Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Arşiv
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Arşiv Güncelliğini Yitirmiş Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Anketimiz: Bugün Seçim Olsa Kime Oy Verirsiniz?
Adalet ve Kalkınma Partisi (R.Tayyip Erdoğan) 544 19,96%
Büyük Birlik Partisi (Yalçın Topçu) 743 27,26%
Demokrat Parti (Hüsamettin Cindoruk) 18 0,66%
Demokratik Sol Parti (Masum Türker) 5 0,18%
Cumhuriyet Halk Partisi (Deniz Baykal) 519 19,04%
Hak ve Eşitlik Partisi (Osman Pamukoğlu) 98 3,60%
Milliyetçi Hareket Partisi (Devlet Bahçeli) 373 13,68%
Saadet Partisi (Numan Kurtulmuş) 97 3,56%
Türkiye Değişim Hareketi (Mustafa Sarıgül) 85 3,12%
Türkiye Komünist Partisi (Erkan Baş) 25 0,92%
Türkiye Partisi (Abdullatif Şener) 143 5,25%
Yeni Parti (Tuncay Özkan) 76 2,79%
Katılımcı sayısı: 2726. Sizin Bu Ankette Oy kullanma Yetkiniz Bulunmuyor

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 10.12.2009, 02:14   #171
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1180 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Bugün seçim olsa kime oy verirsiniz?

Alıntı:
Urumçi Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
çapulcular adam öldürsün
prof not kırsın. Kimmiş bu adam öldüren çapulcular? emin olmak için soruyorum...
Çapulcu tabirini kullanana sorun bence...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 10.12.2009, 06:50   #172
Urumçi
Usta Yiğido

Urumçi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Urumçi Şuan Urumçi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.06.2011 15:22

Tecrübe Puanı: 650 Urumçi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

eh ona sordum varsay, neden bahsediyorsa cevabı da sen ver bir zahmet..
Alt 10.12.2009, 11:02   #173
Kibrisli
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1180 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
eh ona sordum varsay, neden bahsediyorsa cevabı da sen ver bir zahmet..
Valla Urumçi türban konusunda konuşmayı sevmiyorum, o konuşulduğu zaman asıl devlet meselelerinden uzaklaşıyoruz, sonuç olarak dediğim gibi Türkiye'nin şu anki şartları bu yasağı kaldırma konusunda normalleşirse kaldırılır bu yasak... Bu nedir??? Din üzerinden siyaset yapılmayacak, Dinimiz Sİyasetin pisliğine bulaştırılmayacak, insanlar dini sembollerini vücutlarında taşıdıklarında baskı görmeyecekler, oruç tutmadıkları için bıçaklanmayacaklar, ramazanda kapanmayan lokantaların camları kırılmayacak, haç taktığı için öğrenciler ölümle tehtit edilmeyecek, türbanlı olduğu için notu kırılmayacak vs vs. bu sorunlar ortadan kalkar herkes hoşgörülü olursa o zaman çözülür...

Çapulcu kelimesini ben kullanmadım sorunun muhattabı ben değilim ancak yukarıda bahsettiğim eylemleri gerçekleştirenlerden bu isimlendirme ile bahsedildi...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Alt 10.12.2009, 13:29   #174
H_Turan
Usta Yiğido

H_Turan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

H_Turan Şuan H_Turan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.10.2014 18:19

Tecrübe Puanı: 749 H_Turan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ne Ce ha peye Ne Akepeye nede mehapeya veririm oyumu
Alt 10.12.2009, 16:26   #175
Urumçi
Usta Yiğido

Urumçi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Urumçi Şuan Urumçi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.06.2011 15:22

Tecrübe Puanı: 650 Urumçi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Valla Urumçi türban konusunda konuşmayı sevmiyorum, o konuşulduğu zaman asıl devlet meselelerinden uzaklaşıyoruz, sonuç olarak dediğim gibi Türkiye'nin şu anki şartları bu yasağı kaldırma konusunda normalleşirse kaldırılır bu yasak... Bu nedir??? Din üzerinden siyaset yapılmayacak, Dinimiz Sİyasetin pisliğine bulaştırılmayacak, insanlar dini sembollerini vücutlarında taşıdıklarında baskı görmeyecekler, oruç tutmadıkları için bıçaklanmayacaklar, ramazanda kapanmayan lokantaların camları kırılmayacak, haç taktığı için öğrenciler ölümle tehtit edilmeyecek, türbanlı olduğu için notu kırılmayacak vs vs. bu sorunlar ortadan kalkar herkes hoşgörülü olursa o zaman çözülür...

