Warnung: Illegal string offset 'type' in [path]/includes/class_postbit.php(293) : eval()'d code (Zeile 153)
Türk Solundan Yazıcıoğluna Çirkin Saldırı. - Sayfa 5 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Serbest Kürsü
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Serbest Kürsü Serbest Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 16.04.2009, 19:15   #41
Siyahnur
Usta Yiğido

Siyahnur - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Siyahnur Şuan Siyahnur isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.09.2013 01:22

Tecrübe Puanı: 754 Siyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOKSiyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Türk Solundan Yazıcıoğluna Çirkin Saldırı.

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Atatürk ilke ve devrimlerini savunan bir Türk genciyim...

Zaman gazetesinin de dediği gibi "Yaftalamadan Düşünün" demek geldi birden içimden
Hangi Atatürk ?

Gercekten merak ettigim icin soruyorum...

Türk islam cemiyeti islamiyetin emirlerine kayitsiz sartsiz uyulmasini emreden Atatürk ü anlatir,
Dogu perincek dogayi yaratici kabul eden, Allaha inanmayan Atatürk ü..
Atatürk arastirma merkezi baskanlari bambaska Atatürk ü..
Birbirine zit fikirler ileri sürülüyor ...
Kullananin niyetine göre ismin bütün hallerine girebiliyorda Atatürkcülük...

Sizin taniminizi merak ettim...
Alt 16.04.2009, 19:23   #42
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 05:22

Tecrübe Puanı: 1162 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
GurbetsokakLari Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Hangi Atatürk ?

Gercekten merak ettigim icin soruyorum...

Türk islam cemiyeti islamiyetin emirlerine kayitsiz sartsiz uyulmasini emreden Atatürk ü anlatir,
Dogu perincek dogayi yaratici kabul eden, Allaha inanmayan Atatürk ü..
Atatürk arastirma merkezi baskanlari bambaska Atatürk ü..
Birbirine zit fikirler ileri sürülüyor ...
Kullananin niyetine göre ismin bütün hallerine girebiliyorda Atatürkcülük...

Sizin taniminizi merak ettim...
İşte burada enteresan bir cevabım var
Hangi Atatürk: Türk milletini ve Türkiye'yi kurtaran, devrimler yapan, Cumhuriyet'i kuran, Kadın Erkek eşitliğini getiren vs vs Atatürk... Dine bakışı ya da inanışının önemli olmadığı Atatürk... Çünkü ideolojilerle ülke yönetimi ile Din birbirinden farklı konulardır... Ondandır ki Atatük'ün dine bakışını bilmeme rağmen ideoloji sorusu geldiğinde sadece ideolojik kısmına cevap veririm... Ama dine bakışı konusundaki benim görüşümü sorarsan zaten sitemizin içerisinde Dini konularda Atatürk'ün dine bakışı ile ilgili konları yazdım...
YAni O'nun ideolojik bakışı ile dini bakışını ayrı araştırdım ve dine bakışını araştırmam sonucunda Atatürk'ün Bektaşilik ve Mevleviliğe yakın Osmanlıcılık çıkmadan önce Anadoluda olan ve Arap kültürü ile karışmamış şeyhlerin dervişlerin olmadığı sadece gerçek dini alimlerin olduğu saf,siyasetin pisliğine bulaşmamış, tertemiz bir din görüşü ve dindar olduğunu gördüm.

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 17.04.2009, 01:16   #43
sonbahar5803
Usta Yiğido

sonbahar5803 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sonbahar5803 Şuan sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.09.2009 14:57

Tecrübe Puanı: 788 sonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISI

Siyasi görüşünü benimsemediğim için hiç oyum nasip olmadı Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'na.
Ama bir laf vardır; ölenin arkasından konuşulmaz.
İllede konuşmak gerekirse, cenaze törenini konuşsunlar.

Cenazedeki kalabalığı hatırlatmaya gerek yok.
Bazılarının cenazeleri alkışlarla kalkarken, Muhsin Yazıcıoğlu'nun cenazesi tekbirlerle, dualarla, ''Allahuekber'' nidalarıyla kalktı! Bu herkese nasip olmaz.

Kendime o kadar çok kızdımki, neden onun bu güzel yönünü görememişim diye.
Neden ona iktidara gelme şansını vermedik diye. Allah'ın böyle güzel cenaze törenini nasip ettiği bir insan, aynı güzellikte yönetirdi bizleri.

Ardından okunan her dua, her tekbir İnşallah günahlarının kefareti olur.
Rabbim mekanını cennet eylesin.

Ölümüne sevinenleri, ardından iftira edip kötü konuşanları da Allah'a haval edelim.
Cezaların en büyüğünü o verir çünkü.

İnsan yaklaştığınca yaklaştığından ayrı
Belli ki, yakınımız yoktur ALLAH’tan gayrı...
sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 17.04.2009, 02:23   #44
barikat58
Usta Yiğido

barikat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

barikat58 Şuan barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.04.2016 18:19

Tecrübe Puanı: 2175 barikat58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Görüyoruz ki sivaslilar.net ailesi ölüm harici hiç bir konuda birlik olamıyor....
barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 17.04.2009, 09:19   #45
deniz kızı
Usta Yiğido

deniz kızı - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

deniz kızı Şuan deniz kızı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 08.10.2009 08:57

Tecrübe Puanı: 744 deniz kızı FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

konu çok farklı yerlere gidip sapmış ilginç neyyysse
Alt 17.04.2009, 12:41   #46
madımak_58
Usta Yiğido

madımak_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

madımak_58 Şuan madımak_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.10.2012 13:47

Tecrübe Puanı: 686 madımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISImadımak_58 COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
Ayrıca Madımak sana bir kez daha karşı çıkacam gardaşım
Deniz'in adı o kadar güzeldir ki herkesin ağzına yakışır... Deniz'in adı o kadar umut doludur ki kim söylese içine umut dolar... Tıpkı benim çocuğumun adı gibi düzel, masmavi bir engin, o engin büyüklüğünde umut ve aydınlık Deniz'in adı...

