?
Seçim gelmiş kapıya….
Her gün bir şey yumurtluyorlar…

İslami değerlere bu kadar saygınız varsa…
Bu dindar insanları bu kadar çok seviyorsanız…
Neden onlar gibi yaşamıyorsunuz…

Mesele…
Neden Hacc’a gitmiyorsunuz da?
Hacc’a gidenlerle alay ediyorsunuz…

Neden namaz kılmıyorsunuz da?
Namaz kılanlarla dalga geçiyorsunuz…

Neden zekat vermiyorsunuz da?
Zekat verenleri aşağılıyorsunuz?

Neden oruç tutmuyorsunuz da?
Oruç tutanların burnundan getiriyorsunuz…

Neden haramdan uzak durmuyorsunuz da?
Helal çalışanlarla uğraşıyorsunuz…

Yapmıyorsanız bir sözümüz yok ama bari yapanlara karışmayın…

Bu bir samimiyet girişimi ise buyrun hodri meydan;

Üniversitedeki başörtü yasağını…
Kur’an kurslarındaki yaş sınırlandırmasını…
İmam hatipleri bitiren kesintisiz eğitimi…
Katsayı adaletsizliğini ortadan kaldırın…

Ve başta Ak Parti olmak üzere diğer partiler size destek versin…

Hazırlayın yasaları,yönetmelikleri…
Getirin meclise…
Kim bu milletin yanında kim karşısında herkes görsün…

Önce siz samimiyetinizi ortaya koyun..
Ondan sonra merak etmeyin millet zaten arkanızda yürüyecektir…

Bu işler çarşafa rozet takmakla olmuyor…
Çarşaflı hanımlara değer vermekle oluyor…

Başörtülülerle sahte fotoğraf çekmekle olmuyor…
Yasaklarını kaldırmakla oluyor…

Kur’an kursu açmakla olmuyor…
Önündeki yasakları kaldırmakla oluyor…

Ama eğer bunları özde değil sadece sözde yapıyorsanız…
-Ki bu milletin feraseti çok açıktır…-
Her zaman olduğu gibi bu defa da size gereğini yapacaktır…

Çok değil iki ay var seçime…
Somut adımları atın millet görsün boyunuzu posunuzu…
Merak etmeyin o zaman görürsünüz oyları…

Yoksa bu milletin kutsal değerleriyle alay ederek,değil iktidarı, muhalefeti bile göremezsiniz…

Demedi demeyin…
Bu millet sizden laf değil icraat ve samimiyet bekliyor…

GÜNÜN SÖZÜ

Bil ki, ibadetin ruhu niyettir. Güzel niyet ise ancak ihlas ile mümkün olur. Senden daha büyük olan ariflere ihlas gerekirse sana nasıl gerekmesin?

HZ.MEVLANA

CEVDET KARADAN ALINTIDIR.
Alt 10.02.2009, 14:13   #136
barikat58
Usta Yiğido

AYNENDE KATILIYORUM ALINTI DEVRİNE GECTİK TÜKENDİ FİKİRLER ERİDİ DÜŞÜNCELER
Alt 10.02.2009, 14:15   #137
barikat58
Usta Yiğido

kuran-ı kerim tamı tamına 1399 yaşında.6666 ayet 114 sure var.birde nur suresi var!!!nur suresi 31.ayet der ki"Ey Muhammed!) mümin kadınlara söyle; gözlerini şehvetli bakışlardan sakındırsınlar, cinsel organlarını harama bulaştırmaktan korksunlar, (açmaksızın) görülmesi zaruri olanlar hariç süslerini göstermesinler. baş örtülerini yanlarına sarkıtsınlar" ve ahzap suresi 59.ayet derki"Ey Peygamber! hanımlarına, kızlarına ve müminlerin hanımlarına söyle. evin dışında erkeklerin arasına çıktıklarında cilbablarını, kendilerini baştan aşağı örten dış elbiselerini üzerlerine alıp örtünsünler.bu, onların başkaları tarafından tanınıp rahatsız edilmemeleri için daha uygundur. Allah çok bağışlayan çok merhamet edendir." peki soruyorum şimdi bu 3. sorusum ALLAH DESE Kİ BEN EMRETTİM ÖRTÜNÜN DİYE ONLAR AÇTIRDI.SEN NEDEN BENİM EMRİME KARSI ÇIKAN PARTİYE OY VERDİN DESE NE DİYECEKSİNİZZZZZZZ.BUNU CEVAPLAMADANDA BAŞKA BİŞEY YAZMAYIN.BUNU HEP SORCAM ÇÜNKÜ CEVAPLAYANA KADAR
Alt 10.02.2009, 14:19   #138
ErdalGüler
Usta Yiğido

ErdalGüler - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ErdalGüler Şuan ErdalGüler isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.01.2010 16:37
Bejeweled Champion! Bloody Pingu Champion! Christmas Blackjack Champion! Lines And Squares Champion! Street Racer Champion! Virus 2 Champion! Yeti Bubbles Champion!
Tournaments Won: 5

Tecrübe Puanı: 794 ErdalGüler FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

CHP hakkında suç duyurusu
CHP'nin ''çarşaf ve Kuran kursu'' açılımlarıyla ilgili Baykal ve parti yöneticileri hakkında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusu...