Çapulcu kelimesini ben kullanmadım sorunun muhattabı ben değilim ancak yukarıda bahsettiğim eylemleri gerçekleştirenlerden bu isimlendirme ile bahsedildi...
bende o konuda normalleşme sağlandığı durumda çözülebileceği kanısındayım. Dinin siyasete alet edilmediği vakit çözülmezse de hesabının sorulacağı düşüncesindeyim, bir Türk-İslam ülkücüsü olarak. İslamı ülkü edinmiş ve tüm islam dünyasının çıkarlarını gaye edinmiş yanında da Türk Milletinin milli değerlerine son raddesine kadar sahip çıkmayı amaçlamış birisi olarak, Siyasete dinin alet edilmesi epey bir koyuyor bana. Mesela bizimde ülkümüz islam ama neden bize irticacı yaftası yapılmıyor bu durumu daha iyi izah ediyor, biz Siyasette islamı kullanmaktan imtina ettiğimiz için böyle oluyor. O yüzden ne askeri ne de yargısı irtica sıfatını yakıştıramıyor bize. Bu biraz samimiyetle alakalı, eğerki benim görüşüm benim inancımı siyasetine alet etse idi ben bu görüşü sahiplenemezdim. Şunu anlamıyorum hadi anadoludaki halkın bilinçli olmasını bu konuda pek bekleyemezsin, İslamiyet denince anadoluda akan sular dulurul çünkü ama bizim okuyan eden gençliğimiz bunu nasıl hazmediyor. İslam'ın siyasete alet edilmesini nasıl hoşgörüyle karşılayıp yandaşı olabiliyor ve hatta İslamiyet düşmanı Amerika'dan sözde manevi liderler vasıtasıyla nasıl yöneltilebiliyor hiç anlamış değilim.

Neyse kapatalım bu konuyu haklısın. Lakin Müslüman Türk halkı çapulcularla vesaire birilerine baskı uyguluyor derken o ortama imtiyaz sağlayan kutuplaştırıcı faktörlere de göz ardı etmemek gerek. Bu halk bu kutuplaşma sürecine malesefki dini provoke amaçlı kullananlar ve halkı provoke eden sözde satılmış aydınlar vasıtasıyla ulaştı... Şu gün özü Türk, içeriği İslamla bağdaşık Alevi-Bektaşi geleneklerini deizm-ateizmle bağdaştıran bu şekilde lanse eden ve sirküle eden bir konjonktür var ve Aleviler onlarmış gibi bir hava esiyor. Mesela Aleviliğin karşısında durulmasının sebepleri de bunlar. Bende 18 19 yaşıma kadar ki çok uzak yaşlarım değil onlar, Aleviliğe o gözle bakıyordum. Çok sağolsun üniversitede Alevi arkadaşlarım oldu ve gerçek manasını bu şekilde öğrendim. Alevi vatandaşlarımızın birçoğu evet bir çoğu camiye gidiyor, ama aynı zamanda cemevinde semah'ını da yapıyor. Ama satılmış medya ve çıkarcı sözde aydınlar bize Aleviliği nasıl lanse ediyor hak getire... Bak şu sitede bile var o sözde yazarlara, aydınlara inanan bir kitle ki burada resmen İslamiyet düşmanlığı yapıyorlar Müslüman önderlerimizden Hz. Ali'nin evine sığınırken. Neyse konu uzamasın daha fazla.

