Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas' a Yatırımlar ve Şirketler > Sivas' ta Yatırım
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Sivas' ta Yatırım Sivasa Yatırım, Sivas Yatırım

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 25.02.2008, 00:49   #41
murat aydoğan
Yeni Yiğido
NO AVATAR

murat aydoğan Şuan murat aydoğan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.03.2010 22:59

Tecrübe Puanı: 607 murat aydoğan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: Sivas'ın 2008 Rotası

SN MUHSİN YAZICIOĞLU OLMASA DEMİRYOLUNUDA GÖTÜRECEKLER AMA SN YAZICIOĞLU ÖNCE ALLAHA SONRA SANA GÜVENİYOZ SAYGILAR
murat aydoğan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 25.02.2008, 13:23   #42
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1272 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI
Standart -->: --->: Sivas'ın 2008 Rotası

Alıntı:
murat aydoğan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
SN MUHSİN YAZICIOĞLU OLMASA DEMİRYOLUNUDA GÖTÜRECEKLER AMA SN YAZICIOĞLU ÖNCE ALLAHA SONRA SANA GÜVENİYOZ SAYGILAR
bırakın muhsini şunu bunu..objektif olun....sivasımız sahipsiz..ne ak parti ne cehepe ne de yazıcıoğlu...başıboş kağıtlar gibi rüzgarın savurduğu yere doğru gidiyoruz..yani nere gidiyoz bilmiyoruz..
Alt 26.02.2008, 14:24   #43
sensetik
Tecrübeli Yiğido

sensetik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sensetik Şuan sensetik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.03.2016 12:55

Tecrübe Puanı: 714 sensetik isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
leblebi82 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Toki için Gazi Lisesi arkasında Tuzlugöl mevkiinde Tuzlugöl Sağlık Ocağı'nın önündeki daha önce hastahane olarak düşünülen alan gündeme gelmiş. Geçen bölgeye gidip inceleme de yaptım. Gayet güzel bir yer. Oraların canlanmasını da sağlayabilir bu proje. Yalnız öğrendiğim kadarıyla o muhitte Gecekondu sayısı oldukça fazla. Ayrıca İmar kapsamına alınmamış yerler varmış. Bu gayrimenkul yatırımcıları için de ilginç olabilir. Çünkü Toki'nin gelmesiyle bölgedeki arsaların değeri artacaktır.
bence yer hiç iyi değil. alıyorsun bir tokiyi şehr,in bir ucuna sonra oraya bırakıp öbür ucuna...bu nasıl iş anlamadım...aklı sıra arada kalan yerleride özele doldurtmak istiyorlar...akıl işimi bu şimdi??
sensetik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 27.02.2008, 14:27   #44
doganay
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

doganay Şuan doganay isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.04.2015 00:52

Tecrübe Puanı: 623 doganay FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Merhaba arkadaşlar;

Ben aranıza BURSA dan katılıyorum. Bursa'da otomotiv sektöründe yönetici olarak çalılşıyorum.
Ben SIVAS lı olmayan ama, SIVAS'a yıllardır gidip gelen ve nedendir bilemediğim çok seven bir insanım. 1992-2000 yılları arasında devamlı gidip geldim. Son iki aydır, SIVAS organize sanayiine devamlı olarak iş görüşmesine geliyorum.

2000-2008 yılları arasında SIVAS gerçekten çok değişmiş. Dışarıdan bir gözlemci olarak sizlere şu kadar söyleyebilrim. Eksikleri ile de olsa gelecekte Organize Sanayi Bölgesi Anadolu'nun gururu olmaya aday bir yer.

Lütfen arkadaşlar şehrinizin değerini ve kıymetini bilizin. Beni de bir SIVAS aşığı olarak kabul ederseniz aranıza, SIVAS şehrimizin değerini bilelim diyorum.

Saygılarımla
doganay isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 27.02.2008, 14:42   #45
doganay
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

SIVAS'ın 2008 rotasında Organize Sanayi Bölgesinin gelişim ve değişimi olarak görüyorum. Özellikle SIVAS'ra otomotiv sanayi üretim kültürünün gelişmesini önemli faktör olarak görüyorum. Bu alanda yetişmiş personel açıgı var ve bu açıgın da en kısa zamanda kapatılması önemli.SIVAS'ı önümüzdeki dönem ziyaretlerim sonucunda daha geniş yorumlarda bulunacağım.
Saygılarımla
Alt 27.02.2008, 14:59   #46
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 21:40

Tecrübe Puanı: 775 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
doganay Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Merhaba arkadaşlar;

Ben aranıza BURSA dan katılıyorum. Bursa'da otomotiv sektöründe yönetici olarak çalılşıyorum.
Ben SIVAS lı olmayan ama, SIVAS'a yıllardır gidip gelen ve nedendir bilemediğim çok seven bir insanım. 1992-2000 yılları arasında devamlı gidip geldim. Son iki aydır, SIVAS organize sanayiine devamlı olarak iş görüşmesine geliyorum.

