Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 31.01.2009, 00:45   #61
YiGiDo_58_06_nl
Yiğido

YiGiDo_58_06_nl - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

YiGiDo_58_06_nl Şuan YiGiDo_58_06_nl isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.08.2010 19:53

Tecrübe Puanı: 673 YiGiDo_58_06_nl FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Satacak ne kaldı?

UYUMA OSMAN UYUMA

Osman Bey, sabah saat 7.00'de

Casio masa saatinin alarmıyla gözlerini açtı.

Puffy yorganını kaldırdı.

Hugo Boss pijamalarını çıkarıp

Adidas terliklerini giydi.

WC'ye uğradıktan sonra banyoya geçti.

Clear şampuan ve

Protex sabunuyla duşunu aldı.

Colgate ile dişlerini fırçaladı.

Rowenta ile saçlarını kuruttu.

Bill's gömleğini ve

Pierre Cardin takımını giydi.

Lipton çayını içti.

Sony televizyonda medya özetlerini ve

flash haberleri izledi.

Citizen kol saatine baktı. Aile fertlerine

'çav' deyip

Hyundai otomobiline bindi.

Blaupunkt radyosunu açarak,

rock müziği buldu. Ağzına bir

Polo şeker attı. Şehrin göbeğindeki

Mega Center'daki ofisine varınca,

Fujitsu-Siemens bilgisayarını çalıştırdı.

Microsoft Excel'e girdi.

Ofisboy'dan

Nescafe'sini istedi. Saat 10.00'a doğru açlığını yatıştırmak için

Grissini yedi. Öglen

Wimpy's Fast Food kafeteryaya gitti. Ayaküstü,

Coca Cola ve hamburgeri mideye indirdi.

Camel sigarasını yakıp

Star gazetesini karıştırdı. Akşamüzeri iş çıkışı

Image Bar'a uğrayıp

JB'sini yudumladı, sonra köşedeki

Shopping Center'a uğradı. Eşinin sipariş ettiği

Persil Supra deterjan,

Ace çamaşır suyu,

Palmolive şampuan,

Gala tuvalet kağıdı,

Sprite gazoz ve

Johnson kolonyayı alarak kasaya yanaştı.

Bonus kartıyla ödemeyi yaptı. Hafta sonu eşi Münevver'le

Galleria'ya giden Osman Bey,

Showroom'ları dolaşıp

Kinetix ayakkabı,

Lee Cooper blue jean satın aldı.

Akşam evde bir gazetenin verdiği

TV Guide'a göz atan Osman Bey, kanallar arasında

zapping yaparak,

First Class,

Top Secret,

Paparazzi gibi programlar izledi. Aynı anda

Outdoor dergisini karıştırdı.

Saat 22.00'ye doğru TRT'de Türk dili üzerine bir panel başladı.

Uykusu gelen Osman Bey, televizyonu kapatıp yatak odasına geçerken,

kendini mutlu hissetti. 'Ne mutlu Türk'üm diyene!' diye gerindi ve uyudu.

Hâlâ da uyuyor. Ne zaman uyanacağı da belli değil.
YiGiDo_58_06_nl isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 31.01.2009, 15:27   #62
almina_58
Yiğido
NO AVATAR

almina_58 Şuan almina_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 12.12.2009 23:34

Tecrübe Puanı: 598 almina_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
albina58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Geri zekalı,
Sen kendini ne sanıyorsun
Burda yazan insanlar cahilmi?
O ne biçim soru zeka özürlü,
Satılık ne demek,
Özelleştirme liberalizim,
Bu soruları sormandaki amaç,kendin eşşek olman karşındaki yük yüklemendir.
Bundan sonra adını sanını açıkla öyle tartışmaya katıl,
Fikir beyan et.

Ayrıca,bu nicle sadece belli saatlerde belli nicli üyeler mesaj yazınca girip ortamı germek istediğini çok iyi biliyorum.

Benim için kim belediye başkanı olmuş,
Kim başbakan olmuş hiçte umrumda değil.
Her halk layıkı olduğu şekilde yönetilir,
Bir kere o benim yorum tarzım ki istediğim biçimde konuşurum ve yorumumu yazarım senin gibi hakaret etmediğim sürece.Bu konuda özgür olduğumu sanıyorum.

