Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Alevî liderlerinden referanduma 'evet' çağrısı - Sayfa 2 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 10.08.2010, 11:02   #11
yadel
Yeni Yiğido
NO AVATAR

yadel Şuan yadel isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.01.2011 19:51

Tecrübe Puanı: 526 yadel FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Alevî liderlerinden referanduma 'evet' çağrısı

Sevgili hemşerilerim Abircan sonuna kadar haklı onun mantığını ben anladım. Olay şu yani alicengiz oyunu iktidarın oyunu. Tüsiad ın karşısına müsiad, yarsav ın karşına demokratik hak denen dernek vb. gibi çakma kuruluş bu alevi kanaat önderleri denen grup. O grubu ele geçiremiyorsam onun karşısına grup kurarım mantığı. Bir zaman Show tv şaban filmleri ile iyi reyting çekerdi. Star tv ise şaban filmlerinin kopyasını çektirmeye başladı aynı o düz mantık sonu dikta.
yadel isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 10.08.2010, 11:09   #12
OSMAN ECE
Usta Yiğido

OSMAN ECE - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

OSMAN ECE Şuan OSMAN ECE isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2018 14:36

Tecrübe Puanı: 3311 OSMAN ECE FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
abircan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
1985 TEN BERİ DERNEKÇİYİM 43 YAŞINDAYIM, ALEVİ ÇEVREYİ VE CAMİAYI İYİ BİLİRİM
FAKAT YUKARIDAKİ AÇIKLAMASI OLAN DÜDÜKLERİ TANIRIM BAZILARINI ALEVİ DEĞİL ONLARIN KİMİZİ CAFERİ YANLISIDIR ÇOĞUDA ZATEN HÜKÜMETİN ÇAKMA ALEVİLERİ VE DERNEKLERİDİR
NEREDE PİRSULTAN, NEREDE HACE BEKTAŞ DERNEKLERİ NEREDE ALEVİ BİRLİKLERİ FEDERASYONU BAŞKANININ AÇIKLAMALRI
ASILLARI DURURKEN ÇAKMALARI KONUŞTURMAK FIRSATÇILARIN , KAFA BULAYIP HALKIN KARARINI DEĞİŞTİREMEZSİNİZ 55* 45 BU ORANLAR ARASINDA KALACAKTIR BU REFERANDUM OYUNU

ŞENOL KALUÇ HOCAYI TENZİH EDİYORUM , DİĞERLERİ İLE AYNI KEFEYE KOYMUYORUM ŞUAN , EMİN DEĞİLİM, AMA BUGÜNKÜ ZAMAN GAZETESİNDEKİ ALEVİLERE VE RUHLARA SİNEN KORKU BAŞLIKLI YAZIYI HERKESİN OKUMASINI TAVSİYE EDİYORUM
BAZI DAVRANIŞLARIMIZI ANLAMANIZ İÇİN
abir can bey sana ne oluyor şimdi işte sen ve seningibi düşünenler bu ülkeyi blüp parçalayıp bu hale getirdi şu yaptığın eleştiriyi bir oku sonra gönder ne kadar kırıcı kelimeler kullanmışın bir bak incele sen ne caferiynin nede bir başka aleviynin avkatısın hiç bir şeyi deyilsin olamassında kendine gel haddini aşma
OSMAN ECE isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı OSMAN ECE'e Teşekkür Ediyor...
Alt 10.08.2010, 11:13   #13
kasparix
Usta Yiğido

kasparix - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kasparix Şuan kasparix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.07.2011 16:53