Saygılar...
Alt 10.12.2009, 17:29   #176
Kibrisli
Usta Yiğido

Alıntı:
bende o konuda normalleşme sağlandığı durumda çözülebileceği kanısındayım. Dinin siyasete alet edilmediği vakit çözülmezse de hesabının sorulacağı düşüncesindeyim, bir Türk-İslam ülkücüsü olarak. İslamı ülkü edinmiş ve tüm islam dünyasının çıkarlarını gaye edinmiş yanında da Türk Milletinin milli değerlerine son raddesine kadar sahip çıkmayı amaçlamış birisi olarak, Siyasete dinin alet edilmesi epey bir koyuyor bana. Mesela bizimde ülkümüz islam ama neden bize irticacı yaftası yapılmıyor bu durumu daha iyi izah ediyor, biz Siyasette islamı kullanmaktan imtina ettiğimiz için böyle oluyor. O yüzden ne askeri ne de yargısı irtica sıfatını yakıştıramıyor bize. Bu biraz samimiyetle alakalı, eğerki benim görüşüm benim inancımı siyasetine alet etse idi ben bu görüşü sahiplenemezdim. Şunu anlamıyorum hadi anadoludaki halkın bilinçli olmasını bu konuda pek bekleyemezsin, İslamiyet denince anadoluda akan sular dulurul çünkü ama bizim okuyan eden gençliğimiz bunu nasıl hazmediyor. İslam'ın siyasete alet edilmesini nasıl hoşgörüyle karşılayıp yandaşı olabiliyor ve hatta İslamiyet düşmanı Amerika'dan sözde manevi liderler vasıtasıyla nasıl yöneltilebiliyor hiç anlamış değilim.

Neyse kapatalım bu konuyu haklısın. Lakin Müslüman Türk halkı çapulcularla vesaire birilerine baskı uyguluyor derken o ortama imtiyaz sağlayan kutuplaştırıcı faktörlere de göz ardı etmemek gerek. Bu halk bu kutuplaşma sürecine malesefki dini provoke amaçlı kullananlar ve halkı provoke eden sözde satılmış aydınlar vasıtasıyla ulaştı... Şu gün özü Türk, içeriği İslamla bağdaşık Alevi-Bektaşi geleneklerini deizm-ateizmle bağdaştıran bu şekilde lanse eden ve sirküle eden bir konjonktür var ve Aleviler onlarmış gibi bir hava esiyor. Mesela Aleviliğin karşısında durulmasının sebepleri de bunlar. Bende 18 19 yaşıma kadar ki çok uzak yaşlarım değil onlar, Aleviliğe o gözle bakıyordum. Çok sağolsun üniversitede Alevi arkadaşlarım oldu ve gerçek manasını bu şekilde öğrendim. Alevi vatandaşlarımızın birçoğu evet bir çoğu camiye gidiyor, ama aynı zamanda cemevinde semah'ını da yapıyor. Ama satılmış medya ve çıkarcı sözde aydınlar bize Aleviliği nasıl lanse ediyor hak getire... Bak şu sitede bile var o sözde yazarlara, aydınlara inanan bir kitle ki burada resmen İslamiyet düşmanlığı yapıyorlar Müslüman önderlerimizden Hz. Ali'nin evine sığınırken. Neyse konu uzamasın daha fazla.

Saygılar...
Bk işte tam benim söylediğim... Eğer bu şartlar düzelir ve yasaklar kalkmazsa o başörtülü bacılarımla birlikte ben de mücadele ederim bu yasakla... Bir dönem sizler içinde böyle bir düşünce vardı ancak o dönemler Türkiye öyle bir durumdaydı ki kimse asıl irtica tehlikesinin alttan alta geldiğini göremedi... Sonra işte Amerikancı Müslümanlar, Özal devri, yozlaşmış Türklük, Amerikan Sargısı, Sosyal Demokrasiden Sosyalizme kayan sol akımlar, Kemalizmin unutuluşu, farklı bir kutuplaşma şekli ve en önemlisi Popüler Kültürün Müridleri olmuş bir gençlik... Bir özeleştiridir benimkisi... Senin gibi gençler dışında Ülkü Ocağına gidenler arka edinmek için gitti ozamanlar ocağa, Kemalizmi unutan gençlikte ADD dururken sol fraksiyonların etkisine girdi, lokallerde zaman öldürdü... Ama arada durmadan yürüyen bir kesim vardı ki Ülkücü ve Solcu düşünen, okuyan, idealleri olan gençleri öldüren 12 Eylül Faşizmi bir tek onlara dokunmadı... İşte o yüzden de darbe yapmayı düşünmüş ya da düşünmemiş, hakkında iddia bulunan Orgeneraller PKK'lı piçlerin içeride tahriklerine maruz kalırken, 12 Eylül Darbecisi Faşist Evren dışarıda... Yani darbe yapmışını sorgulamadan, planladığını iddia ettiklerimizi hapislere sokuyoruz, bir taraftanda Kandilden gelenleri serbest bırakıyoruz onlarda Dİyarbakır'da polise molotof atıyor... Ama neden Evren'i yargılasın ki bu hükümet... Seçilmelerinin temelini o attı, ahde vefa göstermeyecekler mi? Gariplikler ülkesi Türkiye... Nerden nereye geldik... İşte demem o ki bizler meydanı boş bıraktık sevgili Urumçi, belki sen ben ve bizler gibi çok arkadaşımız kendimizi geliştirdik ama bizimle birlikte olması gereken daha çokları kendilerini heba ettiler...Eğer onlarda bizimle birlikte olsaydı şu anda ne PKK vardı ne ABD'ci yalakalar ne aydıncık denen maymun suratlı yalı kardeşleri ne de Türban sorunu...