Senin gibi bir insana cevap bile vermem artık sen istediğin kadar yaz kaliteni belli etmişsin zaten.

Ayrıca mod arkadaşların senin bu mesajını neden silmediğini veya seni üyelikten diskalifiye etmediğini hala anlamış da değilim.Demekki profilindeki mesajlar gerçekten doğruymuş bunu anladım...
almina_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 31.01.2009, 16:12   #63
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 20:51

Tecrübe Puanı: 2169 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
almina_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bir kere o benim yorum tarzım ki istediğim biçimde konuşurum ve yorumumu yazarım senin gibi hakaret etmediğim sürece.Bu konuda özgür olduğumu sanıyorum.

Senin gibi bir insana cevap bile vermem artık sen istediğin kadar yaz kaliteni belli etmişsin zaten.

Ayrıca mod arkadaşların senin bu mesajını neden silmediğini veya seni üyelikten diskalifiye etmediğini hala anlamış da değilim.Demekki profilindeki mesajlar gerçekten doğruymuş bunu anladım...
Hakaretin kime yapıldığı önemli değildir. Kendinize sarf edilmesini hakaret olarak gördüğünüz, eşiniz, çocuğunuz, anneniz, babanız ve dostlarınız arasında kullanmadığınız kelimeleri forumda da kullanmayınız.

Hiç kimse istediği gibi konuşamaz ve kendisinize yapılmamasını istemediğiniz konuşmayı davranışı siz yapıyorsunuz farkındaysan bu (albina58) içinde yeterli..

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 31.01.2009, 17:34   #64
titizyiğido
Usta Yiğido

titizyiğido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

titizyiğido Şuan titizyiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.06.2012 23:55

Tecrübe Puanı: 725 titizyiğido BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

oooooo bu konu almış yürümüş .............arkadaşlar aslında ortada büyütülecek bişey yok şu an satılanların içerisinde telekom haricinde satılanların hiçbiri önemli değil kaldıki telekom üzerinde tam anlamıyla söz sahibi olacak kadar hissemiz var bence bu satılanlar sayesinde devletin sırtından büyük bir yük indirilmiştir...........neymiş şu bankayı satmış şu fabrikayı satmış.....kardeşim devlet ne bankacı ne de fabrikatördür devlet bu işlerle uğraşmaz.....bu işler şahıs işidir ihale eder ve satar........
titizyiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 31.01.2009, 17:52   #65
albina58
Usta Yiğido

albina58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

albina58 Şuan albina58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.08.2016 20:40

Tecrübe Puanı: 767 albina58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
seva Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Hakaretin kime yapıldığı önemli değildir. Kendinize sarf edilmesini hakaret olarak gördüğünüz, eşiniz, çocuğunuz, anneniz, babanız ve dostlarınız arasında kullanmadığınız kelimeleri forumda da kullanmayınız.

