Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Atatürk ve Sivas
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Atatürk ve Sivas Atattürk ve Sivas

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 30.05.2008, 21:16   #11
akifeker2
Tecrübeli Yiğido

akifeker2 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

akifeker2 Şuan akifeker2 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.04.2009 15:32

Tecrübe Puanı: 610 akifeker2 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: ATATÜRK'ÜN DİKKAT ÇEKTİĞİ TEHLİKE: KOMÜNİZM

abircan sözde şekillerle Allah a ulaşacınızı mı zannediyorsunuz demişsin. Haddini bil orda hop de dur. bırak sen bizim ibadetlerimizle kimse dalga geçemez geçirttirmeyiz de. Sabrımızı zorluyorsun ancak bil ki sabrın sonuna geldik valla bi patlarsak altından kalkamazsın

ortalığı germye çalışma senın gıbı sitede 2-3 tane daha bunlarıda uyarıyoruz
akifeker2 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 30.05.2008, 21:36   #12
albina58
Usta Yiğido

albina58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

albina58 Şuan albina58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.08.2016 20:40

Tecrübe Puanı: 756 albina58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Madem böylesi anlamsız topiclerle gündem sapdırılıyor;

Hani sivas'ı ilgilendiren konu?

O zaman konuşulacaksa;30 mayıs 2008 tarihli meclis tutanaklarınca sabitlenmiş,yeni çıkan kanun gereğince 24 saat kesintisiz olarak TRT ekranlarında (TRT3) kürtçe yayın yapılacak;

Ne var bunda özgürlük serbestlikmi? cevap.

Türkiye cumhuriyetinin ilk 7 maddesi değiştirilemez ve teklif edilemez,dili,dini,milleti ve sınırlarını içeren bir madde vardır.

Ne dersiniz.
Alt 30.05.2008, 21:45   #13
berat.demir
Yasaklı
NO AVATAR

berat.demir Şuan berat.demir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.12.2009 06:51

Tecrübe Puanı: 0 berat.demir FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
albina58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Madem böylesi anlamsız topiclerle gündem sapdırılıyor;

Hani sivas'ı ilgilendiren konu?

O zaman konuşulacaksa;30 mayıs 2008 tarihli meclis tutanaklarınca sabitlenmiş,yeni çıkan kanun gereğince 24 saat kesintisiz olarak TRT ekranlarında (TRT3) kürtçe yayın yapılacak;

Ne var bunda özgürlük serbestlikmi? cevap.

Türkiye cumhuriyetinin ilk 7 maddesi değiştirilemez ve teklif edilemez,dili,dini,milleti ve sınırlarını içeren bir madde vardır.

Ne dersiniz.
Niye anlamsız. sen Atatürk ün düşüncelerine anlamsız diyemezsin. Atatürk ün komizme karşı olması işine mi gelmedi yoksa. merakımdan sordum yanlış anlamazsın dimi. İşinize gelince Atatürk ü sahiplenirsiniz işinize gelince anlamsız bulursunuz Atatürk ü. Bu ne çelişki. Bir daha Atatürk ün düşüncelerinin anlatıldığı hiç bir konuya anlamsız deme. bu ne cüret yahu.
berat.demir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.05.2008, 21:54   #14
albina58
Usta Yiğido

albina58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

albina58 Şuan albina58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.08.2016 20:40

Tecrübe Puanı: 756 albina58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
berat.demir Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Niye anlamsız. sen Atatürk ün düşüncelerine anlamsız diyemezsin. Atatürk ün komizme karşı olması işine mi gelmedi yoksa. merakımdan sordum yanlış anlamazsın dimi. İşinize gelince Atatürk ü sahiplenirsiniz işinize gelince anlamsız bulursunuz Atatürk ü. Bu ne çelişki. Bir daha Atatürk ün düşüncelerinin anlatıldığı hiç bir konuya anlamsız deme. bu ne cüret yahu.
Sen benim muhatabım değilsin,

sivaslılar nette,sivas'ı ilgilendirmeyen her konu anlamsız ve fesatça duygular beslenerek yazılmaktadır.

Sizler ne atatürkçüsünüz ne cumhuriyet savunucusunuz,

Atatürk ilke ve inkilapları ayrı bir konudur,zaten topic açan arkadaş başka bir topicinde toplu olarak yazıyordu,neden böyle ayrı bir topic başlığı altında yeni bir topic açma ihtiyacı hissetti oda ayrı bir konu.

