Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Arşiv
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Arşiv Güncelliğini Yitirmiş Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 19.02.2008, 00:12   #71
yalin
Yeni Yiğido

yalin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yalin Şuan yalin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.12.2010 23:25

Tecrübe Puanı: 603 yalin FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: -->: --->: -->: --->: -->: -->Çene altı Erdoğan'ın içine sindi mi?

Alıntı:
yigiter187 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
laikliğin zedelenmesinden mi korkuyorsun sen bakiyim?
diyorumki laik devlet,laik hukuk,laik eğitim birbirinden ayrılamaz.laiklik zaten tehlikede çünkü tekrarlıyorum türkiye kendisine layık olmayan siyasetçilerin elindeyken laiklik tabikide zedelenir
yalin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 19.02.2008, 00:14   #72
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1267 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI
Standart -->: --->: -->: --->: -->: --->: -->: -->Çene altı Erdoğan'ın içine sindi mi?

Alıntı:
yalin Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
diyorumki laik devlet,laik hukuk,laik eğitim birbirinden ayrılamaz.laiklik zaten tehlikede çünkü tekrarlıyorum türkiye kendisine layık olmayan siyasetçilerin elindeyken laiklik tabikide zedelenir
peki türbanlılar üniversiteye girnce tehlike büyüyor mu?
Alt 19.02.2008, 00:22   #73
LaEdri
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1267 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI
Standart -->: -->Çene altı Erdoğan'ın içine sindi mi?

bak beni dinle.....

1..bu ülkeyi bu yönetim hakediyor etmiyor ayrı mesele...ama madem ki demokrasi var bu ülkede...ve halkın yüzde 46 sı bu yönetimin bu ülkeyi hakkettiğini düşünüyorsa ve başka bir parti yüzde 47 oy alamadıysa..bu yönetim bu ülkeyi yönetecek demektir..demokrasi böyle emreder...

2..türbanlılar eğer laikliğe tehlikeyse ve onları üniversiteye sokmamak bu tehlikeyi ortadan kaldırıyorsa..ben de sana diyorum ki...en katı,en islamcı, en dinci türbanlı bayan kardeşimi getir...ben bir bay olarak ondan daha katı,daha koyu,daha dinciyim...ve ben üniversitede 4 yıl okudum..ben tehlike değilmiyim laikliğe o zaman..
aynı düşüncelere sahip bayı alıyorsunuz ama bayanı almıyorsunuz..hani demokrasi kadına islamdan daha çok önem veriyordu..hani laik,demokrat bir ülkede kadın erkek ayrımı olmazdı..nerede kaldı iddianız...

3..hani türkiye laik bir ülkeye....peki neden dini bayramlarda tatil oluyor her yer...neden hükümet tatili 9 güe çıkarmayınca ağzımıza gelen küfürleri sayıyoruz..liak bir ülkeysek dini bayramlarda tatil olmaz..buna neden sesinizi çıkarmıyorrsunuz..işinize mi geliyor yoksa yatmak dini bayramlarda..
Alt 19.02.2008, 00:22   #74
yalin
Yeni Yiğido

Standart --->: -->: --->: -->: --->: -->: --->: -->: -->Çene altı Erdoğan'ın içine sindi mi?

Alıntı:
peki türbanlılar üniversiteye girnce tehlike büyüyor mu?
tehlıke ılerıde dogabılecek sorunlarda.dıyorum ya bugun turban sıyası bır sımge olarak kabul edılmısse ve bu unıversıteye gırerse dının sıyasete karıstırılması demektırkı ortada laiklik rafa kaldırılmıs olur.daha cıddı sorunlar varken ben bu sorunu pkk tansıyonunu dusurulmek ıcın ortaya konuldugunun bılıncındeyım.ve buda ınsanlara sındırıldıkten sonra alevı sunnı soruları cıkacak bakalım onun tansıyonunu nasıl dusurecekler.gormuyormusunuz savundugumuz dusunce yuzunde inancsızda olduk.bu gerıcılık bu zıhnıyet nasıl laikligi tehlıkeye atmaz sıze soruyorum.ve dıyorumkı kımsenın gıyımı kusamı kımseyı ılgılendrmez ama bunlar tutupta bız kapatıyoruz ınanclıyız.sız acıksınız ınancsızsını hatta namussuzsunuz dıyenlerıde gorduk ıs bolle olunca kaus engellenemez buda tartısılacak okadar onemlı sorun varken yıne bolle sacma konularla ertelenecegız.gelecege ırkcılıktan baska hıc bır sey kalmayacak
Alt 19.02.2008, 00:27   #75
LaEdri
Usta Yiğido

