Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Anketler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anketler Burada anketleri bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Anketimiz: "Kürt Açılmı" Nedir?
Kürt açılımını destekliyorum olmalı. 372 34,77%
Kürt açılmını deseteklemiyorum böyle bir şey gereksiz. 683 63,83%
Konu hakkında hiç bir fikrim yok 15 1,40%
Katılımcı sayısı: 1070. Sizin Bu Ankette Oy kullanma Yetkiniz Bulunmuyor

Seçenekler Arama Stil
Alt 18.08.2009, 14:51   #51
Sivaslisandy-58
Usta Yiğido

Sivaslisandy-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sivaslisandy-58 Şuan Sivaslisandy-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.04.2011 22:11

Tecrübe Puanı: 1417 Sivaslisandy-58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: "Kürt Açılımı" Nedir ?

Alıntı:
GurbetsokakLari Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

...........Neyse,bakis aciları farklı olunca,

dünya görüsleri farkli olunca,

tartismakda bosuna oluyor.

carpitmada cok usta oldugunuzu anladim tesekkür ederim cevabiniza
ps.bizim ülkemizde onlarin özgürlügünü kimse kisitlamadi ne dillerini ne de dinlerini TC.altinda yasaniyorsa kanunlara ve yasalara uymali o kadar.
dilimiz türkce ise türkce baska dil araya sokulamaz.
yurt disinda yasiyorsak yasayacaksak yasalara uyarak yasariz yoksa-
gerekeni yapmalari haklaridir.
Amerika ilk önce demokrasiyi kendi ülkesinde uyarlasin iclerini bilmeden yorumda yapmayin lütfen onlar burunlarini her yere sokarlar avrupada gazeteyi okudunuzmu bilemiyorum amerikan askerlerinin neden kuzey irakin batisini us.askerlerinin korudugunu ve ordaki kürtlere yer actigini bizim doguya en yakin bölge sinir oldugunu bizim doguyla birlestirmeci bir usul olacagini entegre(uyum) etmek istediklerini ve ankara ile müzakerelerinin sürdügünü bu güne kadar 40 bin kisinin bu ugurda can verdigini nihayetinde24 yil aradan sonra bariscil yolun bu oldugunu yaziyordu!
size ben söyleyim bunun anlamini onlarin batisi ile bizim dogu bir istemedigimiz haritayi sekillendirir PKK ile yani terörüst takimi ile (apo) masaya oturtturulur,
TC.cumhuriyeti hice sayilir askeride, demek oluyorki yakin zamanda icimizde özerk bir devlet cikacak!?TC.cumhiriyeti diye biseyde olmayacak.

ülkem icin benim görüsüm vatan ve millet milliyetciligidir kardesim
dünya görüsü beni su anda bu konuda ilgilendirmez.
Alt 18.08.2009, 16:19   #52
Siyahnur
Usta Yiğido

Siyahnur - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Siyahnur Şuan Siyahnur isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.09.2013 00:22

Tecrübe Puanı: 762 Siyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOKSiyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
Sivaslisandy-58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
carpitmada cok usta oldugunuzu anladim tesekkür ederim cevabiniza
ps.bizim ülkemizde onlarin özgürlügünü kimse kisitlamadi ne dillerini ne de dinlerini TC.altinda yasaniyorsa kanunlara ve yasalara uymali o kadar.
size ben söyleyim bunun anlamini onlarin batisi ile bizim dogu bir istemedigimiz haritayi sekillendirir PKK ile yani terörüst takimi ile (apo) masaya oturtturulur,
TC.cumhuriyeti hice sayilir askeride, demek oluyorki yakin zamanda icimizde özerk bir devlet cikacak!?TC.cumhiriyeti diye biseyde olmayacak.