Tecrübe Puanı: 708 kasparix FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Düne kadar hiçbi gurupu etnik dini adam yerine koyan yokdu ,ab meseleri demokratik açılım meseleleri geldi geldi az adam yerine konuldular orjınalı çakma olanın devamı da çakmadır kardeşim...ben hiçbir alevi olsun kürt olsun bunların harbiden tam olarak neyi istediklerini anlamış değilim ki bölünmüş kaç pörçük olmusunuz ,kürdü muhatap alıcan partisine gidiyon dağı gösderiyo ,dağla olmaz imralıyı diyo güm bitti ,,,ahimde devletine tazmınat odettıren hayin ruhlu kişilikleride biliyoruz ...din le islamıyetle barısık ve gocuntulu olan türkmen kürt gruplar var hangı bırını muhatap alıcan ..bu devletinde tehammullerı var oynatmamı ulan...ne muhatap alıcak masasına oturmak istemeyenleri...sivasın üzerinden ne kadar zaman geçdi..sonunda madımakda bi çözüme gelindi...ortada bulusuldu ...parti olarak demiyorum..yapılması gereken çok şey olsa da yapılanları görmemek de nankörlük olur..ha it ürür ama kervan yurur...bu sorun halkta çözülüyor inşallah ..sonunu getrmekde devlete düşüyor...
yeni değişiklikler çıkarsa ,,,bu minnacık gruplar isdeklerini artık ahıme değil de anayasa mahkememize götürürrler daha ne işde...
kasparix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı kasparix'e Teşekkür Ediyor...
Alt 10.08.2010, 12:07   #14
kasparix
Usta Yiğido

burda doktor veya pskolg değiliz ..herkesin görüşlerini parantez açıyorum ( ) demokratik bi şekilde dile getirmesi lazım...doç geliyo konusuyo konusuyo hocam burada dayatamazsınız dedim görüşlerinizi söylersiniz herkes testisini doldurak kadar kabına göre alır dedim..dayatma kımse yapamaz..
o laçka uslubu yorumluyorum kanımca..ben üniversdeye gidene kadar en baba görüş en doğru görüş benmkiydi..milliyetçi muhafazakardır..damarıma bassalar keserdim yada çeker vururdum..üniversde benm haatımda ,baskalarında da baska mesele yada ortamlar bu değişimi sağlaya bilir...okumyan aydın insanları da farklı demokrat düşünen kişileride görünce yelpazeyi biraz daha açdım muhafazakr milliyetçi görüşlerimi demokratlığıda katarak muhafazakar milliyetçi demokrat son halımı buldum..burada yeni kavramlar yada kavram kargası yapmak için açılım vs için söylemiyorum..ama bazıları hep aynı çevre aynı dernek ve ortamlarda kalınca malesef değişemiyor..abircan bey bu sitenin çiçeği lakin çiçek bazen uslubuyla mide bulandırıyo inansın yeminle görüşlerini beğenmediğim için değil yapıcıda olmaya bilir ama çok ititci bi uslup kullanıyor bazen..empati ruhu bıraz kapalı..biz yasadık ,biz gördük ,en iyiy biz biliriz ..olmaz işde orda dedemi dahı karsımda frenlemiş biriyiz..hak gelirse batıl zayi olur...hayatında az açılım yamış hep aynı dünya görüşünden bide ideolojik bi alt yapısı ve geçmişi olan kişiler oluyor..onları ole kabul edicez..ama uslup itici olduğu için bizde genelleşdiriyoruz ,hemen etnik ve mezhebe dokuyorum sahsen işi demekki bütüm eksi demokrat geriye kalanlar hep bunlar gibi düşünüyosa benim rakıbım bunlar diyorum , husumet olmasa da boyle bi düşünsel ayrıma ve rekabete sokuyor ,benim gibileri ...
yapıcı olamıyorsak da bir zaman kı devlet politikalarımız gibi birilerini kimin kucağına ittiğimizi bilmeliyizz...mü min ferasetli olur yani..olumlu olumsuz olabilecekleri sezinlemeli...insanlığın hayrı için çabalamalıyız...
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı kasparix'e Teşekkür Ediyor...
Alt 10.08.2010, 12:19   #15
aysima58
Usta Yiğido

aysima58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aysima58 Şuan aysima58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.12.2015 00:23