2000-2008 yılları arasında SIVAS gerçekten çok değişmiş. Dışarıdan bir gözlemci olarak sizlere şu kadar söyleyebilrim. Eksikleri ile de olsa gelecekte Organize Sanayi Bölgesi Anadolu'nun gururu olmaya aday bir yer.

Lütfen arkadaşlar şehrinizin değerini ve kıymetini bilizin. Beni de bir SIVAS aşığı olarak kabul ederseniz aranıza, SIVAS şehrimizin değerini bilelim diyorum.

Saygılarımla

Öncelikle sitemize ve Sivasımıza hoşgeldiniz.

Bahsettiğiniz gibi Sivas OSB'de son 4-5 yılda önemli gelişmeler oldu, ciddi yatırımlar yapıldı. Bunlar bizim için sevindirici, fakat tabii ki Sivas'ın hızla boşalan kırsal nüfusunu istihdam edecek seviyede yatırımlar henüz tam olarak yapılamadı. Aslında Sivas OSB'de yetersiz olduğunu söylediğimiz yatırımlar tüm Türkiye'de OSB'lerin çoğunluğu için geçerli. Hala bir çok OSB istenilen yatırım miktarının çok az kısmına ulaşabilmiş durumda.

İnşallah ilerleyen yıllarda Sivasımız hem 1. OSB'de yeterli doluluk ve istihdam oranlarını yakalayacaktır hem de kurulması planlanan 2. OSB'ye yeterli miktarda yatırım çekerek işsizlik sorununa bir nebze olsun derman olabilecektir.

Sivas'ın ve Türkiye'nin kurtuluşu bu yoldan geçiyor: Üretim, üretim, üretim...
Alt 27.02.2008, 16:19   #47
doganay
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

Sayın Boun temenni ve dileklerinize canı gönülden katılıyorum. Bu gelişimi önümüzdeki dönemlerde çok yakında görecegiz.

Tabiiki en önemli gelişim istikrar ve üretim. Üretimin de kendien göre problemiyetişmiş personel istihdamıdır. SIVASımızın şu an eksiği (dışarıdan gözlemlediğim kadarıyle) yetişmiş personel istihdamıdır. Dilerimbu eksiklikte en kısa zamanda kapanır ve kapanacaktır da.

Saygılarımla
Alt 28.02.2008, 23:30   #48
doganay
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

Merhaba arkadaşlar,

SIVAS'ta teşvikler devam ederse güzel yatırımlar olmaya devam edecek diyee düşünüyorum. Bu teşvkler eksik olsada SIVAS lı ve SIVAS sevdalısı işadamları yatıtımlarını SIVAS'A yapmaya devam edeceklerdir. Bunu yakın zamanda bütün SIVASlıların hissedeceğini düşünüyorum
Alt 01.03.2008, 22:01   #49
leblebi82
Usta Yiğido

leblebi82 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

leblebi82 Şuan leblebi82 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.02.2013 22:42

Tecrübe Puanı: 786 leblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
doganay Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Merhaba arkadaşlar,

SIVAS'ta teşvikler devam ederse güzel yatırımlar olmaya devam edecek diyee düşünüyorum. Bu teşvkler eksik olsada SIVAS lı ve SIVAS sevdalısı işadamları yatıtımlarını SIVAS'A yapmaya devam edeceklerdir. Bunu yakın zamanda bütün SIVASlıların hissedeceğini düşünüyorum
Teşvik akıllı yapılırsa tabiki etkisi olur . Ama Düzce'ye de aynı teşviği verirlerse yatırımcılar nereyi tercih eder ?
Alt 26.03.2008, 22:20   #50
leblebi82
Usta Yiğido

leblebi82 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

leblebi82 Şuan leblebi82 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.02.2013 22:42

Tecrübe Puanı: 786 leblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOKleblebi82 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Arkeoloji Müzesi için de geri sayım devam ediyor bu arada.. Birkaç içinde Endüstri Meslek Lisesi'nin bahçesindeki tarihi binada başta Sarissa'da bulunan eserler olmak üzere arkeolojik eserler sergilenecek..

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)