Warnung: Illegal string offset 'type' in [path]/includes/class_postbit.php(293) : eval()'d code (Zeile 153)
Sizce ülkemizde öğretmenlerimize hak ettikleri değer veriliyor mu? - Sayfa 3 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Anketler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anketler Burada anketleri bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Anketimiz: Sizce ülkemizde öğretmenlerimize hak ettikleri değer veriliyor mu?
Evet veriliyor. 15 28,85%
Hayır verilmiyor. 17 32,69%
Öğretmenlere haksızlık yapılıyor. 12 23,08%
Fikrim yok/İlgilenmiyorum. 8 15,38%
Katılımcı sayısı: 52. Sizin Bu Ankette Oy kullanma Yetkiniz Bulunmuyor

Seçenekler Arama Stil
Alt 09.01.2009, 03:14   #21
love_me_58
Tecrübeli Yiğido

love_me_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

love_me_58 Şuan love_me_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.07.2009 00:31

Tecrübe Puanı: 592 love_me_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Sizce ülkemizde öğretmenlerimize hak ettikleri değer veriliyor mu?

maddi yönden bilemem ama saygı yönünden değer verilmediği bi kesindir...

BEDENİM AYAKTA BAK YİNE SENSİZ
love_me_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 28.01.2009, 16:31   #22
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1269 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Sizce ülkemizde öğretmenlerimize hak ettikleri değer veriliyor mu?

Öğretmene her yönden bu kadar az değer veren başka bir eğitim sistemi,başka bir devlet var mı bilemiyorum!!
Alt 03.03.2009, 22:31   #23
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 01:47

Tecrübe Puanı: 1317 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

bazı arkadaşların yazılarını hayretle okudum..
bizde dışarıyı gören nedense ülkesini aşağılıyor okuyan bayrağına küfrediyor..
ortaada bir problem var mı var.
ama bu herşeyden önce ülkemizde öğretmen yetiştirme sisteminden kaynaklanıyor.ha o sistem öğretmeye yeteneği sevgisi olsun ya da olmasın puanı yeten herkesi öğretmen yapıyor.bu ayrı mesele..
burada öğretmenlerin yeterlilikleri tartışılmıyor öğretmenlere hak edilen değer veriliyor mu verilmiyor mu bu tartışılıyor..
ha isteyenlere 1200 liranın dökümünü vereyim.
kendi şehrim için geçerli.
400 kira
350 yakıt
50 kapıcı
100 fatura
hadi 50 de mutfak
eksra masraflar hariç
kalıyor size 250
bu sadece maddi karşılığı ....
Alt 20.05.2009, 15:28   #24
gönül3458
Usta Yiğido

gönül3458 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gönül3458 Şuan gönül3458 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.10.2010 20:54

Tecrübe Puanı: 690 gönül3458 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
love_me_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
maddi yönden bilemem ama saygı yönünden değer verilmediği bi kesindir...
EVET ÇOK GUZEL CVP TŞK EDERİMM..

Bana bir mutluluk söyleyin ki, acı karşılığında elde edilmiş olmasın.
gönül3458 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 20.05.2009, 16:04   #25
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4509 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Öğretmenlerimize layık oldukları önem verilmiyor bu konuda dünyada sınıfta kaldık
Alt 20.05.2009, 16:10   #26
ErdalGüler
Usta Yiğido

ErdalGüler - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ErdalGüler Şuan ErdalGüler isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.01.2010 16:37
Bejeweled Champion! Bloody Pingu Champion! Christmas Blackjack Champion! Lines And Squares Champion! Street Racer Champion! Virus 2 Champion! Yeti Bubbles Champion!
Tournaments Won: 5

Tecrübe Puanı: 785 ErdalGüler FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ben gereken değerin verildiğini düşünüyorum. Özellikle son yıllarda gördüğüm kadarıyla öyle. Ben üniversitedeyken öğretmenlik yapan arkadaşımda vardı ve köy okulunda olmasına rağmen, ek ders vb. bazı ek gelirlerle oldukça iyi bir maaş alıyordu. Senede 3 ay tatil yapması, cumartesi pazar tatil olmasıda göz önünde bulundurulunca aslında bence ülkemizde şartları oldukça iyi olan mesleklerden. Birde şöyle birşey varki belitmeden geçemeyeceğim. Bütün öğretmenler iyi diye bir kaide kesinlikle yoktur. Bu sebeple öğretmen olduğu halde insanlar kötü şeylerde yapabilir. Eğer insana yakışmaya davranışları sergileyen öğretmen bile olsa bence gereken cezayı alması ve endoğal şeydir. Nitekim saygı hakedene gösterilir. Bizlere iyi bir eğitim verip, yetişmemize vesile olan tüm öğretmenlerimizde saygıyı mutlaka hakediyorlar ve bence bunuda alıyorlar. Ama öğrenciye insan gibi davranmayan öğretmenlerde bence pek saygıyı haketmiyor ve zaten saygıda görmüyorlar diye düşnüyorum...
Alt 20.05.2009, 16:17   #27
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 20:51

Tecrübe Puanı: 2160 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

verilmiyor ama türkiyedede cogu bişey haketmiyor

bu zamanda ögretmenden ögretmene degisiyor.

Rehber öğretmeni bir arkadaşım var tatil günleriyle Birlikte yaz tatili az verildiğini söylüyor yaz tatili en az 1 ay veriliyormuş...

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 20.05.2009, 17:43   #28
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1269 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Verilmediği kesin...
Devlet memurları arasında en çok hor görülen,ezilen memurlar arasında yer alıyor şu an..
Maliyeye gidiyorsun,nüfusa gidiyorsun,doktora gidiyorsun hiç bir memura şunu şöyle yapsan diyemiyorsun ya da sesini yükseltemiyorsun ama öğretmeni aşağılayan aşağılayana..İşine karışan karışana..
Öğrenci merkezli eğitim diye diye öğretmenler rollerini iyice kaybetti,sıkıntıları iyice arttı,resmen kukla durumuna düştü..
Ülkemizde öğretmenliği en iyi bilenler öğretmen olmayanlar ne hikmetse..Oturduğu yerden para kazanan,sürekli tatil yapan çalışma koşulları iyi olan,maaşı ve saygınlığı iyi olan bir meslek.....Pehh..
Alt 20.05.2009, 17:45   #29
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

zor bi görev bencede yeterince destek verilmiyor
Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 20.05.2009, 18:21   #30
suzii
Usta Yiğido

suzii - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

suzii Şuan suzii isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.09.2015 17:48

Tecrübe Puanı: 731 suzii FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bir çoğu öğretmenlerin hak ettikleri değeri parasal yönden değerlendiriyor.bende öğretmen adayıyım allah nasip ederse bu mesleğe başlayacağım.öğrencilerimden ilk önce saygı beklerim çünkü "SAYGI HER ŞEYDİR.".Bir öğretmenin maddi yönden sıkıntılı olması da elindeki parayı kullanmasına bağlıdır.

Alıntı:
ErdalGüler Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ben gereken değerin verildiğini düşünüyorum. Özellikle son yıllarda gördüğüm kadarıyla öyle. Ben üniversitedeyken öğretmenlik yapan arkadaşımda vardı ve köy okulunda olmasına rağmen, ek ders vb. bazı ek gelirlerle oldukça iyi bir maaş alıyordu. Senede 3 ay tatil yapması, cumartesi pazar tatil olmasıda göz önünde bulundurulunca aslında bence ülkemizde şartları oldukça iyi olan mesleklerden. Birde şöyle birşey varki belitmeden geçemeyeceğim. Bütün öğretmenler iyi diye bir kaide kesinlikle yoktur. Bu sebeple öğretmen olduğu halde insanlar kötü şeylerde yapabilir. Eğer insana yakışmaya davranışları sergileyen öğretmen bile olsa bence gereken cezayı alması ve endoğal şeydir. Nitekim saygı hakedene gösterilir. Bizlere iyi bir eğitim verip, yetişmemize vesile olan tüm öğretmenlerimizde saygıyı mutlaka hakediyorlar ve bence bunuda alıyorlar. Ama öğrenciye insan gibi davranmayan öğretmenlerde bence pek saygıyı haketmiyor ve zaten saygıda görmüyorlar diye düşnüyorum...
allah aşkına bu nasıl bir zihniyet.BANA BİR HARF ÖĞRETENİN 40 YIL KÖLESİ OLURUM diyenler bu yazılanları okusa emenim böylesi zihniyetlerden utanırdı

Konu suzii tarafından (20.05.2009 Saat 18:26 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi.Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
suzii isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)