Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

12 Eylülde Anayasa değişikliğine ne diyeceksiniz? - Sayfa 75 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Arşiv
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Arşiv Güncelliğini Yitirmiş Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Anketimiz: 12 Eylülde Anayasa değişikliğine ne diyeceksiniz?
Evet 289 57,68%
Hayır 212 42,32%
Katılımcı sayısı: 501. Sizin Bu Ankette Oy kullanma Yetkiniz Bulunmuyor

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 10.09.2010, 00:00   #741
sivaslıgenç
Usta Yiğido

sivaslıgenç - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslıgenç Şuan sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.03.2016 23:42

Tecrübe Puanı: 868 sivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: 12 Eylülde Anayasa değişikliğine ne diyeceksiniz?

Alıntı:
altuntas58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
video için tıkla
Başbakan bu referandum süresince de `Koyun güdemezler' diyerek, çobanları ve köylüleri aşağılamaya kalktı. Çoban tasviri ile köylülere açık hakaretler yağdırmakta. Bu nedenle koyunlar bugün burada Başbakan Erdoğan'a `hayır' diyerek gereken cevabı verdi. Referandumdan `hayır' oyu çıkacağına inanıyoruz'' dedi.
Bu lafı diyen kişinin Türkçe bilgisi hiç yok galibadeyimlerden hiç anlamıyor gibi .Koyun güdemezler diyerek halka aşağılamamı olur , bazen böyle tuhaf konusarak komik duruma düşüyorlar Sırf Hem halka olmadık hakaretler edenleride çıkıp söylesinler.
sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 10.09.2010, 00:29   #742
58Sevda
Usta Yiğido

58Sevda - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

58Sevda Şuan 58Sevda isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.07.2013 00:40

Tecrübe Puanı: 706 58Sevda FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

anlamiyorum ya, niye her gordugunuz seye inaniyorsunuzki? vay parayi nasil kazanmislar, vay villalar, gemicikler, sunlar bunlar. Her iddaa'ninda bir belgesi yoktur, varsa bile belgelerinde sahtesi gercegi vardir. Ermeniler bile soykirimi sozde ispatlamak icin sahte belgeler ortaya koymuslardir. microsoft Word'le hersey yapiliyor..

Ha bide alinti yapilan o gazete sayfasi galiba ya milliyet yada cumhuriyet'in, YALAN haberler gazetesi..
58Sevda isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı 58Sevda'e Teşekkür Ediyor...
Alt 10.09.2010, 00:37   #743
balix
Yiğido
NO AVATAR

balix Şuan balix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.01.2011 09:59

Tecrübe Puanı: 577 balix FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Darbe ve evetler

Olaylara hep bir cepheden bakan yayıncı kördür, kör olan yayıncıda muhakemeyi akıldan yoksun olduğu gibi gerçekleri görmekten de yoksun olduğundan millete yaptığı bilgilendirme değil aldatmadır...

1. Allah bu Vatanı, milleti;" Meclisi Mebus andan bu güne demokrasi, hürriyet safsatasıyla iş gördüğünü sanan basın tellallarından bir an önce kurtarsın" (Âmin),
2. Bu milletin önce aşa işe istikrara ihtiyacı var, demokrasi bizim meşrebimiz değil, dinimiz hiç değil, hele hele şu an basının tellallığını yaptığı türden asla...
3. Önce Millet, Vatan, Din ve istikrar lazım.
4. Bizim dinimizde, Töremizde, İnsanlığımızda kanımızda masum insanı öldürenin hükmü idamdır, bu hükme itiraz eden de kâfirdir.
5. Bu hükme itiraz eden cemaat liderleri, tv-basın sözcüleri masum insana kurşun sıkan öldüren insanı affetme yetkisini hangi din ve yasadan alıyor...
6. Yüce Türk Ordusu nun ABD’nin emrinde olduğunu iddia edip; çoluğunu çocuğunu, hatta dini liderini orada ikame ettirmenin mantığı nasıl izah edilir.
7. Ben yanlış ve millete aldatma yapmamak için kısa ve özetle derim;

