Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas' a Yatırımlar ve Şirketler > Sivas' ta Yatırım
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Sivas' ta Yatırım Sivasa Yatırım, Sivas Yatırım

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 24.01.2008, 21:05   #1
leblebi82
Usta Yiğido

leblebi82 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

leblebi82 Şuan leblebi82 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.02.2013 22:42

Tecrübe Puanı: 785 leblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart --->: Sivas'ın 2008 Rotası

Alıntı:
berat.demir Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
abiciğim eline yüreğine sağlık eyvallah. senden sivas birinci osb deki yatırımlar hakkında da bilgiler rica ediyoruz.

merak ettiğim konular şunlar
1. 2. osb projesi ne durumda
2. sıcak çermik konusunda imar sorunu çözülüyor burada yapılacak yatırımlar neler
3. sivas sağlık bakanlığının açıkladığı sağlık kampüsü yapılacak mı
Sıcak Çermik konusuyla ilgili tek tük yatırım haberleri alıyorum. Daha iki gün önce haber verdiler. Fransa'da yaşayan bir gurbetçimiz büyük bir arsa temin etmiş bölgede. Otel işletmesi kurmayı düşünüyorlar.Sıcak Çermik ile ilgili bir konuya değinmek isterim. Bir müddet önce Kalın Belediye Başkanı ile de bir araya geldim ama konuyu gündeme getirmem mümkün olmadı. Ben buranın özel müteşebbisler yoluyla rayına gireceğini düşünüyorum. İktidar partisine bağlı iki belediye arasında sorunun halledilememesini ise tamamen beceriksizlik olarak görüyorum. Sıcak Çermik bu yapısıyla gelişemez.

Sıcak Çermik istenildiği taktirde Sivasspor için bile çok büyük fayda sağlayacaktır. Yazın Antalya'da havalar çok sıcak olduğundan yurt dışına gidemeyen takımlar Kızılcahamam, Abant gibi yerleri tercih ediyor. Ben de ilk etapta çevredeki takımların bölgemizi tercih edebileceklerine inanıyorum. Buranın Sivasspor'a verilmesi veya gelirlerinin bir kısmının bağışlanabilmesi çok güzel olacaktır. Tabi Sıcak Çermik için projeler üretilmeli. Sadece kendi suyu değil, soğuk su alternatifleri de gündeme getirilmeli.

Diğer sorduğun sorularla ilgili inşallah yakın zamanda cevap verebilirim. Özellikle Osb konusunda. Yalnız isterseniz şu anda aklımadayken Şarkışla ile ilgili bir haber vereyim. Ben de bir müddet bu şirin ilçemizde bulunmuştum daha önce. Gerçekten Sivas'ın geleceği parlak ilçelerinden birisi. Şarkışla'da 2005 yılında kurulmasına izin verilen Şarkışla OSB Bölgesi 85 hektar alan üzerine büyük ihtimalle 2008 içerisinde açılacak. Etüd-proje için son aşamaya gelinmiş.

Şarkışla OSB , 5084 sayılı Yatırım ve İstihdamın Teşvik Yasası kapsamında hizmete girecek. Bedelsiz Arsa tahsisi yapılacak uygun görülen yatırımcılara. Bazı vergilerden muafiyet, enerji desteği v.b. imkanları da olacak. Bedelsiz arsa tahsis etmek isteyen yatırımcılar sarkisla.gov.tr veya Osb Müdürlüğü'nden bilgi alabilecekler.

Yakın zamanda diğer konulara da değiniriz inşallah.
Alt 28.01.2008, 21:48   #2
leblebi82
Usta Yiğido

leblebi82 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

leblebi82 Şuan leblebi82 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.02.2013 22:42

Tecrübe Puanı: 785 leblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Sivas-Ordu(Fatsa) Karayolu projesi
Yabancı Diller MESLEK Yüksek Okulu
Polis MESLEK Yüksek Okulu
İletişim Fakültesi
Hukuk Fakültesi konusundaki çalışmalar devam ediyor.

