Warnung: Illegal string offset 'type' in [path]/includes/class_postbit.php(293) : eval()'d code (Zeile 153)
Ülkemizde Kriz Var Mı ? - Sayfa 6 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Arşiv
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Arşiv Güncelliğini Yitirmiş Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Anketimiz: Türkiye'de Şu anda Kriz Var mı?
Evet Kriz Var 84 63,16%
Hayır Yoktur 49 36,84%
Katılımcı sayısı: 133. Sizin Bu Ankette Oy kullanma Yetkiniz Bulunmuyor

Seçenekler Arama Stil
Alt 24.11.2008, 21:47   #51
Nazligül
Yiğido

Nazligül - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nazligül Şuan Nazligül isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.04.2009 10:10

Tecrübe Puanı: 708 Nazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYORNazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYORNazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYORNazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYORNazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYORNazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart Cevap: Ülkemizde Kriz Var Mı ?

Alıntı:
dark_yamtar58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bizde çok güzel bir ata sözü vardır bilirmisin......

Davulun sesi uzaktan hoş gelir........................:

Ama davul yakına gelince nalet bir gürültü hiç hoş olmayan bir zıngırtı,uzaklaşmak zorunda klırsınız.

Almanyadan bana ahkam kesme biz oraları çok iyi biliyoruz eğer memnun değilsen gitmeyi bildiğin gibi gel ve memleketinde verimli ol bilgilerinden bizleri yararlandır.Güzel olmaz mı.

Neden halen yakiniyorsunuz.
Anlasilan yazilarimi dogru dürüst takip bile etmiyorsunuz. Sizinle daha bu davulun sesini konusmaya gerek varmi???
Ben burdan sikayetci degilimki geleyim oraya, ben sadece dünya global krizin burayi sizin ordan daha cok etkiledigini söyledim. Neden gercekleri görmüyorsunuz. Daha halen asgari ücretinizde inat ediyorsunuz.

Ayriyetden o dediginiz asgari ücretde bundan 7 - 8 sene öncesi 105 $ iken bugün itibari ile 285 $ .

Fazla bu konuyu konusmaya gerek varmi?
Benim yasadigim ülkede ise, bunun tam tersi bir durum gerceklesiyor. Ama Allaha cok sükür hic birseyden sikayetci degilim.

Hatirlanmak gönül dagindaki Gül kadar güzelse
Unutulmak hüzün dagindaki diken kadar acidir.

Nazligül isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 24.11.2008, 22:04   #52
dark_yamtar58
Yasaklı
NO AVATAR

dark_yamtar58 Şuan dark_yamtar58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 23.12.2009 14:39
3D Car Driver Champion! Ancient Battle Champion! Basketball Rally Champion! BMX Stunts Champion! Clay Pigeon Shooter Champion! Counter-Strike Champion! Early Man Wars Champion! Ice Racer Champion! Lord Cannonball 2 Champion! Roulette Champion! Yeti Sports 9 - Final Spit Champion!
Tecrübe Puanı: 0 dark_yamtar58 ist ein wunderbarer Anblickdark_yamtar58 ist ein wunderbarer Anblickdark_yamtar58 ist ein wunderbarer Anblickdark_yamtar58 ist ein wunderbarer Anblickdark_yamtar58 ist ein wunderbarer Anblickdark_yamtar58 ist ein wunderbarer Anblickdark_yamtar58 ist ein wunderbarer Anblick

Alıntı:
Nazligül Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Anlasilan yazilarimi dogru dürüst takip bile etmiyorsunuz. Sizinle daha bu davulun sesini konusmaya gerek varmi???
Ben burdan sikayetci degilimki geleyim oraya, ben sadece dünya global krizin burayi sizin ordan daha cok etkiledigini söyledim. Neden gercekleri görmüyorsunuz. Daha halen asgari ücretinizde inat ediyorsunuz.

Ayriyetden o dediginiz asgari ücretde bundan 7 - 8 sene öncesi 105 $ iken bugün itibari ile 285 $ .

