Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

UYAN TÜRKİYE... - Sayfa 7 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Köşe Yazıları
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Köşe Yazıları Köşe Yazarlarının Yazıları

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 18.09.2010, 13:02   #61
murat tugrul
Usta Yiğido

murat tugrul - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

murat tugrul Şuan murat tugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.06.2015 15:33

Tecrübe Puanı: 764 murat tugrul FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: UYAN TÜRKİYE...

Alıntı:
ÖnceVatan_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Cevaplar çok basit murat kardeş,
İnsanın yüce dinini yaşaması başka bir şey, yüce dinimizi çıkarları uğruna kullanması ayrı bir şey, İşte bu noktada dinci dini kullanan kişilere denir. Yani bi nevi din tüccarlarıda denebilir.
Örneğin gömlek değişenler gibi.
Sen hangi guruba girdiğine bu denklemden karar verebilirsin.
1400 yıldır yüce dinimize bir şey olmadığı gibi şimdide bir şey olmaz ve olmayacaktır, seccade tespih saklamana gerek yok, Atatürk'ün çağdaş laik sistemi zaten onu güvence altına almış, bir araştır müslüman devletler içinde en çok camisi olan en çok imamı olan ülke Türkiye'dir. Demokrasilerde zorlama yok, chp ye oy verme istediğin partiye oy vermen en doğal hakkın. İçki içmenede gerek yok sen sen olduğun gibi kal, sadece insanları ötekeleştirme yeterli, içmeyene saygılı olduğu kadar da içenede saygılı olman yeterli.
Yandaş medya apaçık ortada, denizfeneri vs. gibi dini duygular üzerinden toplanan paralarla kurulan kanallar belli, emmi, dayı, bacanak gillere yapılan kıyaklarla alınan kanalllar kiralanan gazeteler belli, bunu görmemek için sanırım insanın gözünden rahatsızlığı olması gerekir.
Müslümanlığı biz Türkler 700' lü yılalrda kabul ettik bildiğiniz gibi o zaman gök tanrılarına inanırdık, sonradan müslümanlığı kabul ettik.
Din bezirganları tüccarları, öncedende vardı, şimdide var, yine var olacaktır, bizim gibi ülkelerde bir yere gelmek için en iyi yöntem budur. Orasını burasını öptüren hocalar dolu,evlenmeden önce ilk o hocaya gideceğini inanan insan dolu, elini öperek iyileşeceğini sanan dilim varmıyor söylemeye ama hasta insanlarla doluyuz.
Molotof atma kardeş, gül at, çiçek at sevgi at, barış at, dostluk at, insanlığı evrensel düşün, bu dünya biz insanlara Allahın'bir armağanı, birlikte yaşamak için bize akıl, zeka vermiş. Dünyada savaşların çoğu din ve ırkçılığa dayanır savaşlar kimseye acıdan başka birşey kazandırmaz.
Ayrımcılığa hayır! Yaşasın barış, sevgi, dostluk, kardeşlik.

Al sana yol haritası.

Gel, gel, ne olursan ol yine gel,
ister kafir, ister mecusi,
ister puta tapan ol yine gel,
bizim dergahımız, ümitsizlik dergahı değildir,
yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel...

NE OLURSAN OL GEL, YİNE GEL.

HZ.MEVLANA
Sevgili kardeşlim teşekkür ederim duygularıma tercuman olmuşsunuz diyebilirim

Benim rahatsız oldugum nokta nedir?
Görünen odurki karşılıklı iki grup oldu bir bölunmüşlük havası aldı başını gidiyor
Bölünmeye karşı çıkıyoruz ama bölmek içinde elimizden geleni yapıyoruz.
Kürt bölücülügünden şikayetçiyiz ama biz onlardan önce bölündük.
Neden kardeşim dinci yerine direk yolsuzluk yapanların adı verilmiyorda genelleme yapılıyor.
Mesala diger tarafta dinsizler diye hitap etse kimin hoşuna gider.
Saygı karşılıklıdır tek taraflı saygı olmaz

çok güzel söylem

Gel, gel, ne olursan ol yine gel,
ister kafir, ister mecusi,
ister puta tapan ol yine gel,
bizim dergahımız, ümitsizlik dergahı değildir,
yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel...