Bu topic başlığında madımak olaylarına gitmekte,insanların içindeki hasutluğun bir başka boyutudur,önce onu halledelimde.

Ayrıca Atatürk kominizme karşıdır,onun bu fikrini sonuna kadar desdeklerim.

Bir başka topic başlığında ise Atatürk'ün şeriat için,tekke ve zaviyeler için söylerimleriyle topic açalım.
Tekke ve zaviyeleri,şeriata nasıl düşman olduğunu irdeleyelim.
Eğer sizlerin işine gelirse.
Alt 31.05.2008, 07:40   #15
berat.demir
Yasaklı
NO AVATAR

Alıntı:
albina58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sen benim muhatabım değilsin,

sivaslılar nette,sivas'ı ilgilendirmeyen her konu anlamsız ve fesatça duygular beslenerek yazılmaktadır.

Sizler ne atatürkçüsünüz ne cumhuriyet savunucusunuz,

Atatürk ilke ve inkilapları ayrı bir konudur,zaten topic açan arkadaş başka bir topicinde toplu olarak yazıyordu,neden böyle ayrı bir topic başlığı altında yeni bir topic açma ihtiyacı hissetti oda ayrı bir konu.

Bu topic başlığında madımak olaylarına gitmekte,insanların içindeki hasutluğun bir başka boyutudur,önce onu halledelimde.

Ayrıca Atatürk kominizme karşıdır,onun bu fikrini sonuna kadar desdeklerim.

Bir başka topic başlığında ise Atatürk'ün şeriat için,tekke ve zaviyeler için söylerimleriyle topic açalım.
Tekke ve zaviyeleri,şeriata nasıl düşman olduğunu irdeleyelim.
Eğer sizlerin işine gelirse.
benim her türlü işime gelir. sen kimsin de beni muhatap almıyorsun. adam gibi konuş. şu sivaslilar.nete sizin sivas a ne katkınız oldu ne faydanız oldu. sivas a ne hizmetiniz oldu koskoca bi hiç. ben kendimi övmek için demiyorum hiç te sevmemde kendimi övmeyi çünkü benim dinim yasaklamış bencilliği kibiri.
ama şu sivasın 2008 yatırım rotası, sivas firmalarını ne kadar tanıyor konularına girip bi bakarsan benim sivasa olan aşkımı hizmetlerimi görürsün ve ben bununla şeref duyuyorum. Sivasa hizmet benim için bir sevdadır. ve ben bunu yaparken de menfaatsiz çıkarsız yapıyorum. ama sizin yukarda bahsettiğim konularda bir tane bile yorumunuz tanıtımınız yok. çünkü sizin umrunuzda değil sivas a olan yatırımlar yapılan hizmetler ve sivasın tanıtımı. bunu da nerden anlıyorum. hangi konulara cevap yazdığınızdan anlıyorum. bahsettiğim konulara bir kere bile cevap yazmamışsınız. bundan sonrada yazmayın çünkü geçti borun pazarı sür eşşeğini niğde ye.
madımak olaylarını temcit pilavı gibi tekrar tekrar pişirip gündeme getiren kim sizin zihniyetiniz. benim bu olayları unutturmak bir sivaslı olarak en büyük vazifemdir çünkü bu olay hafızalarda kaldığı sürece en büyük zararı yine Sivas görüyor. kimin gündemde tuttuğunu merak ediyorsan ERKEKLER AĞLARMI konusuna git bi bak malum şahsın yorumunu oku da öyle bir karar ver.

Ayrıca yine karanlık kafanla Benim Cumhuriyetçiliğimi Atatürkçülüğümü sorgulamaya kalkmışsın orda duracaksın. SEN kimsinde benim Atatürkçülüğümü Cumhuriyetçiliğimi sorguluyorsun. Bir daha sakın dil uzatma bu şekilde. BENİM DEDELERİM ATATÜRK ÜN ASKERİ OLMAK İÇİN BİZİM KÖYDEN TAA SİVAS MERKEZE KADAR YOL YÜRÜMÜŞLER YOL TAM BİR HAFTA YÜRÜMÜŞLER ANLARMISIN BU ÇİLEYİ SEN. bak çok doluyum bir daha beni sahtekarlıkla suçlama karanlık kafalı ideolojik saplantılı insan. senin bu ideolojinde Atatürk ideolojisi değil İNÖNÜ ideolojisidir.
Alt 31.05.2008, 08:02   #16
berat.demir
Yasaklı
NO AVATAR

