Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Kadınca
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Kadınca Kadınca

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 25.06.2009, 19:18   #51
madımak_58
Usta Yiğido

madımak_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

madımak_58 Şuan madımak_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.10.2012 12:47

Tecrübe Puanı: 706 madımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISI
Standart Cevap: Kadın Doğmak,Kadın Ölmek

Alıntı:
Yiğiter Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Yahu İran'a ne diye özeneyim?
Benim kızdığım bu kadar yasağın olduğu bir ülkeyiz ve biz hala özgürüz diyoruz.
Onlar açtırmıyor,biz kapattırmıyoruz!Onlar da biraz daha katı hepsi bu!

Sivas dahil her yer!
Biraz mı katı?

Şunu da gözardı etmeyin,kapattırmıyoruz derken,burada açığı da kapalısı da sokakta yürüyebiliyorlar.Orada ise 1 tane açık bulamazsınız!

Valla benim oturduğum yerde öyle bir sorun yaşamıyorum..
Alt 25.06.2009, 19:19   #52
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1280 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
Cley Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bu yazıda amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmek zaten.
İran aşkı maşkı yok..
Bu yazının tek amacı İslam'ı eleştirmektir..Kendin demişsin işte bağcıyı dövmek!
Afrika'da hayvandan dahi aşağılarda tutlan kadınlar var,ama oralarda islam yok!O halde eleştirmeye değmez o ülkeleri!

Bu arada İran'da demokrasi,reform isteyenlerin seçim sonuçları karşısında demokratik ruhlarını(!) sergileyip sokağa inmesi de tuhaf değil mi?

Alıntı:
madımak_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Biraz mı katı?

Şunu da gözardı etmeyin,kapattırmıyoruz derken,burada açığı da kapalısı da sokakta yürüyebiliyorlar.Orada ise 1 tane açık bulamazsınız!

Valla benim oturduğum yerde öyle bir sorun yaşamıyorum..
Burda da kamuda,okulda,üniversitede bir tane kapalı bulamazsın!
Dedim ya biraz daha katı diye!İşte bu!Onlar biraz daha genellemiş..

Konu LaEdri tarafından (25.06.2009 Saat 19:21 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi.Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 25.06.2009, 19:24   #53
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
Yahu Yiğiter nedir sendeki bu İran aşkı
Espiri yaptım ama madımak58 kadar etkili yapamadım
Alt 25.06.2009, 19:28   #54
madımak_58
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 706 madımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
Espiri yaptım ama madımak58 kadar etkili yapamadım
Eh,biraz daha çalışmanız gerekecek sanırım.

Ben bile anladım Yiğiter,yuh yani
Biraz fazla kaptırmış kendini İran'a ne yapsın Cley
Alt 25.06.2009, 20:05   #55
LaEdri
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1280 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Cley@
Zaten farkettiysen "İran Aşkı.." mesajına cevabı başka bir mesajından alıntı yaparak cevap verdim..Asıl amaç senin espirinden başkalarına mesaj vermekti..Ama mesajım gitmemiş herhalde..
E bugün kandil şebekelr yoğun biraz geç gidebilir değil mi Madımak58
Alt 25.06.2009, 20:55   #56
bahar5834
Usta Yiğido

bahar5834 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bahar5834 Şuan bahar5834 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.05.2010 23:10

Tecrübe Puanı: 1255 bahar5834 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

köle doğum köle ölmekmi sana göre özgürlün ölçüsü ne madimak58 benim anlamak ıstedim konu farkli idi sarım benı yanliş anladın ben irandaki kadını ölümünden bahsetmedim
Alt 25.06.2009, 22:18   #57
madımak_58
Usta Yiğido

Alıntı:
bahar5834 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
köle doğum köle ölmekmi sana göre özgürlün ölçüsü ne madimak58 benim anlamak ıstedim konu farkli idi sarım benı yanliş anladın ben irandaki kadını ölümünden bahsetmedim
İnsanın adı bir kere çıkmayagörsün...

Evet konu farklı,İranda ki kızın ölümü de kadına söz hakkının verilmeyişidir.Ama malesef ki benden önce bazı arkadaşlarımız konuyu başka yerlere çekti...

Daha kaç kere aynı şeyleri yazacağım bilmem.Kadınlar artık seslerini çıkarıp,yolunda gitmeyen şeylere dur diyebilmelidir.Kendi söz hakkını babasına,abisine,kocasına verip bir köşeye çekilip onun adına karar verilmesini beklememelidir. (Şimdi bunu da bazı arkadaşlar alıp,saygısızlık mı yapsınlar diyecektir eminim ama tabii ki saygısızlık olarak değil!)

Böyle gelmiş,böyle gider sözünü benimsememeli,değerli olduğunun farkında olmalıdır.Çünkü kendileri olmadan erkeklerin çoğu şeyi yapamayacaklarını bilmelidir.Baskılara maruz kalmadan kendi kararlarını verebilmelidir.Kendi ayakları üzerinde durabilmelidir.