Ben olaylara hep tersinden bakarım, bizim ülkede de tersinden bakmadan bir olayın gerçeği görünmez. A.L. Şener Bey iyi demiş hoş demiş, Firavunu uyarmış dinletememiş, ii de Rahmetli bir genel Başkan (Muhsin Yazıcıoğlu) vardı, ona rağmen bir Genel Başkan daha, Sivas ta bu kadar doğru biraz tuhaf...
Yani oda doğru, bu da doğru... Sivas kamplara bölünsün birde Sol kesimden lider çıkarsın böylece tam doğruyu bulmuş oluruz....(demokrasinin gereği ya) bu siyasi yapılanma, önceki icraatlarına girmeyeceğim Sayın Hem şehrim genel başkanımın...
EVET, -HAYIR; bu meselede çok abartılıyor, hiç bir şey değişmeyecek, millet iş, aş, et bulamazken; aç karna düşünme yeteneğini hesap yeteneğini kaybetmiş. İktidarı - muhalefeti trilyonları kampanya ya ayırmış... İşi gücü bırakmışız oy avcılığı yapıyoruz, bir yıl sonrada genel seçim.. Yuh bu ülke bu kadar kaynağı neden harcar, zaten gelecek iktidarda bir şeyi değiştirmeyecek....
Ben tepkimi koyuyorum;
YAŞASIN İHTİLALLER; darbenin neyi kötü idi; Bakın ben Sivas Atatürk Lisesinde Orta bir de öğrenciydim; 1980... Her gün ekmek almak için Mehmetali Hamamının karşısında pidecide sıcak-soğuk demeden saatlerce kuyruk beklerdim; okulumuz her 2–3 günde bir kapanırdı, çünkü sağcı-solcu çatışmaları vardı. Kaç defa canımızı adını bilmediğimiz kavgalardan zor kurtardık. Okulun camları inerdi ikide bir, Mahallemin yaşlı bakkal amcasını, oğlu sağcı diye vurdu öldürdü (baba-oğul ayrışımı)
Ülke genelinde de her gün ortalama 22 kişi can vermekte idi;
Şimdi hangi geri zekalı şu hesabı yapamaz; her gün 22 kişi (1979-1980 Ortalaması) vatan evladı, haybeye can veriyor, 12 Eylül Darbe yapıldı, o günden sonra "50 kişi bir sağdan bir soldan asılmış... " iyide erenler adam darbeyi 15 Eylülde yapsaydı zaten 22*3= 66 kişi yapmaz mı, zaten ölecekti, hiç değilse her gün ölümler durdu, bir yılda binlerce daha ölecekti.... (Kaldı ki durup dururken masum değil bu asılanlar zaten Allah indinde babasını, masum askeri, devletin polisini öldürmüş her biri onlarca can alan azılı katil. “adam beslesin mi” )?
Asker yönetimi kötü dedik; ekmek kuyrukları da bitti, çünkü karaborsacılar, kalpazanlar, siyasi demokrasi sahtekârları ortaya çıkmış, stok tüpler-unlar piyasaya sürülmüştü... Ülke duruldu, demokrasiye geçmek için çalışmalar yapıldı. Anayasa da millet oyuyla yapıldı...
Darbe anayasası dediğimiz ANAYASA milletin %92.7 oyunu aldı....
Şimdi SİVİL-DEMOKRAT anayasa diye yutturdukları bakalım %90'ın neresine yanaşacak...
Bunları düşünüp te matematik yeteneğimi dumura uğratmamak elde değil, bu nasıl demokrasi, bu nasıl darbe anayasası... Acaba 10 yıl önce bir darbe daha yapılsaydı, ayrı millet, ayrı devlet, ayrı bayrak isteyen vatansız - kansız Şeronun Milli çocuk katilleri uşakları, bu kadar ileri gidip Vatanı bölme isteğinde bulunabilecekler miydi. Şehit kanını dondurmak rağmına eylemler-söylemlerde buluna bilecekler miydi?. Çocuk katillerini hangi din affeder Allahın kanunlarına itiraz edenleri Allah kahretsin!..
Bu ülkede siyasiler vatan perver -askeri - yargısı mı sadece dış güdümlü vatan düşmanı?, neden her kesimin mutlaka yanlışları olabileceği düşünülemez?.... SİYASİLER hain olamaz mı?. Meclisi Mebus anı ne çabuk unuttuk.