Tecrübe Puanı: 1766 aysima58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
kasparix Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
burda doktor veya pskolg değiliz ..herkesin görüşlerini parantez açıyorum ( ) demokratik bi şekilde dile getirmesi lazım...doç geliyo konusuyo konusuyo hocam burada dayatamazsınız dedim görüşlerinizi söylersiniz herkes testisini doldurak kadar kabına göre alır dedim..dayatma kımse yapamaz..
o laçka uslubu yorumluyorum kanımca..ben üniversdeye gidene kadar en baba görüş en doğru görüş benmkiydi..milliyetçi muhafazakardır..damarıma bassalar keserdim yada çeker vururdum..üniversde benm haatımda ,baskalarında da baska mesele yada ortamlar bu değişimi sağlaya bilir...okumyan aydın insanları da farklı demokrat düşünen kişileride görünce yelpazeyi biraz daha açdım muhafazakr milliyetçi görüşlerimi demokratlığıda katarak muhafazakar milliyetçi demokrat son halımı buldum..burada yeni kavramlar yada kavram kargası yapmak için açılım vs için söylemiyorum..ama bazıları hep aynı çevre aynı dernek ve ortamlarda kalınca malesef değişemiyor..abircan bey bu sitenin çiçeği lakin çiçek bazen uslubuyla mide bulandırıyo inansın yeminle görüşlerini beğenmediğim için değil yapıcıda olmaya bilir ama çok ititci bi uslup kullanıyor bazen..empati ruhu bıraz kapalı..biz yasadık ,biz gördük ,en iyiy biz biliriz ..olmaz işde orda dedemi dahı karsımda frenlemiş biriyiz..hak gelirse batıl zayi olur...hayatında az açılım yamış hep aynı dünya görüşünden bide ideolojik bi alt yapısı ve geçmişi olan kişiler oluyor..onları ole kabul edicez..ama uslup itici olduğu için bizde genelleşdiriyoruz ,hemen etnik ve mezhebe dokuyorum sahsen işi demekki bütüm eksi demokrat geriye kalanlar hep bunlar gibi düşünüyosa benim rakıbım bunlar diyorum , husumet olmasa da boyle bi düşünsel ayrıma ve rekabete sokuyor ,benim gibileri ...
yapıcı olamıyorsak da bir zaman kı devlet politikalarımız gibi birilerini kimin kucağına ittiğimizi bilmeliyizz...mü min ferasetli olur yani..olumlu olumsuz olabilecekleri sezinlemeli...insanlığın hayrı için çabalamalıyız...

selam kardeşim de sana nooluyo yahu ben sana demedimki üzerine alındın abircan demişim başta senin nikin abircanmı be aşkolsun kasparix senden hiç beklemezdim kardeşim yahu abircana yazıyorum ben be sinirleri laçkalaşmış diye ama doğru değilmi vallahi doğru adam siyasetle dini karıştırıyor görmüyomusun kardeşim tam bir bölücü bu adam kime kızıyorsa geliyo sitede deşarj olup kayboluyorki taaaa bidaha sinirlenene kadar siteye girmiyor be allah allah ay heç guleceğim yohudu haaa.
aysima58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı aysima58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 10.08.2010, 12:26   #16
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 09:55

Tecrübe Puanı: 1018 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
kasparix Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
işe sahte laik bi grupla karşı karşıyayız..bu guruplara ne seyfi dedeleri nede ordu ne yargı de baskası hiçbir zaman güvenmemişdir.bireysel liyakatla bi yere gelenler hariç.ordu bile sahte laik olduklarını biliyor.bugun kı kurtler gibi inanıyorum ileride toprak talebinde dahı bulunur bunlar.yüz yıllardır bu çoğrafyada bu değerlere nasıl düşman edilmişler bi baksınlar.haçlı kalıntıları aynı ideolijide onlarda ne diyelim nolucak...çağa ayak uyduramayan sehırlerde bıle şalvarla gezen ler bide milleti gerici yobaz görüyosunuz.sözde laik sözde çağdaş islami denilemeyecek azınlık maztek alevi guruplar var.düş.en son kı ergonokon davasına mudahıl olmak isteyen ali balkızın ve kazım gençin müdahıllıklerı kabul edilmişdir.onlarda kendilerine kurulan sinsi tuzakları oynanan oyunları görüyor...doğru bu insanlar kandırılmış vs.vs..alevi değil bunlar niye..chp li düşünmedıklerı için ..niye bi gün sunnilerin onları boğup katletme gibi kindarlık gütmedikleri için...abircan sen ezan sesinden memnun musun..yasadığın ülkeyi değerleri seviyomusun?ezan dinmez..bayrak da inmez..vatan da bölünmez...ya bunlarla yasayacaksın..ya yasayacaksın..okadar.

