Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Seher vakti medeniyeti - Sayfa 2 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > DİN BÖLÜMÜ > Dini sohbet
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Dini sohbet Dini sohbetlerinizi burada yapabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 30.10.2010, 23:32   #11
mansur58
Usta Yiğido

mansur58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mansur58 Şuan mansur58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.07.2014 06:38

Tecrübe Puanı: 641 mansur58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Seher vakti medeniyeti

Alıntı:
altuntas58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Seher vakti, duâ ve istigfârların kabûl olduğu zamandır (Seher vakti Allahü teâlâ buyurur ki: İstigfâr eden yok mu, onu magfiret edeyim. İsteyen yok mu, istediğini vereyim, duâsını kabûl edeyim.)
Allah razı olsun abim

O ne güzel Rabb ki biz yaramazlık eder kusur günah işleriz O affeder. Biz bazan naz makamında oluruz O nazımızı çeker. Bazan asi oluruz tekrar O na döndüğümüzde kullar gibi nedenler niçinler sormadan şefkatle huzuruna kabul eder.

Ey Rabbimiz kulluk edemedik kapına geldik,
günahlar işledik hatalar yaptık lutfuna geldik,
pişman olduk tevbe ettik affına geldik,
bizleri eli boş dönenlerden eyleme Ya Rabbi.
mansur58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı mansur58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 31.10.2010, 00:09   #12
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 21:24

Tecrübe Puanı: 4500 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Allahü teâlâ iyileri, sâlihleri överken, (Onlar seher vaktinde istigfâr eder) buyuruyor. (Zâriyat 18) Ya'kûb aleyhisselâm oğullarına, (Sizin için yakında [seher vakti] Rabbime istigfâr edeceğim) dedi. (Yûsüf 98) Âl-i İmrân sûresinin 17. âyetinde, sabredenler, sâdıklar, namaz kılanlar, zekât verenler ve seher vakitlerinde istigfâr edenler övülmektedir.
Alt 31.10.2010, 01:34   #13
aysima58
Usta Yiğido

aysima58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aysima58 Şuan aysima58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.12.2015 01:23

Tecrübe Puanı: 1760 aysima58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
altuntas58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Seher vakti medeniyeti konulu yazınızı çok beğendim emeğinize salık
altuntaş abi güldürdün beni aynı yazıyı namaz bölümünede yazmışın denetleme müdürü gibi alemsin be abi allah seni bizlerden yani bu siteden eksik etmesin.

bu arada teşekkür ederim aşık kardeşim yazınız güzel allah razı olsun ama uyan kimki şimdi bende dahil erken kalkanı hiç görmedim daha.
aysima58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı aysima58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 31.10.2010, 09:17   #14
altuntas58
Usta Yiğido

altuntas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

altuntas58 Şuan altuntas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.10.2012 21:24

Tecrübe Puanı: 4500 altuntas58 isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Alıntı:
aysima58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
altuntaş abi güldürdün beni aynı yazıyı namaz bölümünede yazmışın denetleme müdürü gibi alemsin be abi allah seni bizlerden yani bu siteden eksik etmesin.

bu arada teşekkür ederim aşık kardeşim yazınız güzel allah razı olsun ama uyan kimki şimdi bende dahil erken kalkanı hiç görmedim daha.
Lütfen herkes işine baksın kim neyi nasıl yazar kendisi bilir herkes yazdığından sorumludur sizi asla ilgilendirmez size tavsiyem kimsenin yazdığına karışmamanızdır
Alt 31.10.2010, 09:27   #15
Kardelencicegi
Navigator

Kardelencicegi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kardelencicegi Şuan Kardelencicegi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 5439 Kardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer AnblickKardelencicegi ist ein wunderbarer Anblick

: sabahın,seherin bereketi...sabah erken kalkmak ne kadarda önemliymiş

Allah-u Zülcelal ayet-i kerimede şöyle buyurmuştur:

"(Bu nimetler) Sabreden, doğru olan, huzurunda boyun büken, infak eden ve
seher vaktinde Allah'tan bağış dileyenler (içindir)" (Al-i İmran; 17)

Görüldüğü gibi, seher vaktinde Allah-u Zülcelal'e yalvararak tevbe istiğfar eden kimseleri,
Allah-u Zülcelal bu ayet-i kerimede methetmiştir Daha sonra seher vaktinde istiğfarda
bulunan kimselerin, güzel bir amel işlediklerini beyan etmiştir.

Hz Peygamber ((SAV)) şöyle buyurmuştur:

"Allah-u Teala, her gecenin üçte biri kalınca rahmeti ile dünya semasına iner ve şöyle
buyurur: Mülkün sahibi benim Dua eden kim ise, onun duasını kabul edeyim Kim benden
bir şey isterse, ona vereyim Kim benden bağışlanmayı isterse, onu bağışlayayım"
(Buhari, Müslim)

İnsan, Allah-u Zülcelal'in rahmetine muhtaç olarak, geceleri hiç olmazsa uykusundan az
bir miktar feda ederek Allah-u Zülcelal'e en azından iki rekat namaz kılarsa, bu fedakarlığa
bakarak Allah-u Zülcelal de: "Kulum, diğer insanlar uykudayken, uykusunu bölüp bana
ibadet yaptı" diyerek, o kulunu af ve mağfiret edebilir Yeter ki insan onun affına müşteri
olsun

Geçmiş evliyaların yaşantılarına baktığımız zaman, ömürleri boyunca seher vakitlerini
ibadetle geçirdiklerini görürüz Nitekim Şakik-i Belhi şöyle demiştir:
"Kabrimin aydınlık olmasını istedim, onu seher vaktinde namaz kılmakta buldum"

Onun için her insan her ne kadar onlar gibi yapamıyorsa da, denizden bir damla da olsa
hiç olmazsa onlara mutabaat yapmaya gayret göstermesi gerekir Anlatıldığına göre,
Allah-u Zülcelal Davud (AS) şöyle vahyetmiştir: "Ey Davud! Akşamın karanlığı yayılınca
yatıp sabaha kadar uyuyan kimse, beni sevdiğine dair iddiasında yalancıdır"

Rivayet edildiğine göre, Hz Peygamber ((SAV))'in yanında gece uyanmadan sabahlayan
birinden bahsettiler Bunun üzerine Hz Peygamber ((SAV)):

"Şeytan onun kulağına bevl etmiştir" (Buhari, Müslim, Nesai) buyurdu

Gece ibadeti, ahirette çok büyük mükafatları kazanmaya vesiledir Bütün bunlardan sonra,
insan gece uykusundan fedakarlık yaparak korku ve ümit içerisinde Allah-u Zülcelal'e
yalvarmalıdır İnsan nasıl ki bir yolculuğa çıkarken hazırlık yapıyorsa, kıyamet yolculuğunda
da gece ibadeti gibi kendisine faydalı olacak esbablara sarılmalıdır Allah-u Zülcelal başka
bir ayet-i kerimede şöyle buyurmuştur:

"Yaptıklarına karşılık olarak, onlar için nice aydınlatıcı nimetler saklandığını hiç kimse
bilemez" (Secde; 17)

Selametle......

Alinti

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Alt 31.10.2010, 10:45   #16
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 02:47

Tecrübe Puanı: 1307 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Dinimizin ilk namazı da gece namazıdır.Beş vakit namaz emredilmeden önce peygamberimizn sevgili eşi Hz. Hatice'yle kıldığı namazdır.Emredilmemiştir ama faziletli bir namazdır.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil