Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Anketler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anketler Burada anketleri bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Anketimiz: Sizce ülkemizde öğretmenlerimize hak ettikleri değer veriliyor mu?
Evet veriliyor. 15 28,85%
Hayır verilmiyor. 17 32,69%
Öğretmenlere haksızlık yapılıyor. 12 23,08%
Fikrim yok/İlgilenmiyorum. 8 15,38%
Katılımcı sayısı: 52. Sizin Bu Ankette Oy kullanma Yetkiniz Bulunmuyor

Seçenekler Arama Stil
Alt 06.01.2009, 21:42   #11
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1269 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Sizce ülkemizde öğretmenlerimize hak ettikleri değer veriliyor mu?

Alıntı:
sonbahar5803 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Lisede dersime giren bazı hocalar aynı zamanda boş saatlerini değerlendirip özel okullarda da çalışıyordu.
Bizim derslerde sorularımızı doğru düzgün yanıtlamazken, kimilerinin lakabı kemikkıranken (öğrencilere davranışlarından dolayı), o özel okulda hepsi melek, hiç cevapsız soru bırakmayan hocalardı.

Tarih dersinden iki sene boyunca hiç başarılı olamadım. Tembel olduğumdan değil; hocanın görüşüne uygun kitapları okumadığım için.

Bir sene bir hocamız vardı, şeker hastasıymış. Sinirlenince şekerim çıktı der, izin verir gönderirlerdi. Bizim ders boş. Ama o istirahat etmek yerine koşa koşa açtığı büroya giderdi; özel ders saati gelmiş ya....
Saati gelince ha bire şekeri çıkardı.

DPY sınavına ve Burs almak için girilen sınavlarda aynı puanı almış iki öğrenciden, öğretmen çocuğu olan bursu hakeder. Diğerinin yoksul olup olmaması önemli değil. Bizim öğretmenler memleketin en yoksul insanıdır çünkü. Hep o imaj kazındı beyinlere...

Valla yazacak daha çok şey var ama dellendirmeyelim öğretmenleri.

Kusura bakmayın ama acımasızca gelebilir eleştirilerim ama yurtdışında da okudum ben.

Oradakiler yüksek maaş alıyorsa sonuna kadar hakediyorlar.

Buradakiler de hakettiklerini fazlasıyla alıyorlar.

Gerçekten öğretmen gibi öğretmen olanları kesinlikle ayrı tutuyorum.
Ama o tarz öğretmen Türkiye'deki öğrencilik hayatım boyunca sayılıdır benim için.

Öğretmen adaylarıyla aynı üniversitenin yollarını aşındırdık. İnanın bazen acıdım geleceğin öğrencilerine.
Ve aynı şekilde gençliğin gittiği yolu görünce, geleceğin gerçek öğretmenlerine de acıdım.

Bu her meslek için geçerli. Biz artık sadece mezun veriyoruz.
Kaliteli mezunlar ne kadar?
Demek hakettiğimizden fazla alıyoruz.Söyler misin peki hakettiğimiz neymiş?
Senin lise mezunu öğretmenlerin hata yaptı diye bu lafı söyleyebiliyorsan,üniversitede ki öğretmen adaylarına değil önce kendine acımalısın...
Senin o öğretmenin ihtimal ne için açıldığı belli olan öğretmen okulu mezunudur..Sen de gelirsin bunları günümüz öğretmenlerine genellersin.Aferin!

Kendi çocuğunun ne haltı yediğini sormadan gelip öğretmeni azarlayan,bağıran çağıran velileri artık anlamakta güçlük çekmiyorum senin bu mesajından sonra!
Alt 06.01.2009, 21:51   #12
LaEdri
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1269 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Sizce ülkemizde öğretmenlerimize hak ettikleri değer veriliyor mu?

