Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Diğer Konular
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Diğer Konular Diğer konular. Yukarıda bulamadığınız konular hakkında burada yazabilirsiniz.

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 30.03.2008, 20:08   #81
Kadir58
Yasaklı

Kadir58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kadir58 Şuan Kadir58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.05.2008 23:27

Tecrübe Puanı: 0 Kadir58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: AKP İslâmcı değildir!

Alıntı:
seva Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
bu ıraktaki müslümanlar iç savaşı yapıyorlar şimdi türkiyenin ne suçu var burda söylermisin müslümanlar kendi aralarında mezhep savaşındalar şimdi farkına varamıyorlar diyorsunuz müslümanlar kendi aralarındaki sorunu halletsinler sonra gitsinler ABD lilere kızsınlar sanki türkiye müslümanına saygılıda ABD azar işitiyorsunuz..
ABD askerleri Irak ta Camileri bombalarken, Akp ABD den yana oldu. Abd de ye "dur yahu, sen ne yapiyorsun" bile diyemedi.
Biz bu kadar bir aciz devletmiyiz? Her olayi seyrediyoruz. Hic mi masaya yumruk vurmayacagiz.

Tabiki hep ABD ye suc bulmak yanlis. Bu dedigine katiliyorum. Eger biz kendi aramizda BIR olursak, abd bize hicbir sey yapamaz. Ama görüyoruz ki, icimizde bile abd den yana olanlar var.
Kadir58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.03.2008, 20:11   #82
Kadir58
Yasaklı

Alıntı:
çiğdem kaya Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
osmanlı cok buyuk bır devlettır.lutfen haksızlık etmemeye calısarak konus
Osmanli Imparatorlugunun buyuklugune laf etmedim. Ama ne kadar buyuk olursa olsun, eger bir devlet disari tarafindan yönetiliyorsa, sonunda cok buyuk zorluklara girer.

Osmanli Imparatorlugunun tek yikilis sebebi bu reformlar degil, ama önemli bir sebep bu.

O zamanki oynanan oyunlarla bugunki oynanan oyunlarin benzerliklerine görebilmek icin, Hulki Cevizoglu'nun "Isgal ve Direnis: 1919 ve Bügün" isimli kitabi iyi bir örnek.
Alt 30.03.2008, 20:20   #83
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 20:51

Tecrübe Puanı: 2169 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
Kadir58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
ABD askerleri Irak ta Camileri bombalarken, Akp ABD den yana oldu. Abd de ye "dur yahu, sen ne yapiyorsun" bile diyemedi.
Biz bu kadar bir aciz devletmiyiz? Her olayi seyrediyoruz. Hic mi masaya yumruk vurmayacagiz.

Tabiki hep ABD ye suc bulmak yanlis. Bu dedigine katiliyorum. Eger biz kendi aramizda BIR olursak, abd bize hicbir sey yapamaz. Ama görüyoruz ki, icimizde bile abd den yana olanlar var.
abd den yana olduğum falan yok bush gibi birinden hele de ama herşeyi amerikadan bulmaya kızıyorum ben .ne olursa hemen amerikanın parmağı vardır suçlamasına kızıyorum...

türkiye göz yummadı herkes üzüldü ama yapacak bişey yok eğer ki biz ırak a destek versek amerikayı karşımıza almış oluruz bu yüzdende bizim de ülkemiz bizlerde zarar görürdük bu yüzden böyle oldu biz sanki böyle olsun mu istedik...

ırak kendi eliyle ülkelerini mahvediyolar bence müslüman müslümana düşman olursa bir ülke içerisinde o ülke yok olmaya hazırdır bence herkes gözünün önüne bakacak arkadaş kendi kendini yok etmeyecek.....

ve ayrıca kafama taş düştü akp atttı bu taşı izleniminden kurtulun artık....

sanki akp den önce ki partiler çok mu destek veriyordu ırağa falan ne...

aynı şley gibi mhp dönemin de aponun yakalanıp da asılmadığı gibi idam olmasına karşın.ama şimdi gözünü sevdiğimin milleti akp ye apoyu as çağırılarında bulunuyor bu ne kadar aptalca bir davranış akp nasıl assın ya idam yokki memleketimiz de iş de böle şeyler çok büyük ayıp herşeyi akp nin üzerine koyurmak yalnış.....
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 30.03.2008, 20:24   #84
Kadir58
Yasaklı