Şimdi merak ediyorum, insanlarımız İslam’ın emrini mi, yoksa nerden aldığımızı hala çözemediğimiz bir yerlerin mürtet deneme yanılma kanunlarını mı özlüyor.

Şimdi bir tarafta Vatan-Millet-Devlet,,, Masun halk,
Bir tarafta da bunlara kurşun sıkan, insanları öldüren azılı katiller,

Bu katillere mi ağlamak lazım, (T.C. Başbakanı gibi)
Yoksa ölen mazlumlara mı,?

Ölen mazlumların hakkını arayanlara da darbeci mi demek lazım…

Ölümlerin durması, Vatan hainliğinin suç olması, mazlumların, şehitlerin hakkının aranması DARBECİLİKSE, Ben yaşasın DARBECİLER DERİM… Vicdanım bunu der… Kim ne diyorsa desin…

Huzuru mahşer yakındır hesap için…
balix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı balix'e Teşekkür Ediyor...
Alt 10.09.2010, 09:10   #744
35gürün58
Yiğido

35gürün58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

35gürün58 Şuan 35gürün58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.03.2014 15:15

Tecrübe Puanı: 695 35gürün58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
murat tugrul Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
YALANMI... ?

Buyrun size Dogu perinçekin mahkeme ifadesi
Bildigim kadarıyla AKP'li degil bu adam

"BAYKAL'A PKK'YLA İŞBİRLİĞİ SUÇLAMASI"

İşçi Partisi'nin Genel Başkanı oldum. Paris'ten Murat Karayılan aradı.(Bölücü terör örgütü elebaşlarından) Bana, "Efendim, Apo'nun (Abdullah Öcalan) talimatıyla arıyorum. CHP ile anlaştık. Bize 22 milletvekili veriyor CHP. Biz 22 milletvekilinin 4'ünün sizden olmasını istiyoruz" dedi. Biz bunu reddettik. Bunun üzerine Karayılan, hemen cevap vermememizi, partimizin yetkili organlarından konuşmamızı istedi. Ben organlara gerek olmadığını kabul etmediğimi söyledim.

"HER İKİ LİDERDE İŞBİRLİKÇİ"

Sayın Erdal İnönü ve Deniz Baykal, PKK ile seçim işbirliği yaptılar. Devletçi bir anlayış ile yaptılar. Doğru yanları olabilir. Elbette Deniz Baykal ve Erdal İnönü Türkiye'nin bölünmesini istemezler. Ancak İnönü ve Baykal 22 milletvekilini TBMM'ye soktu. Herkes biliyor o 22 milletvekilinin Abdullah Öcalan'ın tespit ettiğini. Herkes biliyor HEP ve HADEP'in PKK'nın uzantısı olduğunu.

Bunlardan biri zübeyir aydar milletvekilliginden emekli olduktan sonra yeni bir iş buldu pkk-kongra-gel'in başına geçti bütün kanlı eylemlerde imzası var.chp ile yapılan protokoldede imzası var

Dündündür bugün bugündür degilmi hemşerim
Sevgili Hemşehrim,
Sen benim yukardaki sorularıma cevap verememişsin ama ben senin soruna ve endişelerine cevap vereyim.

1) Murat Karayılan ın perinçeki aradığı ve efendim ''CHP ile anlaştık'' ifadesi
külliyen yalan çünkü o tarihlerde CHP diye bir parti yoktu. araştır.

2) evet SHP o dönem HEP li olan bu kişilerle görüşmüş ve parti disiplinine sadık kalmaları ,parti çizgisi dışına çıkmamaları konusunda şartlarını kabul etmeleri üzerinden milletvekili yapmıştır.