Hiç kimse istediği gibi konuşamaz ve kendisinize yapılmamasını istemediğiniz konuşmayı davranışı siz yapıyorsunuz farkındaysan bu (albina58) içinde yeterli..
Elimizden geldiği kadar,varsa bir yanlış,siyasi platformda yazışmalarımızda bu yanlışları dile getirmek,omlar hakkında ülke kamuoyunda dikkat çekmek için fikir beyan ederiz.
Benim bulunduğum ülkemde,bir başbakandan sade vatandaşa herkes eşit haklara sahip olduğundan yola çıkarak,iyiye doğruya güzele her bir birey elinden geldiğince gayret sarfetmesi gerekmektedir.
Sitemiz içinde,ki herkes şu bilgisayarı kullanabiliyor,yazı yazıyorsa,mutlaka bilg-birikime sahiptir.Burda içerik olarak siyasi tartışmalar ve güncel olaylar yanında Sivas'ımızdaki gelişmelerin burda haber yapılması gelişen olaylar hakkında ise üyelerin yorum yazması üzerine inşa edilmiştir.Günlük gazetelerden alıntı yaparak fikir beyan edilmez.Ayrıca,birisinin yazısını alıntı yaparak''Aynen katılıyorum'' demek benim eleştrimdir,bir insanın mutlaka o konu hakkında yorumu fikri olmalıdır.Yani ya o konu hakkında bilgi sahibi olacaksın yada fikir beyan etmeyeceksin bilgi sahibi olmadığın konu hakkında.
Topic başlığına uyumlu olarak; Deniliyorki,biz avrupanın 5.-6. büyük ekonomisine sahibiz.Tamam kabulum.Eleştri noktam ise,bundan halk-birey olarak vatandaşımın faydası nedir?
Sosyal haklarında bir iyileşme varmı? veya olması gerekmezmi?
Bu kadar güzel sosyal zenginlikleri olan bir coğrafyada,sadece park-bahçe-milli eserler-köprü geçişleri gibi yerlerden gelirlerle devletin memurlarının giderlerlerinin karşılanacağı bir ortamında,boğazlardan geçiş ve benzeri,asya ile avrupa arasında köprü konumundaki staratejik özelliklerimiz getirisini hesablamaya bile olmaksızın,ülkemde bir ögrencinin ilkokul çağından para ile eğitim alması,Üniversiteyi kazanan bir ögrencinin,ülkemde asgeri ücretin 500 ytl lerde olduğu bir ortamda 5-6 milyar üniversiteye girişte verdiği para benim mantığıma sığmıyor.
Tüm bunlardan ayrı olarak,belkide bu yazışmalardan kaynaklarak kendim hakkımda açıklama yapayım.Şahsi olarak aylık 4 milyar (YTL) gelirim var.Ekonomik olarak hiçbir sıkıntım olmadığı gibi,uğraştığım ticaret gereği,bugün ki hükümet ögretisi kapsamında üreten değil ticari olarak al-sat mantalitesinde ticari faaliyetim var.İşyerimdeki malların % 90 gibi bir oranı yurt dışından ithal edilmektedir.Ana maddeler olaral petrol-doğalgaz-kağıt(SEKA kapatıldı,yunanistandan geliyor)-plastik(Polietilen ve polyester hammaddesi ukrayna ve özbekistandan)-Bilumum hırdavat ve benzeri malzemeler çin'den gelmektedir.Bunların yanında,balıkesir bölgesindeki zeytinlerimizden,antalya'daki narenciyemize daha tarlada iken,İsrail menşeili firmalar ürünü almakta,bunu yurt dışına götürüp tekrar paketleme yaptıktan sonra başta benim ülkem olmak üzere tüm dünyaya pazarlamaktadır.
Bunlar beni acıtıyor.Ben yukarıda verdiğim örneklemede,daha açıklayıcı olmak gerekirse,üretici değilim,alıp satıyorum aracı konumunda,ticari olarak tükeci toplumumuz % 80 -%100 arası konuma geliyor,bu ortamda yurt dışında mal temin edip,bunu piyasaya süren ve aracılık eden sektör hiçbir zaman zarar etmez,kim zarar eder,son tükeci,%80 lik bir kesim tükeci konumunda olduğu için,dolar yükselmesi ve benzeri durumlardaki zamlar,en son olarak son tüketicinin cebinden çıkıyor,yani benim bu durumdan veya siyasi olarak gidişattan bir zararım olmadığı halde,son tüketici adına tüm siyasi yorumlarımı yapıyorum.Son tüketici konumundaki halkım,maalesef herşeyin ceremesini çekmektedir.
Durum böyle devam ettiği halde tekrar söylüyorum benim hiç zararım olmadığı gibi ticari olarakta Kar'ım var.
Dini olarak,''Benim için istemediğimi başkası içinde istemem'' yola çıkarak,bana bir zararı olmadığı halde uzun vadede zarar görülecek bir durumu insanlara dilimin döndüğü kadarda anlatmak sorumlu bir vatandaş olarak bende zorunluluk hissediyorum.
Son olarak;Ben hükümet değiştiremem,Sade bir vatandaşım,burda yazıp çizme ilede kimsenin fikirlerini veya vereceği oyu değiştiremem,hatta etkide edemem.
Yinede varsa bir eksiklik veya veya hata o konuda yazmak,SEVA arkadaşında dediği gibi,başkalarının haklarına hakaret etmeden yazmak aslolan birşeydir.
Alt 31.01.2009, 18:38   #66
Alibaba58
Usta Yiğido

