Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

''Kürt Açılımı'' Nedir ? - Sayfa 154 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Anketler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anketler Burada anketleri bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Anketimiz: "Kürt Açılmı" Nedir?
Kürt açılımını destekliyorum olmalı. 372 34,77%
Kürt açılmını deseteklemiyorum böyle bir şey gereksiz. 683 63,83%
Konu hakkında hiç bir fikrim yok 15 1,40%
Katılımcı sayısı: 1070. Sizin Bu Ankette Oy kullanma Yetkiniz Bulunmuyor

Seçenekler Arama Stil
Alt 22.06.2010, 11:47   #1531
yadel
Yeni Yiğido
NO AVATAR

yadel Şuan yadel isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.01.2011 19:51

Tecrübe Puanı: 540 yadel FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: ''Kürt Açılımı'' Nedir ?

Kürt açılımı = 2002 ye kadar pkk yı ezmiş kişilerin ezilmesidir. İşte bugün bu gerçek ortadadır.
yadel isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 22.06.2010, 12:26   #1532
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1280 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Yalan haberin,fitnenin adresi gazetelerin ne yazdığı çok önemli değil,okunmaya değmez!
Alt 22.06.2010, 13:24   #1533
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Yazık yazık yazık çok yazık...
Ülkeyi iç savaşa sürüklemek isteyen dış ve satılmış hainlerin oyununa gelenlere çok yazık...
Zaten amaçlarıda bu ülkeyi iç savaşa sürüklemek, bundan sonraki süreç çok tehlikeli, artık vatandaşında sabrı kalmadı, Allah korusun toplum olarak çok dikkatli olmalıyız, bundan sonraki durumlarda.
Cumhuriyet tarihi boyunca ağzına kimse almadı ama bu hükümet cesaretle kürt sorununu gündeme taşıdı diye övünenlere çokk yazık...
"Delinin biri kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkaramamış"
Durup duruken böyle bir meseleyi meclis kürsüsünden haykırmanın ne gereği vardı? Hangi Türk vatandaşına sorulmuş şimdiye kadar resmi dairelerde "sen Türkmüsün Kürtmüsün ona göre işlemini yapalım" diye ? Ülkemde Türküde Kürdüde eziliyor sömürülüyor yaşam savaşı veriyor. Ülkenin her türlü imkanından yararlanacaksın, her türlü hakka sahip olacaksın devletin en yüksek makamına geleceksin, ondan sonrada sokaklara çıkıp özgürlük diye haykıracaksın !!! Özgürlük demokrasi demek herşeyi yapmak demek değildir. Devletin bir sistemi bir yapısı var buna her vatandaş uymak zorundadır.
Türk Devleti çatısı altında yaşayan herkes Türk vatandaşıdır, eşit haklara sahiptir. Özgürlük hak demokrasi sorunu varsa bu tüm halkın sorunudur.
BUNU BÜTÜN DÜNYAYA BÖYLE ANLATMALYIZ,
Alt 22.06.2010, 13:32   #1534
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

BENGİ YILDIZ NE DEMİŞTİ?

BDP Gurup Başkan Vekili Bengi Yıldız, Batman'da yaptığı konuşmada Kürt ailelere çocuklarını askere göndermeme çağrısında bulunarak, “Askere gitmemek bir haktır. Kendi çocuklarımızı öldüreceğimize gider paşa paşa cezaevinde yatarız” dedi.

Avrupa'da ve dünyada vicdani ret kararının uygulandığını, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne göre askere gitmemenin bir hak olduğunu kaydeden Bengi Yıldız, Cenazeler geliyor. Kürt çocuklarının cenazeleri geliyor. Bundan sonra çocuklarınızı askere göndermeyin. Kendi çocuklarımızı öldüreceğimize gider 1, 2 ve 10 yıl cezaevinde yatarız. Ulaştığınız herkese bunu söyleyin” diye konuştu.

Bu açıklamayı dün yaptı ve büyük bir gurupta alkışladı.
Alt 22.06.2010, 15:00   #1535
bilal kose
Usta Yiğido

bilal kose - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bilal kose Şuan bilal kose isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.02.2015 14:33

Tecrübe Puanı: 3289 bilal kose BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Dagda hain araniyor En buyuk hainler icerde acilimdan once bu hainler sustrulmali nereden aliyor bu kopekler bu cesareti ..
bilal kose isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı bilal kose'e Teşekkür Ediyor...
Alt 22.06.2010, 16:42   #1536
aysima58
Usta Yiğido

aysima58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aysima58 Şuan aysima58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.12.2015 00:23

Tecrübe Puanı: 1780 aysima58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

onlar bi şekilde buluyorlar cesaretide birde biz bulabilsek biliyomusun biz haala bir kimseden cesaret alamadıkki milletin karşısına diklip yeter artık biz bu günden sonra şehit vermiycez diyelim.
aysima58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar aysima58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 23.06.2010, 09:04   #1537
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

ÖnceVatan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖnceVatan_58 Şuan ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 08:54

Tecrübe Puanı: 964 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
GurbetsokakLari Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Yahu, su sözleriniz "Hangi haktan mahrumlar, as, verdik, is verdik, evlendirdik,"vecizesi(!)" bile;‘Senin özgürlügün benim tekelimde. İstersem artirir, istersem ceker alirim! İyisi mi daha fazla canimi sıkma’yla esanlamli.

En siradan seyleri dahi sanki karsinizda köleniz varmis gibi,lütuf gibi öne sürüyorsunuz, buna sasiriyorum...

Ben inancimi ırkimdan önde gören biriyim, "milli birlik esastir" demeyi reddeden, "İslâm birligi esastir" demeyi öncelik edinen bir memleket düslüyorum, baskalari ne düsünür bilemem (cok yakinimda olan kisiler olmadikca) bilmek de istemem.
Belli kaliplara giren, milliyetciligi irkciliga dönenler de bizi tabii ki anlamayacaktir...

Selâmlar...
Bu dediğiniz hayal ürünü fikir nerde kim ne zaman demiş? Hem bunu kimin demeye cüret edebilir? Kardeş burası krallıkla yönetilen ülke değil, burası Türkiye Cumhuriyeti Anayasal Hukuk Devleti burada, herkes eşit haklarla sahiptir, şakamı yapıyorsunuz?
Şunu bilemiyorsunuz, ırkımız islam doğmadan önce vardı, biz Türkler sonradan İslamı seçtik, biz Türklerde o dönemlerde gök tanrılarına inanırdık. Şimdi sizin böyle bir şey demeniz, Türklüğü kabul etmiyorum demeniz soyunuzu, atanızı kabul etmiyorum inkar etmiş olmuyormusunuz? Bu şuna benziyor, Ananız belli babanız belli ama sonradan "hayır ben onun evladı değilim" gibi bir sonuç bu.
Her din bir inanış biçimidir. Her inanan din bir birlik esası alırsa o zaman ırklar arası değil dinler arası bir ırkçılık değilmidir bu ? Din bir inanış biçimidir,yüreklerde vicdanlarda yaşar. Din Allahla kulun arasında köprü vazivesi yapar. Dinleri yönetime karıştıramayacağımız yüz yıllar önce kabul görülmüş, Din ile devlet ilerini birbirinden ayırmışlardır. Devlet yönetmek ayrı şey, dini vecibeleri yerine getirmek ayrı şey. Bunun içinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Arkadaşları ülkemize Laik sistemi uygun görerek Aanayasal Hukuk Devleti Laik Türkiye Cumhuriyetini kurmuşlardır. Bu sistemde her inanışa her kesime özgürlük insanlar inanışlarını rahatlıkla yerine getirsinler diye kanunlarla güvence altına alınmıştır. Ve şunuda unutmayın, tarihi şanlı büyük başarılarla dolu Türk Ulusundan onun ırkından olmaktan asla utanmayın, Türk'ün geçmişi çok eskidir, çok büyüktür, Sözde ırkçılığa karşı çıktığınızı sanıyorsunuz ama farkına varmadan aslında ırkçılığı siz yapıyorsunuz. Geçmişine Atasına sahip çıkmak ırkçılık değildir. Aslını İnkar eden geleceğine yön veremez!
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı ÖnceVatan_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 23.06.2010, 09:30   #1538
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 18:58

Tecrübe Puanı: 4520 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt

Alıntı:
ÖnceVatan_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bu dediğiniz hayal ürünü fikir nerde kim ne zaman demiş? Hem bunu kimin demeye cüret edebilir? Kardeş burası krallıkla yönetilen ülke değil, burası Türkiye Cumhuriyeti Anayasal Hukuk Devleti burada, herkes eşit haklarla sahiptir, şakamı yapıyorsunuz?
Şunu bilemiyorsunuz, ırkımız islam doğmadan önce vardı, biz Türkler sonradan İslamı seçtik, biz Türklerde o dönemlerde gök tanrılarına inanırdık. Şimdi sizin böyle bir şey demeniz, Türklüğü kabul etmiyorum demeniz soyunuzu, atanızı kabul etmiyorum inkar etmiş olmuyormusunuz? Bu şuna benziyor, Ananız belli babanız belli ama sonradan "hayır ben onun evladı değilim" gibi bir sonuç bu.
Her din bir inanış biçimidir. Her inanan din bir birlik esası alırsa o zaman ırklar arası değil dinler arası bir ırkçılık değilmidir bu ? Din bir inanış biçimidir,yüreklerde vicdanlarda yaşar. Din Allahla kulun arasında köprü vazivesi yapar. Dinleri yönetime karıştıramayacağımız yüz yıllar önce kabul görülmüş, Din ile devlet ilerini birbirinden ayırmışlardır. Devlet yönetmek ayrı şey, dini vecibeleri yerine getirmek ayrı şey. Bunun içinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Arkadaşları ülkemize Laik sistemi uygun görerek Aanayasal Hukuk Devleti Laik Türkiye Cumhuriyetini kurmuşlardır. Bu sistemde her inanışa her kesime özgürlük insanlar inanışlarını rahatlıkla yerine getirsinler diye kanunlarla güvence altına alınmıştır. Ve şunuda unutmayın, tarihi şanlı büyük başarılarla dolu Türk Ulusundan onun ırkından olmaktan asla utanmayın, Türk'ün geçmişi çok eskidir, çok büyüktür, Sözde ırkçılığa karşı çıktığınızı sanıyorsunuz ama farkına varmadan aslında ırkçılığı siz yapıyorsunuz. Geçmişine Atasına sahip çıkmak ırkçılık değildir. Aslını İnkar eden geleceğine yön veremez!