3)Hatta o tarihlerde farklı siyasi çizgide olan Nazlı Ilıcak bu konuda bir makale yazarak SHP nin doğru yaptığını ve HEP lilerin ayrıştırma politikalarının SHP içinde Nötr hale geleceğini parti içinde eritilerek Türkiyenin önündeki en belalı konunun Demokrasi içinde sorun olmaktan çıkarılacağını ifade etmiştir. Araştır bu yazıyı bulursun.üstelik sadece Nazlı Ilıcak değil birçok siyaset bilimcisi benzer konuları dile getirmişti. Ulusal Kurtuluş savaşı kahramanlarından İsmet İnönü nün Vatanı aleyhinde olabilecek bir niyeti taşıyacağından şüphen mi var.
Kaldıki gerçekler hep insanların ölümü arkasından söylenir ülkemizde, İnönü gibi Demokrasiyi özümsemiş, koltuğa yapışıp kalmamış ve zamanı geldiğinde ayrılmasını bilmiş bir siyasetçi hala alkın özlediği ve beklediği bir politikacı tipidir.
varmı öyle biri daha ....

4)Ancak bu milletvekilleri verdikleri sözde durmamışlar daha yemin töreninde
farklı davranış içerisine girmişlerdir ve Erdal İnönü nün girişimi ile Partiden atılmışlardır.

5)SHP bunu ülkesinin bir sorununu halledebilmek için yapmıştır, ancak muvaffak olamamıştır, bunda neden öküz altında buzağı aranıyorki

6)Kaldıki sizin mantığınızla olaya bakarsak AKP Diyarbakır Milletvekili İhsan......
(soyadını şu an hatırlayamadım) beyin Kürt sorununa bakışını ,bir araştır bakalım farklı bir talep çıkacakmı _

7)ve en önemlisi evet çıksın esas yapacaklarımızın önü o zaman açılacak diyor Başbakan o zaman takip et Özerklik talepleri hangi kamuflajlar altında gerçekleşiyor. Yerinden yönetim kamuflajlarını seyret o zaman.

Daha yazmamaya karar vermiştim. ama neyse nezaketende olsa cevaplamak gereği hissettim.
Sevgilerimle....
Hoşçakalın.......
35gürün58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 5 Kullanıcı 35gürün58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 10.09.2010, 09:32   #745
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1270 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Darbe için zemin hazırlayıp,sonra da darbe gerekliydi deyip kendini iyi iş çıkarmış,haklı bir iş yamış gibi göstermenin manası yok!
Bu millet yüzyıllardır beraber yaşamış ancak 75-80lerde düşman kesilmiş ne olmuşssa!?
Alt 10.09.2010, 10:15   #746
NECMEDDİN ÖZBEK
Usta Yiğido

NECMEDDİN ÖZBEK - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

NECMEDDİN ÖZBEK Şuan NECMEDDİN ÖZBEK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.01.2015 21:31

Tecrübe Puanı: 1484 NECMEDDİN ÖZBEK FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
tayfun5883 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
ilk hayır bendenn olsn
sağlam bir hayırda benden başta yök rezaletine dur demek için

sevgili sivaslılar aranızda yeniyim ama hep aynı toprağın insanlarıyız anayasa değişikliği ile ilgili yorumlarınıza saygı duymakla birlikte bir gerçeğin altında çizmek istiyorum bu değişiklikte bir art niyet yoksa o günkü ana muhalet lideri sayın baykalın anayasa mahkemesi siyasi partilerin kapatılması ve hakimler ve savcılar yüksek kurulu ile ilgil maddaelerin dışında kalan tüm maddeleri gelin el birliği ile mecliste hemen kaldıralım diğer üç maddede yapılacak genel seçimlerde iş başına gelecek iktidarla geniş kapsamlı bir iş birliği ile ele alalım demesine karşın neden dikkate alınmadı madem amacaç 12 eylülse onun en büyük ürünü olan ve her gün kopya iddası
ile gündeme gelen binlerce gencimizin geleceğinikarartan yökle ilgili neden her hangi bir madde yo yolsuzlukla yoklukla dokunulmzlıklarla ilgili her bir tek satır yok sevg
ili hemşerilerim daha çok konu var ama biliyorsunuz bayram ziyareti misafirler geldi onlara saygızlık olmasın diye şimdilik kapatıyorum görüşmek üzere hoşça kalın

Konu NECMEDDİN ÖZBEK tarafından (10.09.2010 Saat 10:15 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi. Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
NECMEDDİN ÖZBEK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 5 Kullanıcı NECMEDDİN ÖZBEK'e Teşekkür Ediyor...
Alt 10.09.2010, 10:25   #747
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4511 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
LaEdri Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Darbe için zemin hazırlayıp,sonra da darbe gerekliydi deyip kendini iyi iş çıkarmış,haklı bir iş yamış gibi göstermenin manası yok!
Bu millet yüzyıllardır beraber yaşamış ancak 75-80lerde düşman kesilmiş ne olmuşssa!?

Size katılmamak mümkün değil bu darbe olaylarına maruz kalmış ve bütün zorluklarını yaşamış bir vatandaşım ne olduysa 1977 -1980'den sonra oldu ben şahsen o günlerde askerden yeni gelmiş genc bir delikanlıydım anarşiden terörden sokağa cıkamaz olmuştuk her gün onlarca insanımız ölüyordu polisimiz ikiye bölünmüş pol bir, pol iki diye öğretmenlerimiz bölünmüş devletimiz büyük bir zaaf içine düşmüştü darbecilerde bunu 3-5 sene hiç bir şey olmamış gibi izlediler 12 eylül sabahı uyandığımızda askeri darbe oldu kimse evinden dışarı cıkmasın denildi ve bu tarihten sonra ne terör,ne anarşi,nede insanımız öldü ortalık süt limana döndü taki pkk terörü başlayana kadar peki bu kadar etkiliydinizde gecen bu sürec içinde neden 6-7 bin insanın ölümüne göz yumdunuz neden daha önce müdehale etmediniz bunun tek acıklaması var Kenan evren darbe için kendine ve yandaşlarına zemin hazırlayıp haklı pozisyonuna girmek için bütün bunlara göz yumdu tabi burada o dönemin başbakanı sülayman demirelide atlamamak lazım en az kenan evren kadar suclu bu adam o dönemde darbecilere bu zemini ayarlayan aciz bir başbakandı ben asla darbecileri savunmuyorum benim bu referanduma karşı cıkmamdaki sebep eksik olan maddelerdir recep bey bu oylamada halkı kandırma yolunu secmiştir bazı hassas maddelerin arkasına sığınarak oy toplamak istemesi benim karşı tepki göstermeme neden olmuştur kaldıki ben bazıları gibi klavye başından atıp tutanlardan değilim ben bu akp'ye 2 dönem oy verdim doğal olarakta bu partiyi eleştirmekte kendimi haklı görüyorum eleştirilerim bazılarının çok zoruna gitsede bu konuda asla taviz vermemeyi kendime ilke edindim ya adam gibi kanun maddelerini cıkarır yada eleştiriye devam yani HAYIR
Alt 10.09.2010, 10:47   #748
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

ÖnceVatan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖnceVatan_58 Şuan ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 08:54

Tecrübe Puanı: 954 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Recep Bey sen geç onu geç!