Alıntı:
çiğdem kaya Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
kadır ne yazık hersey ıstedıgımız gıbı olamıyor.mınık adımlarla ılerlemek gerekıyor.bana amerıkaya karsı durabılecek bır lıder soyle hemen onun yanında yer alayım.sıyaset bu bız cumhurıyet kuruldugundan berı borcluyuz bu adamlara.amerıkanın gucu ortada kımsenın elınde sıhırlı degnek yokkı.gercekcı olmak lazım.sırf amerıkaya kufur ettı dıye kapatıldı refah.fazılet partılerı.bu ser odakları ıkılı oynuyor oyunları amerıkanın karsısında olsan suc yanında olsan suc.fakat bız bu kadar yıldır amerıkaya bagımlı ıken kımse kalkıp bunu son bırkac yıllık ıktıdar olan bır partıye yıkamamalı.bu adamlar öcu degılkı kendını koy bu adamların yerıne ne yapabılırdın onu soyle bana
Amerikaya karsi durabilecek lider yok diye, tayyip i desteklemek, suya dusupte yilana sarilmaya benzer.

Bahceli mhp den gitsin, yerine iyi bir ülkücü gelirse, abd ye karsi durabilen biri olur. Muhsin Yazicioglu da bir ihtimal.

Evet, borcluyuz, ama 80 yilda alinan borcu, akp ne yazikki 5 senede ikiye katladi. Simdi borcumuz 500 milyar dolar oldu.
Bir kisi, borcla araba, ev alipta, millete "ben zengin" oldum demesi ne kadar dogruysa, akp nin de ekonomiyi duzelttik laflari okadar dogru.

Ben sadece akp ye suc bulmuyorum. Bizi abd nin kucagina itenlerin basinda ismet inonu ve menderes geliyor. Onlarda ettiklerini cekiyordur.

Bak, güzel bir noktaya deginmissin. Refah Partisi ve Fazilet in kapanmasi.
28 Subat ta "dinci" mi diyelim, dindar mi diyelim artik, refah hukumeti gorevden alindi. Sebep? Cok fazla dini söylemlerde bulundugu icin. Bu abd ve israil in isine yaramadi. "Darbeyi" yapan Cevik Bir zaten din düsmaniydi. Buda ABD nin isine gelmiyordu, cunku "dini kullanan" birileri lazimdi ABD ye. Ama bu "dini kullananlar" ayni zamanda ABD ve kapitalizm karsiti olmayacakti.
Yani "ilimli Islam" dedigim sey budur.
Icki icip de musluman olan degil.
Dini bakimdan digerleri kadar Dindar, 5 vakit namaz vs. Ama tek farki, abd ye karsi olmamasi.

Bugunki hukumet, böyle degil mi?
Alt 30.03.2008, 20:29   #85
Kadir58
Yasaklı

Alıntı:
abd den yana olduğum falan yok bush gibi birinden hele de ama herşeyi amerikadan bulmaya kızıyorum ben .ne olursa hemen amerikanın parmağı vardır suçlamasına kızıyorum...

türkiye göz yummadı herkes üzüldü ama yapacak bişey yok eğer ki biz ırak a destek versek amerikayı karşımıza almış oluruz bu yüzdende bizim de ülkemiz bizlerde zarar görürdük bu yüzden böyle oldu biz sanki böyle olsun mu istedik...

ırak kendi eliyle ülkelerini mahvediyolar bence müslüman müslümana düşman olursa bir ülke içerisinde o ülke yok olmaya hazırdır bence herkes gözünün önüne bakacak arkadaş kendi kendini yok etmeyecek.....

ve ayrıca kafama taş düştü akp atttı bu taşı izleniminden kurtulun artık....

sanki akp den önce ki partiler çok mu destek veriyordu ırağa falan ne...

aynı şley gibi mhp dönemin de aponun yakalanıp da asılmadığı gibi idam olmasına karşın.ama şimdi gözünü sevdiğimin milleti akp ye apoyu as çağırılarında bulunuyor bu ne kadar aptalca bir davranış akp nasıl assın ya idam yokki memleketimiz de iş de böle şeyler çok büyük ayıp herşeyi akp nin üzerine koyurmak yalnış.....
Tabiki her olayi abd nin ustune atmak cok yanlis.
Eger biz gozumu acarsak, abd bize hicbir sey yapamaz.
Ama bizde birlik yok. Icimizde olan bazilari bile milli degerlerimize degilde, ab ye önem veriyorum.

Eger iyi bir iktidar olsaydi, abd ye diyecek lafi olurdu. Olaylari seyretmezdi. Unutmayalim, Irak ta bizim soydaslarimizda var. Biz onlari cok ihmal ettik.