Benim yasadigim ülkede ise, bunun tam tersi bir durum gerceklesiyor. Ama Allaha cok sükür hic birseyden sikayetci degilim.

Sevgilikardeşim siz Almanyadan yakındınız Türkiye güllük gülistanlık dediniz bizde uzaktan detayları göremezsin gel birkaç sene yaşada gör dedik o kadar.

Bak arkadaşım bende içindeyim Bir zamanlar Almanyaya gitmek için nekadar çeşitli yollar denemiştik.Ne kepazeliklere katlanmıştık,Sahte pasaportmu kullanmadık Yengemizle Nikah mı yapmadık,parayla kadın bulup anlaşmalı evlilikler mi yapmadık.Mülteci olup m emleketi mi kötülemedik.Bunları sadece orda kalabilmek için yapmadık mı.Bizim ülkemiz o kadar güzeldi de dışarı gitmek için neden bu kadar basit ve utanç verici şeylere baş vurduk.Evet bizim ülkemiz İnsanıyla değerleriyle güzel dünyanın yegane ülkesi ama satılmış ve dışarıya bağımlı hükümetletrin bizi getirdiği nokta işte burası.Artık dibe vurduk arkadaşım çıkacak bir kapımız,satacak baba malımızda kalmadı.84 senelik atatürk cumhuriyetimizin bütün birikimleri bütün edinimlerini 7 senede sattık savdık yedik.Şimdi ne yapıcaz Ya toprak satacağız yada Kıbrısı gözden çıkaracağız.Hangisi yapılacak diye bekliyoruz.

Sizinle şahsi bir sorunumuz yok sadece muhabbet bunlar bizi aşar zaten siz ta ordan bizide düşünmeyin.

Zaten arada sırada gelip sizinde birikimlerinizi toplayıp geliyorlar zaten bu insanların zararı tek bize değil ki.......
dark_yamtar58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.11.2008, 22:13   #53
Nazligül
Yiğido

Tecrübe Puanı: 708 Nazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYORNazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYORNazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYORNazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYORNazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYORNazligül SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Alıntı:
dark_yamtar58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sevgilikardeşim siz Almanyadan yakındınız Türkiye güllük gülistanlık dediniz bizde uzaktan detayları göremezsin gel birkaç sene yaşada gör dedik o kadar.

Bak arkadaşım bende içindeyim Bir zamanlar Almanyaya gitmek için nekadar çeşitli yollar denemiştik.Ne kepazeliklere katlanmıştık,Sahte pasaportmu kullanmadık Yengemizle Nikah mı yapmadık,parayla kadın bulup anlaşmalı evlilikler mi yapmadık.Mülteci olup m emleketi mi kötülemedik.Bunları sadece orda kalabilmek için yapmadık mı.Bizim ülkemiz o kadar güzeldi de dışarı gitmek için neden bu kadar basit ve utanç verici şeylere baş vurduk.Evet bizim ülkemiz İnsanıyla değerleriyle güzel dünyanın yegane ülkesi ama satılmış ve dışarıya bağımlı hükümetletrin bizi getirdiği nokta işte burası.Artık dibe vurduk arkadaşım çıkacak bir kapımız,satacak baba malımızda kalmadı.84 senelik atatürk cumhuriyetimizin bütün birikimleri bütün edinimlerini 7 senede sattık savdık yedik.Şimdi ne yapıcaz Ya toprak satacağız yada Kıbrısı gözden çıkaracağız.Hangisi yapılacak diye bekliyoruz.

Sizinle şahsi bir sorunumuz yok sadece muhabbet bunlar bizi aşar zaten siz ta ordan bizide düşünmeyin.

Zaten arada sırada gelip sizinde birikimlerinizi toplayıp geliyorlar zaten bu insanların zararı tek bize değil ki.......