Alıntı:
gezgin_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
yeni goreve baslayan bir ogretmen en az 1200ytl maas aliyo sadece derslere girerek bunun neresi zor sabahtan aksama vucut gucuyle calisip asgari ucret alanlari unutmamak gerekli
Eğer öğretmen olsaydın,senin bu yorumunu ben yapsaydım,beni muhatap bile almazdın belki de!
Öğretmenliği anlamak için öğretmen olmalısın!Başka türlü anlayamazsın!
Evet dostum derslere giriyorum,oturuyorum ve de çıkıyorum(!!!!)))...Hiç de yorulmuyorum.Benim hakettiğim sadece sadece 300-500 ytl arası ama bu devlet bana GELECEK NESİLLERİ EĞİTTİĞİMİZ için o parayı veriyor.

Zor dostum zor!!!
Öğrenciyi özlemek nedir anlayamazsın,ayağındaki yırtık ayakkabıyı görünce,ve o ayakkabısını saklamaya çalıştıkça sen de gözyaşını saklarsın dökülmesin diye,ve sen bunu da anlayamazsın..
Sana göre derse gir çık!!
Bana göre insanın içine gir çık!
Dostum biz oduna şekil vermiyoruz,vur testereyi şekil alsın!
Dostum biz demire şekil vermiyoruz,koy tornaya şekil alsın!
Dostum biz insan eğitiyoruz!Dokunduğun an kırılacak ama dokunmasan şekil almayacak bir nesneyi yani!!
Öğrencini sevmek,onunla üzülmek,onunla sevinmek,yani onunla yaşamak nedir?
BUNU ANLAYAMAZSINIZ!
VE ANLAYAMADIĞINIZ İÇİN SİZE GÖRE BİZ SADECE DERSE GİRİP ÇIKIYORUZ!!!
Alt 06.01.2009, 22:08   #13
LaEdri
Usta Yiğido

Alıntı:
yeni goreve baslayan bir ogretmen en az 1200ytl maas aliyo sadece derslere girerek bunun neresi zor sabahtan aksama vucut gucuyle calisip asgari ucret alanlari unutmamak gerekli
Şu yazıyı okudukça boş boş gülüyorum ve aklıma hep arifcoskun abimin imzası geliyor
Alt 06.01.2009, 22:37   #14
yerliturkuaz
Usta Yiğido

yerliturkuaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yerliturkuaz Şuan yerliturkuaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.03.2012 10:23
Yeti: Bloody Orca Slap Champion!
Tecrübe Puanı: 794 yerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblick

Atatürk zamanında maaşları ile bir ev alınırken şimdi ise zar zor geçiniyorlar bu insanlar ev geçimini düşüneyim derken yetişdirdikleri insanlara nasıl hizmet verecekler kesinlikle ülkemizde değerleri yok öğretmenlerin....

Sevmek yürek işidir yüreğin yoksa sen niye yaşıyorsun?
yerliturkuaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 06.01.2009, 22:45   #15
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
Ne o öğretmenleri asgari ücretin altındami çalıştirmayi düşünüyorsunuz. Yaptıkları işi daha basit görerek.
Böyle bir savunma şekli ilk defa görüyorum. Peki bir milletvekili maaşıyla neden kıyaslamıyorsunuz.?

.
Alt 07.01.2009, 10:13   #16
sonbahar5803
Usta Yiğido

sonbahar5803 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sonbahar5803 Şuan sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.09.2009 13:57

Tecrübe Puanı: 798 sonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISI

Yiğiter kardeşim, öğretmen olduğun için tarafsız bakamıyorsun galiba.

Ben ne demişim;

Gerçekten öğretmen gibi öğretmen olanları kesinlikle ayrı tutuyorum.

Sen kendini o gruptan görmüyorsan, o senin problemin.

Milletvekili maaşlarıyla hiç karşılaştırmayın, onlarınki zaten abartı ve haksız kazanç. Böyle kıyaslamaya girersek, Türkiye'de hiçkimse hakkettiğini almıyordur o zaman.

Vallahi kusura bakmayın, saygı-sevgi karşılıklı olur.

Zamanında herşeyi dayakla terbiye etmeye çalıştılar. Şimdi öğrencilerle başedilemiyor.

