Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Sivas 2010 Yatırım Rotası - Sayfa 9 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas' a Yatırımlar ve Şirketler > Sivas' ta Yatırım
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Sivas' ta Yatırım Sivasa Yatırım, Sivas Yatırım

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 15.02.2010, 22:58   #81
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1270 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Sivas 2010 Yatırım Rotası

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Buyrun arkadaşlar.TFF'nin Euro 2016 için Uefa'ya sunduğı stadyum projeleri.Biz hala kaç kişilik bir stata yapılacağını bilmezken,ya da bildirilmezken,projeyi alan Edrine'yi geçti.Şimdiden söylüyorum.Statımız bizi tatmin etmeyecek bir kapasitede olacak,sonra artık proje çizildi geri dönüş yok diyerek,tepkilere de otomatik cevap verilmiş olacak.o gün bu mesajımı alıntı yaparım!
Alt 15.02.2010, 23:09   #82
aykut-akay
Yiğido

aykut-akay - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aykut-akay Şuan aykut-akay isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.01.2013 20:45
Tournaments Won: 4

Tecrübe Puanı: 669 aykut-akay FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart HIZLI TREN SIVAS VE KAYSERİ'YE DE GİDECEK

Ankara-Kayseri Yüksek Hızlı Tren (YHT) Projesi'nin Yerköy-Kayseri etabının uygulama projeleri bu yıl sonuna kadar tamamlanacak. 2011'in Yatırım Programı'nda yer alması planlanan proje tamamlandığında Ankara?Kayseri arasında trenle seyahat süresi 2 saat olacak.

Edinilen bilgiye göre, Ankara-Kayseri YHT hattının 174 kilometrelik Ankara Kayaş-Yozgat Yerköy bölümü, yapımı devam eden Ankara-Sivas YHT Projesi kapsamında yer alıyor. Proje kapsamında, Yozgat Yerköy-Kayseri arasında 139 kilometre uzunluğunda YHT hattı inşa edilecek. Ankara-Kayseri arasındaki mevcut demiryolu güzergahında çift hat olarak inşa edilecek YHT hattının işletme hızı saatte 250 kilometre olacak.

Ulaştırma Bakanlığına bağlı Demiryollar, Limanlar ve Hava Meydanları İnşaatı Genel Müdürlüğü (DLH), Ankara-Kayseri YHT Projesi'nin Yozgat Yerköy-Kayseri etabının uygulama projelerini yıl sonuna kadar tamamlayacak. 2011'in yatırım programında yer alması planlanan proje tamamlandığında Ankara?Kayseri arasındaki 7 saatlik trenle seyahat süresi 2 saat olacak.

-ANKARA-SİVAS YHT İNŞAATI DEVAM EDİYOR-

Bu arada Ankara-Sivas YHT Projesi'nin Yerköy-Sivas etabının alt yapı çalışmalarının yaklaşık yüzde 5'i tamamlandı. Buna göre, bu etabın Yerköy-Sorgun arasında 3 tünel ile 3 viyadüğünde inşaat çalışmaları devam ediyor. Önümüzdeki yıl projenin üst yapı işleri için ihaleye çıkılması planlanıyor.

Ankara-Sivas YHT Projesi tamamlandığında seyahat süresi yaklaşık 2,5 saat olacak.
Alt 16.02.2010, 22:41   #83
LaEdri
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 1270 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Bu Fen Lisesi,bürokrasiyi bekliyor
Hazine Müsteşarlığı'nın mera arazisi vasfından çıkararak fen lisesi kompleksi yapılması için Milli Eğitim Bakanlığı'na tahsisini yaptığı Sivas'ın İşhan bölgesindeki arazide 2011 yılına kadar herhangi bir çalışma başlatılmazsa müsteşarlık araziyi geri alacak.

