Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 18.10.2009, 02:22   #141
ayten58
Yasaklı
NO AVATAR

ayten58 Şuan ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.03.2010 20:23

Tecrübe Puanı: 0 ayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart hayırlı sabahlar.

ben düşündümki biz gece kuşlarınada bir sayfa açalım hani varya iyi geceler
hayırlı cumalar falan
bizde hayırlı seherler nasıl çünkü seher vaktine kadar burdayız
şaka bir yana hayırlı sabahlar bizede dimi varmıydı be hiç yabancıma gelmedi boş yeremi açıyorum yoksa neyse varsa kapatırlar geri önemli değil dimi ama
ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 18.10.2009, 06:04   #142
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt
Standart Cevap: hayırlı sabahlar.

hayırlı sabahlar herkese
Alt 18.10.2009, 06:23   #143
Klimasuyu
Usta Yiğido

Klimasuyu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Klimasuyu Şuan Klimasuyu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1415 Klimasuyu isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Cevap: hayırlı sabahlar.

Günaydın Sivas'ın yiğideleri ve yiğitleri
Sabah sabah yazmak istedim beğitleri
Doğan ÜRGÜP kesiyormuş söğütleri
Günaydın Sivaslılar, hayırlı sabahlar olsun...

Orası soğuktur, sabah ayaz olur
Ancak mayıstan sonra yaz olur
İki yüzlü insanı seyrek olur, az olur
Günaydın Sivaslılar,eviniz neşeyle dolsun...
Klimasuyu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 18.10.2009, 09:17   #144
ABDULLAH DUMAN
Usta Yiğido

ABDULLAH DUMAN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ABDULLAH DUMAN Şuan ABDULLAH DUMAN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.01.2016 12:29

Tecrübe Puanı: 1015 ABDULLAH DUMAN COK SEVILEN BIR KISIABDULLAH DUMAN COK SEVILEN BIR KISIABDULLAH DUMAN COK SEVILEN BIR KISI
Standart Ünlüler ve Benzerleri

Şevval Sam - Lucy Lawless

Koray Aydın - Nihat Hatipoğlu

Mehmet Yıldız - Sinan Şamil Sam

Mehmet Ali Alabora - Hrithik Roshan

Paris Hilton - Ece Filiz

Pelin Karahan - Katie Holmes

Salih Neftçi - Şeyh El Maktum

Sertab Erener - Zeynep Casalini

Spartalı - Caner

Teoman - Amitabh Bachchan

Kofi Annan - Morgan Freeman

Melih Gökçek - Mahir Güllü

Robert De Niro - Avni Danyal

Snoop Dog - Song

Biz ki, Tunada Abdest Alıp, Viyana Önlerinde Namaz Kılanların Evlatlarıyız !
ABDULLAH DUMAN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 18.10.2009, 09:23   #145
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt
Standart Cevap: Ünlüler ve Benzerleri

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

ilk tespitlerime göre en çok bunlar benzemiş gibi geldi bana
Alt 18.10.2009, 10:14   #146
ayten58
Yasaklı
NO AVATAR

ayten58 Şuan ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.03.2010 20:23

Tecrübe Puanı: 0 ayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Ünlüler ve Benzerleri

memoli dışında hepside birbirine çok benziyor
mehmetali alabora diğerinden daha yakışıklı ağzı burnu daha küçük.
ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 18.10.2009, 14:15   #147
65serdal58
Usta Yiğido

65serdal58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

65serdal58 Şuan 65serdal58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.05.2016 10:20

Tecrübe Puanı: 1317 65serdal58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: SİYONİST LOBİLERDEN YARDIM DİLENEN DEVLET ADAMLARIMIZ

iyi olur be abla
65serdal58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 21.10.2009, 23:09   #148
*AHISKALI*
Usta Yiğido

*AHISKALI* - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

*AHISKALI* Şuan *AHISKALI* isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.04.2014 12:59

Tecrübe Puanı: 664 *AHISKALI* FAZLA SÖZE GEREK YOK*AHISKALI* FAZLA SÖZE GEREK YOK
Ausrufezeichen Örümcek İpeğinden Kilim

New York American Museum of Natural History’de geçen hafta sunulan bu kilim hiçte sıradan değil. Dünyada eşi benzeri olmayan kilim 4 senelik azimli bir çalışmanın ürünü. Tamamiyle örümcek ağından dokunmuş ve toplam maliyeti yarım milyon dolar civarlarındaymış.

Kilimin rengi altın sarısı, ve bunu Nephilia türünden olan, altın çark ören örümceğin ipeğinin doğal rengine borçlu.
Kaynak: Bydigi Forum [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Peki bunu nasıl yaptılar? Anlatıyım. Aslında ilk örümcek ipeğiyle dokunan kilim 1900′lü yıllarda Fransız bir misyonerin çabaları sayasinde dokunmuş. Madagascar’da yaşayan Simon Peers de bu misyonerin tekniğini kullanarak becerebilmiş bu zor ve ürpertici işi. Ufak bir makine örümceği sabit tutarken, salgılanan ipek bir çubuğa makara gibi dolanıyor. E ama örümcekleri nerden buluyorlar? Her sabah saat 4te yaklaşık 80 kişi çıkıp örümcekleri topluyor. Kutulara konulan örümcekler numaralandırılıyor ve ipeği alınan örümcek 20 dakika sonra doğaya geri bırakılıyor.

Simon ile birlikte bu işe girişen modacı Nicholas Godley’de şöyle diyor; “Evet, insanlar bizi çıldırmış sanıyorlardı. Örümceklerle çalışmak isteyen işçi bulmak kolay değildi çünkü bir çok kişinin örümcek fobisi olduğuna inanıyorum.”

Bu arada kilim 3.3 x 1.2 metre ebatlarında

alıntıdır...(tatteravalli)
Alt 22.10.2009, 19:47   #149
65serdal58
Usta Yiğido

65serdal58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

65serdal58 Şuan 65serdal58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.05.2016 10:20

Tecrübe Puanı: 1317 65serdal58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart NEME LAZIMCI MIYIZ?

Kanuni Sultan Süleyman döneminden bir öykü anlatılır:

Kanuni Sultan Süleyman, en yüksek duruma getirmiş olduğu devletin akıbetini hayâl eder, günün birinde “Osmanoğulları da inişe geçer çökmeye yüz tutar mı?” diye derin derin düşünmeye başlar… Bu gibi soruları çoğu zaman süt kardeşi meşhur âlim Yahyâ Efendi’ye sorduğundan bunu da sormaya niyet eder. Güzel bir hatla yazdığı mektubu keşfine inandığı Yahyâ Efendi’ye gönderir… “Sen ilahî sırlara vâkıfsın. Kerem eyle de bizi aydınlat. Bir devlet hangi halde çöker? Osmanoğulları’nın âkıbeti nasıl olur? Bir gün olur da izmihlâle uğrar mı?” şeklinde mektubunu gönderir.

Güzel bir hatla yazılmış mektubu okuyan Yahyâ Efendi’nin cevabı bir bakıma çok kısa, bir bakıma içinden çıkılmaz bir hâl alır:

“Neme lâzım be Sultânım!”

Topkapı Sarayı’nda bu cevabı hayretle okuyan Sultân, bir mânâ veremez. Yahyâ Efendi gibi bir zâtın böylesine basit bir cevapla işi geçiştireceğini pek düşünmez. Söylenmeye başlar: “Acaba bilmediğimiz bir mânâ mı vardır bu cevapta?” Nihayet kalkar, Yahyâ Efendi’nin Beşiktaş’taki dergâhına gelir. Sitem dolu sorusunu tekrar sorar:

“Ağabey ne olur mektubuma cevap ver. Bizi geçiştirme, soruyu ciddiye al!”

“Sultânım sizin sorunuzu ciddiye almamak kâbil mi? Ben sorunuzun üzerine iyice düşündüm ve kanaatimi de açıkça arz ettim.”

“İyi ama bu cevaptan bir şey anlamadım. Sadece “neme lâzım be Sultânım!” demişsiniz. Sanki “Beni böyle işlere karıştırma” der gibi bir anlam çıkarıyorum.”

“Sultânım! Bir devlette zulüm yayılsa, haksızlık şâyi olsa, işitenler de “neme lâzım” deyip uzaklaşsalar, sonra koyunları kurtlar değil de çobanlar yese, bilenler bunu söylemeyip sussa. Fakirlerin, muhtaçların, yoksulların, kimsesizlerin, feryâdı göklere çıksa da bunu da taşlardan başkası işitmese, işte o zaman devletin sonu görünür. Böyle durumlardan sonra devletin hazinesi boşalır, halkın itimâd ve hürmeti sarsılır. Asayişe itaat hissi gider, halkta hürmet duygusu yok olur. Çöküş ve izmihlâl de böylece mukadder hâle gelir…”

Bu kıssadan payımıza düşen bir hisse olabilir mi? Elbette bu öykü, aptallar ve hainler için bir anlam ifade etmez…

Bir toplumda düzeni ve ahengi, Adalet sağlar… Eğer ki Adalet; mazlumun hakkını koruyamıyor ve zalimin çığırtkanlığına dur diyemiyorsa yönetim iflas etmiş, kargaşa başlamış demektir…

Allah, Kur’an-ı Kerim’in Bakara suresi 178 ve 179. Ayetlerinde mealen şöyle buyuruyor:

“Ey iman edenler! Öldürülenler hakkında size kısas farz kılındı…” “Ey akıl sahipleri! Kısasta sizin için hayat vardır. Umulur ki suç işlemekten sakınırsınız.”

Kısas hukuki bir haktır. Kanunların gereği ne ise, Devlet eliyle uygulanır. Eğer bu dünyada gerekli ceza uygulanmamışsa kişi ahirette hakkını alacaktır…

Binlerce vatan evladını şehit eden teröristleri af etmek, hangi hukuk anlayışında var?

İsa Peygambere atfedilen “sana bir tokat vurana, sen öbür yanağını çevir” anlayışına hiç bir zaman uymayan Hıristiyanlık alemi kısasa kısas uygularken, galiba Türk-İslam alemi her tarafını açarak vurdurmaya alıştırılmış!!!

“Hükümetlerin icraatı menfi olup da millet itiraz etmez ve iktidarı düşürmezse bütün kusur ve kabahatlara katılmış demektir” ATATÜRK (28.12.1920)

YILMAZ KARAHAN

65serdal58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 22.10.2009, 19:48   #150
ismail 58
Usta Yiğido

ismail 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ismail 58 Şuan ismail 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.01.2016 23:55

Tecrübe Puanı: 1043 ismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz sein
Standart Cevap: NEME LAZIMCI MIYIZ?

hemde nasıl......
millet olarak......
ismail 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)