ülkem icin benim görüsüm vatan ve millet milliyetciligidir kardesim
dünya görüsü beni su anda bu konuda ilgilendirmez.
Neyi carpitmisiz lütuf edip izah etseydiniz...
Kimse kisitlamadi demek ?Gülünc.. Kürtleri birakin, türkiye kendi vatandasinin bazi haklarini bile kisitliyor...(uni. vs)

Daha muhteva bile belli olmadan "vatan elden gidiyor" cigitkanliginı anlamak mümkün değil...
Buda iste "milliyetcilik" diye geldiginiz nokta...
Alt 18.08.2009, 16:51   #53
Sivaslisandy-58
Usta Yiğido

Sivaslisandy-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sivaslisandy-58 Şuan Sivaslisandy-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.04.2011 22:11

Tecrübe Puanı: 1417 Sivaslisandy-58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
GurbetsokakLari Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Neyi carpitmisiz lütuf edip izah etseydiniz...
Kimse kisitlamadi demek ?Gülünc.. Kürtleri birakin, türkiye kendi vatandasinin bazi haklarini bile kisitliyor...(uni. vs)

Daha muhteva bile belli olmadan "vatan elden gidiyor" cigitkanliginı anlamak mümkün değil...
Buda iste "milliyetcilik" diye geldiginiz nokta...
görünen köy klavuz istemez yasayinda görün hep beraber görecegiz.
cigirtkanlik ne imis o zaman görecegiz ben bosuna konusmam.
milliyetcilikle bu noktalara gelinmedi dikatinizi cekerim.
milliyetci hic kimse bu ülkenin basina gecmedi gecse idi satilmazdi bu ülke.
kisitlanan o kesim olmadi biz türkler olduk beyfendi hepimiz biriz aslinda anlayan anlayana bu bir tarihten tekerrürdür,siz anlayamazsiniz kapasiteniz yetmez.
Alt 18.08.2009, 18:10   #54
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
Sivaslisandy-58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
görünen köy klavuz istemez yasayinda görün hep beraber görecegiz.
cigirtkanlik ne imis o zaman görecegiz ben bosuna konusmam.
milliyetcilikle bu noktalara gelinmedi dikatinizi cekerim.
milliyetci hic kimse bu ülkenin basina gecmedi gecse idi satilmazdi bu ülke.
kisitlanan o kesim olmadi biz türkler olduk beyfendi hepimiz biriz aslinda anlayan anlayana bu bir tarihten tekerrürdür,siz anlayamazsiniz kapasiteniz yetmez.
Milliyetçilik nedir? Milliyetçi bir lider var mıdır varsa kimdir ?
Alt 18.08.2009, 18:22   #55
sivaslı yıldız
Yiğido

sivaslı yıldız - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslı yıldız Şuan sivaslı yıldız isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.02.2012 01:17

Tecrübe Puanı: 626 sivaslı yıldız isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Cevap: ''Kürt Açılımı'' Nedir ?

Tam olarak kastedilen yaptırımlardan madde madde haberdar olmadığımız bi konu hakkında konuşmak ne kadar doğru bilemem ama, Kürt sorununun varlığını kabul eden biri olarak söylüyorum ki;

Bahsedilen çözüm her ne ise ne Dtp' nin beklentilerine ne bikaç gündür heyecana kapılıp sokaklara dökülen pkk sempatizanlarına hitap edecektir.. Abiyane tabiriyle onların dediği gazoz ağacı, o da Türkiye Cumhuriyeti Devleti' nde yetişmez..
Goruyub, nesillere biz de hediyye verek.
sivaslı yıldız isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 18.08.2009, 21:34   #56
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 01:47

Tecrübe Puanı: 1314 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

şu yazlılanları okudum da Allah'a şükrettim Allahtan kürt olarak dünyaya gelmemişim.

Kürtlerin hakkı sadece memurluk, lokantaya mağazaya özgürce girmek kadrolu olmak mı.isterseniz sokmayalım siz kürtsünüz üniversiteyi boşyere okumuyın memur olamazsınız siz bu şehre giremezsiniz vs vs. bunu mu yapalım...

Kürtçenin serbetçe Kürtler tarafından konuşulmasından neden rahatsız oluyorsunuz. Türkçe resmi dildir. değiştirilemez değiştirlmesi teklif de edilemez..50 60 yaşına gelmiş Türkçeyi öğrenememiş bir insan kendi dilinde tv. izlesin ne sakınca var bunda..benim ülkem özgürlükler ülkesi olsun...çok şey mi kayberder..
Alt 18.08.2009, 22:20   #57
titizyiğido
Usta Yiğido

titizyiğido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

titizyiğido Şuan titizyiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.06.2012 23:55