Apo nun idamina gelince. 2002 de meclisteki oylamada, MHP li milletvekilleri disinda HERKES apo asilmasin diye oy kullandi. 50 ye yakin akp li vardi ozaman.
Ama Bahceli nin de bunda sucu var, cunku eger ERKEKCE bir tavir koysaydi, koalisyonu bozardi, ama yapmadi, ve 2002 de bedelini ödedi. Diger MHP li milletvekillerini hicbir sucu yok. Hatta simdi bazi akp lilerin MHP ye suc bulmasi cok aptalca, cunku akp lilerkendileri idama karsi cikti, idami kaldirtti. Mesela Abdullah gül, salih kapuzsuz, cemil cicek vs.

Memleketimizde idam yoksa, hukumet istese idami geri getirir. Bunu yapmaya getirince sayisi var.
Eger gercekten bunu istese, yapar, ama isine gelmiyor.
Alt 30.03.2008, 20:30   #86
seva
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 2169 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

kadir58 yalnış düşünüyon akp bu kadar düşman olmayın barışık olun biz mhp ye düşmanmıyız..
Alt 30.03.2008, 20:35   #87
seva
Usta Yiğido

Alıntı:
Tabiki her olayi abd nin ustune atmak cok yanlis.
Eger biz gozumu acarsak, abd bize hicbir sey yapamaz.
Ama bizde birlik yok. Icimizde olan bazilari bile milli degerlerimize degilde, ab ye önem veriyorum.

Eger iyi bir iktidar olsaydi, abd ye diyecek lafi olurdu. Olaylari seyretmezdi. Unutmayalim, Irak ta bizim soydaslarimizda var. Biz onlari cok ihmal ettik.

Apo nun idamina gelince. 2002 de meclisteki oylamada, MHP li milletvekilleri disinda HERKES apo asilmasin diye oy kullandi. 50 ye yakin akp li vardi ozaman.
Ama Bahceli nin de bunda sucu var, cunku eger ERKEKCE bir tavir koysaydi, koalisyonu bozardi, ama yapmadi, ve 2002 de bedelini ödedi. Diger MHP li milletvekillerini hicbir sucu yok. Hatta simdi bazi akp lilerin MHP ye suc bulmasi cok aptalca, cunku akp lilerkendileri idama karsi cikti, idami kaldirtti. Mesela Abdullah gül, salih kapuzsuz, cemil cicek vs.

Memleketimizde idam yoksa, hukumet istese idami geri getirir. Bunu yapmaya getirince sayisi var.
Eger gercekten bunu istese, yapar, ama isine gelmiyor.
idam gelip de ne olacak idam bence çok saçma bir ceza sistemi bence apo cezasını iki kat daha fazla ödüyor yalnız ve ömür boyu hapis cezası bundan kötü ceza mı olur....
Alt 30.03.2008, 20:35   #88
Kadir58
Yasaklı

Alıntı:
kadir58 yalnış düşünüyon akp bu kadar düşman olmayın barışık olun biz mhp ye düşmanmıyız..
Ben akp ye izledigi politikalardan dolayi kizginim. Yaptiklari hatalar okadar cok ki.
Ayrica tayyip erdogan secimden önce ülkücüleri terörist ilan etmisti. Yalan degil, haberde kendim baktim, tayyip in kendi agzindan duydum.

Hele hele en cok yandiklarim
KABUKLARINA kandiklarim
AK alinli sandiklarim
Yüzü gözü, krem cikti
Alt 30.03.2008, 20:37   #89
Kadir58
Yasaklı

Alıntı:
idam gelip de ne olacak idam bence çok saçma bir ceza sistemi bence apo cezasını iki kat daha fazla ödüyor yalnız ve ömür boyu hapis cezası bundan kötü ceza mı olur....
Idam kötü bir ceza olsaydi, Yüce Dinimiz ISLAMDA olmazdi.

apo ne cezasi ödüyorum`? Resmen besliyoruz. Adam dagdakiden daha rahat.
Alt 30.03.2008, 20:43   #90
seva
Usta Yiğido

Alıntı:
Idam kötü bir ceza olsaydi, Yüce Dinimiz ISLAMDA olmazdi.

apo ne cezasi ödüyorum`? Resmen besliyoruz. Adam dagdakiden daha rahat.
islam da idam yok birkerem.ç...
peygamber efendimiz ellerine geçirdikleri savaşdaykene olsun normalde dinsizlere verdiği ceza neydi biliyomusun....

10 kişiye okuma yazmayı öğretmeleriydi ceza olarak bunu veriyordu...bizim dinimiz hoşgörü dinidir...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)