Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

C.Ü.'de medeni soygun var - Sayfa 3 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 19.12.2010, 13:40   #21
KAOS
Usta Yiğido

KAOS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KAOS Şuan KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.06.2016 13:31

Tecrübe Puanı: 689 KAOS FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: C.Ü.'de medeni soygun var

Haklısınız diyorum işte bende size, gelmeyin kardeşim...

Bizleri böyle gören insanların (mecburiyetlerinden yararlanan) bulunduğu, yontma taş devrinden kalan (hoş bende goramazın iş yaptığı, ürettiği yeri bilerek kendisinin hangi devirden kaldığını öğrenmeyi çok isterdim, aslında biraz tahminim de yok değil) yerlere gelmeyin. Gelirseniz sizlere ilgi göstermeyiz, paranızı alırız, yolarız soyarız, ona göre.

Orası sizin babanızın malı değil, beş kuruşunuz madem geçmesin istiyorsunuz gelmeyin, orada yapılması muhtemel işlerinizi yapabileceğiniz bir sürü alternatif var, burnunuzun dibinde Kayseri'de özel hastaneler var. Her gün hastalara "muhteşem tedaviler uygulayan" Numune hastanesi var. "Muhteşem dişler" yapan Ağız diş sağlığı merkezi var. "Süper doktorların" bulunduğu iki tane özel tıp merkezimiz var.

Nasıl ki sizin doktor seçme özgürlüğünüz varsa bizim de hasta seçme özgürlüğüm var, aciller dışında bizler sizleri tedavi etmeyi istemiyoruz, bağış ve yardım yapmadığı gibi kendisinden mecburiyet nedeni ile alınan 2 tl yi çok gören, kendisine şehrine para akıtan ama karşılığında ki 2 liranın hesabını yapan utanmadan sıkılmadan "taş devrinden kalan insanlar" diyerek hakaret edebilen sizleri biz tedavi etmek istemiyoruz, etmeyeceğiz de bilesiniz.

Yazık ki dik durabilen bir rektörüm yok, yazık ki hakkını arayamayan yaltakçı bir idarem var.

Diyemiyor ki kardeşim ben kurumumla size para akıtıyorum, insanlarınıza iş imkanı evinize kiracı, lokantanıza müşteri üretiyorum, siz ise sadece bana bir şey vermediğiniz gibi birde nankörlük edip üste çıkıyorsunuz. Benim kurumumla eften püften sebeplerle uğraşıyorsunuz.

"Kampüs içerisine tüm çalışanımı alacak kadar lojman, tüm öğrencilerimi alacak kadar yurt, hepsini doyuracak eğlendirecek kadar yaşam merkezleri, alışveriş yerleri yapıyorum, hepsini de vakıf olarak işleteceğim, tüm çalışacakları da başka şehirlerden alacağım. Ne haliniz varsa görün, o zaman kim taş devrinden kalma anlarsınız" diyemiyor.
Ah ki ah!!!!
KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 19.12.2010, 13:53   #22
KAOS
Usta Yiğido

Alıntı:
LaEdri Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Hocam sizin tanıdıklarınız güven duyuyorsa,benim tüm tanıdıklarım da güven duymuyor.Oranlarsak yarı yarıya demek ki.Yüzde 50 güvensizlik ise ciddi bir rakamdır.
Bu güven duygusunu siz neden tartışıyorsunuz ki? Tamam güven duymadığınızı söylediniz.
Güven duymayan güven duymadığı yere gitmez olur biter, bir sürü alternatifiniz var. Sizleri zoraki oraya getirtmiyoruz.
Güven duyulmadığını önemseyip bunu tartışması ve çözümler üretmesi gereken idaredir. Bu sizin işiniz değil.

Ayrıca değerli kardeşim.
Ben yılda 500 ameliyat, 2000 kadar poliklinik yapıyorum. 2500 hastanın dört yakını olsa 10 000 kişi / yıl yapar. Asistanlığımı saymıyorum 10 yıldık akademisyenim buda toplam yaklaşık 100.000 kişi yapar, şehirde hastam olmayarak tanıdığım, ailemi ve çevremi dahil etmesem bile bu şehrin 3/1 ile yüzleştim demektir. Oranlamayı tekrar yap istersen....
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar KAOS'e Teşekkür Ediyor...
Alt 19.12.2010, 14:48   #23
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 01:47

Tecrübe Puanı: 1312 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
KAOS Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

Bizleri böyle gören insanların (mecburiyetlerinden yararlanan) bulunduğu, yontma taş devrinden kalan (hoş bende goramazın iş yaptığı, ürettiği yeri bilerek kendisinin hangi devirden kaldığını öğrenmeyi çok isterdim, aslında biraz tahminim de yok değil) yerlere gelmeyin. Gelirseniz sizlere ilgi göstermeyiz, paranızı alırız, yolarız soyarız, ona göre.

Orası sizin babanızın malı değil, beş kuruşunuz madem geçmesin istiyorsunuz gelmeyin, orada yapılması muhtemel işlerinizi yapabileceğiniz bir sürü alternatif var, burnunuzun dibinde Kayseri'de özel hastaneler var. Her gün hastalara "muhteşem tedaviler uygulayan" Numune hastanesi var. "Muhteşem dişler" yapan Ağız diş sağlığı merkezi var. "Süper doktorların" bulunduğu iki tane özel tıp merkezimiz var.

Nasıl ki sizin doktor seçme özgürlüğünüz varsa bizim de hasta seçme özgürlüğüm var, aciller dışında bizler sizleri tedavi etmeyi istemiyoruz, bağış ve yardım yapmadığı gibi kendisinden mecburiyet nedeni ile alınan 2 tl yi çok gören, kendisine şehrine para akıtan ama karşılığında ki 2 liranın hesabını yapan utanmadan sıkılmadan "taş devrinden kalan insanlar" diyerek hakaret edebilen sizleri biz tedavi etmek istemiyoruz, etmeyeceğiz de bilesiniz.

Yazık ki dik durabilen bir rektörüm yok, yazık ki hakkını arayamayan yaltakçı bir idarem var.

Diyemiyor ki kardeşim ben kurumumla size para akıtıyorum, insanlarınıza iş imkanı evinize kiracı, lokantanıza müşteri üretiyorum, siz ise sadece bana bir şey vermediğiniz gibi birde nankörlük edip üste çıkıyorsunuz. Benim kurumumla eften püften sebeplerle uğraşıyorsunuz.

"Kampüs içerisine tüm çalışanımı alacak kadar lojman, tüm öğrencilerimi alacak kadar yurt, hepsini doyuracak eğlendirecek kadar yaşam merkezleri, alışveriş yerleri yapıyorum, hepsini de vakıf olarak işleteceğim, tüm çalışacakları da başka şehirlerden alacağım. Ne haliniz varsa görün, o zaman kim taş devrinden kalma anlarsınız" diyemiyor.
Ah ki ah!!!!
Siz lafı anlamak istediğiniz gibi anlıyorsunuz sorun değil aslında böyle bir cevap geleceğini de tahmin ettim. Çok şükür üniversiteden ne ben ne de ailem bir rızık sağlıyor . Hiçbir şey tek taraflı değildir saydığınız madderin hepsi üniveriste öğrencileri ile halk arasındaki bir durumdur. Peki koskoca üniversite Sivas'a ne verdi ? İki de bir yönetimden dem vurup duruyorsunuz. 70li yıllardan beri üniversite neden hala istenilen durumda değil? Bu da mı Sivaslıların suçu ve nankörlüğü? Tedavi meselesine gelince istisnalar hariç diye belirttim ama yukarıda yazan çoğu insan gibi ben de basit bir diş çektirmeye üç tane anestezi ile zor kalkabildim koltuktan. Bunu da lütuf gibi yazmışsınız. Buradaki insanların bir tanesi bile mi doğruyu yazmadı. Hepsi mi bilgisiz şimdi?

Size her işin tıkır tıkr işlediği insanların mutlu girip memnun çıktığı biz nankörlerin şerrinden uzak başarılı problemsiz, bir iki kuruşa meyletmeyen sisteminiz içinde başarılar dilerim sayın KAOS.
Alt 19.12.2010, 15:27   #24
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1265 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:

Ah ki ah!!!!
Ben öğrenci seçemiyorsam,sizin de hasta seçme hakınız yok!Hasta seçecekseniz,kendi biriminizi kurarsınız.Devletten maaş alıyorsanız,kapınıza gelmiş her hastadan sorumlusunz!
Vakfın kime lojman yapacağı beni ilgilendirmiyor,üniversitede çoğu üyesi zaten maaşı iyi olanalr,banane onların lojmanından banane öğrencinni bursundan!Üniversiteye taş koysa beni ilgilendirmez.Ne ben ne ailem ne eşim ne dostum bu üniversiteden para kazanır!Resmen yasal soygundur bu!İnsanlar arabasını cebine koyup polikinliğe giremeyeceğine göre,mecburiyetten faydalanıp soymaktır!Taş devri soygunculuğu benzetmesi yanlış olmuş,modern soygun bu!
Siz iyi bir doktor olabilirsiniz!Hastalarınız sizden çok memnun olabilir.Ama bu üniversiteye güven duyma manasına gelmez ki!Diyelim ki size tedavi oldum ve çok memnun kaldım.Ama tedavi olduğum diğer tüm doktorlar yanlış tedaviler yaptı.Siz iyisiniz diye ben nasıl güveneyim bu hastahaneye?
Ben öğrenci velisine,kitap almıyorsan gönderme çocuğunu okula ,evde otursun taş kafalı kalsın mı diyeyim?
Ben öğrenciye muhtaçsam,öğrenci de bana muhtaç!
Alt 19.12.2010, 15:36   #25
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1265 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Beğenmiyorsan gelme mantığı da çok acayip bir mantık!Devlet bana niçin sağlık sigortası yapıyor,niçin sağlık karnemi veriyor!Vergimi verdiğim için değil mi?Ne demeye gidip baba hayrına para vereyim?
Alt 19.12.2010, 22:00   #26
pover58
Yiğido
NO AVATAR

pover58 Şuan pover58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 05.01.2015 21:28

Tecrübe Puanı: 528 pover58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Siz bilmeden etmeden eleştiren bilgisizleri,
Bir otopark parasına şehrinin tek ekmek kapısının ipini ulu orta pazara çıkaran nankörleri,
Üç beş zerzavat para istedi diye tüm üniversite doktorlarını aynı kefeye koyan toptancıları,
Özel hastanelerin şatafatına bedenlerini gereksiz yere deldiren, ameliyat ettiren körleri,
30 bin öğrenciden, 2 bine yakın personelden her gün ekmek yiyen esnafın,
Bilen soran, anlayan, bilerek eleştiren gerçek Sİvaslıların,
İyi olup doktorlarına teşekkür eden, ellerine boyunlarına sarılan, dua eden evinden bir yufkayı, bir bakraç yoğurdu gönlünden koparak getiren hastaların yüzleri gözleri hürmetine Allah'a havale ediyorum.
yazınızı okuyunca anlaşılıyor personel oldugunuz.bir 5 tl verin sonra yorum yapalım kardeşim.bede 46 yaşındayım ve üniversiteyide iyi biliyorum.oglumda orada okudu.bence çok yetersiz hizmet ve çok gereksiz ücretler alınıyor.çok iyi niyetli doktorlar var çok iyi personelde var çok anlayışlı yöneticilerde var ancak genele bakınca yada bir kayseri veye başka bir hastaneye bakınca her şey ortaya çıkıyor.herkes başka yerden bakar olaylara ben birkaç örnek vereyim .1 koca hastanede emar çekilemiyor ve ne acıdırki anadolu hastanesine gönderiliyor hasta.(anadolu hastanesi oranın bir fakultesi kadar bile degil.)2 hasta odaları çok kalabalık ve refakatçi ye tek sandalye layık görülmüş.çok ilkel bir uygulama.3 parası yada tanıdıgı olmuyan insanların ameliyatı malesef acemi doktorlar tarafından yapılıyor.4 halen kalp yada diger önemli hastalarımız kayseriye gidiyor.....daha çok madde sıralıya bilirim ama bu yeter..bütün bu olumsuzlukların yanında iyi şeylerde var inkar edemem.mesela iyi bir tanıdıgın varsa her işin tıkır tıkır işler.herkes yardım eder her imkan sunulur........baştanda dedim çok iyi niyetli hocalar var iyi niyetli personelde var bazı hastalar burda şifa buluyor bazılarıda hakkın rahmetine kavuşuyor.çok vefalı insanlarla karşılaşıyoruz çok terbiyesizleride var ne diyelim biz böyleyiz işte onlarda bizden biri.elimize fırsat geçince sonuna kadar kullanıyoruz empati yapmalıyız işin başı bu EMPATİ..bunu unutmuyalım empati çok önemli.kendimizi karşımızdakinin yerine koymak.bu üniversite sivasımızın en kıymetli damarı buraya sahip çıkılmalı sivasın tek ekmek kapısı burası elbet eleştirecegiz ama sahipte çıkacagız güzel şeylerde oluyor yanlışlarda var hep beraber bu işleri düzeltmek için ugraşmalıyız.burda kimseyi kırmak amacında degilim sadece görüşümü yazdım.sürçülisan etmişsek afola.
pover58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar pover58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 20.12.2010, 12:29   #27
KAOS
Usta Yiğido

Alıntı:
Beğenmiyorsan gelme mantığı da çok acayip bir mantık!Devlet bana niçin sağlık sigortası yapıyor,niçin sağlık karnemi veriyor!Vergimi verdiğim için değil mi?Ne demeye gidip baba hayrına para vereyim?
2545 sayılı YÖK kanunu ve 1219 sayılı TABABET VE ŞUABATI SANATLARININ TARZI İCRASINA DAİR KANUN gereği ben acil hastalar dışında hastanın tedavisini yapmayı red etmek hakkına sahibim...
Ekmek almak için onlarca fırın alternatifin olabileceği gibi fırıncıda sana ekmek satmayabilir..
Alt 20.12.2010, 12:32   #28
KAOS
Usta Yiğido

Alıntı:
Ne ben ne ailem ne eşim ne dostum bu üniversiteden para kazanır!
Sivas ekonomisi bir bütündür, doğrudan para kazanman gerekmez, bana ekonomik ilişkileri açıklatma.

Alıntı:
Ben öğrenci velisine,kitap almıyorsan gönderme çocuğunu okula ,evde otursun taş kafalı kalsın mı diyeyim?
Ben öğrenciye muhtaçsam,öğrenci de bana muhtaç!
Burada ne demek istedin anlamadım?
Alt 20.12.2010, 12:48   #29
KAOS
Usta Yiğido

Alıntı:
goramaz Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Peki koskoca üniversite Sivas'a ne verdi ? İki de bir yönetimden dem vurup duruyorsunuz. 70li yıllardan beri üniversite neden hala istenilen durumda değil? Bu da mı Sivaslıların suçu ve nankörlüğü?
Üniversitenin aktif yaşama geçişi 1981'dir.
Sıralayayım mı aklıma gelenleri:
1. İki gün önce üç kuruşa evini kiralayamayan ev sahipleri şimdi, evinin beş katına öğrenciye kiraya veriyor (ev sahipleride Sivas'lı).
2. Sivas'a her ay 10 milyon tl par akıtıyor, sende doğrudan olmasan bu paradan payını alıyorsun.
3. Sİvas'a uçak gelsin sefer artsın diye yırtınıyorsunuz, her seferdeki yolcunun yaklaşık yarısı üniversite çalışanı ya da öğrencisi, otobüs deki durumu sen yorumla.
4. Sinema tiyatro salonlarının dolduran insanların neredeyse tamamına yakını üniversite öğrencisi ya da çalışanı.
5. Şehirde yapılan söyleşi, panel gibi eylemlerin yarısından çoğu üniversite tarafından düzenleniyor,
6. Şehirdeki en büyük et, tavuk, ekmek, süt, taze sebze, meyve alıcısı.
7. Üniversite deki öğrencilerin %70 den fazlası şehir dışından dolayısı ile şehrin en büyük ücretsiz reklam aracları.
8. Burası dahil yerel haber sitelerinde ki en büyük haber nedeni,
daha çok yazılacak var ama işte yeter bu kadar.

Alıntı:
goramaz Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Tedavi meselesine gelince istisnalar hariç diye belirttim ama yukarıda yazan çoğu insan gibi ben de basit bir diş çektirmeye üç tane anestezi ile zor kalkabildim koltuktan. Bunu da lütuf gibi yazmışsınız. Buradaki insanların bir tanesi bile mi doğruyu yazmadı. Hepsi mi bilgisiz şimdi?.
Vallahi aslında bende bir gariplik var, neden laf yetiştiriyorsam?
Topu topu 3-4 kişiye anlatıyorum bunları ve dolayısı ile hepi topu üç dört kişi olumsuz yorum yazan
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar KAOS'e Teşekkür Ediyor...
Alt 20.12.2010, 15:50   #30
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 01:47

Tecrübe Puanı: 1312 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Kaos bey merak etmeyin ne size ne de üniversiteden birisine tedavi olmak gibi bir niyetim yok. Telaşlanmayın. Benim de sonuçta doktor seçme özgürlüğüm var.

Siz zaten şu tavrınızla ne kadar eleştiriye ve değişime açık olduğunuzu ispatladınız. Ben de cumhuriyetten mezunum üniversiteyi az çok biliyorumlaf anlatmanıza gerek yok.

Ayrıca yazdıklarınızı bozok da yozgata veriyor inönü de malatyaya ktü de trabzona veriyor. Peki sivaslı olmayan biri sivasa ve kayseriye eşit mesafede yaşan biri, iki il arasında sevk hakkı olsa acaba cumhuriyete mi gitmek ister kayseriye mi?

Bakın bir de üniversitede bilimadamı hüviyeti taşıyan birisymişiniz. Bu problemleri yok saymak yerine daha makul açıklamalar yazabilirsiniz. Bir kişi bile bu problemle karşılaşmışsa ortada bir problem var demektir.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)