Saygılar...

Alt 10.12.2009, 17:54   #177
Klimasuyu
Usta Yiğido

Klimasuyu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Klimasuyu Şuan Klimasuyu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1424 Klimasuyu isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
sivaslıgenç Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Siyasi lider olmak kolay değildir.Çıkıpta meydanlarda 100 kişiye onu yapacağız bunu yapacagız diyipte onu bunu tehditle olmuyor siyasetçilik.
Askeri yönden yaptıkları inkar edilemez ama o o zamanda kalmış ,göreviydi yapmış emekli olmuş.
Sivaslıgenç kardeşim, Yiğidogençlik! Osman Paşa kazanırsa eğer(şimdilik çok zor görünüyor ama) Erdoğan ve kurmaylarının halının altına saklamaya çalıştığı pislikleri O kökten yok edecek..
Klimasuyu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 10.12.2009, 18:34   #178
doğan bulut
Yasaklı
NO AVATAR

doğan bulut Şuan doğan bulut isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.05.2010 04:13

Tecrübe Puanı: 0 doğan bulut FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bir zamanlar yeri göğü inleten
Fatih’e Yavuz’a yoldur Üç Hilal
Sevgisini tüm dünyaya anlatan
Yunus Emre gibi kuldur Üç Hilal

Vatan düşmanına bir kanlı kama
Garibin sırtında eski bir yama
Yeri geldi sürgün düştü zindana
Türk’ün tutunduğu daldır Üç Hilal

Ayyıldıza gönül verdik kan verdik
Gün oldu ki bu uğurda can verdik
Bir karış toprağa bin kurban verdik
Hasret çile kokan yeldir Üç Hilal

Onun yolu dikenlidir taşlıdır
Kirpikleri boncuk boncuk yaşlıdır
Adı ülkü kendi hilal kaşlıdır
Bülbülün sevdiği güldür Üç Hilal

BENİM SEVDAMDIR ÜÇHİLAL BENİM AŞKIMDIR ÜÇ HİLAL
doğan bulut isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 10.12.2009, 22:30   #179
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Osman paşa kazansın topyekün savaşa gidelim.Temizleyip gelelim bir haftada.
Alt 10.12.2009, 23:19   #180
Klimasuyu
Usta Yiğido

Klimasuyu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Klimasuyu Şuan Klimasuyu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1424 Klimasuyu isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Cley;

Emin ol Osman PAMUKOĞLU iktidar olursa(olur ya kazayla falan) ve anlattığı projeleri hayata geçirebilirse terör belası yüzünden çok az asker şehit olur... Ama bu demek değil ki hiç şehit vermeyeceğiz şehit olacaktır ama örneğin Tokat'daki saldırıda 7 değil de 2 askerimiz şehit olurdu...

Adam, "profosyonel ordu" diyor başka da birşey demiyor ve bence haklı da.. Kürşad 40 çerisiyle Çin Sarayı'nı basmak yerine Çin imparatoru ile müzakere yapsaydı Türkler bağımsızlığını ilan edemezdi, Fatih İstanbul'u kuşatmayıpta Bizans'la müzakere etse idi bugün Çağ değiştiren bir kahramanlıktan bahsedemeyecektik, Atatürk "Ya istiklal ya ölüm!" diyip emparyalist güçlere kafa tutmak yerine işlgalcilerle müzakere etseydi şimdi kimbilir hangi devletin sömürgesinde hangi bayrağın altında ne kadar maaşla çalışıyorduk Cley...
Klimasuyu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)