Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
bir eşşeğin hikayesi - Sayfa 3 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Diğer Konular
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Diğer Konular Diğer konular. Yukarıda bulamadığınız konular hakkında burada yazabilirsiniz.

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 24.10.2010, 22:13   #21
AĞAOĞULLARI
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

AĞAOĞULLARI Şuan AĞAOĞULLARI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.11.2017 12:02

Tecrübe Puanı: 568 AĞAOĞULLARI FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: bir eşşeğin hikayesi

Eşeğin hikayesiyle ,Akıllı Mehmet in türünden çok hikaye vardır.4 Murat döneminde yaşamış içki sohbetlerinin aleminde bulunan Bekri Mustafa. sarhoş kafayla sokakta gezerken caddede bir kalabalık görür.Buradan da bize bir kadeh düşer diye kalabalığa dalar nedir bu telaş diye sorar.Çatıya çıkan adamı aşağıya indiremiyoruz derler . Onun kolayı var bana bir ip getirin der halk sevinir. İpi alan Bekri Mustafa yukarı atar adama ipi beline bağla der.adam bağlar sarhoş kafayla ipi çeker adamı aşağıya indirir adam ölür. Kalabalık panikler Bekri kafasını karıştırır Allah Allah der düşünür . Gördüğü bir başka yerde kuyuya düşen birini kuyudan çıkarırken görmüş onu tatbik etmiş.

Bekri Mustafa yı araştırdım kabrini buldum
4 Murat zamanında yaşamış bir zat ( alıntı ) Ağaoğulları.

Örnek bir hikaye: Eskiden yabancı uyruklu olanlardan haraç alınırdı.Haraç tahsildarı çarşı ,pazar gezerken yolları bir meyhaneye düşer. Bekri Mustafa ağır ağır içkisini yudumlamakta idi.Haraç tahsildarı Bekri ye yaklaşarak haraç kağıdını ister. içkinin etkisiyle ne yaptığını bilmeyen bekri "çekil karşımdan ben haraç ,maraç vermem "der. Tahsildar zor kullanarak bekriyi alıp götürür. Yolda giderken tanıdıkları rastlar olayın gerçeğini tahsildara anlatır .Bekriyi kurtardıktan sonra adam sorar ":Bekri neden Müslüman olduğunu söylemedin de bu kadar sıkıntıyı çektin "der.Bekri şu karşılığı verir:"Yahu arkadaş hiç aklıma gelmedi ...der

Konu AĞAOĞULLARI tarafından (24.10.2010 Saat 22:13 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi. Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
AĞAOĞULLARI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar AĞAOĞULLARI'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)