Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > İlçelerimiz ve Köylerimiz (Sivas ilçeler) > İlçelerimiz > Ulaş
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Ulaş Ulaş İlçesi ve Köyleri

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 06.05.2008, 11:18   #11
erkansahin
Yeni Yiğido

erkansahin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

erkansahin Şuan erkansahin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.06.2008 23:47

Tecrübe Puanı: 0 erkansahin BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart --->: ULAŞ-Karagöl

Esengül' cüm yeni işin hayırlı olsun Nerede çalışıyorsun? benim iş yerim Ümraniye' de. Bu arada Zeynel Aktaş senin neyin oluyor? bizim yan tarafta oturuyo onlar...

Konu erkansahin tarafından (06.05.2008 Saat 11:25 ) değiştirilmiştir..
erkansahin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 08.05.2008, 20:08   #12
Esengül
Yasaklı
NO AVATAR

Esengül Şuan Esengül isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.09.2010 23:31

Tecrübe Puanı: 0 Esengül BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
erkansahin Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Esengül' cüm yeni işin hayırlı olsun Nerede çalışıyorsun? benim iş yerim Ümraniye' de. Bu arada Zeynel Aktaş senin neyin oluyor? bizim yan tarafta oturuyo onlar...
Yeni işim hayırlı olamadan bitti :(

Zeynel Aktaş Babamın Amcası
Esengül isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.05.2008, 20:27   #13
Abdurrahman 58
Usta Yiğido

Abdurrahman 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abdurrahman 58 Şuan Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.06.2016 17:24

Tecrübe Puanı: 1085 Abdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekanntAbdurrahman 58 ist jedem bekannt
Standart -->: ULAŞ-Karagöl

ulaş karagöl'e selamlar saygılar.
valla ne yalan söyliim köyünüzün fotoğraflarına baktım gerçektende ürkütücü...
yalnış anlamayın lütfen.

EZAN DİNMEZ DİYEN,BAYRAK İNMEZ DİYEN,ŞEHİT ÖLMEZ DİYEN BİRİLERİ VAR ...!!!
Abdurrahman 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 09.05.2008, 10:02   #14
erkansahin
Yeni Yiğido

Biz yanlış anlamayız da, ben bu resimleri yazın ortasında çekmiştim ve köye sadece yazın gittiğim için diğer mevsimlerde nasıl oluyor bilmiyorum ama köyümüzde su sıkıntısı olduğunu zaten herkes biliyor...
Alt 09.05.2008, 10:04   #15
erkansahin
Yeni Yiğido

Alıntı:
Esengül Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Yeni işim hayırlı olamadan bitti :(

Zeynel Aktaş Babamın Amcası
Babanla annenin isimleri neydi peki?

Bi de iş için canını sıkma yenisini bulursun. Senin meslek neydi? Belki yardımcı olabilirim...
Alt 09.05.2008, 10:23   #16
kasparix
Usta Yiğido

kasparix - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kasparix Şuan kasparix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.07.2011 16:53

Tecrübe Puanı: 713 kasparix FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart ASELSAN'da 4. şüpheli ölüm! bu yiğitlere ne oluyor?

ASELSAN'da 4. şüpheli ölüm!
ÖSS'de Türkiye 85'incisi olarak ODTÜ'yü kazanan elektronik mühendisi Zafer Oluk, vatani görevini yaptığı İstanbul'da trafoya bakım yaparken şehit oldu.

Fen lisesini bitirdikten sonra Türkiye 85'ncisi olarak kazandığı ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Zafer Oluk, asteğmen olarak askerlik görevini yaptığı İstanbul'da terhisine 74 gün kala trafo bakımı yaparken elektrik çarpması sonucu şehit oldu. Askerlikten önce Aselsan'da çalışan Oluk'un savunma sanayine katkı sağlayacak önemli bir projeyi yürüttüğü öğrenildi.

ELEKTRİK ÇARPTI

İstanbul'da 1. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nın trafo bakımını yaperken şehit olan Asteğmen Zafer Oluk (31), sahip olduğu başarılı geçmişle göz doldurdu. Zafer Oluk'un babası Ahmet Oluk, gözyaşları içinde oğlunun Gaziantep Fen Lisesi'ni bitirdikten sonra Türkiye 85'incisi olarak (ODTÜ) Elektrik-Elektronik Mühendisliği'ni kazandığını, başarılarıyla ailenin gururu olduğunu anlattı.

