Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Dindar gençlik yetiştirmek..... - Sayfa 24 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 28.02.2012, 10:14   #231
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 05:48

Tecrübe Puanı: 699 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Dindar gençlik yetiştirmek.....

Alıntı:
amet_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
senin bu son kurduğun cümle ile evrim teorisi arasında ne fark var
Seninki de şimdi kıyma yok kuşbaşı verelim misali olmuş. Konumuzu konuşalım.

Şimdi ortada iki tez var.

Birincisi; cami sanatının kaynağı tarihten gelen, yapı sanatının gelişmesinin sonucudur..

İkincisi ise; cami sanatı gökten inmiştir.

Bunların hangisi doğru sence? Önce bunlara cevap ver. Daldan dala atlamayalım, adım adım gidelim. Evrime de gelir sıra merak etme.

Ben tartışmaları uzlaşı için, faydalanmak için yaparım. Bana pozitif, somut şeyler gösterdiğinde red etmem mümkün değil. Kişilere has, ispatlanmamış soyut fikirlere asla itibar etmem.
Alt 28.02.2012, 11:17   #232
Azizem_58_58
Usta Yiğido

Azizem_58_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Azizem_58_58 Şuan Azizem_58_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.09.2014 12:12

Tecrübe Puanı: 572 Azizem_58_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bu konu artık çok sıkmaya başladı.. dinin ne demek olduğunu bilmeyenler saçma sapan şeyler konuşuyor.. ve konuyla alakasız o kadar çok şey yazılmış ki. !
Alt 28.02.2012, 11:36   #233
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Alıntı:
sivaslınet Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Evet doğru söylüyorsun. Ağzı olan konuşuyor. Hepsi din profösörü kesilmiş başımıza. Adam yıllarını vermiş din konusuna, araştırmacı, yazar, din dersleri vermiş senelerce. Onlarca kitap yazmış. Kitapları onlarca defa baskı yapmış.

Ama bizim burdaki ulemalar(!) ebeveyinlerinden duyduklarıyla din prof. larına ders verirler. Demezler ki ben bir konunun uzmanının bilgilerini ölçümlemeye çalışıyorum.

Adama sormazlarmı, "sen kim oluyorsun? senin bu konudaki sertifikan ne derece?" Şuna %100 Eminim ki, bu arkadaşlarımız Cern'deki parçacıkların deneylerini yapan fizik uzmanlarına, nasa'daki astronomlara da yanlışlarını söyleyeceklerdir.

Ulemamızın birisi din profösörünün söylediğine "yanlış" diyor. Der, çünkü ağzı var ama, ne yazık ki prf. kadar bilgisi yok. Ne demişler; "en çok konuşan en az bilgisi olandır."

Üstelik ben dinden konuşmadım. Konuşmam da. Burada din ahkamı kesenlerin ne derece gerçekleri bilmediklerini genel olarak vurguluyorum. Daha genel kavramlardan din nedir, kültür nedir, neleri kapsarlar bi haberler.

Sivaslınet, imamlara verilen maaşın doğru olduğunu, helal olduğunu bilmek için prof olmak gerekmez. Demekki sen bunu bile çözümleyemiyorsun. Çok proflar gördüm ben, alanında prof olmuş ama bir b. bilmiyor.
Eğer sen yukardaki tezi(maaş almaları yanlıştır.) savunuyorsan devam et. Eğer savunmuyorsan boşuna konuşma.
Alt 28.02.2012, 12:09   #234
KAOS
Usta Yiğido

KAOS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KAOS Şuan KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.06.2016 13:31

Tecrübe Puanı: 702 KAOS FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
_DuMaN_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Çok proflar gördüm ben, alanında prof olmuş ama bir b. bilmiyor.
Seviyeye bakar mısınız?

Sen hangi bilgi birikiminle hangi profun neyi ne kadar bildiğini ölçüp te böyle saygısız bir yorum yapabiliyorsun?

Yazıklar olsun...
KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 28.02.2012, 12:15   #235
_DuMaN_58
Navigator

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Alıntı:
KAOS Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Seviyeye bakar mısınız?

Sen hangi bilgi birikiminle hangi profun neyi ne kadar bildiğini ölçüp te böyle saygısız bir yorum yapabiliyorsun?

Yazıklar olsun...
KAOS benim bilgi birikimimden neden şüphe ediyorsun da başkalarının kinden şüphe duymuyorsun. Kendi bölümümüzde, kendi alanımızda çok prof gördüm, prof olmayı hak etmeyen. Anlatabildim mi.
Alt 28.02.2012, 12:25   #236
KAOS
Usta Yiğido

Alıntı:
KAOS benim bilgi birikimimden neden şüphe ediyorsun da başkalarının kinden şüphe duymuyorsun. Kendi bölümümüzde, kendi alanımızda çok prof gördüm, prof olmayı hak etmeyen. Anlatabildim mi.
Anlamadım, anlatamadın...
Senin bir profu değerlendirebilmen için onun yılı kadar eğitim bilgi birikimine sahip olman gerekir..
Ayrıca eleştirrebilirsin ama bir b.k bilmiyor gibi yakışıksız ifadeler kullanma hakkını vermez..
Biride kalkar sana bir b.k bilmiyor derse sen ne düşünürsün...??
Alt 28.02.2012, 12:26   #237
Azizem_58_58
Usta Yiğido

Azizem_58_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Azizem_58_58 Şuan Azizem_58_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.09.2014 12:12

Tecrübe Puanı: 572 Azizem_58_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Konu iyice dağılmaya başladı !
Alt 28.02.2012, 12:29   #238
_DuMaN_58
Navigator

Alıntı:
Anlamadım, anlatamadın...
Senin bir profu değerlendirebilmen için onun yılı kadar eğitim bilgi birikimine sahip olman gerekir..
Ayrıca eleştirrebilirsin ama bir b.k bilmiyor gibi yakışıksız ifadeler kullanma hakkını vermez..
Biride kalkar sana bir b.k bilmiyor derse sen ne düşünürsün...??
KAOS biri bana öyle diyebilir. Sen burda dersen, bende sana derim, niye böyle düşünüyorsun vs..

Profu değerlendirmek için onun bilgi birikimine sahip olmak gerekmez her zaman. Bir prof böbrek taşını bilemez mi? Bilmiyor adam işte. Onlarca teknisyen bu böbrek taşı dediği halde hayır böbrek taşı değil dedi ve sonuç böbrek taşı çıktı. Biri teknisyen-biri teknisyeni eğiten prof.
Alt 28.02.2012, 12:43   #239
KAOS
Usta Yiğido

Alıntı:
KAOS biri bana öyle diyebilir. Sen burda dersen, bende sana derim, niye böyle düşünüyorsun vs..

Profu değerlendirmek için onun bilgi birikimine sahip olmak gerekmez her zaman. Bir prof böbrek taşını bilemez mi? Bilmiyor adam işte. Onlarca teknisyen bu böbrek taşı dediği halde hayır böbrek taşı değil dedi ve sonuç böbrek taşı çıktı. Biri teknisyen-biri teknisyeni eğiten prof.
Bir filimde bir konuyu bilememesi (biz ona atlaması deriz) bu bir hatadır. Ama o kişinin hiç bir şey bilmediğini göstermez. Hiç bir zaman bir örnekle genelleme yapılamaz...

Ben de sana senin bilemeyeceğin (ama bir teknisyenin bilebileceği) bir soru sorabilirim. Bilemediğinden dolayı sen hiç bir şey bilmiyorsun anlamına gelmez. Hele de bir b.k bilmiyorsun olmaz...

Bu kadar yıllarını işine vermiş dirsek çürütmüş bir insan bu kadar rahatça aşağılanamaz..
Seni bu nezaketsiz yaklaşımından dolayı kınıyorum...
Alt 28.02.2012, 12:54   #240
_DuMaN_58
Navigator

Alıntı:
Bir filimde bir konuyu bilememesi (biz ona atlaması deriz) bu bir hatadır. Ama o kişinin hiç bir şey bilmediğini göstermez. Hiç bir zaman bir örnekle genelleme yapılamaz...

Ben de sana senin bilemeyeceğin (ama bir teknisyenin bilebileceği) bir soru sorabilirim. Bilemediğinden dolayı sen hiç bir şey bilmiyorsun anlamına gelmez. Hele de bir b.k bilmiyorsun olmaz...

Bu kadar yıllarını işine vermiş dirsek çürütmüş bir insan bu kadar rahatça aşağılanamaz..
Seni bu nezaketsiz yaklaşımından dolayı kınıyorum...
KAOS, birçok film olur, sırayla bakarsın, o arada gözünden kaçabilir. Ama bu farklı. Tek bir film var. İnsan bir düşünür, yav acaba gerçekten bu taş mı, bir bakayım der. Eğer bunu demiyorsa ben bu profdan şüphe ederim.

Ben tüm proflar için genelleme yapmadım. Yukarda bahsettiğim kişi için konuştum. Bu kendi alanımda ki bir durum. Eminim diğer alanlarda/bölümlerde de bu tür problemler vardır.

"Kınıyorum." çok teşekkür ederim kınadığınız için. Kendimi kınanmış hissediyorum şuan.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)