Mahir Akkar adlı vatandaş, Baykal, CHP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyeleri, Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen, İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin ve Kocaeli Belediye Başkan Adayı Sefa Sirmen hakkında ve ''Partinin kapatılması talebi''ni de içeren suç duyurusu dilekçesini Başsavcılığa verdi.

Çıkışta gazetecilere açıklama yapan Akkar, ''CHP'nin artık laikliğin savunucusu bir parti olmaktan çıktığını, şeriatı çağrıştıran söylem ve eylemleriyle oy avcılığı yaptığını'' savundu.

Akkar, CHP Genel Başkanı Baykal'ın, parti kuruluş ilkelerine ihanet içinde olduğunu ve takiyye yaptığını ileri sürdü.

KAYNAK:[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Konu ErdalGüler tarafından (10.02.2009 Saat 14:30 ) değiştirilmiştir..
ErdalGüler isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 10.02.2009, 14:23   #139
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1180 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
vay bea çok cesur bir cevap oldu.peki örtüyü yasaklayan chp!bu mu ALLAHA yakıınlık!ALLAH ÖRTÜNÜN DİYOR.SİZ AÇIYORSUNUZ BUMU ALLAHLA OLMAK
Bak Barikat gadaşım, türbanı böyle internetten felan tartışmak yanlış bence konuyu oradan çıkartın... Yanlış anlaşılmalar ve kırılmalar olabilir.... Başörtüsü Tanrı'nın emri midir? Kuran'da yazar mı? Yazarsa ne anlatır? Din alimleri ne diyor? Okullarda, devlet kurumlarında aslolan türban yasağı mıdır? Yoksa dini sembol yasağı mıdır? Türkiye'de başörtüsü yasağı ne zamandan beri uygulanıyor? Hangi parti döneminde başladı? Kim iktidardaydı? Bunları tartışmak incelemek gerek... Burada bunların hiçbirisine istendiği gibi cevap verilemez inancındayım... Eğer bir fırsatımız olursa Sivas'ta felan görüşür bu konuyu tartışırız... Tamam mı sevgili Gardaşım...

Bizim Türk olmamız, Sivas'lı olmamız yeterli birbirimizi kırmanın manası yok yanlız ben şunu söyleyeyim AKP dini sömürüyor, oy kazanıyor ve onu nakte çeviriyor.. Bu açık seçik ortada kendi çocuklarını zengin etmek için devlet gücünü kullanıyorlar hepside zengin oldu zaten... Para da parayı getiriyor, iktidarı kaybedeceği dönemlerde bazı ekstra işler yapıyorlar yeniden kazanıyorlar Devlet kurumlarını satıyorlar çünkü ekonomi kötüye gidiyor başka türlü ayakta tutamazlardı, çünkü yiyorlar sadece kendileri değil çevreleri de yiyor bizlerde aç geziyoruz... Devlet kurumları bitti şimdi topraklar satılıyor, İsrail nasıl kuruldu biliyorsunuz değil mi? Peki Fırat ve Dicle nehirleri arasında en çok toprak satın alan ülke hangisi onu biliyor musunuz girin tapu kadastrodan resmi istatistiklere bakın derim, ya da Ermeniler neden Ağrı'dan Kars'tan toprak alıyor Alanya Antalya dururken...
Yazık oluyor... Biz birbirimizi yiyoruz adamlar zengin oluyor bir de toprakları satıyor... Yazık....

Saygılar...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 10.02.2009, 14:24   #140
barikat58
Usta Yiğido

Alıntı:
kuran-ı kerim tamı tamına 1399 yaşında.6666 ayet 114 sure var.birde nur suresi var!!!nur suresi 31.ayet der ki"Ey Muhammed!) mümin kadınlara söyle; gözlerini şehvetli bakışlardan sakındırsınlar, cinsel organlarını harama bulaştırmaktan korksunlar, (açmaksızın) görülmesi zaruri olanlar hariç süslerini göstermesinler. baş örtülerini yanlarına sarkıtsınlar" ve ahzap suresi 59.ayet derki"Ey Peygamber! hanımlarına, kızlarına ve müminlerin hanımlarına söyle. evin dışında erkeklerin arasına çıktıklarında cilbablarını, kendilerini baştan aşağı örten dış elbiselerini üzerlerine alıp örtünsünler.bu, onların başkaları tarafından tanınıp rahatsız edilmemeleri için daha uygundur. Allah çok bağışlayan çok merhamet edendir." peki soruyorum şimdi bu 3. sorusum ALLAH DESE Kİ BEN EMRETTİM ÖRTÜNÜN DİYE ONLAR AÇTIRDI.SEN NEDEN BENİM EMRİME KARSI ÇIKAN PARTİYE OY VERDİN DESE NE DİYECEKSİNİZZZZZZZ.BUNU CEVAPLAMADANDA BAŞKA BİŞEY YAZMAYIN.BUNU HEP SORCAM ÇÜNKÜ CEVAPLAYANA KADAR
kıbrıslı kardeş al sana kuranda yazıyor.bunu 3.kez ekliyorum.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)