NE OLURSAN OL GEL, YİNE GEL.

Peki nereye gelecegiz gel demişsiniz ama insanlar artık nereye gidecegini bilemiyor
Farkındamısınız bilmiyorum ama insanlar selam vermeye korkar hale geldi.
selam kültürü bizde yerleşik fakat bir toplumda selamün aleyküm dediginiz zaman. bir taraf selamınızı alıyor diger taraf ise gerici bidon kafalı muamelesi yapıyor.
Bir selamla laikligin elden gittigini düşünecek kadar bagnazlar var aramızda
Dinin üzerindeki baskıları görmemek için kör olmak gerekir .Din konu olunca agzını direk küfürle açan insanlarımız var.
Buda insanları karşı savunmaya geçiriyor.

Hakkaniyet duygularımız körelmiş.

Her iki grupta kendi tarafında yapılan olumsuzluklara karşı kör
direk saldırı direk savunma yok böyle birşey futbol takımı tutmuyoruz
insanca yaşama çabası içerisindeyiz .

Ben eleştirinin dozunuda ayarlayıp genelleme yapmadan hoşgörü sınırları içinde yaşayalım bizlerin ortak yaşamak zorunda oldumuz ülke burası başka gidecek yerimiz yok

Hayatı birbirimize zehir etmeden agız tadıyla kardeşçe yaşayalım
murat tugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı murat tugrul'e Teşekkür Ediyor...
Alt 18.09.2010, 13:37   #62
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 18:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Uyanmalar yavaş, yavaş başlamış haydi hayırlısı.
Alt 18.09.2010, 14:48   #63
Siyahnur
Usta Yiğido

Siyahnur - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Siyahnur Şuan Siyahnur isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.09.2013 00:22

Tecrübe Puanı: 775 Siyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOKSiyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
altuntas58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Benim yukarıdaki mesajımda ne gibi bir yanlışlık veya tamahkarlık veya acgözlülük gördünüz acıklayında hep beraber paylaşalım benim durumun iyi gecimim yerinde ama neme lazımcılığı sevmem hakkı yenenlerin yananında olmaktan haksızların karşısında durmaktan onur duyarım emeklinin,yoksulun,işsizin,gar ibanın sorunlarını buraya taşıyıp sizlerle paylaşmak sizce yanlışmı? yine diyorum uzaktan davulun sesi hoş gelir evet avrupadan herkese değil tuzu kurulara türkiye şirin görünüyor

Yanlis degil ama insafsizca ve hakkaniyetden cok uzak geliyor...cünkü rakamlara baktigimizda bu hükümet dönemi 80 yillik cumhuriyet tarihinin en parlak dönemi gözüküyor,acalim isterseniz:
1923 2002 kadar emekli ayligi:276 Tl ,2010: 635 Tl artis 130% civari!
1923-2002 en düsük memur maasi:300 TL iken,2010: 1534 TL !
1923-2002 asgari ücret 184 Tl , 2010: 599,12 Tl !

Liste uzayip gider bunlar yanina onlarca kalem eklenebilir,vatanimiz fevkalade refaha sahip, insanlar müthis rahat ve zengin demek elbette imkansiz. Lakin gecmisi hatirlamamak, balik hafizali olmak gercekten kötü.

Sadece 2002'de memlekette kac araba olduguyla, bugün kac araba oldugunu bir arastirin isterseniz.Ne kadar yol yapildi, demiryoluna, egitime, sagliga ne kadar para harcandi.Zor degil gözlügünüzü takip google den okuyabilirsiniz.
Sizde bilirsiniz ki Ekonomide bir yeri yükseltip, bir yeri alcaltirsaniz basarili olmazsiniz.
Yani maaslari artirip, milli geliri düsürürseniz olmaz, önemli olan bütün alanlarda istikrar saglamaktir.