Standart -->: --->: -->: --->: -->: --->: -->: --->: -->: -->Çene altı Erdoğan'ın içine sindi

Alıntı:
yalin Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
tehlıke ılerıde dogabılecek sorunlarda.dıyorum ya bugun turban sıyası bır sımge olarak kabul edılmısse ve bu unıversıteye gırerse dının sıyasete karıstırılması demektırkı ortada laiklik rafa kaldırılmıs olur.daha cıddı sorunlar varken ben bu sorunu pkk tansıyonunu dusurulmek ıcın ortaya konuldugunun bılıncındeyım.ve buda ınsanlara sındırıldıkten sonra alevı sunnı soruları cıkacak bakalım onun tansıyonunu nasıl dusurecekler.gormuyormusunuz savundugumuz dusunce yuzunde inancsızda olduk.bu gerıcılık bu zıhnıyet nasıl laikligi tehlıkeye atmaz sıze soruyorum.ve dıyorumkı kımsenın gıyımı kusamı kımseyı ılgılendrmez ama bunlar tutupta bız kapatıyoruz ınanclıyız.sız acıksınız ınancsızsını hatta namussuzsunuz dıyenlerıde gorduk ıs bolle olunca kaus engellenemez buda tartısılacak okadar onemlı sorun varken yıne bolle sacma konularla ertelenecegız.gelecege ırkcılıktan baska hıc bır sey kalmayacak

yıllardır türbanlılara,cüppelilere,uzun sakallılara,namaz kılanlara terörist damgası vurulurken sesiniz neden çıkarmıyordunuz...o zaman kaos olmuyordu değil mi?
Alt 19.02.2008, 00:32   #76
LaEdri
Usta Yiğido

Standart -->: -->Çene altı Erdoğan'ın içine sindi mi?

Alıntı:
bak beni dinle.....

1..bu ülkeyi bu yönetim hakediyor etmiyor ayrı mesele...ama madem ki demokrasi var bu ülkede...ve halkın yüzde 46 sı bu yönetimin bu ülkeyi hakkettiğini düşünüyorsa ve başka bir parti yüzde 47 oy alamadıysa..bu yönetim bu ülkeyi yönetecek demektir..demokrasi böyle emreder...

2..türbanlılar eğer laikliğe tehlikeyse ve onları üniversiteye sokmamak bu tehlikeyi ortadan kaldırıyorsa..ben de sana diyorum ki...en katı,en islamcı, en dinci türbanlı bayan kardeşimi getir...ben bir bay olarak ondan daha katı,daha koyu,daha dinciyim...ve ben üniversitede 4 yıl okudum..ben tehlike değilmiyim laikliğe o zaman..
aynı düşüncelere sahip bayı alıyorsunuz ama bayanı almıyorsunuz..hani demokrasi kadına islamdan daha çok önem veriyordu..hani laik,demokrat bir ülkede kadın erkek ayrımı olmazdı..nerede kaldı iddianız...

