Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Anketler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anketler Burada anketleri bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Anketimiz: "Kürt Açılmı" Nedir?
Kürt açılımını destekliyorum olmalı. 372 34,77%
Kürt açılmını deseteklemiyorum böyle bir şey gereksiz. 683 63,83%
Konu hakkında hiç bir fikrim yok 15 1,40%
Katılımcı sayısı: 1070. Sizin Bu Ankette Oy kullanma Yetkiniz Bulunmuyor

Seçenekler Arama Stil
Alt 03.10.2009, 23:39   #561
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1267 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: ''Kürt Açılımı'' Nedir ?

Bu konuyu aslında tartışmaya gerek bile yok.
Amaç belli,yöntem belli bahane belli.
Dolaylı ya da doğrudan tek hedef var.Onu da herkes biliyor.

Bulgaristan'daki, Yunanistan'daki Türk kardeşlerimiz dil ve eğitim konusunda büyük baskılar yaşıyor.Bu azınlıktaki kardeşlerimizin ayrı bir devlet kurmak amacı olsaydı onlar da dağa çıkardı..
Alt 03.10.2009, 23:55   #562
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 01:47

Tecrübe Puanı: 1314 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

bulgaristanda yunanistanda terör sorunu yok..pkk bölge halkını bu argümanlar üzerinden kandırmamalı artık.. ne yapıp edip bu sorun çözülmeli..

bulgaristan ya da yunanistan daki yanlış uygulama bizim de aynı yanlışı yapmamızı haklı göstermez değerli kardeşim
Alt 03.10.2009, 23:58   #563
sivaburs
Usta Yiğido

sivaburs - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaburs Şuan sivaburs isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.03.2016 22:10

Tecrübe Puanı: 1613 sivaburs COK SEVILEN BIR KISIsivaburs COK SEVILEN BIR KISIsivaburs COK SEVILEN BIR KISI

Türküz, Kürdüz, Çerkeziz, Lazız, Rumuz, Ermeniyiz, Hristiyanız ve Müslümanız ama öncesinde insanız ve birarada yaşama gibi bir zorunluluğumuz var. Yeni bir A.B.D. (Anadolu Birleşik Devletleri) kurulmasına çanak tutulmamalı, zemin oluşturulmamalıdır.
Alt 04.10.2009, 00:16   #564
Klimasuyu
Usta Yiğido

Klimasuyu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Klimasuyu Şuan Klimasuyu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1412 Klimasuyu isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
goramaz Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
bulgaristanda yunanistanda terör sorunu yok..pkk bölge halkını bu argümanlar üzerinden kandırmamalı artık.. ne yapıp edip bu sorun çözülmeli..

bulgaristan ya da yunanistan daki yanlış uygulama bizim de aynı yanlışı yapmamızı haklı göstermez değerli kardeşim

Evet hocam Bulgaristan ve Yunanistan'da terör yok, neden yok?
Çünkü benim milletim hain değil..!
Klimasuyu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 04.10.2009, 00:26   #565
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 01:47

Tecrübe Puanı: 1314 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
YILDIRIM Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

Evet hocam Bulgaristan ve Yunanistan'da terör yok, neden yok?
Çünkü benim milletim hain değil..!
1. amenna milletimiz hain değil

2. soydaşların yalnız bırakıldı

3. Bulgaristan ve yunanistanda büyük devletlerin emelleri yok.

4.Türkiye bölgeye hakim olamıyorsa bu kimin suçu? 2007 de sen de tuncelideymişin..genel seçim öncesi teröristler tunceli ovacık yolunda yol kesip örgüt propagandası yapıyor..( yolu kesilenler bunlar benim arkadaşlarımdı) sen de git boş dağları bombala dur.

BBG evi gibi gözetliyoruz denildi bir kaç hafta oldu olmadı karakol basıldı.böyle mi mücadele edilir terörle
Alt 04.10.2009, 00:49   #566
Klimasuyu
Usta Yiğido

Hocam beklemeyeceğiz üzerlerine gideceğiz.Fatih TERİM'in bir sözü vardır "En iyi savunma hücumdur" diye...

Yol kesme olayları seçimden sonra da devam etti ama biz ne yaptık söylüyorum; ELİMİZ KOLUMUZ BAĞLIYMIŞ GİBİ GELEN İHBARLARI DİNLEDİK DURDUK MALESEF O GÜNLERDE ANLAMSIZ BİR ACİZLİK İÇİNDEYDİK, SADECE KARAKOLDAKİ NÖBETÇİ SAYISI ARTIRILDI...

Yürekli komutanlar lazım, ordaki bizim rütbeli personelin yaptığı gibi; "Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın" felsefesiyle hareket ettiği sürece bu terör bitmez...
Klimasuyu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 04.10.2009, 01:06   #567
Klimasuyu
Usta Yiğido

Ha bu arada o yolları kesilen vatandaşların sözde pkk'nın üst düzey komutanının orada yaptığı konuşmayı dinledikten sonra alkışlayıp, pkk lehine sıloganlar atarak arabalarına bindiğini de biliyoruz...

Yol kesme derken madur olanlar yok bir nevi miting...
Alt 04.10.2009, 03:57   #568
Urumçi
Usta Yiğido

Urumçi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Urumçi Şuan Urumçi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.06.2011 15:22

Tecrübe Puanı: 638 Urumçi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
goramaz Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
1. amenna milletimiz hain değil

2. soydaşların yalnız bırakıldı

3. Bulgaristan ve yunanistanda büyük devletlerin emelleri yok.

4.Türkiye bölgeye hakim olamıyorsa bu kimin suçu? 2007 de sen de tuncelideymişin..genel seçim öncesi teröristler tunceli ovacık yolunda yol kesip örgüt propagandası yapıyor..( yolu kesilenler bunlar benim arkadaşlarımdı) sen de git boş dağları bombala dur.