80 yilda yapilanlarin iki katini 8 yila sigdirmis bir hükümete biraz SAYGI, sevmeyebilir nefret edebilirsiniz o ayri.
Alt 18.09.2010, 15:14   #64
Arif Coşkun
Moderator

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Bu hesap kitap güzel de neden 1923 le 2002 arası baza alınmış. Başka bir cumhuriyet kurulduda bizim haberimizmi yok?

Hesabı birde şöyle yapsan Siyahnur araştır sonucu paylaş bizimle.
O tarihte asgari ücretli maaşıyla kaç adet ekmek alıyormuş, şimdiki asgari ücretle çalışan maaşıyla kaç adet ekmek alıyor. Hesapla vatandaşın ekmeği sofrasından nasıl çalınıyormuş basit bir hesapla sende gör.

Bende uzun yıllardır esnafın içindeyim hiç bu kadar tıkanan bir ekonomi istikrarsız bir dönem yaşamadım, ne ücretler ödeniyor ne yaptığın işin ücretini alıyorsun, çekler yazılıyor senetler protesto oluyor, işçinin parası ödenmiyor kirasını veremiyor, Siyahnur anlaşılan sen çok yerli dizi ve film izliyorsun, hiç bir problemleri yok altlarında 200 binlik jipler bir eli yağda bir eli balda film ve dizler bu ara çok rveaçta.
Bunları biz uzaktan izlemiyor canlı canlı içinde biz yaşıyoruz.
Demir yolu neresi yapılmış Atatürk zamanından kalan yolun bakımını yapmışlar, daha yeni Antalya' ya gittim geldim yollar yine aynı yollar, e yapılıyorsada birazda yapılacak herhalde hepten yapmamak olmaz, 28 çeşit fahiş şekilde bu milletten vergi toplanıyor hepsi cukkaya olmaz birazda yapmak göz önünde olmak gerek değilmi.
Alt 18.09.2010, 15:50   #65
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1280 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
Siyahnur Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

Yanlis degil ama insafsizca ve hakkaniyetden cok uzak geliyor...cünkü rakamlara baktigimizda bu hükümet dönemi 80 yillik cumhuriyet tarihinin en parlak dönemi gözüküyor,acalim isterseniz:

Liste uzayip gider bunlar yanina onlarca kalem eklenebilir,vatanimiz fevkalade refaha sahip, insanlar müthis rahat ve zengin demek elbette imkansiz. Lakin gecmisi hatirlamamak, balik hafizali olmak gercekten kötü.

Sadece 2002'de memlekette kac araba olduguyla, bugün kac araba oldugunu bir arastirin isterseniz.Ne kadar yol yapildi, demiryoluna, egitime, sagliga ne kadar para harcandi.Zor degil gözlügünüzü takip google den okuyabilirsiniz.
Sizde bilirsiniz ki Ekonomide bir yeri yükseltip, bir yeri alcaltirsaniz basarili olmazsiniz.
Yani maaslari artirip, milli geliri düsürürseniz olmaz, önemli olan bütün alanlarda istikrar saglamaktir.

80 yilda yapilanlarin iki katini 8 yila sigdirmis bir hükümete biraz SAYGI, sevmeyebilir nefret edebilirsiniz o ayri.
2002'de 2 milyon olan araba sayısı bugün 14 milyon civarında.12 milyon araba farkı var.Bu farkı daha önceden kim cebe indiriyordu acaba?
Cumhuriyet tarihi boyunca yapılmış yoluzunluğu(duble yol demiyorum) 5000 km civarı.8 yılda yapılan duble yol uzunluğu ise 12000km..
Alt 18.09.2010, 16:00   #66
Arif Coşkun
Moderator

Yav laedri 12.000 km ne demek, Türkiye'yi bir uçtan bir uca 6 kez gidip gelmek demek bu kağıt üzerinde ki ödenek olmasın, yapma gözünü seveyim tamam yapılmış olabilir ama bu kadarıda çok abartılı, gel bu konuda anlaşalım, bende dolaşıyorum sağı solu yiğidi öldür hakkını yeme tamam yol yapımları belli yerlerde var ama bu kadar abartılı değil.
Alt 18.09.2010, 16:33   #67
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4520 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Lächeln Cevap: UYAN TÜRKİYE...