Keşke her şey sizin belirttiğiniz gibi güzel olsa. İnsanların inançlarını özgürce yaşaması için kurulduğunu belirttiğiniz sistem başımızdan örtüyü aldı, yüzümüzden sakalımızı yoldu. İslam camiye sıkıştırlacak bir din değildir, islam insanın hayatını kapsar, sadece kulla Allah arasındadır demek oldukça yanlış bir deyim. İslam kulla Allah arasında olduğu kadar kulla kul arasında, devletle kul arasında da vardır. Keşke islamı hakkıyla bilsek ve yaşasak bu sorunların hiç biri kalmazdı, o zaman ne kürt açılımına gerek kalırdı ne de bu garip tartışmalar.

Saygımla
Alt 23.06.2010, 09:43   #1539
Kardelencicegi
Navigator

Kardelencicegi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kardelencicegi Şuan Kardelencicegi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 5459 Kardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer Anblick

[quote=LaEdri;561221]Yalan haberin,fitnenin adresi gazetelerin ne yazdığı çok önemli değil,okunmaya değmez!

Bence her haberi dikkate almaliyiz sadece duymak, okumak istedigimizi degil.
Duymak istemedigimiz seyleride dinlemeliyiz. Hem bireysellik adina hep toplum adina gelisme saglayabiliriz. Benim nacizane fikrim bu.

Saygilar.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
Alt 23.06.2010, 09:46   #1540
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

ÖnceVatan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖnceVatan_58 Şuan ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 08:54

Tecrübe Puanı: 964 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
sandalli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Keşke her şey sizin belirttiğiniz gibi güzel olsa. İnsanların inançlarını özgürce yaşaması için kurulduğunu belirttiğiniz sistem başımızdan örtüyü aldı, yüzümüzden sakalımızı yoldu. İslam camiye sıkıştırlacak bir din değildir, islam insanın hayatını kapsar, sadece kulla Allah arasındadır demek oldukça yanlış bir deyim. İslam kulla Allah arasında olduğu kadar kulla kul arasında, devletle kul arasında da vardır. Keşke islamı hakkıyla bilsek ve yaşasak bu sorunların hiç biri kalmazdı, o zaman ne kürt açılımına gerek kalırdı ne de bu garip tartışmalar.

Saygımla
Sandallı abi,
Yanlış anlama ama beni, senin bu yorumun bana şuanki "Kürt Açılmı" ve kürtlerin hak talep etmesi çağrışımını getirdi nedense. Abiciğim adamlar ehr hakka sahip hala hak peşindeler bu hak ne ben hala onu anlamadım?
Ya bende bu ülkede yaşıyorum, kimin sakalını bıyığını yolmuşlar, baş örtüsünü fırlatmışlar? Toplumda birileri bir yere gelme adına, yüzde bir denecek bir sorunu ülkede yüzde yüz sorunmuş gibi gösterip gündem oluşturmak rant sağlamak oy avcılığı adına çıkarılan gündem yaratmak adına olaylar sadece.
Bu ülkede rahat duran, rejimi tehlikeye sokmayan, Cumhuriyet düşmanlığı yapmayan, bazı şeyleri siyasi simge yaparak sisteme saldırmayan kimseye kimse birşey demez diyemez. Hangi devlet hangi ülke olursa olsun, birileri belli kılıkları model seçip, sistem ve düzen için içten içe çökertme faliyetinde bulunsun hangi kılığa girerse girsin buna müsade etmez. İşte burada bazıları bilerek yada bilmeyerek buna alet olabiliyor.
Ben ülkemde istediğim gibi ibadedimi yaparım, yapıyorum vede yapmaktayım Allahın bir kulu şimdiye kadar bana neden camiye gidiyorsun, yada gitmiyorsun demedi? Diyemezde.. Herkes demokrasinin nimetinden yararlanıyor. Demokrasi demek herşeyi yaparım demek anlamınada gelmez.
Bundan daha güzel bir sistem oalbilirmi?
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı ÖnceVatan_58'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)