MEMUR MAAŞI İLE YETİŞTİRDİM

Ahmet Oluk, gözyaşları içinde oğlunun ölümüne hala inanamadığını belirterek şunları söyledi: "Onun için her şeyi yapmaya hazırdım. Aldığım memur maaşıyla sıkıntıya girmeden eğitimini tamamlamasını sağladım. Tek isteğim vatana hayırlı bir evlat yetiştirmekti. İstediğim gibi de olmuştu. Ne yazık ki trafo bakımında şehit oldu. Uzman olduğu konu yazılım ve elektronik sistemlerdi. Böyle bir değer bir anda gitti." Ahmet Oluk, oğluyla her hafta telefonda görüştüğünü, son görüşmesinde kendisinin elektrik tesisatının bakımından sorumlu olduğunu öğrendiğini belirtti.

KRİTİK BİR PROJENİN BAŞINDAYDI

Şehit asteğmen Adana'da önceki gün düzenlenen cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurladı. Törende bitkin oldukları gözlenen anne Müşerref Oluk ile Baba Ahmet Oluk, gözyaşlarına boğuldu. Cenazeye katılan Zafer Oluk'un arkadaşları da şehit asteğmenin başarılı bir iş yaşamı olduğunu, sessiz bir kişiliğe sahip olmasına karşın, özünde eğlenceli bir yapıya sahip olduğunu anlattılar. Şehit asteğmenin askerlik görevinden önce çalıştığı Aselsan'da Türk savunma sanayine önemli katkılarda bulunacak önemli bir proje üzerinde çalıştığı öğrenildi.

Damatlığını giyemedi

Baba Ahmet Oluk, oğlunun ODTÜ Gıda Mühendisliğini üçüncü olarak bitirdikten sonra Norveç'te çalışmaya başlayan Güldem Oluk ile 26 Ocakta resmi nikah yaptığını söyledi. Baba Oluk, Güldem'in tekrar Norveç'e döndüğünü, kendilerinin ise dünürleriyle birlikte düğün hazırlıkları yapmaya başladıklarını anlattı.

Oğlunun düğün için Adana Orduevi'nde rezervasyon yaptırdığını anlatan Oluk, "Balayını Norveç'te geçireceklerdi. Düğün için de her şeyi hazırlamıştık. 9 Ağustos tarihinde Adana'da düğünlerini yapacaktık. Gelinlik ve damatlıkları da almıştık. Ama o düğün heyecanını yaşayamadı" diyerek gözyaşı döktü.

AA

09.Mayıs.2008 10:30:17
kasparix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 09.05.2008, 16:02   #17
Esengül
Yasaklı
NO AVATAR

Standart --->: ASELSAN'da 4. şüpheli ölüm! bu yiğitlere ne oluyor?

Alıntı:
kasparix Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
ASELSAN'da 4. şüpheli ölüm!
ÖSS'de Türkiye 85'incisi olarak ODTÜ'yü kazanan elektronik mühendisi Zafer Oluk, vatani görevini yaptığı İstanbul'da trafoya bakım yaparken şehit oldu.

Fen lisesini bitirdikten sonra Türkiye 85'ncisi olarak kazandığı ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Zafer Oluk, asteğmen olarak askerlik görevini yaptığı İstanbul'da terhisine 74 gün kala trafo bakımı yaparken elektrik çarpması sonucu şehit oldu. Askerlikten önce Aselsan'da çalışan Oluk'un savunma sanayine katkı sağlayacak önemli bir projeyi yürüttüğü öğrenildi.

ELEKTRİK ÇARPTI

İstanbul'da 1. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nın trafo bakımını yaperken şehit olan Asteğmen Zafer Oluk (31), sahip olduğu başarılı geçmişle göz doldurdu. Zafer Oluk'un babası Ahmet Oluk, gözyaşları içinde oğlunun Gaziantep Fen Lisesi'ni bitirdikten sonra Türkiye 85'incisi olarak (ODTÜ) Elektrik-Elektronik Mühendisliği'ni kazandığını, başarılarıyla ailenin gururu olduğunu anlattı.

MEMUR MAAŞI İLE YETİŞTİRDİM

Ahmet Oluk, gözyaşları içinde oğlunun ölümüne hala inanamadığını belirterek şunları söyledi: "Onun için her şeyi yapmaya hazırdım. Aldığım memur maaşıyla sıkıntıya girmeden eğitimini tamamlamasını sağladım. Tek isteğim vatana hayırlı bir evlat yetiştirmekti. İstediğim gibi de olmuştu. Ne yazık ki trafo bakımında şehit oldu. Uzman olduğu konu yazılım ve elektronik sistemlerdi. Böyle bir değer bir anda gitti." Ahmet Oluk, oğluyla her hafta telefonda görüştüğünü, son görüşmesinde kendisinin elektrik tesisatının bakımından sorumlu olduğunu öğrendiğini belirtti.