3..hani türkiye laik bir ülkeye....peki neden dini bayramlarda tatil oluyor her yer...neden hükümet tatili 9 güe çıkarmayınca ağzımıza gelen küfürleri sayıyoruz..liak bir ülkeysek dini bayramlarda tatil olmaz..buna neden sesinizi çıkarmıyorrsunuz..işinize mi geliyor yoksa yatmak dini bayramlarda..

yalın kardeşim..

bu 3 maddeye maddeler halinde cevap ver yeter...hadi eyvalah kolay gelsin..
Alt 19.02.2008, 00:34   #77
yalin
Yeni Yiğido

Standart --->: -->Çene altı Erdoğan'ın içine sindi mi?

dunde bugunde alevileri asıl terörist olarak nitelendırdıklerınde de sesımızı cıkartamadık buna nedemelı aynı bayrak altında yasadıgmız kurt halkını dıslarken bu ulkede yabancıların sarkıları dınlenırken sızlerın sesı neden cıkmadı.sızınle suclamadan tartısıcamısı sandım sızınde dıgerlerınden farkınız yok.bakın dıyorumkı ben ınancsız degılım bagdastırgım en mantıklı yonlerı gozden kacırıyor ve yargısız davranıyorsunuz.(yıllardır türbanlılara,cüppelilere,uzun sakallılara,namaz kılanlara terörist damgası vurulurken sesiniz neden çıkarmıyordunuz...o zaman kaos olmuyordu değil mi?)işte kendı yorumunuzla bulundugunuz bır suclama.benı hangı kefeye koydunuz bılmıyorum ama ben hıcbır zaman dedıgınız gıbı dusunmedım
Alt 19.02.2008, 00:43   #78
yalin
Yeni Yiğido

demokrası nedırkı emreder dıyorsun demokrası olsaydı bugun senın evıne gıren kıvı sayısı bu ulkede yasayan herkesın evıne gıredı bu madde 1 di

turbanın laiklige getirecegi tehtit ortada burada zaten sadece turbanlılarla degıl farkındaysan onların destekcısı olan senlede tartısabılıyorum ama okadar net gormek ıstıyorsan sen tak bıtane dırek bıreysellestıreym konuyu buda madde 2

dini bayramlarda ki tatillermi takıldı kafana.unutmakı herkes din ve ibadet yonunden özgurdur yeterkı bunu laiklige karıstırmasınlar saygı duyarsın duydu neden dersınız duymazssın yıne duymadı neden dersınız yemısım bolle ısı.sence kardesım hıcmı dogruluk payı yoktur
Alt 19.02.2008, 01:00   #79
yalin
Yeni Yiğido

ÜKD, "Ülkemizi ve üniversitemizi gericiliğe teslim etmiyoruz" başlığıyla yürütülen imza kampanyasını değerlendirdi. Toplam

Prof. Dr.
2135

Yard. Doç. Dr.
1261

Ar. Gör.
1131

Doç. Dr.
1012

Öğr. Gör.
618

Ar. Gör. Dr.
237

Dr.
209

Okutman
185

Öğr. Gör. Dr.
141

Mühendis
95

Uzm.
90

Uzm. Dr.
82

Y. Mühendis
22

Mimar
9

Okutman Dr.
6

Y. Mimar
4

Teknisyen
2

Emekli Öğr. Üyesi
196

Yurtdışı (Hepsi)
97

Genel Toplam
7532

10 ve üstünde imza toplanan kurumlar:

Üniversite
Toplam

Ege Üniversitesi
607

İstanbul Üniversitesi
555

Hacettepe Üniversitesi
452

Dokuz Eylül Üniversitesi
400

İTÜ
361

Ankara Üniversitesi
360

Gazi Üniversitesi
290

Akdeniz Üniversitesi
277

ODTÜ
252

Marmara Üniversitesi
233

Uludağ Üniversitesi
213

Mersin Üniversitesi
181

Kocaeli Üniversitesi
171

Ondokuz Mayıs Üniversitesi
170

Çukurova Üniversitesi
168

Yıldız Teknik Üniversitesi
155

İnönü Üniversitesi
151

Adnan Menderes Üniversitesi
129

Trakya Üniversitesi
129

Celal Bayar Üniversitesi
119

Anadolu Üniversitesi
114

Abant İzzet Baysal Üniversitesi
103

Cumhuriyet Üniversitesi
91

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü
82

Pamukkale Üniversitesi
79

ÇOMÜ
77

Yüzüncü Yıl Üniversitesi
63

Boğaziçi Üniversitesi
58

Zonguldak Karaelmas Üniversitesi
56

Başkent Üniversitesi
54

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
53

Selçuk Üniversitesi
52

Süleyman Demirel Üniversitesi
52

Yeditepe Üniversitesi
51

Muğla Üniversitesi
43

Kafkas Üniversitesi
42

Erciyes Üniversitesi
41

Dicle Üniversitesi
39

Osmangazi Üniversitesi
39

Balıkesir Üniversitesi
37

İstanbul Bilgi Üniversitesi
36

İzmir Ekonomi Üniversitesi
35

Bilkent Üniversitesi
34

Mustafa Kemal Üniversitesi
31

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
29

Kırıkkale Üniversitesi
26

Haliç Üniversitesi
25

Sinop Üniversitesi
25

Bahçeşehir Üniversitesi
23

Düzce Üniversitesi
23

Harran Üniversitesi
21

Beykent Üniversitesi
19

Galatasaray Üniversitesi
19

Yaşar Üniversitesi
18

İstanbul Kültür Üniversitesi
16

Namık Kemal Üniversitesi
16

Doğuş Üniversitesi
15

KTÜ
15

Gaziantep Üniversitesi
14

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü
12

Okan Üniversitesi
12

Atatürk Üniversitesi
11

Atılım Üniversitesi
11

Gaziosmanpaşa Üniversitesi
10

Maltepe Üniversitesi
10

Diğer
134

Emekli Öğretim Üyesi
196

Yurtdışı
97

Tamamı
7532

emin olunkı bu ımzayı veren kısıler sızlerden hatta benden bıle cok daha fazla bılgıye,tecrubeye sahıp ınsanlar.bugun sızlerı sızlerın cocuklarını okutan degerlı ogretım uyelerı var ıclerınde.bunada karsı cıkın hadı.bu ınsanlarada o onyargılarınızdan bırını yapın.unutmayın gercek olan herseyı savunan kısıler bızlerın gelecegını etkıleyen kısılerdır.okumus gormus tecrube sahıbı olmus degerlı zatlar verıyor bu ımzayı.hadı ben vermıs olsam tartısında bunada soyleyecek sozunuz varsa ben cekılıyorum aradan sızlerı gerici dusuncelerınızle bas basa bırakıyorum.hatta dıyorumkı bu rektrlern ogretm uyelerının attkları ımzayıda elestıreceksenız sız okuyun bu ınsanların sıze katacagı cok seyler var
Alt 19.02.2008, 08:14   #80
sonbahar5803
Usta Yiğido

sonbahar5803 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sonbahar5803 Şuan sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.09.2009 13:57

Tecrübe Puanı: 795 sonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISI

Konu nereden nereye geldi!

Kürtlerin dışlanmışlığından Aleviliğe kadar getirdiler utanmadan!

Her fırsatta birileri mezhebini öne sürerek bunun üzerinden siyaset yapmaya çalışıyor. Susayım dedim ama olmuyor!

Ben de Kürt'üm tamammı. Annem de Caferi. Ve de hiç bir zaman dışlanmadık. Adam gibi durmasını, yediğin ekmeğe şükretmesini bildikten sonra!
Arada çatışma varsa da bu sizin gibiler yüzünden oluyor!

Che Guavera gibi sizi hiçte sallamayan bir milletin davasını güdersiniz. Güzelim Türkiye'mden TR ya da TC devleti diye bahsedersiniz, Mardin'de, bilmem nerede sözde öldürülen Kürt vatandaşlar üzerinden prim yapmaya kalkarsınız.

Siz kimsiniz!
Haddinizi bilin!

Biz tesettürü tartışıyoruz, Türkiye'de var olan ırkları değil! Kaldıki hepimiz Türk'üz ve eşit muameleye sahibiz!

Site yöneticilerine sesleniyorum. Yok mu yazılanları takip eden! İşin nereleri geldiği görülmüyormu da hala konu kilitlenmiyor! Bir konu açıp başı boş mu bırakılıyor?

İnsan yaklaştığınca yaklaştığından ayrı
Belli ki, yakınımız yoktur ALLAH’tan gayrı...
sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)