Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Diğer Konular
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Diğer Konular Diğer konular. Yukarıda bulamadığınız konular hakkında burada yazabilirsiniz.

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 06.12.2009, 08:39   #11
doğan bulut
Yasaklı
NO AVATAR

doğan bulut Şuan doğan bulut isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.05.2010 04:13

Tecrübe Puanı: 0 doğan bulut FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: DTP'liler Alperen ocağını taşladı

Alıntı:
goramaz Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
abi siz bizi ne zannediyordunuz ki? Kürt açılımını destekliyordum( şuanki haliyle dğil ) bizi resmen pkk sempatizanı ilan ettiniz.Sizin kadar biz de bu ülkeyi bu bayrağı seviyoruz.Akp li olsun Chp li olsun Mhp li olsun herkes için bayrak kutsaldır vatan kutsaldır. Türkiyede artık bişeyler değişsin diye yazdık söyledik.Süreç iyi işleseydi fikrimce Türkiye de çok şey değişebilirdi. ben haberde Türk bayrağı açmalarını takdir ettim.Bu ülkede tek bir bayrak vardır. Ona taş atılması nasıl bir Mhp liyi rahatsız ediyorsa hepimizi rahatsız ediyor . Siz de bu gerçeği görün artık

acılım cısınız işde bu olaylar açılım tavizinden meydana gelen olaylar değilmi ben size teröre destek veriyorsunuz demedimki açılımı desdekliyorsunuz ne oldu dtp liler açılım falan bitti dediler ama başbakan hala açılmaya devam ediyor sokakdaki olayları çizgi filden ibaret zannediyor adamlar türkiyede türk bayrağı açtırmıyorlar ALPPEREN LERİN İŞARETİNİ GÖRDÜNÜZMÜ BOZKURT İŞARETİYDİ BE et tırnakdan ayrılırmı demi ama
doğan bulut isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06.12.2009, 11:15   #12
barikat58
Usta Yiğido

barikat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

barikat58 Şuan barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.04.2016 17:19

Tecrübe Puanı: 2195 barikat58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Reis hayattayken kimse alperen ocaklarına taş atmıyordu,çamur atmaya çalışanlar çok oluyordu ama reis hepsini ufalayıp toz ediyordu ama yinede taş atmaya kimse cesaret edemiyordu çünkü biliyorlardı taşın gediğini nasıl bulduğumuzu !!! Bugün atılan taşlar alperenlerin sahipsiz kaldıklarından sebep değildir,atılan taşlar reis hayattayken gündeme getirilemeyen konular,moda olamayan ihanet planları ve açılım saçmalıklarıdır...
barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 06.12.2009, 12:29   #13
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 20:51

Tecrübe Puanı: 2170 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
YILDIRIM Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bayrak şereftir! Ama şeref yoksunları ne bilsin...

Hani meşhuur bir söz vardı "birgün hepinizi o bayrağın önüne dikecez" diye.. Artık hayal oldu...
Adamlar sağda solda bayrak yakıp gelip teslim oluyorlar, hem de "pişman değiliz" diye anıra anıra! Bizim başımızdakilerin "ŞEREF" seviyesinden midir? Nedir? Serbest bırakılıyorlar ve o da yetmezmiş gibi il il mitinlerdeler hadi onu da geçtik ülkenin başındaki adam çıkıp yüzü kızarmadan diyor ki; "bunlar güzel görüntüler"...

Hadi tüm bunları da geçtik Bütün bu olanlara rağmen Cumhuriyetin temelinin atıldığı ilin sitesinde açılan ankette hala ısrarla (vicdanları nasıl rahat olacak bilmiyorum) bu adama oy veren yatsınamayack bir kitle var..
Bayrak Şeref değil bizim bağımsızlığımızdır onların bayrağı yakması acizlikten başka bir şey değil Koskoca Türkiye Cumhuriyeti başbakanın bildiği varki öyle diyor işte açılım olduğu için bak nasıl sokağa dökülüyorlar PKK yandaşları sırf Muhalefet için onların Hepside bir provokasyon ülkede kaos huzursuzluk yaratmak istiyorlar sırf itidarı düşürmek bakın sizde bunu hala anlamadınız değil mi sizde bunları söyleyerek ortak oluyorsunuz....

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 06.12.2009, 23:14   #14
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.09.2024 14:55

Tecrübe Puanı: 1327 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
doğan bulut Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
acılım cısınız işde bu olaylar açılım tavizinden meydana gelen olaylar değilmi ben size teröre destek veriyorsunuz demedimki açılımı desdekliyorsunuz ne oldu dtp liler açılım falan bitti dediler ama başbakan hala açılmaya devam ediyor sokakdaki olayları çizgi filden ibaret zannediyor adamlar türkiyede türk bayrağı açtırmıyorlar ALPPEREN LERİN İŞARETİNİ GÖRDÜNÜZMÜ BOZKURT İŞARETİYDİ BE et tırnakdan ayrılırmı demi ama
Olayların bu şekilde gelişmesi sizin de işinize geldi. Oy potansiyeliniz çoğalmıştır. Hayırlı olsun.