Alibaba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alibaba58 Şuan Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.06.2013 12:44

Tecrübe Puanı: 934 Alibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOKAlibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Satacak bişey kalmayınca ne satacaklar çok merak ediyorum. Bunlar yakında bizi de satarlar. Ama tek sevindiğim şey var Akp'nin kapatılmaması eğer bu parti kapansaydı şu anda bu kriz ortamı ve ülkenin kötü gidişatı başkalarının üzerine atılacaktı onlarda kendilerini masum gösterecekti resmen bomba ellerinde kaldı. Türk adaletine teşekkürler...
Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 31.01.2009, 18:55   #67
titizyiğido
Usta Yiğido

titizyiğido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

titizyiğido Şuan titizyiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.06.2012 23:55

Tecrübe Puanı: 725 titizyiğido BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Alıntı:
Alibaba58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Satacak bişey kalmayınca ne satacaklar çok merak ediyorum. Bunlar yakında bizi de satarlar. Ama tek sevindiğim şey var Akp'nin kapatılmaması eğer bu parti kapansaydı şu anda bu kriz ortamı ve ülkenin kötü gidişatı başkalarının üzerine atılacaktı onlarda kendilerini masum gösterecekti resmen bomba ellerinde kaldı. Türk adaletine teşekkürler...
şu kriz ortamında ülkenin gidişatı gayet iyi.............'bunlar bizide satar' diyosun............işte onu yapamazlar.......siz daha önce başkaları .......................bir şey ikikere satılamaz............bu konuda için rahat olsun................
titizyiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 31.01.2009, 18:56   #68
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1278 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Maalesef arkadaşlarımızın bazıları eleştirlmeyi ve muhalefet edilmeyi hakaret edilmek sanıyor..
Alt 31.01.2009, 23:31   #69
almina_58
Yiğido
NO AVATAR

almina_58 Şuan almina_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 12.12.2009 23:34

Tecrübe Puanı: 598 almina_58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
seva Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

Bak kardeşim ben burda fikrimi beyan ediyorum.İster bunu soru sorarak yaparım,ister başka türlü.Bazı arkadaşlar bu yorumu yaptığımda kendilerini aptal yerine koyduğumu düşünüyormuş bazıları da kendilerini övdüğümü düşünürler.Ona kalırsa malum şahsın burda milletle dalga geçmek için ne yorumlar yaptığını teker teker gösteririm.Sorun değil yani.Ancak bu durum hakarete varırsa işte orada iş değişir.
Ben kimseyi aptal yerine koymam.Bunu sadece kendi içerisinde kompleksi olan insanlar öyle hisseder.Onlara da diyecek bir lafım yok.
Bir kez daha diyorum ben burda istediğim tarzda yorum yazarım eğer özgürsem.Eşit şartlarda muamale görüyorsak.Ancak hakaret içerikli yazılar yazıyorsam orada tabiki beni üyelikten atmak boynunuzun borcudur ama karşı tarafa da böyle yapmalısınız.
Biz de burda hakaret edip sövebiliriz o kişiye zor değil.Anladığı dilden de konuşurum.Ancak kimsenin seviyesine de düşmek istemem.

Seva kardeş sen yönetici olarak hakaret eden kişiyi uyaracaksın etmeyeni değil.Eğer şu anki gibi yaparsanız zaten sizin tarafsızlığından kimse söz edemez.Sanırım anlatabildim...
almina_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 01.02.2009, 09:50   #70
Alibaba58
Usta Yiğido

Alibaba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alibaba58 Şuan Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.06.2013 12:44

Tecrübe Puanı: 934 Alibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOKAlibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

şu kriz ortamında ülkenin gidişatı gayet iyi.............'bunlar bizide satar' diyosun............işte onu yapamazlar.......siz daha önce başkaları tarafından satılmışsınız.......bir şey ikikere satılamaz............bu konuda için rahat olsun................[/quote]

Kimin satıldığı apaçık ortada!!! Doğrular nedense hep birilerini rahatsız etti. Sizin gibi düşünenler sayesinde bu hallere düştük. Eleştiriyi kabul edemeyen doğruları göremez!!!!
Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)