Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 31.03.2009, 16:04   #41
MeLody58
Usta Yiğido

MeLody58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

MeLody58 Şuan MeLody58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.06.2015 17:15

Tecrübe Puanı: 849 MeLody58 COK SEVILEN BIR KISIMeLody58 COK SEVILEN BIR KISIMeLody58 COK SEVILEN BIR KISIMeLody58 COK SEVILEN BIR KISI
Standart Cevap: Sivas'a cöken 29 Mart bulutlari

şu siyasetten o kadar bıktıkki sanki hiç ölmeyeceklermiş gibi birbirlerini yiyorlar Uyan türk evladı uyan kara toprak hazır bekliyor. Muhsin gardasıma Allahtan rahmet diliyorum tekrardan Basımız sagolsun..
MeLody58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 31.03.2009, 16:09   #42
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 04:22

Tecrübe Puanı: 1173 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
berat.demir Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Arkadaş 2004 yılında CHP Sivas merkezde % 7, 2009 da % 5.5. BBP ye nerde kayma var soldan. % 1.5 azalmış. Sivas merkezin seçmen sayısı bayağı bir arttı ve sol oylar bu artışa göre azaldı. 2004 de de zaten chp yoktu şimdi zaten iyice azaldı. soldan kayma yok BBP ye. BBP ye giden oylar belli yerlerden. Azalmalar %10 , % 20 lerde.

2004 de Chp nin mecli üye sayısı 0 değil 3. Nerden çıkardın 0 olduğunu. 5 e çıkmış diyorsun. Kaynağın ney. İl genelinde %11.5 ğa düşmüş CHP. Hala neyi diretiyorsun. Sol partiler her seçimlerde Sivas tan oy kaybediyor. Vicdan konusuna gelince ölen ister solcu olsun ister sağcı olsun elbetteki herkes üzülür, ama solcu biri ölseydi sağcılardan oy kaymazdı, sağcı biri öldüğü zaman da soldan oy kaymaz. Üzülmek ayrı oy vermek ayrı.
bir yazında demişsin ki Sivas ta olsaydım ben de bbp ye oy verirdim. Muhsin başkan sadece Sivas a mal olmuş biri değil Türkiye ye mal olmuştur. Ben İstanbul dayım ve BBP ye verdim duygusal olarak. Sivas ta yaşayıp yaşamamam önemli değil. Ve Sivas ta sola oy verenler ideolojik olarak verenlerdir asla duygusal oy verip bbp ye vermezler. Eğer öyle olsaydı CHP % 16 lardan % 5 lere düşerdi % 11.5 ğa değil. % 11.5 ğa düşmesinin nedeni de artan seçmen sayısı içinde erimesidir istatistiklerden belli bu.
Aramızdaki fark şu sen CHP'nin hiçbirşey yapmadığını, adayının yerinden kalkmadığını, dolayısı ile yerinde saydığını hatta geriye gittiğini düşünüyorsun... Bende CHP oyunu artırmıştı merkezde tıpkı diğer illerde olduğu gibi bu olay üzerine düştü diyorum... Bakış açımız ve çıkış noktamız farklı olduğundan sonuç almamız imkansız... Ancak şöyle bir sonuç varki CHP'nin hiç belediyesi yokken şimdi iki ilçe belediyesi var, 2004'de diğer ilçelerde de adı geçmezken şimdi 3 ilçeyi de kıl payı kaybetmiştir... Varlığı 2004'te yokken şimdi kendisini göstermiştir... İl genel mecilsinde 0 biliyordum Belediye meclisi olabilir o özür dilerim yanlış bilgi veridğim için ama sonuçta 3'ten 5'e çıkmış üye sayısı... Hala söylüyorum BBP'ye verirdim Sivas'ta, buradada adayları yoktu ne yazık ki, olsa yine verirdim... Bir arkadaşım İl genel meclisinde vermiş BBP'ye, orada adayları olduğunuda eve dönünce öğrendim ne yazık ki yan yana olmalarına rağmen görmedim, dikkatte etmedim çünkü belediye başkanı adaylarının olmadığını görünce onunda olabileceğini düşünmedim... Büyük bir rahatlıklada verirdim çünkü İzmir'de herşey belliydi mantığım engel olamazdı bana, önceden bilsem verirdim...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 31.03.2009, 16:11   #43
barikat58
Usta Yiğido

barikat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

barikat58 Şuan barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.04.2016 17:19