Bakin beyfendi nerden nereye geldik, önce krizden asagari ücrete, asgari ücretden kibris satisina.
Ayriyetden ben kaldigim yerden yakinmadim. Ben degilim asgari ücreti su kadar bu kadar diye sikayet eden. Yani sizin yaptiginizi bana yülemeyin.
Benim ailem sizin dediklerinizin hic birisini yapmadi. Benim ailem serefi ile buraya geldi. Ve burda oldugu halde hem parasini ödedi hemde sanli askerligini yapti.

Isterseniz bu tartismamizi baska bir topicde devam sürdürebiliriz. Ben burda sadece kriz konusundaki fikrimi söyledim, oysa siz Türkiyenin kac yillik sorununu tartisiyorsunuz.

Nazligül isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 24.11.2008, 22:14   #54
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
Nazligül Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

Ben sizin ne yapmaya çalıştığınızı neyin reklamını yapmaya çalıştığınızı anlamış değilim.
Benim anladığım;
Sürünmeye devam edin halinizden şikayet etmeyin diyorsunuz
Emekli maaşına ve çalışanın ücretine yılda yüzde 4,5 zamma göbek atın doğalgaza gelen bir yılda yüzde 82 zamma ses çıkarmayın kuzu kuzu suzun.Yada yakmayın soğukta oturun.
Yolsuzluklara ses çıkarmayın Allah bizede verir deyip susun,
Önce 105 dolarmış şimdi 200 euroymuş ne güzel savunma, o zamanki 105 dolar şimdiki 200 eurodan daha çok bereketliydi,
Kaşıkla verip kepçeyle alan bir sistem ne güzel ne mutlu bize...
Ülkede ne var ne yok satılsın ses çıkarmayın gerçi şimdide bişe kalamdı satacak nasıl olsa IMF miz var ne derse sözünden çıkmıyoruz bize yine kredi verir tabi.
Alt 24.11.2008, 22:17   #55
yerliturkuaz
Usta Yiğido

yerliturkuaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yerliturkuaz Şuan yerliturkuaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.03.2012 10:23
Yeti: Bloody Orca Slap Champion!
Tecrübe Puanı: 796 yerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblickyerliturkuaz ist ein wunderbarer Anblick

Gün geçtikçe ülkemizde kendini hissettirmeye başlyana bir ekonomik kriz vardır...

Sevmek yürek işidir yüreğin yoksa sen niye yaşıyorsun?
yerliturkuaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 24.11.2008, 22:24   #56
Nazligül
Yiğido

Alıntı:
arifcoskun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Ben sizin ne yapmaya çalıştığınızı neyin reklamını yapmaya çalıştığınızı anlamış değilim.
Benim anladığım;
Sürünmeye devam edin halinizden şikayet etmeyin diyorsunuz
Emekli maaşına ve çalışanın ücretine yılda yüzde 4,5 zamma göbek atın doğalgaza gelen bir yılda yüzde 82 zamma ses çıkarmayın kuzu kuzu suzun.Yada yakmayın soğukta oturun.
Yolsuzluklara ses çıkarmayın Allah bizede verir deyip susun,
Önce 105 dolarmış şimdi 200 euroymuş ne güzel savunma, o zamanki 105 dolar şimdiki 200 eurodan daha çok bereketliydi,
Kaşıkla verip kepçeyle alan bir sistem ne güzel ne mutlu bize...
Ülkede ne var ne yok satılsın ses çıkarmayın gerçi şimdide bişe kalamdı satacak nasıl olsa IMF miz var ne derse sözünden çıkmıyoruz bize yine kredi verir tabi.
Ben burda birseyin reklamini yapmiyorum. Siz halen inat ediyor ve benim asil söylemek istedigimi kendinize göre yorumluyorsunuz. Sizin kriziniz dünya global krizden kanyaklanmiyor. Bunu halen anlayamadinizmi???
Yani bunu bu kadar söylememe ragmen halen siz kendinize göre benim yazdiklarimi yorumluyorsunuz.
Dünya gerceklerini görün artik.