Ama ondan önce birkaç önemli mesele var. Dikimevi konusu ve Tüdemsaş'ın geleceği çok önemli.
Alt 12.02.2008, 15:46   #3
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 21:40

Tecrübe Puanı: 774 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
leblebi82 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
İletişim Fakültesi

Ama ondan önce birkaç önemli mesele var. Dikimevi konusu ve Tüdemsaş'ın geleceği çok önemli.

Benim uzun süredir kafama takılan bir soru vardı, neden en büyük üniversitelerden birisi olmaya namzet Cumhuriyet Üniversitemizde Hukuk ve Mimarlık fakülteleri yok diye, Hukuk fakültesi için ne gibi bir çalışma olduğunu merak ettim doğrusu. Eğer kurulacağına dair bir gelişme olursa gerçekten çok sevindirici olacaktır.

Bu arada İletişim fakültesi ne durumdadır, eğer bilgi verirsen müteşekkir oluruz.
Alt 15.07.2008, 22:12   #4
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1271 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI
Standart -->: --->: Sivas'ın 2008 Rotası

Alıntı:
leblebi82 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
İletişim Fakültesi

şu yabancı diller myo açılsa da ben de girsem oraya..

yoksa açıldı mı
Alt 16.07.2008, 08:33   #5
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 21:40

Tecrübe Puanı: 774 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart --->: -->: --->: Sivas'ın 2008 Rotası

Alıntı:
yigiter187 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
şu yabancı diller myo açılsa da ben de girsem oraya..

yoksa açıldı mı

Yabancı diller yüksek okulunun 2007-2008 yılında faaliyete geçtiğini duymuştum, hatta orası için öğretim görevlisi ilanı vs bile çıkmıştı bir aralar. Yani şu an faaliyette ancak belki yüzde yüz kapasiteyle hizmet vermiyor da olabilir...
Alt 16.07.2008, 10:05   #6
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1271 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI
Standart -->: --->: -->: --->: Sivas'ın 2008 Rotası

Alıntı:
BOUN Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Yabancı diller yüksek okulunun 2007-2008 yılında faaliyete geçtiğini duymuştum, hatta orası için öğretim görevlisi ilanı vs bile çıkmıştı bir aralar. Yani şu an faaliyette ancak belki yüzde yüz kapasiteyle hizmet vermiyor da olabilir...
ya geçtiğimiz ay içerisnde besyo nun az ilerisinde yabancı diller myo yu gördüm yeni bir binayıd...ama....içeriğini bilemiyorum...galiba okutmanlar çalışıyormuşş..
Alt 29.01.2008, 00:52   #7
EyüphanAydın
Yasaklı

EyüphanAydın - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

EyüphanAydın Şuan EyüphanAydın isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.05.2010 11:45

Tecrübe Puanı: 0 EyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer AnblickEyüphanAydın ist ein wunderbarer Anblick

Sivasa Gerçekten Böyle Büyük Bir Yer Lazım
Yavaş Yavaşda Elinde Olan Büyük Fabrikalarda Kapanmakta.İnşallah En Yakın Zamanda Gerçekleşir.
EyüphanAydın isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 29.01.2008, 07:54   #8
berat.demir
Yasaklı
NO AVATAR

berat.demir Şuan berat.demir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.12.2009 06:51

Tecrübe Puanı: 0 berat.demir FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

üstadım cevapların için teşekkür ederim. Sitemizde asıl bu konular tartışılmalı bence. Sıcak çermik konusunda geçen bir yerel gazetede okumuştum. imar problemi çözülmüş ve sınırları 10 kat genişletilmiş. Fransa daki gurbetçimizin iyi bir yatırım yapacağından eminim.

üstadım diğer gelişmelerden haberlerini bekliyoruz emeğin için tşkler.

1. 2. osb nin durumu ne. Ne zaman faaliyete geçecek acaba
2. 1. osb de genişletme projeleri ne durumda
3. 1. osb ile ilgili güncel haberleri verebilirsen çok memnun oluruz.
4. teknokent faaliyete geçecek herhalde.
5. fuar merkezi bu sene bitiyor mu eyvallah.
berat.demir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 29.01.2008, 08:40   #9
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4511 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart -->: Sivas'ın 2008 Rotası

Sivasımızda modern bir alışveriş merkezi olsa hiç fena olmaz hali hazırdaki esnafın ne getirirse onu almaya mecbur kalan sivas halkı artık dünya markalarıyla tanişma zamanını gelipte gectiğini düşünüyorum bunun en büyük örneği yimpaş bu kurum gelmeden evvel bildiğimiz sinekli bakkalar vardı her şey toz toprak içinde paketleme sistemi yoktu sütü ve yoğurdu acık alıyorduk manavın yanına yaklaşamıyorduk kasap bizleri dinlemiyordu bile konfeksiyon ürünleri istanbulun modası gecmiş fason dikilmiş ucuz malı pahalı giyme mecburiyetinde kalıyorduk ne verirse alıp gidiyorduk şimdilerde sivas halkının kayserideki büyük alış veriş merkezlerine gitmesi sivasımızın bu konuda ne kadar gec kalmış olduğunun bir gösregesi değilmi küçük esnafın ölümü sayılır böyle alış veriş merkezleri diyenler bundan seneler önce süper marketler acılınca tüm ceşitlerini bir arada görüp beğeniyor elmayı armudu ıspanağı pırasayı kendi ellirimizle almaya ve gönül rahatlığıyla alış veriş yapmanın keyfini yaşamadıkmı? öyle kasaların içinde kaldırımların üstünde tozlu topraklı her türlü mikropları barındıran sözde gıda maddelerinden şimdi kurtardık bunun tek nedeni yimpaşın ve diğer büyük marketlerin şehrimize getirdiği yeniliktir dolayısıyla büyük alış veriş merkezlerinden korkmamak lazım rakabetin olduğu yerde hizmet daha iyi yapılır burdada sivas esnafının bazılarının görmesi geren yenilikleri görmesi kendini yenilemesi ve sivas halkına daha nasıl iyi hizmet yapmalıyım demesi lazım aynı zamanda istihdam diyoruz işte size istihdam böyle bir alış veriş merkezinde nerden baksan 400-500 kişi iş bulur şehrimize canlılık getirir diyorum bülent hocamızın gecenlerde bir basın acıklamasında bir arkadşını ikna ettiğini ve sivasımıza büyük bir iş merkezi yapılacağını duymuştum hakkımızdan hayırlısı
Alt 29.01.2008, 10:28   #10
sivaslıgenç
Usta Yiğido

sivaslıgenç - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslıgenç Şuan sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.03.2016 23:42

Tecrübe Puanı: 869 sivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
berat.demir Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
üstadım cevapların için teşekkür ederim. Sitemizde asıl bu konular tartışılmalı bence. Sıcak çermik konusunda geçen bir yerel gazetede okumuştum. imar problemi çözülmüş ve sınırları 10 kat genişletilmiş. Fransa daki gurbetçimizin iyi bir yatırım yapacağından eminim.

üstadım diğer gelişmelerden haberlerini bekliyoruz emeğin için tşkler.

1. 2. osb nin durumu ne. Ne zaman faaliyete geçecek acaba
2. 1. osb de genişletme projeleri ne durumda
3. 1. osb ile ilgili güncel haberleri verebilirsen çok memnun oluruz.
4. teknokent faaliyete geçecek herhalde.
5. fuar merkezi bu sene bitiyor mu eyvallah.
Abi çok haklısın bu son yaşanan olaylardan sonra(göç,dikimevinin taşınması ,fabrikaların kapatılması) bence sitemizde bu konular daha ağırlıklı tartışılmalıdır.Ama bana göre Sivasımızın bu kötü durumundan silkelenmesi en azından bir 15 yılı bulur o zamana kadarda insan kalmaz Sivasta.Bakınız köylerde hemen hemen hiç kimse kalmadı.
sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)