Tecrübe Puanı: 2186 barikat58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

tv lerde ve radyolarda gördüğüm şu ki sivastan övgüyle bahsediliyor ve sivas halkı vefa borcunu ödedi deniyor işte vefa borcu söz konusuyken gerisi fasa fiso.bir gercek varki akp türkiye genelinde düşüşte.bunun tek nedeni RTE nin yaptıgı gereksiz cıkışlar ve halkı azarlaması....öte yandan akp secimin sonuclarını degerlendirmek için bilim adamları ve prof larla görüşecekmiş bakan cemil çiçek açıkladı bugün.elit tabakanın insanlarıyla ne konusacak acaba halktan temsilcilerle görüşmesini beklerdim
barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 31.03.2009, 17:59   #44
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1270 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
GurbetsokakLari Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ne bu siddet bu celal !? Abdüllatif Seneri hic karistirmayin, hemsehrim de olsa yanlis yapinca koruyacak degilim.
Ak Parti yüzünden Abdullatif Şener gibi gibi adamı harcıyorsunuz ya; asıl ihanet budur!
Alt 31.03.2009, 18:30   #45
Siyahnur
Usta Yiğido

Siyahnur - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Siyahnur Şuan Siyahnur isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.09.2013 00:22

Tecrübe Puanı: 765 Siyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOKSiyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOK

Melesef Abdüllatif Sener´i Akp den apar topar ayrildiktan sonra taniyamiyorum...!
Kullanildigini düsünüyorum...nazarimda sevimsizlesti.

Dogrusunu Allah bilir...
Alt 31.03.2009, 18:52   #46
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 20:51

Tecrübe Puanı: 2161 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

KISACASI 29 MART SIVAS HALKININ AKP’YE YAPMIS OLDUGU BIR IHANETTEN BASKA BIRSEY DEGILDIR.

siz iyice şimardiğinizin farkındamısınız bilemem hani söz miletindi hani milet seçecekti milet seçti işte daha siz neyin ipini çekiyorsunuz ????

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 31.03.2009, 21:49   #47
Siyahnur
Usta Yiğido

Siyahnur - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Siyahnur Şuan Siyahnur isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.09.2013 00:22

Tecrübe Puanı: 765 Siyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOKSiyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
seva Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
KISACASI 29 MART SIVAS HALKININ AKP’YE YAPMIS OLDUGU BIR IHANETTEN BASKA BIRSEY DEGILDIR.

siz iyice şimardiğinizin farkındamısınız bilemem hani söz miletindi hani milet seçecekti milet seçti işte daha siz neyin ipini çekiyorsunuz ????
Kardesim , yukardaki yazi Akp yi baglamaz...sakin olun =)

Kisinin görüsü...uzatmak yersiz.
Alt 31.03.2009, 22:15   #48
barikat58
Usta Yiğido

barikat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

barikat58 Şuan barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.04.2016 17:19

Tecrübe Puanı: 2186 barikat58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
GurbetsokakLari Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Kardesim , yukardaki yazi Akp yi baglamaz...sakin olun =)

Kisinin görüsü...uzatmak yersiz.
ama sen diğer kişilerin görüşünü uzatıyon akp yi savunuyon kişi görüşü akp yi baglamaz ki
barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 31.03.2009, 22:33   #49
sinx58
Yeni Yiğido
NO AVATAR

sinx58 Şuan sinx58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.05.2009 17:50

Tecrübe Puanı: 0 sinx58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

berat kardeşim okudum son yazdıklarını,sinirinin haddi beni ilgilendirmez en fazla forumdan banlarsın ama şunuda unutmaki senin yaptığını sami aydında yaptı ve aldı cevabını,saçmalamışsın dememin sebebi %50-60 akp den bahsetmenki buna kargalar bile güler hadi bunu tartışalım istersen her türlü,sende sanırım sonlarda tebrikler diyerek seçimden önce akp bayrağı asıp dükkanına seçimden sonra doğan ürgübün yanına gidip baş sağlığı dileyenlerdensin belkide,bir kere dosdoğru olun bir kere Allahın rızasını gözetin yahu neymiş forummuş al son yazım ister sil ister baş köşene as ,buraya cevap yazmadanda yaşayabilirim ben ama sen tehditlerinle herkesi kaçırabilirsin bu forumda unutma,saçmalamışsın dedim küfürmü bu sence neden bu kadar gocunuyorsun,ve kelimelere karakterlere takılıp kalıyorsun yoksa gücüne mağrurlanma padişahım lafımı gitti yahu
sinx58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 31.03.2009, 23:29   #50
sivaslıavukat
Yeni Yiğido

sivaslıavukat - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslıavukat Şuan sivaslıavukat isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 23.06.2009 23:16

Tecrübe Puanı: 0 sivaslıavukat FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Ertugrul Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Hazımsızlık, edepsizlik ve iki yüzlülük örneği bir yazı kaleme alınmış.