"Benim veya arkadaşlarımın bir terörist başı ile masaya oturduğunu ispat edemezseniz ********siniz, bu kadar açık konuşuyorum" diye avaz avaz bağırıyor!..
"Recep Bey İmralı'ya gitti o cani herifle masaya oturdu" diyen oldu mu?..
Çelik Hüseyin'in ya da Çiçek Cemil'in İmralı'ya gittiğini söyleyen var mı?..
Veya MÜzakereci Başı Egemen'in İmralı'da masaya oturup Apo'yla müzakere ettiğini kim iddia etti?..
Yok öyle bir şey!..
Söylenmeyen bir şeyi kendi kendine kurguluyor, sonrada miting alanalrında sokak ağzıyla "********siniz" diye haykırıyor.
Daha evvelde yazıldı, kimse "Bakanlar Kurulu İmralı'ya gitti" demedi!..
Zaten bu işler öyle olmaz "erbabı" bilir.
Kandil'deki terörist başı açık konuşuyor: "Saklamaya gerek yok... Devletin önderliğimizle(İmralı'dakiyle) geliştirdiği diyalog temelinde gelen talep üzerine eylemsizlik kararı aldık"
Süre ne?
Referandumdan bir ay önce başlayan ve referandumdan bir hafta sonrasını kapsayan süre!..
Eylemsizliğin ramazanıda içine alacak şekilde referandum sürecine denk gelmesi bir tesadüf mü?..
Adam açık açık "Devletin önderliğimizle (Apo'yla) mükemmel bir diyalog geliştirmiş, referandum süreci belli olunca da "Aman Apo'cuğum şu işe bir ara ver" demiş!..
Bunu Recep Bey dememiş!..
AKP Genel Başkan Yardımcısı Çelik Hüseyin dememiş!..
Hükümet Sözcüsü Çiçek Cemil dememiş!..
Müzakereci Başı Başı Egemen de dememiş!..
Kim demiş?
Devle!..
Devlet kimdir?..
Devlet kurumlar topluluğudur!..
Kendi başına mı hareket eder?..
Hayır devleti iktidar yönetir!..
Devlet iktidarlardan talimat alır!..
Devletin biri, örneğin Mit Müsteşarı veya İçişleri Bakanlığı'ndan bir yetkili ya da Adalet Bakanlığı'dan bir yetkili "devlet adına" gidip görüşebilir.
Kimin talimatıyla?..
İktidarın!..
Elbetteki ülkenin Başbakanı veya "arkadaşlarından biri" dediği gibi bir bakan İmralı'ya gidip te masaya oturmaz!..
Talimat verilir, devletin kurumalrından biri gider!..
Ama o herhalde tapu müdürü değildir!..
Devletten birileri inine tıkıldığından beri Apo ile elbette görüşüyordur!..
Bunda bir anormallik yok!..
Anormal olan, referandum sürecinde eylemsizlik kararı alınmasının talep edişmiş olmasıdır!..
Burada eylemsizlik kararının kapsadığı süreç önemli!..
Ve ne gibi tavizler verildiği?..
Ne yani, PKK iktidara kıyak olsun diye kendi kendinemi eylemsizlik kararı aldı?..
PKK'nın eylemsiliği 20 Eylül akşamı sona erecek!..
"Eylemsizlik ricası" referandum için yapılmadıysa bir daah rica edilsin PKK sonsuza kadar eylemsizlik kararı alsın, silahları toprağa gömsün!..
PKK Recep Bey'in kampanyaları sırasında karakollara saldırsa, pusu ve mayınla eylemlerien devam etse ve sıra sıra mehmetçik cenazeleri gelse ne olurdu?..
Recep Bey miting alanlarında bu kadar rahat esip gürleyebilirmiydi?..
Şehit cenazelerinde iktidar yuhalanırsa işin rengi değişmez "Evet kampanyası" tersine işlemez miydi?..
Silahların ateşlendiği, çatışmaların yaşandığı kentlerin yakılıp, yıkıldığı bir ortamda ikdidarın hali acaba ne olurdu?..
Recep Bey, "İspat edemezlerse ********dirler" diye sallıyor!..
Onun diliyle cevap verelim:
Sen geç onu geç!..Geç onu!..
Görüşüldü, görüşülmedi meselesini geç!..
Recep Bey'in referandum kampanyalarını huzur ve güven ortamında sürdürebilmiş olması, PKK'nın ona armağınıdr!..
Gerisi palavradır!..

Mehmet TÜRKER

Ağzına, diline yüreğine sağlık Mehmet Bey, bir konu ancak bu kadar gerçekçi anlatılabilirdi, kutluyorum seni, bu yazıyı sağcısı, solcusu, her ne olursa olsun okumalı okutmalı.
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 5 Kullanıcı ÖnceVatan_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 10.09.2010, 14:00   #749
65serdal58
Usta Yiğido

65serdal58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

65serdal58 Şuan 65serdal58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.05.2016 10:20

Tecrübe Puanı: 1318 65serdal58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

.........................hayır
65serdal58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı 65serdal58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 10.09.2010, 14:01   #750
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 20:24

Tecrübe Puanı: 4511 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

yorum

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)