Alıntı:
akifeker2 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
abircan sözde şekillerle Allah a ulaşacınızı mı zannediyorsunuz demişsin. Haddini bil orda hop de dur. bırak sen bizim ibadetlerimizle kimse dalga geçemez geçirttirmeyiz de. Sabrımızı zorluyorsun ancak bil ki sabrın sonuna geldik valla bi patlarsak altından kalkamazsın

ortalığı germye çalışma senın gıbı sitede 2-3 tane daha bunlarıda uyarıyoruz
üstad çok iyi bir cümle yakalamışın
ben abircan ağaya kısa bi hayat hikayesi anlatıcam.
lisede okurken bi matematik sınavı vardı. bi arkadaşta yanlışlıkla türkçe yazılısı olduğunu zannetmiş ve matematik yerine türkçe dersine çalışmış. ertesi gün okula geldiğinde acı gerçeği öğrendi ve şok oldu. neyse matematik sınavı başladı. arkadaş bişey bilmiyoya çalışmamış o zaman ben bu sorulara türkçe bilgimle cevap verim demiş. matematik sorularına sanki türkçe yazılısa giriyormuş gibi cevaplar yazmış. yani fiillerden belirtili belirtisiz nesnelerden ve bunun gibi gramer kurallarından bahsetmiş.
2 gün sonra durumu gören matematik hocamız bir sinirle sınıfa girdi ve dediki:
bu ne ciddiyetsizlik bu ne ŞEKİLSİZLİK YAV dedi ve bu arkadaşı o günden sonra bir daha sınıfımızda göremedik. bi alt sınıfa sürgün gönderilmişti. ŞEKİLSİZLİĞİNİN cezasını çekti. E tabi sen matematik disiplinine Türkçe disipliniyle cevaplar yazarsan ŞEKİLSİZLİĞİNİN kurbanı olursun.
abircan ağa sana bi kaç soru daha sorayım
1. Abi biz dağdan kestiğimiz KÜTÜKLERİ bi ŞEKLE sokmadan evimizde mobilya olarak kullanabilirmiyiz.
2. Abi biz yerin altından çıkan petrolü DAMITMADAN arabamızda YAKIT olarak kullanabilirmiyiz.
3. E tabi ki ALLAH a ibadet ederken de kendimizi bi ŞEKLE DİSİPLİNE sokmalıyız çünkü YÜCE ALLAH ın karşısına çıkıyoruz abi ŞEKİLSİZ ÇIKARAK BELAMIZI MI BULALIM.
Abi Allah ın karşısına böyle ŞEKİLSİZ LAVOBALİ bi şekilde çıkan ŞEKİLSİZ ALLAH A İBADET ETTİĞİNİ SANAN İNSANLARI ŞEKİLSİZ BİR ŞEKİLDE ALLAH I BULACAĞINI SANAN İNSANLARI İLK ÖNCE Bİ TORNAYA SOKUP Bİ DÜZELTMEK LAZIM Kİ ALLAH TAN BELALARINI BULMASINLAR. ALLAH IN YOLUNDAN GİDİYORUZ DİYE YOLUN SONUNDA ŞEYTANLA KARŞILAŞMASINLAR ABİ.

Konu berat.demir tarafından (31.05.2008 Saat 08:11 ) değiştirilmiştir..
Alt 29.12.2008, 20:55   #17
etzel1967
Yiğido
NO AVATAR

etzel1967 Şuan etzel1967 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.06.2015 13:35

Tecrübe Puanı: 600 etzel1967 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: ATATÜRK'ÜN DİKKAT ÇEKTİĞİ TEHLİKE: KOMÜNİZM

benim anlamadığım bişey var...lütfen anlamama yardımcı olur musunuz?

bu sitenin sakinlerinin ortak paydası "sivas" değil mi? yani sağcısı, solcusu, dinlisi, dinsizi, alevisi, sünnisi vs vs...sivas için toplanmadık mı burada? neden birbirimize haksızlık yapıyoruz ki? yukarıda ismi geçen üye arkadaşlarımızın sivas sevgisinden şüphe etmiyorum...önemli olan şucu yada bucu olmak değil, sivaslı olmaktır...bu kadar çeşitli üye profili olan bir sitede belli konularda tartışma çıkması doğaldır ama bunu daha medenice yapsak olmaz mı? en azından saygıyı elden bırakmasak?

hepinize saygılarımla...
etzel1967 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)