KRİTİK BİR PROJENİN BAŞINDAYDI

Şehit asteğmen Adana'da önceki gün düzenlenen cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurladı. Törende bitkin oldukları gözlenen anne Müşerref Oluk ile Baba Ahmet Oluk, gözyaşlarına boğuldu. Cenazeye katılan Zafer Oluk'un arkadaşları da şehit asteğmenin başarılı bir iş yaşamı olduğunu, sessiz bir kişiliğe sahip olmasına karşın, özünde eğlenceli bir yapıya sahip olduğunu anlattılar. Şehit asteğmenin askerlik görevinden önce çalıştığı Aselsan'da Türk savunma sanayine önemli katkılarda bulunacak önemli bir proje üzerinde çalıştığı öğrenildi.

Damatlığını giyemedi

Baba Ahmet Oluk, oğlunun ODTÜ Gıda Mühendisliğini üçüncü olarak bitirdikten sonra Norveç'te çalışmaya başlayan Güldem Oluk ile 26 Ocakta resmi nikah yaptığını söyledi. Baba Oluk, Güldem'in tekrar Norveç'e döndüğünü, kendilerinin ise dünürleriyle birlikte düğün hazırlıkları yapmaya başladıklarını anlattı.

Oğlunun düğün için Adana Orduevi'nde rezervasyon yaptırdığını anlatan Oluk, "Balayını Norveç'te geçireceklerdi. Düğün için de her şeyi hazırlamıştık. 9 Ağustos tarihinde Adana'da düğünlerini yapacaktık. Gelinlik ve damatlıkları da almıştık. Ama o düğün heyecanını yaşayamadı" diyerek gözyaşı döktü.

AA

09.Mayıs.2008 10:30:17
Konu yanlış yere açılmış sanırsam
Alt 09.05.2008, 16:02   #18
Esengül
Yasaklı
NO AVATAR

Alıntı:
erkansahin Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Babanla annenin isimleri neydi peki?

Bi de iş için canını sıkma yenisini bulursun. Senin meslek neydi? Belki yardımcı olabilirim...
Mustafa ve Zarife Aktaş

Mesleğim Uçak Hostesliği
Alt 30.05.2008, 00:20   #19
bayramakdere
Yeni Yiğido

bayramakdere - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bayramakdere Şuan bayramakdere isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.10.2008 16:24

Tecrübe Puanı: 0 bayramakdere BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

selam arkadaşlar bende geldim tanıtayım kendimi bayram akdere beni tanıyacağınızı sanmıyorum, 14 yaşıma kadar mecidiyeköy de ikamet ettim çocukluğum şişli ve mecidiyeköyde geçti 21 yaşıma kadar bahçelievler de ikamet ettim ve bu yaz çayırönüne taşındık ıhlamurkuyuda oturanlar bilir ekşioğlu sitelerinin orada ama ben 4 yıldır istanbulda değilim şu anda ankara gazi üniversitesi mobilya ve dekorasyon eğitimi bölümünde son sınıf öğrencisiyim seneye mezun olacam inşallahhhhh erkan seni gördümmü hatırlamıyorum ama amcanın oğlu yılmazla aram iyidir bu arada erkan kardeşim resmini çektiğin voleybol sahasının tam üstündeki yeni yapılmış olan ev bizim o yüzden özellikle o resmi çok beğendim hatta fotoğrafın açısı acayip o resmi bizim evden yada evin yanından çekmiş olman büyük ihtimal ya bu arada nete girmeye hiç zamanım yok cevap yazan olursa a bi ufak mail atabilirmi?

Konu bayramakdere tarafından (30.05.2008 Saat 00:27 ) değiştirilmiştir..
bayramakdere isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 30.05.2008, 20:28   #20
yilmazsahin
Yeni Yiğido

yilmazsahin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yilmazsahin Şuan yilmazsahin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 05.01.2009 20:50

Tecrübe Puanı: 0 yilmazsahin BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

mrblar arkdaşlar ben yılmaz bende karagöllüyüm erkan sahinde kuzenim olur bu arada nasılsın kuzen görüsemioruz uzun zamandır seni burda görmek güzel çok güzel resimler koymussun köyden tbrkler ... esengül seni çıkaramadım açık söliim zeynel abiyi biliorumda senle hiç denk gelmedik sanırım derya seni tnıorum sende tanıosun zaten beni 2 senedir köyde yokum die unutmamasındır sanırım bayram sen zaten kankimsin demet i çıkaramadım ama hiç bi yerden çıkaramadım demet seni k.bakma biraz tanıtsan kendini belki bişiler çıkar ama ..... neyse arkadaslar kendinize dikkat edin sizleri burada görmek güzel gercekten fırsat buldukca bende burda olucam görüsmek üzere
yilmazsahin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)