Alıntı:
Siyahnur Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

Sizin tuzunuz kuru hayata bakış acınız AKP yörüngeli.Galiba akp'ye karşı kanuşmakla size karşı hata yaptım çok özür dilerim. bu partiye sahip cıktığınız kadar benim savunduğum insanlara sahip cıksanız allah katında sevap işlemiş olursunuz efendimizin sözünü söylemeden yapamayacağım komşusu acken tok yatanlar bizden değildir demiş ne güzel demiş tabi bu bir bakış acısıdır kimisi görmek için bakar kimiside öylesine bakar ben bu A KE PE'ye iki dönem oy verdim tabiki eleştireceğim verdiğim oyların hesabını sormayacakmıyım? hem size ne oluyorda benim oy verdiğim partiyi bana karşı savunmaya kalkıyorsunuz ben kime nasıl saygı gösterileceğini çok iyi bilirim yaşım 56 boşuna gecirmedik biz bunca yılları bilakis ben sizi bana karşı saygısızlık yapmamanızı öneririm sizin evde galiba birileri kazanıp getiriyorsizde yiyorsunuz sizin dünyadan haberiniz yok bana gecmişten örnek verirken o yıllarda paramızın değerinide araştırmalıydınız 1 lira ile kac ekmek alınıyordu kac kilo et,sebze vs alınıyordu bunlarıda iyi araştırmanı beklerdim yine o yıllarda 1 gram altın 1 dolar bizim paramızla ne kadar ediyordu şimdi ne kadar ediyor 1923-2002 en düsük memur maasi:300 TL iken,2010: 1534 TL ! bu yazdığınızı ispatlamaya davet diyorumhalen 1000 tlnin altında maaş alan binlerce memurumuz calışıyor sizde abarttıkca abartıyorsunuz öyle googldan bakıp kopyala yapıştırmakla olmaz. Benim bahsettiğim insanlar gibi öksüz,dul,fakir fukara,bağkur,ssk emeklisi hiç geliri olmayanlar gibi hayatını idame edenlerle hiç karşılaştınızmı acaba?.Hiç sanmıyorum şayet siz o insanların yaşantısını azıcık olsun bilseydiniz burada tuzu kurular gibi nutuk atmazdınız
Alt 18.09.2010, 16:55   #68
Arif Coşkun
Moderator

Alıntı:
LaEdri Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
2002'de 2 milyon olan araba sayısı bugün 14 milyon civarında.12 milyon araba farkı var.Bu farkı daha önceden kim cebe indiriyordu acaba?
Cumhuriyet tarihi boyunca yapılmış yoluzunluğu(duble yol demiyorum) 5000 km civarı.8 yılda yapılan duble yol uzunluğu ise 12000km..
Günün birinde Ziya adında biri Afrika'ya gezmeye gidiyor.
Neyse bir ay kadar gezdikten sonra evine dönüyor Ziya
Eş, dost, akraba hoşgeldine yanına geliyorlar, eeee Ziya hele anlat bakalım neler gördün neler yaşadın?
Ziya: "Bir fil gördüm tam 25 metre boyundaydı" demiş
Baba: "Ziyaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aa" diye uyarmış,
Ziya: "Yok, yok, 15 metre vardı" demiş,
Baba: "Ziyaaaaaaaaaaaaaaa" diye yine uyarmış,
Ziya "Yok ya 10 metreydi" demiş.
Baba: "Ziyaaaaaaaaaa" der yine.
Ziya: "Ya 3-4 metre kadar vardı işte" deyince baba susmuş artık.