Asla savunmuyorum şimdiki öğrencilerin halini. Bu ne öğretmenlerin ne de velilerin suçu. Memleketimizin, milletimizin gittiği yolun sonuçlarıdır.

İnsan yaklaştığınca yaklaştığından ayrı
Belli ki, yakınımız yoktur ALLAH’tan gayrı...
sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 07.01.2009, 14:40   #17
LaEdri
Usta Yiğido

Alıntı:
Kusura bakmayın ama acımasızca gelebilir eleştirilerim ama yurtdışında da okudum ben.

Oradakiler yüksek maaş alıyorsa sonuna kadar hakediyorlar.

Buradakiler de hakettiklerini fazlasıyla alıyorlar.
Ordakiler hakediyor,burdakiler hakettiğinden fazla alıyor!!

Burdakilerden kastın kim,Türkiye'deki öğretmenler değil mi?

Bu eleştirini de acımasızca değil,bilgisizce olarak görüyorum!!!
Durumun ne olduğunu bilmeden yapılmış bir yorum!!
Alt 07.01.2009, 20:06   #18
sonbahar5803
Usta Yiğido

sonbahar5803 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sonbahar5803 Şuan sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.09.2009 13:57

Tecrübe Puanı: 798 sonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
Yiğiter Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ordakiler hakediyor,burdakiler hakettiğinden fazla alıyor!!

Burdakilerden kastın kim,Türkiye'deki öğretmenler değil mi?

Bu eleştirini de acımasızca değil,bilgisizce olarak görüyorum!!!
Durumun ne olduğunu bilmeden yapılmış bir yorum!!
Sen nasıl görürsen gör.

Ben kendi gördüklerimle değerlendiririm.

Anketi cevapladım, fikrimi yazdım ve ortaya koydum.

Beğenen alır gider, beğenmeyen bırakır kaçar.

Bu da son yorumum. Uzatmaya gerek yok.

İnsan yaklaştığınca yaklaştığından ayrı
Belli ki, yakınımız yoktur ALLAH’tan gayrı...
sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 07.01.2009, 21:29   #19
LaEdri
Usta Yiğido

Alıntı:
Sen nasıl görürsen gör.

Ben kendi gördüklerimle değerlendiririm.

Anketi cevapladım, fikrimi yazdım ve ortaya koydum.

Beğenen alır gider, beğenmeyen bırakır kaçar.

Bu da son yorumum. Uzatmaya gerek yok.
Paşa gönlün bilir..
Gördüklerinle değerlendirmeye devam et,ama unutmaki hayat sadece senin görebildiklerinden ibaret değil..
Ayrıca fikirle,hakaret arasındaki ayrımı da iyi ayırt etmek lazım!Senin ortaya koydum dediğin şey fikir değil,bariz bir hakarettir.
Birilerinin delice savunduğu hükümet sayesinde ilköğretim öğretmenleri çocukların oyuncağı haline geldi..Bunlar sizin göremediğiniz kısım!

Bu yüzden göremediğin kısımlar hakkında bilgisizce değerlendirmede bulunup,650.000 kişilik camianın hepsini zan altında bırakma!

Bu da benim son yorumum olsun!!
Alt 07.01.2009, 21:44   #20
çılgın_türk
Tecrübeli Yiğido

çılgın_türk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

çılgın_türk Şuan çılgın_türk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.04.2012 18:32

Tecrübe Puanı: 642 çılgın_türk FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

öğretmenlerimize bence hak ettikleri değer veriliyor bir öğretmen her ortamda saygı görüyorsa bence hak edilen değer veriliyor demektir.... benim gördüğüm bir köyde olsun ilçede olsun hele hele doğuda olsun merkezlerde olsun öğretmenler el üstünde tutluyor

ama işi maddi duruma dökersek alınan ücret az olabilir ona bişey demem .... ama buda yere konuma , ihtiyaçlara vs. değişim gösterebilir...

bende öğretmen olacağım için .... öğretmenlğin değeri parayla ölçülemez diyorum ve saygılar sunuyorum ...

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
çılgın_türk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)