Tecrübe Puanı: 714 titizyiğido BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
Cley Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Milliyetçilik nedir? Milliyetçi bir lider var mıdır varsa kimdir ?
ben hemen sana tanımını yapayım gardaşım
MİLLİYETÇİLİK:hükümetin yaptığı her hamlede her icraatta (buna ergenekonda dahil) çıkıp ülke elden gidiyor diye bağırıp nara atmaktır.....
Alt 18.08.2009, 23:03   #58
Klimasuyu
Usta Yiğido

Klimasuyu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Klimasuyu Şuan Klimasuyu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1412 Klimasuyu isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
titizyiğido Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
ben hemen sana tanımını yapayım gardaşım
MİLLİYETÇİLİK:hükümetin yaptığı her hamlede her icraatta (buna ergenekonda dahil) çıkıp ülke elden gidiyor diye bağırıp nara atmaktır.....
Yapamamışsın hemşerim milliyetçiliğin tanımını...

Milliyetçilik;Propoganda uğruna TSK'nın üst düzey Komutanlarını hapse atanlara karşı çıkmaktır

Milliyetçilik;Vatanı bölmeye kalkışanların karşısına dikilmektir !

Millitetçilik;"Ne mutlu Türküm diyene" yazılarını dağlardan sildirmek yerine dağlara yazdırmaktır...

Milliyetçilik;Tek dil, tek vatan ve tek bayrak altında yaşamaktır...
Klimasuyu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 18.08.2009, 23:05   #59
qio
Usta Yiğido

qio - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

qio Şuan qio isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.04.2012 22:41

Tecrübe Puanı: 954 qio FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
güleyşa_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Katılmayabilirsin arkadaşım o senin görüşün... Tabi ki belirli şehirlerde aldığı oy miktarı fazla. Ancak genel olarak düşündüğümüzde yurdun dört bir yanından alıyor. Sadece belirli şehirlerde aldığı oran diğerlerinden farklı. Bir tek sorun bu değil haklısınız ama oturduğumuz yerden konuşması kolay, iş başa düşünce her şey farklı oluyor. Ne yapsan olay oluyor, yapmak istediklerinle farklı algılanıyorsun. Kim bilir diğer sorunlar için yeni girişimler yapılsa onlar da dandik gelecek......
Merhaba arkadaş , Öncelikle ben sosyalist bir insanım , benim hayata bakış açım öncelikle insanlık. İnsanlığa hizmet eden her insan benim canım her partide benim partimdir. Ben hükümeti kendime yakın görmüyorum , yaptığı siyaseti samimi bulmuyorum. Beni tatmin edeceği gün zaten burda eleştirici değil savunucu olurum , bugüne kadar beni mutlu eden bir siyaset yapmadı. Buna önyargı olarak tanı koyabilirsin ama ben içten samimi olarak görüşümü, gözlemlerimi ifade ettim.
Alt 18.08.2009, 23:31   #60
barikat58
Usta Yiğido

barikat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

barikat58 Şuan barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.04.2016 17:19

Tecrübe Puanı: 2182 barikat58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

milliyetcilik her fırsatta her durumda milletinin cıkarlarını ve milletinin mutlulugunu ilke edinmektir.biz canakkalede kürt,türk,laz,çerkez,alevi ve sünnisiyle savaştık.çünkü millet olmak bunu gerektiriyordu.çünkü türk bir agac digerleri onun dalları.
ergenekon terör örgütünün milliyetcilikle alakası yok.hükümete darbe yapmaya hazırlanan her unsur zaten tespit edilip gereken ceza verilmelidir.cünkü darbe hükümete degil halkadır.ergenekon olayını gün yüzüne cıkaran bir hükümetinde bu konuda haksız eleştirilere maruz kalması düşündürücü dogrusu!
tamam kürtlere çeşitli haklar verilsin onların kültürlerini yaşatmaları için gerekli imkanlar saglansın bu konuda destekliyorum ama kürtlerin temsilcisi ne dtp ne de dagdaki 3-5 çapulcu....kürt olupta hükümette yer alan vekillerimiz var onlardan bu konuda fikir alınsın.ama önemli bir konuda kürtlere haklar verirken türklerinkini ellerinden almamak.istiklal marşı gibi andımız gibi...yani bir kürt sorunu çözelim derken türk sorunu çıkarmasınlar onun dışında halkın iradesiyle yönetimi hak eden hükümete güveniyorum her ne kadar oy vermesemde tarafı olmasamda!!!
barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 7 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 7 Misafir)