Fiziki yapı itibariyle talebe cevap vermekte zorlanan 16 derslikli mevcut fen lisesinin yeni bir bina yapılarak buraya taşınmasına karar verilmişti. Konuyla ilgili çalışmalar 2009'da başlatıldı. Bu çalışma kapsamında Hazine Müsteşarlığı İşhan bölgesindeki 97 dönümlük mera vasfındaki araziyi bu vasıftan çıkararak Milli Eğitim Bakanlığı'na tahsis etti. Bakanlık da bu araziye uygun fen lisesi hizmeti verecek okul projesi hazırladı. Hazırlanan tip proje, Sivas Bayındırlık İl Müdürlüğü'ne gönderildi. Fakat, bakanlığın hazırladığı okul projesi 2007 yıllarında çıkarılan deprem yönetmeliğine uygun bulunmaması üzerine Bayındırlık İl Müdürlüğü projenin yönetmeliğe uygun hale getirilmesini istedi. Bu durum ağır aksak işleyen bürokrasi nedeniyle fen lisesi kompleksinin bir yıl gecikmesine neden oldu.

Gelinen son noktada ise fen lisesi kompleksini hazır hale getiren Bayındırlık İl Müdürlüğü, dosyayı Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gönderecek. Müdürlük dosyayı aldıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı'na göndererek ödenek talebinde bulunacak. Ödenek talebi uygun görülürse kaynak Sivas İl Özel İdaresi'ne aktarılacak. Daha sonra İl Özel İdaresi fen lisesi kampüs inşaat yapımı için ihaleye çıkacak. Eğer ihaleye herhangi bir itiraz olmaz ve yeniden bir ihale sürecine gidilmez ise ihaleyi kazanan firmayla sözleşme yapılarak okul kompleksinin yapılacağı arazi teslim edilecek. Ağır aksak işleyen bürokrasi daha fazla uzamazsa ve 2010 yılı içerisinde fen lisesi kampüs inşaatına başlanacak. Fakat bürokrasi uzamaya devam eder, 2011 yılına kadar İşhan bölgesindeki arazide herhangi bir çalışma başlatılmaz ise 97 dönümlük araziyi Hazine Müsteşarlığı geri alacak. Böylece Sivas, eğitime yapılacak önemli bir yatırımdan mahrum kalacak.

Bildiğimiz gibi Fen Lisemiz,en iyi lisemiz ama fiziki açıdan en kötü lisemiz belki de.Yıllardır yeni bina yeni bina haberi dolaşıp duruyor öğrenciler arasında.Alın size yeni bina.Vah ki ne vah!
Asıl şahsın adına üzücü olansa bu konunun "Hadise'nin çantası" kadar bile önemli görülmemesi,değer verilmemesi...Maalesef.
Alt 17.02.2010, 11:52   #84
Akif
Alt Forum Yöneticisi

Akif - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Akif Şuan Akif isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.09.2013 10:24

Tecrübe Puanı: 857 Akif kann auf vieles stolz seinAkif kann auf vieles stolz seinAkif kann auf vieles stolz seinAkif kann auf vieles stolz seinAkif kann auf vieles stolz seinAkif kann auf vieles stolz seinAkif kann auf vieles stolz seinAkif kann auf vieles stolz sein

Bu önemli konuda sitemizi bilgilendiren tüm arkadaşlara sonsuz teşekkür ederim!
Akif isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 17.02.2010, 16:59   #85
LaEdri
Usta Yiğido

Çamlıbel, Fırat, Uludağ ve Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin özelleştirme ihalesi nihai pazarlık görüşmeleri hakkında...

BASIN AÇIKLAMASI

Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin (TEDAŞ) bağlı şirketleri olan Van, Fırat, Çamlıbel ve Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş.’deki TEDAŞ’a ait % 100 oranındaki hisselerin özelleştirme ihalelerinin nihai pazarlık görüşmeleri aşağıda belirtilen tarih ve saatlerde İdaremizde yapılacaktır.

İHALE ADI TARİH SAAT

Van Elektrik Dağıtım A.Ş. 18.02.2010, Perşembe 11:00

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. 18.02.2010, Perşembe 13:30

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş 18.02.2010, Perşembe 15:00

Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. 18.02.2010, Perşembe 16:30

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Saygılarımızla.

Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı
Alt 17.02.2010, 17:03   #86
LaEdri
Usta Yiğido

Sivas,Yozgat ve Tokat'ı kapsayan Çamlıbel Edaş Türkiye'de kaçak kullanımın en az olduğu bölgelerden birisi.Bence talep çok olacaktır.umarım hizmet kalitesi de bu özelleştirmeyele beraber artar!
Alt 18.02.2010, 17:01   #87
LaEdri
Usta Yiğido

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş, Kolin İnşaat'ın

TEDAŞ'a bağlı Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş'nin yüzde 100 oranındaki hisselerinin özelleştirilmesine ilişkin nihai pazarlık görüşmelerinde en yüksek teklifi 258 milyon 500 bin dolarla Kolin İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş verdi.