BBG evi gibi gözetliyoruz denildi bir kaç hafta oldu olmadı karakol basıldı.böyle mi mücadele edilir terörle
Sakatlıklar var

3. Bulgaristan ve Yunanistan'da da büyük devletlerin emelleri var, aynı zamanda Bulgaristan ve Yunanistan'ın büyük devlet olma emelleri de var. Yunanistan dış mihrakların işlerine karışmasında hatta durumu kendi lehine kullanmakta uzman bir politika sergiliyor. Bulgaristan'da ise hale Rusya ve Amerika egemen olmaya çalışıyor politikalarına, bu sebepten rahat edebiliyorlar biraz.

Aynı zamanda Yunan toplumunda Yunanistan vatandaşı Türkleri bir dışlama, kültürel bir asimilasyon ve en önemlisi bir ekonomik dışlama mevcut.
Bulgarlarda durum daha vahim seçim propagandası olarak kullanılıyor Türkleri 2. sınıf vatandaşlıktan 3. sınıf vatandaşlığa atma çabaları. Üstelik iktidarıyla ve muhalefetiyle böyle. Bu iki ülkede eşit şartlarda eğitim hakkı vs. özellikle Türk azınlıkların elinden alınmış bir durumda.

Şimdi ülkemize bakıyorum, muhalefet ekonomik yatırım yapılmalı diyor. Kürt Türk kültürü birbirinden bağımsız değil aynı özellikleri taşıyor özellikle inançlar aynı. Türkiye cumhuriyeti vatandaşlık hakları eşit yani seçme ve seçilme hakları eşit. Bir Kürt kökenli başbakanımız ve hatta Cumhurbaşkanımız bile olabilir demokratik yollarla. Eğitim hakları aynı, sağlık hakları aynı, iş imkanları aynı.

Doğuda daha önce değinildiği üzere bir feodalite sorunu ve ekonomik sorun var. Oradaki insanların refahına giden yol ekonomiden geçer, yoksa insanlar açken o dağlara daha çok insanlar çıkar ve buna hiçbir şey çözüm getiremez.

4. madde de sana daha elim bir şey söyleyim terör yandaşları ve hatta pkklılar yol kesmekte filan değil, içimizde. Üniversitede PKK kuruluşu örgütler çirit atmakta, propaganda yapmakta. Hatta bazi üniversitelerde en güçlü grupları teşkil etmekte, eğitim görevlisi olabilmekte hatta bazı üniversitelerde eğitim görevlilerinin çoğunu teşkil etmekte. Ve hatta PKK yandaşları, teröriste terörist diyemeyenler pkk uşakları mecliste güya Kürt Milletini temsilen bulunduklarını söylemekte, milletvekilliklerinde, belediye başkanlıklarında. Boy boy televizyonlarda her gün ama her gün propaganda yapmakta, halkı galeyana getirme cabalarında. Bırak sen dağdaki ya da yola inen teröristi, terörü canlı tutan düşünceler bugün içimizde ve biz bu kadar demokrat olabilmişken daha Kürt Açılımı gibi etnik ayrıştırma projelerini demokratik açılım ismi altında halkımıza servis etmekteyiz.
Alt 04.10.2009, 10:53   #569
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 20:51

Tecrübe Puanı: 2157 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
Yiğiter Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Başbakan o lafı tüm herkese dediği için bir anlam ifade etmiyor.Bana çocuk başı para mı veriyor ki Sivaslı 3 çocuk yapsın.
Benim Sivasta teyzem var ve eniştem Makinist ve 4 çocuğu var durumlarıda gayet iyi....

ifade etmiyor olur mu Nüfüsümüzün artmasında büyük bir anlam kazanıyor 3 çocuk değil 5 çocuk yapanlar var bu devirde sonra bakamıyoruz diye devleti suçluyorlar Devlet Sizin yatağınıza mı giriyor 5 ila 6 çocuk yapın diye utanmazlar....

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 04.10.2009, 11:09   #570
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 20:51

Tecrübe Puanı: 2157 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
Yiğiter Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bu konuyu aslında tartışmaya gerek bile yok.
Amaç belli,yöntem belli bahane belli.
Dolaylı ya da doğrudan tek hedef var.Onu da herkes biliyor.

Bulgaristan'daki, Yunanistan'daki Türk kardeşlerimiz dil ve eğitim konusunda büyük baskılar yaşıyor.Bu azınlıktaki kardeşlerimizin ayrı bir devlet kurmak amacı olsaydı onlar da dağa çıkardı..
Bizde Türkiye üzerinde Engellistan devleti kurmak istiyoruz hadi bizde istiyoruz

Bizide adam yerine koymuyorlar yürüyen sakatlar bize acıyorlar gören sakatlar bizi çalıştırmıyorlar çalışan sakatlar bize işe yaramaz olarak bakıyorlar işe yarayan sakatlar görünümüzle alay ediyorlar görünümleri pekde güzel olan sakatlar bizim gelinlik giymemize hakkımız yokmuş gibi görenler var bizde istiyoruz Engellistan devleti niye bize kurmuyorlar niye biz sağlıkta ulaşımda cevrede işe yaramaz insanlarız niye bizi değerlendirmiyorlar niye bizim gibi insanları okula işe büyük makamlara almadılar niye niye niye niye....

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)