Alt 25.11.2008, 20:42   #57
Arif Coşkun
Moderator

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Biz gerçekleri gayet iyi görüyoruz, 2000 km den bizim kadar iyi göremeyeceğiniz gibi.
Alt 26.11.2008, 13:31   #58
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 20:51

Tecrübe Puanı: 2163 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

BU ÜLKEDE KRİZ YOKTUR
KRİZ İNSANLARIN KAFASINDA
NERDE BİR OLUMSUZULUK VAR BAHANE KRİZ
BIRAKIN BU KRİZ LAFLARINI
ZORLAMI KRİZE SOKACAKSINIZ BU ÜLKEYİ
İŞİNE GELMEYEN KRİZ İN ARKASINA SIGINIYOR

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 26.11.2008, 14:08   #59
Arif Coşkun
Moderator

Tabi canım hergeçen gün çoğalarak kapanan işyerleri hayal,
Evlere banka kredisi vergi hacizleri baskınları hepsi yalan,
İşten çıkarılmalar hepsi yalan,
Acilen can simidi gibi IMF ye sarılmamız gerçekten yalan,
Atmış bin aile evine ekmek dahi alacak para bulamıyor,
Herşey güllük gülistanlık, toz pembe baloncuklar uçuyor havalarda,
Bırakın şu kriz felan işinide biz işimize bakalım,
Nasıl olsa yok demekle yok oluyor yok iyi ne güzel " lafla peynir gemisi bakalım nereye kadar yol alacak"

Bırakın şimdi yok demeyide çözüm nedir nasıl kurtulacaz ona bakalım. Artık eskimeye başladı bile kriz bu beladan nasıl kurtulacaz onun araştırmasını yapalım artık.
Eğer kafa yoracaksak kriz neden oluşur? Neden yaşanır, çaresi neler?
Boş yere vardı yoktu tartışması yerine,

Onlara kafa yorsak çok daha iyi olacak...
Alt 26.11.2008, 14:46   #60
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 20:51

Tecrübe Puanı: 2163 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
arifcoskun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Tabi canım hergeçen gün çoğalarak kapanan işyerleri hayal,
Evlere banka kredisi vergi hacizleri baskınları hepsi yalan,
İşten çıkarılmalar hepsi yalan,
Acilen can simidi gibi IMF ye sarılmamız gerçekten yalan,
Atmış bin aile evine ekmek dahi alacak para bulamıyor,
Herşey güllük gülistanlık, toz pembe baloncuklar uçuyor havalarda,
Bırakın şu kriz felan işinide biz işimize bakalım,
Nasıl olsa yok demekle yok oluyor yok iyi ne güzel " lafla peynir gemisi bakalım nereye kadar yol alacak"

Bırakın şimdi yok demeyide çözüm nedir nasıl kurtulacaz ona bakalım. Artık eskimeye başladı bile kriz bu beladan nasıl kurtulacaz onun araştırmasını yapalım artık.
Eğer kafa yoracaksak kriz neden oluşur? Neden yaşanır, çaresi neler?
Boş yere vardı yoktu tartışması yerine,

Onlara kafa yorsak çok daha iyi olacak...
HERGEÇEN GÜN ÇOGALARAK KAPANAN ŞİRKETLERİN BİR LİSTESİNİ GÖNDEREBİLİRMİSİNİZ 60 BİN AİLE EVİNE EKMEK ALACAK PARASI YOK DİYORSUNUZ O AİLELER NERDE İMİŞ GÖNDERİRSENİZ İYİ OLUR BU ÜLKENİN SOSYAL YARDIM VAKIFLARI BELEDİYELERİ ÖZEL VE RESMİ KURULUŞLARI YARDIMLARI DAĞLARA OVALARA MI YAPIYOR BU İNSANLARI BIRAKIPTA
YALAN OLDUGUNU YAZMIŞINIZ ZATEN BENDE YALAN DİYORUM
KRİZLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR DEVLET TARAFINDAN YÜRÜTÜLÜYOR SİZİN BİR PROJENİZ VARSA DEVLETE SUNUN

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)