Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 08.08.2011, 23:20   #1
AĞAOĞULLARI
Tecrübeli Yiğido
NO AVATAR

AĞAOĞULLARI Şuan AĞAOĞULLARI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.11.2017 13:02

Tecrübe Puanı: 554 AĞAOĞULLARI FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Turizme kapalı kapılar.

Sivas ta Turizim danışma burosu merkezi yerde olması gerekir. Bizim gençlik yıllarımızda eski halk evinin yanında idi. O yıllarda turistte yoktu yasal düzenlemeler gereği bulunması şarttı. Son yıllarda türkiyeye gelen turist sayısı artmaktadır. Böyle olunca türkiye ye gelen yabancılar tarıhı bölgeleri tarıyor. Olması gerekendir güzel bir duygu çünkü döviz bırakıyor.

Bu yabancı kafilelerine sahip çıkmak gerekmektedir. Eğer devletin resmi görevlileri sahip çıkamıyorsa halkın bu görevlileri uyarması gerektir. Halkın sahip çıkması onlara yardımcı olması şarttır. Nasıl oluyorda Kültür ve Turizim Müdürlüğü mahiyetinde yabancı dil bilen bir memur bulunmuyor. Sivas cum üniversitesi bünyesinde yabancı dil eğitimi veren birimler yokmu. Burada fahri görev yapacak kişiler dahi bulunabilir. Bu kutsal bir görevdir mevsimlik olarak.

Geçtiğimiz cuma günü Sultanahmette cuma namazına gittim. Caminin avlusu yabancı ile dolu caminin içini görmek için gelmişler. Fakat namaz saati olduğu için güvenlikci müsade etmiyor. Yabancılarla İngilizce ve fransızca konuşarak namazdan sonra gezilmesini anlattı . O anda göğsüm kabardı mutlu oldum güvenlikçiye teşekkür ettim. Çok güzel bir gelişme derler ki bir dil bilen bir insan iki dil bilen iki insan .

Türkiye nin Turizim potansiyeli çok yüksek olmasına rağmen ,Turiste pek rağbet yok bunu aşmalıyız. Yabancı her yerde var geziye meraklı, tarihi mekanları ,ören yerlerini görmek isteyen çok yabancı var. Ben Turısti nemrut dağında gördüm,kasankefte ,midyatta, Mardinde ,Mersinde gördüm .Türkiyenın her yeri Turist kaynıyor bunlara çok iyi davranmamız gerekir. Çünkü para bırakıyor getirisi var saygılı olmalıyız. Türkiyenin varlığından haberi olmayan ülkeler var.

Mersine bağlı Aydıncık ilçesinin karatepe mevkiinde bulunan bir tatil köyünde işadamı bir almanla tanıştım . 60 yaşlarında 1985 yılında bu koyda bir arsa almiş ikitane bina yaptırmış . Ben 1985 yılına kadar Türkiyeyi hiç bilmiyordum duymadımda . Bu koyu gördüm aşık oldum buraya bağlandım diyor ve orada yaşıyor. Bu koyu mekan tutmuş dilini de öğrenmiş. Türkiye bir cennet bilene .Buna rağmen Turizim gelirimiz çok düşük bunu yükseltmek gerektir. Ağaoğulları 8/8/2011.
AĞAOĞULLARI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 09.08.2011, 14:09   #2
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 21:30

Tecrübe Puanı: 611 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Turizme kapalı kapılar.

Zaten bu tarz bir uygulamadan ötürü zaten Kültür Turizm bakanlığı büyük zan altındadır da zaten biz bu şehire sahip çılmadığını biliyorduk.
Neden dediğiniz gibi üniversite bu konuya el atmıyor?
Ne yani? Valilliğe bir yazı yazsa, biz bu konu ile ilgilenmik istiyoruz dese vali olamaz mı diyecek?
Bizim ülkemizde kimse işgüzarları sevmez. Ver staj yapması gereken öğrenci guruplarını oraya hem öğrenciler kendilerini mesleki alanda geliştirsinler, hem de Sivas kazansın ama görüyoruz ki hala Sivas'ın kazanmasını istemeyen bazıları Sivasın yönetimindeler.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil