Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Yüreğimdeki Sivas - Sayfa 2 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Diğer Konular
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Diğer Konular Diğer konular. Yukarıda bulamadığınız konular hakkında burada yazabilirsiniz.

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 16.06.2008, 20:54   #11
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 21:24

Tecrübe Puanı: 4500 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart -->: Yüreğimdeki Sivas

Sivasımız için yazdıklarını okuyunca inanın içimden bir şeyler kopup gittiğini hissettim eline yürğine sağlık arif kardeşim Sivasımızı gercek bir yiğido ancak bu kadar iyi anlatır sağol emeğine sağlık
Alt 11.10.2008, 15:44   #12
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 19:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft
Standart Cevap: Yüreğimdeki Sivas

BU GÖNÜL SENİN

Ey şirin İMRANLI, ey güzel ilçem
Yoluna sevdalı bu gönül senin
Ne kadar severim seni bir bilsen
Çalına sevdalı bu gönül senin

Bir nahiyen ile yüz bir de köyün
İçimde sevgisi ölene değin
Kışın sonbaharda yanan tezeğin
Külüne sevdalı bu gönül senin

Akar Kızıldağ'dan buz gibi suyun
O sudan içerler kuzuyla koyun
Boynumu vursalar değişmez huyum
Gülüne sevdalı bu gönül senin

Kızılırmak senin bağrından çıkar
Gece gündüz demez yolunda akar
Bazen hırçınlaşır dağları yakar
Seline sevdalı bu gönül senin

Dağlarında boz yeleli kurdun var
Yiğidin var, delikanlın, merdin var
Biliyorum tükenmeyen derdin var
Haline sevdalı bu gönül senin

İnsanın var hüzün, neşe bölüşen
İnsanın var hep el ele dolaşan
Türlü, türlü çiçeklerden oluşan
Balına sevdalı bu gönül senin

Sevdalıyım sana inceden ince
Senin gibi vatan bulunmaz bence
Küçüğe, büyüğe, yaşlıya, gence
Ölüne sevdalı bu gönül senin

Ozan Mehmet aşık ilkbaharına
Kızıldağ'da eksilmeyen karına
Yaylalarda esen sert rüzgarına
Yeline sevdalı bu gönül senin
Alt 11.10.2008, 17:05   #13
Arif Coşkun
Moderator

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Dur gardaş!Bi selam ver geç dostuna...
Yabancı degilsin,bizim eldensin
Endamın,gururun bize benziyor
Yigidin harman oldugu yerdensin...
SİVAS lısın gardaş tanıdım seni!
Nerdensin söyle gardaş ilçeni
Bilirim ben SİVAS ımdan göçeni
Gardaş sen SİVAS ın neresindensin?

Demirim,çeligim sana emanet,
Yigitlik var sende,etmezsin minnet,
Çalışkan,hatırnaz,hem dost hem de mert,
Gardaş DİVRİGİ nin neresindensin?

Gökpınar'ın berrak suyundan mısın?
Selçukların asil soyundan mısın?
Yoksa üç beldenin birinden misin?
Gardaş sen GÜRÜN ün neresindensin?

Namın duyurmuşsun dünya alemde,
Balıklı çermigin tıbbın dilinde,
Garabaş gür sesli yayla yolunda,
Gardaş sen KANGAL ın neresindensin?

Kösedağ kanat gerer üstüne,
Yigit gardaş mert davranır dostuna,
Sahip çıkar hemşerine nesline,
Gardaş SUŞEHRİ nin neresindensin?

Kösedağ yaylasının zirvesinden mi,
Tödürge gölünün çevresinden mi,
Kızılırmagımın çehresinden mi,
Gardaş sen ZARA nın neresindensin?

Asil soylu,güzel huylu hemşerim;
Büyük Göl den su içmişe benziyon,
Sivas ıma gönül verin yürekten,
Gardaş sen HAFİK in neresindensin?

Kelkit vadisinin güzel yerinden,
Sessiz durup yükselirsin derinden,
Kösedağ ın yigit bekçilerinden,
Gardaş KOYULHİSAR ın neresindensin?

Gönül gözüyle dünyayı gören,
İnsanlıga örnek olan,yön veren,
Aşık Veysel imin dogdugu yerden,
Gardaş ŞARKIŞLA nın neresindensin?

Pir Sultan Abdal ımın Banaz'ından mı,
Acılarla dolu ayvaz'ından mı,
Kabayelinden mi poyrazından mı,
Gardaş YILDIZELİ nin neresindensin?

Gür sesiyle yükseklerden haykıran,
Sarılırsın Sivas ına dogrudan,
İşsizlikten göçtün sen de yurdundan,
Gardaş İMRANLI nın neresindensin?

Hoşgeldin hemşerim dost kervanına,
Suşehri,Zara yı aldın yanına,
Gögsüm kabarıyor güzel adına,
Gardaş AKINCILAR ın neresindensin?

Yeni girdin ilçe olup araya,
El attık seni de kattık halaya,
Sen de çıkan Kösedag'a,yaylaya,
Gardaş GÖLOVA nın neresindensin?

İçtiniz mi gardaş Tecer suyundan?
Karabaş koyunun kangal soyundan,
Merkezine yakın çevre köyünden,
Gardaş sen ULAŞ ın neresindensin?

Ata sporumu yaşatan sensin,
Kıspet giyip perdah atanım sensin,
Can hemşerimizsin,sen de bizdensin,
Gardaş DOGANŞAR ın neresindensin?

Uzun yayla siper olmuş bagrına,
Şiirler yazılmış senin ugruna,
Hoşgelmişsin sen de dost kervanına,
Gardaş ALTINYAYLA nın neresindensin?

Baba vatanımsın,benim ilçemsin,
Günlümde taht kuran gülsün,çiçeksin,
Seni sevenleri candan seversin,
Gardaş GEMEREK in neresindensin?

Yigitler diyarı aslan ilinden,
Dostların soyundan,aşık dilinden,
Badelerle dolu pirler elinden,
Gardaş sen SİVAS ın neresindensin?

alıntı
Alt 26.10.2008, 13:03   #14
Arif Coşkun
Moderator

BİR ŞEHRİ SEVMEK

"Bırak ya hu sevecek şey mi şaştın" demeyiniz; ben Sivas'ı seviyorum. Bunda bir fevkaladelik yoktur, herkes doğduğu büyüdüğü şehri sever. Ama bazen sevgiyi alışkanlıkla karıştırırız. Şairin, "Bir aşk oluverdi aşinalık" diye anlattığı şey güzeldir ama sevginin alışkanlığa dönüşmesi kötüdür; içinde sevgi olmayan her bağlılığın kötü olduğu gibi. "Ben Sivas'ı seviyorum" derken uzun uzun düşündüm: "Beni buraya bağlayan alışkanlıklrım mı yoksa başka bir şey mi?" diye. Kararımı burada değil başka yerlerde verdim; güzel şehirlerde; tabiatıyla, iklimiyle, güzellikleriyle insanı sarıp sarmalayan, Sivas'tan daha güzel, daha gelişmiş yerlerde de düşündüm Sivas'ı. sonuç hep aynıydı; Sivas'a dönmek gibisi yoktu ve şair yine onikiden vurmuştu. Sizde bu duyguyu mutlaka yaşamış olmalısınız. Mesela Ankara'dan veya İstanbul'dan Sivas'a döneceğiniz zaman daha otobüse adım atar atmaz bir rahatlama duyarsınız. Sonra tekerleklerin her dönüşünde artan bir sabırsızlıkla kilometre levhalarını takip edersiniz.Sivas sevgisi büyür aşikar bir sevinç ve neş'eye dönüşür. Bir sabah erkeninin iç titreten soğuğunda istasyon caddesinin tenha kaldırımlarına atılan ilk adımda farkedersiniz Sivas'ı sevdiğinizi. Bir sabahçı kahvesinde kazan simidini çaya katık ederken çevrenizde oturan kişileri hiç tanımadığınız halde onlara yakınlık duyduğunuzda farkedebildiğiniz bir şeydir bu. Öğle vaktinin kalabalığında akşamın alacakaranlığında farkedersiniz gidecek bir yeriniz vardır. Sevdikleriniz vardır ve Sivas o anda sevdiğiniz herkesle ve her şeyle bir olur. Burası sizi ürkütmeyen endişelendirmeyen korkutmayan emin bir beldedir. Şaşırmazsınız olamdık bir sürprizle karşılaşmanın tedirginliği yoktur bu şehrin sokaklarında Burada deniz yoktur ne ufuk çizgisine kadar dalgaların hışırtısıyla öpüşen bir kumsal ne portakal ve limon çiçeklerinin baş döndüren rahiyası ne de olağanüstü güzelliklerin baştan çıkardığı bir şehir büyüsü.... Geniş caddelerin, yemyeşil parkları, sevimli ve aydınlık binaları ile modern bir şehir çizgisi de bulamazsınız. Sivas Sivas dediğiniz iki yüzbin küsür nüfuslu, asıl mevcudunun yarısını gurbet ellere göndermiş pek de bakımlı sayılmayan yazı ferah ama kışı zehir zemberek bir Orta Anadolu şehridir. Sivas'ı hiç görmeyen bir yabancı için Sivas Çifte Minare ve Gökmedrese'den ibaret gerisi her yerde bulunabilir. Nedir öyleyse bize Sivas'ı sevdiren odun kömür parası vermekten illallah deyip de soluğu Antalya'lara Bursa'lara atanları bile rahat bırakmayan o iç sızısı nedir? Memleket sevgisidir Sivas'ta selamlaşmaya bile üşendiğiniz yedi kat yabancılarla gurbette sizi sarmaş dolaş ettiren... MEMLEKET HASRETİDİR. İnsanca bir şeydir..... Sevgidir.
Alt 29.11.2008, 18:36   #15
Arif Coşkun
Moderator

Standart Cevap: --->: Yüreğimdeki Sivas

Alıntı:
yiğidoturan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
FELSEFEMİZ BİRİMİZ İÇİN HEPİMİZ HEPİMİZ İÇİN BİRİMİZ SLOGANI OLMASI VE NERDE BİRLİK ORDA DİRLİK DİYEREK YOLA DEVAM EDİLMESİ TEMENNİSİ İLE
Bu temennilerin bir gün olmasi temenisi ile
Alt 20.12.2008, 15:40   #16
TeqTaBaNCa
Yiğido

TeqTaBaNCa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

TeqTaBaNCa Şuan TeqTaBaNCa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.02.2010 18:47

Tecrübe Puanı: 577 TeqTaBaNCa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Her Sivaslı biraz Deli Dumrul’dur…

Aynen öyle =))

EL Öperek Tarikat Adamı yaLakaLık ederekTe siyaset adamı oLanLara inat Adamın Adamı değiL! Davamızın Adamıyız
TeqTaBaNCa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 5 Kullanıcı TeqTaBaNCa'e Teşekkür Ediyor...
Alt 20.11.2009, 21:31   #17
Arif Coşkun
Moderator

Standart Cevap: -->: Yüreğimdeki Sivas

Alıntı:
altuntas58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sivasımız için yazdıklarını okuyunca inanın içimden bir şeyler kopup gittiğini hissettim eline yürğine sağlık arif kardeşim Sivasımızı gercek bir yiğido ancak bu kadar iyi anlatır sağol emeğine sağlık
O kadar yürekten söylemişinki Mehmet abi, çok mutlu etti bu beni. Rica ederim.
Alt 20.11.2009, 21:42   #18
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 02:47

Tecrübe Puanı: 1307 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Arif abi yazdıklarınızı okuyunca sanki sivas ile ilgili bir belgeseli izliyorum gibi oldum..Canım sivasım.. sözler bile öyle yakışıyor ki....

bir genç kız ne kadar çirkin olursa olsun gelinliği giydi mi dünyanın en güzel kızırdır ya..

ya da bir kadına yakışmaz hiç bir elbise hamile kıyafetlerinin yakıştığı gibi...

işte sivas da öyle... ''aşk''ın kendisine bu kadar yakıştığı bir şehir daha var mıdır ? Bilemiyorum..
Alt 22.02.2010, 17:51   #19
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

Güzel bi anlatım Abi teşekkürler eline emeğine sağlık sağol.

Duygulanmadım desem yalan olur.
Alt 22.02.2010, 18:01   #20
HasreT
Usta Yiğido

HasreT - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

HasreT Şuan HasreT isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.11.2013 14:36

Tecrübe Puanı: 2564 HasreT isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

bende çok duygulandım ne güzel anlatmışsın okurken tüylerim diken diken oldu içim cızz etti alıp götürdün Arif Abi sagolll...........
HasreT isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 8 Kullanıcı HasreT'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil