Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Hertelden
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Hertelden Her Telden Muhabbet Burada

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 16.06.2008, 14:07   #21
yakamozz
Tecrübeli Yiğido

yakamozz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yakamozz Şuan yakamozz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.08.2016 14:43

Tecrübe Puanı: 632 yakamozz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart --->: Sivastan Göçler

Alıntı:
Pusula_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Değerli yakamoz konumuz omu işimdi? Benim bildiğim konumuz Sivas'tan göçler ve nüfüs azalması.
İlçelerden yıllara göre ne kadar göç olmuştur onu bilmek için sağlıklı bir istatistik gerekir.Bunu ne ben ne de sen yapabilirz, şimdi ne desem bilmediğim birşeyde yanıltmak istemem.
Benim tek bildiğim şey YSK'nun milletvekili sayımızın 7 den 6 ya düşürdüğünü üzülerek öğrendiğimdir.Buda genel nüfusun azaldığı ve göçün devam ettiğidir.Neden buna inanmak istemiyoruz bunda kötü birşey yokki,yukrada diğer arkadaşlarında bahsettiği gibi bu sadece Sivas'ta değil bazı illerdede yaşandığı doğrudur.
arkadaşım anlatamıyorum heralde sen bana bir soru sormuşsun ben de cevabını verdim şimdi yine anlatmayayım aynı şeyi, okursun yukarda yazıyor.Sivasın milletvekili sayısı evet düştü ama onun nedenlerini de söyledim ama ben de sana sordum hala bir cevap gelmedi sen sorunca konunun dışına çıkmıyorsun, ben sorunca mı konu dışına çıkıyorum kardeşim yapma...
yakamozz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 16.06.2008, 14:21   #22
sivaslıgenç
Usta Yiğido

sivaslıgenç - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslıgenç Şuan sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.03.2016 23:42

Tecrübe Puanı: 872 sivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
yakamozz Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Demek sana komik geldi konuşmam peki sana birşey diyeceğim sivasın merkez nufusu 30 yıldır aynıydı, yani 225 bin ancak ne oldu da son beş yılda 320 bin oldu bunun açıklamsını yapar mısın bana 30 yıldır diğer ilçeler nerdeydi kendileri şehir olma yolundalar mıydı bence komik olan sensin...
İlla göç pat diye olacak değilya belli yıllar içerisinde oldu bu göçler.Zaten araştırıp dikkat ettiysen diğer ilçeler sürekli göç veriyor genelde metropol kentlere ve merkeze.
sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 16.06.2008, 14:23   #23
sivaslıgenç
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 872 sivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
berat.demir Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
sefacığım gençler daha öğrenecekler. mustafa sivasa olan yatırımları pek takip edememiş sadece gördüklerini yazıyor. hele çifte minarenin taşlarından bahsetmiş ki tam komik. mustafa çifte minare vakıflara ait eski bir eser. her önüne gelen restore edemez. bunun bir projesi var hazırlık safhası var. belediye kafasına estiği gibi restore edemez. heralde haberin yok restorasyonuna başlandı çifte minarenin.

mustafa sivasa olan yatırımları merak ediyorsan daha derin araştırmalara yönel bence.
Abi ben zaten çifteminarenin taşlarını demedim.Kaldırım taşladı dedimm.İyi o zaman toprak yol yapsınlar oraya.
sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 16.06.2008, 14:26   #24
sivaslıgenç
Usta Yiğido

Alıntı:
üstad ne 10 ili en az 40 ilin nüfusu azalmış gözüküyor. halbüse zaten fazla değildiki azalsın gerçek nüfuslar ortaya çıktı dediğin gibi
Ama abi dikkat et şu 10 yılda en çok göç VEREN 8 il arasında Sivasta var.
Alt 16.06.2008, 14:37   #25
yakamozz
Tecrübeli Yiğido

Alıntı:
sivaslıgenç Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
İlla göç pat diye olacak değilya belli yıllar içerisinde oldu bu göçler.Zaten araştırıp dikkat ettiysen diğer ilçeler sürekli göç veriyor genelde metropol kentlere ve merkeze.
Arkadaşım işte son beş yılda da senin tabirinle göç pat diye oldu sivasa, Neden?Çünkü sivas gelişiyor.Aynı şeyleri anlatmayın bana ya,evet ilçeler göç veriyor ama bu türkiye nin her yerinde oluyor ancak sivas geliştiği için merkezine çok göç alıyor ve almakta şu an ve toplam nufusun da neden az olduğunu anlattım biraz önce....
yakamozz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 16.06.2008, 14:38   #26
sivaslıgenç
Usta Yiğido

Alıntı:
yakamozz Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Arkadaşım işte son beş yılda da senin tabirinle göç pat diye oldu sivasa, Neden?Çünkü sivas gelişiyor.Aynı şeyleri anlatmayın bana ya,evet ilçeler göç veriyor ama bu türkiye nin her yerinde oluyor ancak sivas geliştiği için merkezine çok göç alıyor ve almakta şu an ve toplam nufusun da neden az olduğunu anlattım biraz önce....
Peki Sivas çok gelişmiş ve göç pat diye olmuşsa neden nufusü helen az ve sizin dediğinize göre eski nufüs sallamamış o yalansa şimdiki nufüs eski nufusa göre çok daha azz?
Alt 16.06.2008, 14:41   #27
yakamozz
Tecrübeli Yiğido

Alıntı:
Peki Sivas çok gelişmiş ve göç pat diye olmuşsa neden nufusü helen az ve sizin dediğinize göre eski nufüs sallamamış o yalansa şimdiki nufüs eski nufusa göre çok daha azz?
kardeşim sen benim daha önceki yazdıklarımı okursan anlarsın hepsini biraz önce söyledim anlaşılıyorki bu konuyla ilgili yazıların hepsini okumamışsın
Alt 16.06.2008, 14:47   #28
sivaslıgenç
Usta Yiğido

Alıntı:
mustafa yine sivası takip etmemişin. kent meydanı diye bir proje var ve sivas meydanı yeniden oluşturuluyor. ister çifte minare taşı olsun ister kaldırım taşı olsun hepsi değişiyor.
mustafa son 5 yıl içinde sivas en çok göç veren illerden çıktı.
adrese dayalı nüfus sistemiyle nüfus artışını hep beraber görücez.
mustafa sorularıma yanıt vermemişin yine.

osb, havaalanı, demir çelik, duble yollar, açılan avmler, paşabahçe hiç yapılan bu hizmetleri nedense görmüyorsun. ben bu işe kafa patlatıyorum. şimdi bana bütün istatistiki bilgileri döktürme buraya. 10 sene önce sivasta ekilen arazi alanıyla şimdi ekilen arazi alanı, ekilen ürünlerin kaç tondan kaç tona çıktığı hepsini dökerim resmi olarak cevap yazamazsın.
hayvancılıktaki verim artışlarını sanayinin nasıl geliştiğini hepsini yazarım.
sırf osb de 1200 den 5000 lere çıktı çalışan işçi sayısı. bu yeterlideğil ama hızlada artmaya devam ediyor mustafa. bu işin uzmanı olarak konuşuyorum. bana bilgileri döktürme buraya.
sivas osb de bir tane firma ismi say desem sayamazsın ama ben sana listeyi aklımdam sayim mustafacığım.
tekrar ediyorum daha derin araştır. bak hep bilgi eksikliklerini yakalıyorum. ama bunu yapmak istemiyorum çünkü seni seviyorum biliyorsun.

Sivas il dışından çok sınırlı ölçüde göç almaktadır. 1995’te Sivas’ta yaşayan başka il doğumluların sayısı 30.000’e ulaşıyordu. Bunun ise 18.000’ini kamu görevleri için gelenler oluşturuyordu.

Toprakların kullanıma göre dağılımı yüzde olarak; Tarıma elverişli alan 96.8 olup, bunun 41.8’ini ekili dikili, 11.6’sını orman-funda, 43.4’ünü çayır ve meralar oluşturur. Tarıma elverişsiz alan 3.2 civarındadır.

Bir yerden buldum abi bunu.
Peki hep kent merkezini göz önünde bulunudurarak konuşuyorsn diğer ilçelerimiz ne olacak...
Alt 16.06.2008, 14:50   #29
sivaslıgenç
Usta Yiğido

Alıntı:
mustafa adrese dayalı nüfustan bahsediyoruz sabahtan beri sen hala az diyorsun. az değil. o nüfus gerçek olmayan nüfustu. şimdi gerçek nüfus ortaya çıktı. bence sivasın nüfusu 600 binden 650 bine çıktı. bu artışta ilerleyen yıllarda artmaya devam edecektir.
Abi sende saçmalamışsın nereden biliyorsun 600.000 binden 650.000 e çıktıgını.Abi inşallahh artar gelişir ama bu en az 20-25 yıl alır.
Alt 16.06.2008, 14:52   #30
yakamozz
Tecrübeli Yiğido

Alıntı:
Abi sende saçmalamışsın nereden biliyorsun 600.000 binden 650.000 e çıktıgını.Abi inşallahh artar gelişir ama bu en az 20-25 yıl alır.
Anlaşıldı sen kesinlikle okumuyorsun yazılanları kardeşim bir zahmet et oku yaw biraz önceki yazdıklarımızı hepsinin cevabını bulacaksın...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)