Hazımsızlık çünkü, neden olursa olsun, hangi konjonktür sonucunda gelişirse gelişsin ortada millet iradesi var ve seçimi kazanmış bir Belediye Başkanı var. Millete saygılı olmak gerekiyor, demokrasiyi ister araç ister amaç olarak bilin yinede seçim sonuçlarına saygılı olmalısınız.

Edepsizlik çünkü, ne demek BBP'li Belediye Başkanları ehliyetsiz, ehliyetide, liyakatıda icraat dönemlerinde göreceğiz. Doğmamış çocuğa şimdiden fistan biçmek kimin haddine ve bu önce millete karşı edepsizlik, sonra demokrasi kültürüne karşı edepsizliktir.

İki yüzlükük çünkü, Ak Parti kurululuşundan itibaren millet iradesinin önenimden ve her şeyin millet iradesinin altında olduğundan behsetmektedir. Hatırlayın Söz Milletin, Karar Milletin sloganlarını ne oldu Ak Partiye oy vermeyenler bu milletin evladı değilmi. Sonra Hükümet Partisinden olmayınca Belediye Başkanlığı başarı ile yapılmıyormu, bunu diyen bir Ak Partili geçmişine söver, yediği kaba eder. Tayyip bey yıllarca muhalif partide görev ve Belediye Başkanlığı yapmadımı ve buradan Hükümete yükselmedimi. Bu ne tutarsızlık, bu ne açmaz ...

Ve gelelim yazıdaki en büyük haysyetsizliğe ''KISACASI 29 MART SIVAS HALKININ AKP’YE YAPMIS OLDUGU BIR IHANETTEN BASKA BIRSEY DEGILDIR...'' Büyük harflerle yazılmış bu cümle baştan ayağa haysiyetsizliktir. Sivas, Sivaslı bir parti ile özdeşleşemez, partiler gelir gider, kişiler gelir gider ama Sivas ve Sivaslı Allah nasip ederse Kıyamete kadar yaşayacaktır. Sen kim oluyorsun, hangi cüretle Sivaslının oyunun ihanet olduğunu iddia ediyorsun. Bu saçmalık, bu ahmaklık, bu ne tek parti zihniyetidir. Kuyruğunuzu yemeye mi başladınız ?

Not: Belediye seçimlerini kazanan bütün partililere başarılar diliyorum. İnşaallah hepsi Sivas ve Sivaslı için elinden gelenin en iyisini yapacaktır.

Sevgili hemşehrimin , canım kardeşimin tahliline katılmamak elde değil . Görebildiğim kadarı ile delinin birinin kuyuya attığı taş kırk akıllı tarafından çıkarılamıyor.

Son derece faşizan , son derece ön yargılı ve subjektif görüşler içeren bu yazı ile milleti ve memleketimi bölmek amaçlanmıştır.

Şehirleri , bize oy vermezseniz size hizmet gelmesine engel oluruz diye tehdit eden zihniyet memleketimde sandığa gömülmüştür.Bu olayda rahmetli büyüğümüzün vefatının etkisi tartışılmaz ancak ülkemizin düşürüldüğü ekonomik durumda bu sonuçta etkilidir.

Sürekli savunulmaya çalışılan iktidar partisi sadece memleketimde değil , manisa urfa antalya ve sair illerde pek çok ilçede hatta ülkemiz genelinde gereken cevabı almış ve almaya devam edecektir.

Yeni başkanımıza görevinde başarılar diler , saygılarımı sunarım. Görevini layıkı ile yerine getireceğinden en ufak şüphem yoktur. Tabi seçim öncesi tehditlerindeki gibi hizmet verilmesine engel olunmaz ise.

Vefat eden tüm hemşehrilerime Allah rahmet eylesin , toprakları bol olsun. Yukarıda bir yazıda okuduğum cümleyi genişleterek tekrarlamak isterim , devletin ordusu polisi ve devletin helikopteri ile değil kiraladığı helikopter ile küçük de olsa büyük de olsa bir ilçeden ilden oy alabilmek için uğraşılmıştır. Sırf bu emek bile takdire teşekkür değer .

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)