Ancak bu mesele bir günün bir ayın bir yılın meselsi değil abi.Lisedeyken -tam hatırlamıyorum- hadep kongresinde Türk Bayrağını indirmişlerdi.
2004 ya da 2005 o yıllarda da nevruz kutlamalarında Türk Bağrağını çiğnemişlerdi. Byrağı bir polis onların ayaklarından altından almıştı. Diyeceğim şu ki bayrağa saldırı bu günün ortaya çıkardığı bir durum değil.Akp karşıtlarına malzeme çıktı.
pkk taraflarının sokağa inmesine gelince. Önceden pkk yoktu da şimdi Akp pkk ya taraftar mı üretti?
Buz dağının her zaman görünmeyen kısmından korkun abi görünen kısmından değil.Bu hainler her zaman vardı. O zaman yeraltındalardı şimdi yer üstünde. Akp nin hatası da burada .. Onlara fazla güven verdi.pkk nın Dtpsi hiçbir zaman muhatap alınmamalıydı.

Diğer taraftan, diyelim açılım hiç başlamamış olsaydı o zaman bu insanların ülkeyi bölmeyeceğini nasıl garanti edeceksiniz. Ben sizin kadar iyimser değilim kusura bakmayın. Cumhuriyetin kuluşundan beri bölgede bir huzursuzluk varsa ve giderek bu huzursuzluk artıyorsa bu kimin suçu.Askeriyle eğitim sistemiyle ekonmisiyle diyanetiyle vs. bütün kurumları elinde tutan devlet ve siyasi partiler giderek artan bu kopuşun taraflarından birsidir.
Hiç kusura bakmayın Türkiyenin bu noktaya gelmesinde sadece Akp nin değil hepimizin suçu var..
saygılar.
Alt 06.12.2009, 23:48   #15
doğan bulut
Yasaklı
NO AVATAR

doğan bulut Şuan doğan bulut isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.05.2010 04:13

Tecrübe Puanı: 0 doğan bulut FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

yav o vatandaşlık görevi onları yuhalamak naletlemek işinize geldiği gibi olayları nasıl yorumluyon vede konuyu kaydırıyon.HERZAMAN DAĞOS OLMAZKİ VAN MİNİZ DİYE BAŞBAKAN OY İŞDE ÖYLE TOLANIR.yoksa

gelelim bayrak yakma meselesine hay allah razı olsun ben onu unutmuştum
bayrak mersinde yakılmıya teşepbüs edildi onuda bir sivil polis memuru ellerinden aldı seyreden halkada kizdi ben o olayı çok iyi hatırlıyorum nasıl unuta bilirimki. O ANI TARİH TÜRKİYEDE İLKEZ TÜRK BAYRAĞINI YAKMA TEŞEPBÜSÜ OLARAK GÖSTERİYORDU NE YAZIKKİ İKDİDAR YİNE AKP Dİ
doğan bulut isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.12.2009, 00:17   #16
ismail 58
Usta Yiğido

ismail 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ismail 58 Şuan ismail 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.01.2016 23:55

Tecrübe Puanı: 1053 ismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz seinismail 58 kann auf vieles stolz sein

Eceli gelen keçi, çobanın değneğine sürtünürmüş.....
derler.
ismail 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 07.12.2009, 07:52   #17
Urumçi
Usta Yiğido

Urumçi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Urumçi Şuan Urumçi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.06.2011 15:22

Tecrübe Puanı: 651 Urumçi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
goramaz Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Olayların bu şekilde gelişmesi sizin de işinize geldi. Oy potansiyeliniz çoğalmıştır. Hayırlı olsun.

Ancak bu mesele bir günün bir ayın bir yılın meselsi değil abi.Lisedeyken -tam hatırlamıyorum- hadep kongresinde Türk Bayrağını indirmişlerdi.
2004 ya da 2005 o yıllarda da nevruz kutlamalarında Türk Bağrağını çiğnemişlerdi. Byrağı bir polis onların ayaklarından altından almıştı. Diyeceğim şu ki bayrağa saldırı bu günün ortaya çıkardığı bir durum değil.Akp karşıtlarına malzeme çıktı.
pkk taraflarının sokağa inmesine gelince. Önceden pkk yoktu da şimdi Akp pkk ya taraftar mı üretti?
Buz dağının her zaman görünmeyen kısmından korkun abi görünen kısmından değil.Bu hainler her zaman vardı. O zaman yeraltındalardı şimdi yer üstünde. Akp nin hatası da burada .. Onlara fazla güven verdi.pkk nın Dtpsi hiçbir zaman muhatap alınmamalıydı.

Diğer taraftan, diyelim açılım hiç başlamamış olsaydı o zaman bu insanların ülkeyi bölmeyeceğini nasıl garanti edeceksiniz. Ben sizin kadar iyimser değilim kusura bakmayın. Cumhuriyetin kuluşundan beri bölgede bir huzursuzluk varsa ve giderek bu huzursuzluk artıyorsa bu kimin suçu.Askeriyle eğitim sistemiyle ekonmisiyle diyanetiyle vs. bütün kurumları elinde tutan devlet ve siyasi partiler giderek artan bu kopuşun taraflarından birsidir.
Hiç kusura bakmayın Türkiyenin bu noktaya gelmesinde sadece Akp nin değil hepimizin suçu var..
saygılar.
o zamanda siyasi iktidar akp idi. hatırlarsınız sevgili Goramaz. Şu açılım denilen şeyin yaradığı iki şey vardır ilki millet içinden millet çıkarmak, ikincisi PKK'nın DTP'sine propaganda yapma imkanını had sahfada sağlamak. Bunun neticesinden ileride PKK daha güçlü olarak karşımıza çıkacaktır. Üstelik bu hükümet iktidarı devraldığında PKK olayları neredeyse sıfırlanmıştı. Tekrar hatırlatırım 1 Sene boyunca sadece 6 Şehit vermiştik ve Doğu illerinde bu şekilde olaylar pek fazla görülmüyordu. Şimdi büyük şehirlere sıçradı her şey. Tamam Gazi mahallesinde olaylar oluyordu ama ikide birde değil. Şimdi bitme noktasına gelmiş bir PKK 7 yılda nasıl güçlendi bunu araştırmak gerek. 7 yıl önce de nasıl tükenme noktasına geldi onu araştırmak gerek. İleride milletlerin çatışma prensibine dayalı, PKK'yı kürt etnik kimliğinin temsilcisi gibi lanse ederek güçlenmesine vesile olacak bu açılıma ne sebepten başından beri karşı durduğumuz anlaşılmalı.

Saygılar.
Alt 07.12.2009, 08:48   #18
CRAZY OSMAN 58
Yiğido

CRAZY OSMAN 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CRAZY OSMAN 58 Şuan CRAZY OSMAN 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.03.2010 19:29

Tecrübe Puanı: 698 CRAZY OSMAN 58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

SALİM ABİ SÜPER BİR KONU..
BURDA DA İST DA BU OLAYLAR MEDYAYA YANSITILMADI HABERİNİZ YOK..
İSTANBUL ÜMRANİYE VE BİZİM ATAŞEHİR OCAĞIDA SES BOMBALARIYLA TEHDİT EDİLDİ..
ALLAH'TAN OLU YARALI FALAN YOK..MADDİ HASAR VAR..
AMA BİZİ NE BOMBALAR NEDE BU ÇAKALLAR DURDURA BİLİR...
ORDA TÜRK BAYRAĞINI AÇAN ÜLKÜDAŞLARAIN ELLERİNDEN ÖPERİM..
HELAL OLSUN...

AMA BU OLAYLAR TAMAMİYLE BİR PLAN VE BİR DÜZEN HALİNDE İŞLEDİĞİNEDE İNANIYORUM...

AMA BİZİM İNSANIMIZIN UYANDIĞI FALAN YOKKKK..
Alt 07.12.2009, 09:09   #19
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

Alıntı:
CRAZY OSMAN 58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
SALİM ABİ SÜPER BİR KONU..
BURDA DA İST DA BU OLAYLAR MEDYAYA YANSITILMADI HABERİNİZ YOK..
İSTANBUL ÜMRANİYE VE BİZİM ATAŞEHİR OCAĞIDA SES BOMBALARIYLA TEHDİT EDİLDİ..
ALLAH'TAN OLU YARALI FALAN YOK..MADDİ HASAR VAR..
AMA BİZİ NE BOMBALAR NEDE BU ÇAKALLAR DURDURA BİLİR...
ORDA TÜRK BAYRAĞINI AÇAN ÜLKÜDAŞLARAIN ELLERİNDEN ÖPERİM..
HELAL OLSUN...

AMA BU OLAYLAR TAMAMİYLE BİR PLAN VE BİR DÜZEN HALİNDE İŞLEDİĞİNEDE İNANIYORUM...

AMA BİZİM İNSANIMIZIN UYANDIĞI FALAN YOKKKK..
onlarıda takip ettim ediyorumda.

bunlar kudurmuş köpek gibi nereye saldıracaklarını bilmiyorlar yakında bilirler.
günlerdir kundaklamalar devam ediyor bizlerde onları kundaklarız artık.
Alt 07.12.2009, 09:26   #20
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde göstericiler, Yavuz Sultan Selim İlköğretim Okulunda asılı Türk bayrağını indirerek, yaktı. Göstericiler, kendilerini görüntülemeye çalışan gazetecilerin görüntü almasına da engel oldu

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)