Yazdıklarını okuyunca bu aklıma geldi nedense laedri
Alt 18.09.2010, 17:40   #69
Kardelencicegi
Navigator

Kardelencicegi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kardelencicegi Şuan Kardelencicegi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 5459 Kardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer Anblick

Benim aklima bu " UYAN TÜRKIYE " basligini görünce
Misyonerlerin " Gözetleme kulesi " diye bir dergileri vardi.
Onda da UYANI diye yazi vardi.
Bir gün benim kapimi caldilar.
Türkiye yi bilmem ama avrupada kapi kapi dolasirlar.
Avrupada yasayanlar cok iyi bilir
Bana dergi vermek istediklerini söyleyip.
Hiristiyanligi, yaymaktir amaclari, anlatmaya basladilar.
artik uyanma zamani falan nutuk atip duruyorlardi kapida.
Ben onlara su cevabi verdim bakin benim uyur bir halim varmi?
Ben müslümanim ve uyumuyorum.
Ben bos zamanlarimda Mrensup oldugum islam dinini daha iyi okuyup
ögrenmeye & anlamaya calisiyorum dedim
Hayirli günler Benim namaz satim geldi deyip yolladim onlari..

Bu uyanmak birseyleri bilip, onu degistirememekse,
uyanik olmakta bir fayda saglamaz.

Bazen akil erer Güc yetmez.......

Halk coktan uyandi bence. Türk halki artik cok bilincli.

Eskiye nazaran.

Saygilar.

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Konu Salim58 tarafından (18.09.2010 Saat 20:16 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi.Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
Kardelencicegi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı Kardelencicegi'e Teşekkür Ediyor...
Alt 18.09.2010, 23:32   #70
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1280 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
Arif Coşkun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Günün birinde Ziya adında biri Afrika'ya gezmeye gidiyor.
Neyse bir ay kadar gezdikten sonra evine dönüyor Ziya
Eş, dost, akraba hoşgeldine yanına geliyorlar, eeee Ziya hele anlat bakalım neler gördün neler yaşadın?
Ziya: "Bir fil gördüm tam 25 metre boyundaydı" demiş
Baba: "Ziyaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aa" diye uyarmış,
Ziya: "Yok, yok, 15 metre vardı" demiş,
Baba: "Ziyaaaaaaaaaaaaaaa" diye yine uyarmış,
Ziya "Yok ya 10 metreydi" demiş.
Baba: "Ziyaaaaaaaaaa" der yine.
Ziya: "Ya 3-4 metre kadar vardı işte" deyince baba susmuş artık.

Yazdıklarını okuyunca bu aklıma geldi nedense laedri
Sorun ne abi biliyor musun?
Birilerinni hayellerine bile girmeyen icraatler,bu ülkede gerçekleşiyor artık.Ve CHP mantığı bunu asla görmedi görmeyecek de.Her tarafa çok iyi yollar yapıldı,dağlar taşlar parçalandı,delindi yapıldı o yollar.Başka illere hiç bakmaya gerek yok.Sadece Sivas'a bakmak bile kafi yollar bakımından.
Hem yalan söylediğimi düşünüyorsan araştır öğren sonucu paylaş,ikimizden biri özür dilesin.

"Ülkemizde toplam karayolu uzunluğu köy yolları hariç 63.899 km’dir. Otoyol uzunluğu 1.987 km (% 3.1), bölünmüş (duble) yol uzunluğu 13.052 km (% 20.4), devlet yolu uzunluğu 31.333 km (% 49) ve il yolu uzunluğu da 30.579 km (% 47.9)’dur. "

Alıntı:
Arif Coşkun Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Yav laedri 12.000 km ne demek, Türkiye'yi bir uçtan bir uca 6 kez gidip gelmek demek bu kağıt üzerinde ki ödenek olmasın, yapma gözünü seveyim tamam yapılmış olabilir ama bu kadarıda çok abartılı, gel bu konuda anlaşalım, bende dolaşıyorum sağı solu yiğidi öldür hakkını yeme tamam yol yapımları belli yerlerde var ama bu kadar abartılı değil.
Hollanda'nın kuzey-güney uzunluğu 306 km, doğu-batı genişliği ise ortalama 250 kilometredir.ancaak karayolu uzunluğu ise 134.981 kmdir..

Hollanda gibi küçücük bir ülkede bu uznulukta karayolu varsa,2200km otoban varsa,bizim ülkemizde 12.000 km duble yol çok azdır bile.Ancak CHP mantığına çok bile!

Konu LaEdri tarafından (18.09.2010 Saat 23:32 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi. Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı LaEdri'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 3 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 3 Misafir)