Özelleştirme İdaresi Başkan Vekili Ahmet Aksu'nun başkanlığında yapılan nihai pazarlık görüşmesinde, önce kapalı elemesiz teklifler alındı. Elemesiz turda en yüksek tutar 167 milyon dolar oldu.

Ardından elemeli turlara geçildi. 4 tur yapılan yazılı elemeli turda, en yüksek teklif 227 milyon 100 bin dolar oldu. Bu turlarda sırasıyla, BEG Birleşik Enerji Grubu, AEİ Enerji AŞ, AYDEM Elektrik Dağıtım AŞ ve KCETAŞ-AYEN Ortak Girişim Grubu, en düşük teklifleri verdikleri için elendi.

Yazılı elemeli turların ardından, komisyon tarafından belirlenen 500 bin dolar artırım aralığı ve 240 milyon dolar başlangıç fiyatı ile açık artırmaya geçildi.

Açık artırmanın 4. turunda, Çalık Enerji Sanayi ve Ticaret AŞ, 13. turunda Cengiz Elektrik Toptan Satış AŞ ile Anadolu Doğalgaz Dağıtım AŞ açık artırmadan çekildi.

Kolin İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret AŞ, 258 milyon 500 bin dolar ile nihai pazarlık görüşmelerinde en yüksek teklifi veren şirket oldu.

İhale böylece teknik olarak sonuçlandı.
Alt 18.02.2010, 17:11   #88
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 15:47

Tecrübe Puanı: 791 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bu kolin inşaat sivastan süper para kazanıyor dikakt ediyorum.sivas ankara hızlı tren projesinde de bunlar vardı diğer yandan çevre yolarınıda bunalr alıyor.çok sevmeye başladım bu firmayı sivas için iyi iş yapıyorlar.
burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 19.02.2010, 23:20   #89
Akif
Alt Forum Yöneticisi

Akif - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Akif Şuan Akif isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.09.2013 10:24

Tecrübe Puanı: 857 Akif kann auf vieles stolz seinAkif kann auf vieles stolz seinAkif kann auf vieles stolz seinAkif kann auf vieles stolz seinAkif kann auf vieles stolz seinAkif kann auf vieles stolz seinAkif kann auf vieles stolz seinAkif kann auf vieles stolz sein

TOKİ stad arazisinde zemin etüdü yapmış.Fazla uzun olmayan bir süre içinde proje ortaya çıkacakmış.
Akif isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 20.02.2010, 01:42   #90
eyuphulagu
Usta Yiğido
NO AVATAR

eyuphulagu Şuan eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.01.2015 20:16

Tecrübe Puanı: 637 eyuphulagu FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Akif Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
TOKİ stad arazisinde zemin etüdü yapmış.Fazla uzun olmayan bir süre içinde proje ortaya çıkacakmış.
Bu haberi bugün tv58 de ben de izledim...Sivas G.Spor İl Müdürü Salim KILIÇ la Fuar alanında röportaj yapmışlar;eğer yanlış duymadıysam Salim KILIÇ Fuar alanına yapılacak projenin yatırım değerinin 140 trilyon olduğunu söyledi...İşin ilginç yanı daha önceden yapılan açıklamalarda Fuar Alanına Yapılacak TESİSLERİN değeri 250-300 TRİLYON olacak deniyordu..Son yapılan açıklamalarda projelerin değeri 300 Trilyondan 130 Trilyona düşürülmüş oluyor...Ben asıl merak ettiğim acaba yapılacak yeni statdın kapasitesi ne kadar olacak?4 EYLÜL STADININ yerinin değeri ne kadar olacak?Salim Bey önümüzdeki hafta Sivas'a gelecek olan TOKİ yetkilileriyle pazarlık yapılacağını;bu pazarlığı Gençlik ve Spor Bölge Müdürrlüğünün yani Sivas gsim nün yapacağını söyledi...Umarım Salim Bey iyi bir pazarlıkla Sivas'a yeni yapılacak statyumun kapasitesinin 30bin ve üzerinde belirlenmesini sağlar....
eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)