sende hz ali ile yaşayacaksın, ateistle yaşayacaksın sünniyim müslümanım deyip benim oruç tutmayan namaz kılmayan hacca gitmeyen zekat vermeyen sahte müslümanlık yapmayan gönül ehli milyonlarca alevi sünni kökenli insanla bir arada yaşayacaksın , arap özentisi olmayan bedevi olmayan şeriat özlemeyen kimsenin kanını içmek için yemin etmemiş milyonlar var çok şükür bu ülkede, hamike kadını asan taliban zihniyetlilerde var çok örneği burada var ama çok şükür ülkemdeki sünni anlayışın % 90 ı benim gibi düşünüyor yaşıyor, özlemlerimiz hedeflerimiz aynı, buda laik cumhuriyetin başarısıdır, müslümanlığın dünya insanlık ailesine kazandırdığı modern müslümanlardır, sağolasın atam rahat uyu, sana minnettarız
Alt 10.08.2010, 12:27   #17
kasparix
Usta Yiğido

YOK YA BENİ Analamıyosunuz diye dertlenmicem ,kendimi tam manasıyla anlatamıyorum demek ki size..menkıbelerde asıldan ziyade fasıl onelidir dusturu ile değerli büyüğüm orda size hiç bi atıfda bulunmadım ..ilahi yani..ben asıl ona dem vurdum hani...fikirlerimi tam anlatamadığım için anlayışla karşılamanızı dilerim niş...sıhhatle kalın...
ya aklıma takılan bi nokta varda hayırcıların eline yağ sürmek gibi olmasında ,bazı haber proglarından sonra hanı hayırla kalın deniliyodu ya allah aşkına bi takıp edersenız suan evep propagansaı yapan o kannallar haber bitimnde ne diyor ..biliyorsanız ,dikkat ettiyseniz paylaşırsanız sevinirim...
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı kasparix'e Teşekkür Ediyor...
Alt 10.08.2010, 12:35   #18
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 09:55

Tecrübe Puanı: 1018 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI

akıl veren çok fakat okuyup yorumlayan hayatı çözümleyen kimse yok
kiralık beyinlerle davranmayın kendi benliğinizle düşünün okuyun yazın , ideolojiniz diye dayatılan kültürümüz dinimiz diye dayatılan basmakalıp şeyleri bir an için kenara bırakın beni yokedecek saldırılacak bir mahluk görüp davranırsanız hayvanlaşırsınız, ama beynimiz var okuyp düşünelim sonra haksızlık varmı yokmu ney doğru ney yanlış onlara sakin sakin karar verelim, adam dedesini bile reddetmiş beni mi dinlyecek, olaki belki dinler belki bakış açışında birazcık rötuş yapar, zaten forumda zıtlaşmamımızın sebebide budur tüm önyargıları kırmak,
Alt 10.08.2010, 12:37   #19
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1266 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Benim gibi düşünmüyor diye karşımızdaki insanlara "kiralık beyin,satılmış ruh" vb ifadelerde bulunmak aynaya karşı konuşmaktır.
Alt 10.08.2010, 12:51   #20
OSMAN ECE
Usta Yiğido

OSMAN ECE - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

OSMAN ECE Şuan OSMAN ECE isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2018 14:36

Tecrübe Puanı: 3311 OSMAN ECE FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

BİZİM SİVASLILAR NET SEVGİ KARDEŞLİK MUHEBBET TANIŞMA BİRLEŞME ALANINDAN
ÇIKTI AĞIR HAKARETLER İÇEREN BİR SİYASET MEYDANINA DÖNDÜ
LÜTVEN DAHA FAZLA BİRBİRİMİZİ KIRMAYALIM BİR KAÇ İNSAN BENİ ÇOK KIRDI
CAHİLLİĞİNE VERİYORUM AFFETTİM LÜTVEN BAŞKA KONULARA GEÇİN
OSMAN ECE isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı OSMAN ECE'e Teşekkür Ediyor...
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)