Son olarak köle doğup,köle ölmemelidir!
Alt 25.06.2009, 22:54   #58
qio
Usta Yiğido

qio - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

qio Şuan qio isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.04.2012 22:41

Tecrübe Puanı: 967 qio FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Afrikada islam yokmuş Tek tek saydırmayın ülkelerin isimleri afrikanın çoğu ülkesi Müslüman neyse konu bu değil.
13 14 yaşındaki kısları ( çocukları ) 5 krş para için satan zihniyet hangi kesimi temsil eder araştırın. Aynı yaştaki çocuklar tarlalarda köle olarak çalıştırılır , okutulmazlar bunlarda aynı zihniyet. Ama erkekler kahvede bütün gün geyik yaparlar modern'nin çağdaş yaşamın şeytan işi olduğunu tasarlarlar hatta savunucularınıda müslüman karşıtı görür bu zihniyet.
Bide utanmadan kadın haklarını eleştiriler çünkü kadın onlar için objedir , gece yatak odasındaki bir obje , gündüzde çağdaş yaşamı karalamak için başörtüsünü bahane ederek özgürlükten bahsederler. Kadın maldır alınıp satılır , hatta paran varsa 5'ini birden koynuna alırsın. Kadının hakkı kul hakkı değildir , 10 tane çocuk yaparsın kadın onları büyütür , yoksa kadının ne hakkı var canım )
Alt 25.06.2009, 23:02   #59
LaEdri
Usta Yiğido

Alıntı:
madımak_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
İnsanın adı bir kere çıkmayagörsün...

Evet konu farklı,İranda ki kızın ölümü de kadına söz hakkının verilmeyişidir.Ama malesef ki benden önce bazı arkadaşlarımız konuyu başka yerlere çekti...

Daha kaç kere aynı şeyleri yazacağım bilmem.Kadınlar artık seslerini çıkarıp,yolunda gitmeyen şeylere dur diyebilmelidir.Kendi söz hakkını babasına,abisine,kocasına verip bir köşeye çekilip onun adına karar verilmesini beklememelidir. (Şimdi bunu da bazı arkadaşlar alıp,saygısızlık mı yapsınlar diyecektir eminim ama tabii ki saygısızlık olarak değil!)

Böyle gelmiş,böyle gider sözünü benimsememeli,değerli olduğunun farkında olmalıdır.Çünkü kendileri olmadan erkeklerin çoğu şeyi yapamayacaklarını bilmelidir.Baskılara maruz kalmadan kendi kararlarını verebilmelidir.Kendi ayakları üzerinde durabilmelidir.

Son olarak köle doğup,köle ölmemelidir!
Bak kardeşim;
Kadınlarla alakalı bu düşüncelerini savunmayan tek kişi yok bu sitede..

Benim ve diğer arkadaşların tepkisi senin konuyu açtığın yazarın yazısı..
Cley'in de dediği gibi amaç bağcıyı dövmek..Kadını savunmak değil,aklı sıra İslam'ı lekelemek..
Kadınla alakalı senin düşüncelerini desteklemeyecek kimse yok herhalde bu sitde
Alt 25.06.2009, 23:57   #60
bahar5834
Usta Yiğido

bahar5834 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bahar5834 Şuan bahar5834 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.05.2010 23:10

Tecrübe Puanı: 1255 bahar5834 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

benim sadece bazı kesimlerde kadın hakları islamı asla bu konuya karştımayalım konunun başlı farlı konu farlı iranla alakalı deyıl benım konum kendı ülkemızdekı kadınlar ilgili bizim tükiye dekı kadınlardan bahsettim ben aslında bızım ülkede kadınlar fazla özgür şehirde ama kadın her istedını yere gıdıyor istedigi gibi giniyor eşinden sıkıyor artı sevgılı de buluyor gece sabaha kadar nerde sabah orda akşam fazla özgür. ama her kesımde böyle deyıl adam bır tane kuma getıyor o yetmıyor 3 cunu alıyor ilk eş çaresız kamullenıyor gıdecek kol kanat açan yokkı baba evıne dönsun dayak yese şükredip otuyor çaresız adam yan gelıp yatıyor kadın hem tarlada hem evde köle gıbı çalışiyor ben bunları dıle getırmye çaliştim yalçin kardeşimınde yazdı gıbı yaşi ufak kızları para karşiyı babası yaşinda adama verıyor gene boyun eğiyor .ama dıyer tarafta kız ayrı evde yaşiyor nıye evde rahat edemıyormuş .yada kocası bır tokat attı dıye solu adlıyede alıyor ben bu konu anlama ıstedım

irandakı bayana gelınce ist antanyada sevgiliyse tatil yapip sonra irana sokaya çikipta özgürluk dıye gösterı yaparsa yasak olduyu halde başina bu olay gelır kendılerı ıstedı şah gıtsın cumhurıyet gelsın dıye hem ıstıyorlar hemde özgürluk dıye gösterı yapiyorlar

not : bu konuları lutfen islama taş atmak amaçla kulanmayalım

Konu bahar5834 tarafından (26.06.2009 Saat 00:05 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi.Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
bahar5834 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)