Düzeltme ve ekleme:

1- Çocuğum dediğim henüz doğmamış olan çocuğum... İlerde olduğunda adı Deniz olacak....

Varsın bir konuda da fikrime karşı çıkın.Burada ki fikir ayrılığına bakarsak,bu hiç birşey,Canınız sağolsun

İlla ki adı güzel,umut dolu bir kişiydi.Ama ben hala diyorum,adını anmak kişiden kişiye göre değiştiği için,yakışmayanlar var...

Toplum olarak dinleme ve algılama sorunumuz var.İlla fikirler bir olmalı,yoksa bu insanlık suçu olmaya kadar gidebiliyor.Dinsiz olma durumuyla karşı karşıya bırakılabiliyor insanlar.Ama ben bunu nedense burada görüyorum.1 İnsanın fikirleri farklı ise bir dışlanma,bir seviye düşmesi,bir hakaret.Anlam veremiyorum açıkçası.Sanki Sivas tek bir düşünceye sahipmiş gibi.Sanki farklı düşünceden olanlar uzaylıymış gibi.Burada hep aynı düşüncedeki kişileri aktif olarak görüyorum.Peki ya diğerleri neredeler???

Çok basit,ya düşüncelerini açıkça belirtmekten çekiniyorlar,ya da bakıyorlar düşüncelerine uymuyor,boşyere sinir bozmaya değmez deyip girmiyorlar! Bu sadece bir düşünce ama dikkate değer bir düşünce.Geniş düşünmek lazım...

Peki ben neden tek başıma bir çatışma içindeyim burada? Neden tek farklı bir görüş olarak ben karşınıza çıkıyorum? Çünkü ben SİVASLIYIM.Sivaslı olmaktan gurur duyuyorum.Bildiğim doğruları söylemekten çekinmiyor,mücadele etmekten yorulmuyorum.Ama şurada ki (bana karşı olsun-olmasın) bazı düşünceler Sivaslı olmaktan utandırıyor beni.Bu kadar katı fikirli,sabit düşünceli olmamalı insanlarımız.Söz meclisten dışarı

Son olarak;

Alıntı:
Ölümüne sevinenleri, ardından iftira edip kötü konuşanları da Allah'a haval edelim.
Cezaların en büyüğünü o verir çünkü.
Sevgili Sonbahar5803;

Doğru söylüyorsunuz.Cennette Cehennemde bu dünyada.Evet cezaların en büyüğünü Allah verir.Bizde Allah'a havale ediyoruz...
Alt 17.04.2009, 13:53   #47
Kibrisli
Usta Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kibrisli Şuan Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.04.2015 05:22

Tecrübe Puanı: 1162 Kibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDIKibrisli TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
berat.demir Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Alparslan Türkeş in ataları, yani özü, yani kendisi, ata toprağı Pınarbaşı dır. Pınarbaşı da kurulduğu günden 1926 yılına kadar Sivas a bağlıydı. Yani 1860 yılında da Pınarbaşı Sivas a bağlıydı. Bu demek oluyor ki rahmetli Türkeş in ailesi Sivas ın pınarbaşı ilçesinden kıbrıs a gönderilmiştir. Ama ailesinin tamamı değil. Alparslan Türkeş in Kıbrıs ta doğması Kıbrıslı olduğunu göstermez. Ata toprakları Pınarbaşıdır ve Pınarbaşı da Sivas a bağlı bir ilçe olduğu için rahmetli Türkeş Sivaslı doğdu ve Sivas kütüğünde 9 yıl yaşadı. Bunu ister kabul et ister etme bu böyledir.

Hüseyin İnan konusuna gelince Bozhüyük köyü o doğduğunda Kayseri Sarız a bağlıydı ve öldüğünde de Kayseri Sarız a bağlıydı. Hüseyin İnan hayatının hiç bir yılında Sivaslı olarak kayıtlara geçmemiştir. Bozhüyük köyünün nereye bağlı olduğu da belli değil zaten. Bir Göksun a , bir Sarız a, bir Gürün e bağlanıyor. Yani bu köyün nereye bağlı olduğu belli değil. Hüseyin İnan ın öğrencilik hayatı Kayseri Sarız ve Kayseri de geçmiştir. Sivas la hiç bir alakası yoktur. Wikipedia tarafsız ansiklopediden okursan görürsün.

Deniz Gezmiş sadece ilk ve orta okulu Sivas ta okumuş ailesi Sivas ta memur olduğu için. Lise yi İstanbul da okumuş ve ideolojisini İstanbul da okuduğu lisede edinmiştir. Tarafsız bütün sitelerde bu böyle anlatılır. Ama sen sırf ideolojini Sivas ile bağdaştırmak için bunları Sivas a yanaştırmayı deniyorsun ama hiç bir şekilde bu zorlama düşüncelerlerle yanaştıramazsın.

Yılmaz Güney de Sivas ta askerliğini yapmış, onun da mı Sivas ile alakası var senin bu mantığına göre.

İşin sonucuna bakacak olursak bunlar Sivas Şarkışla ve Gemerek de yakalanmışlardır ve bunların ideologları da Sivas, Şarkışla ve Gemereğe olan kızgınlıklarını türkülerde dile getirmektedirler. Sol algıda Sivas, Şarkışla ve Gemerek in hafızlarda nasıl yer ettiğini herkes bilmektedir. Gerek yaktığı türkülerde, gerekse düşüncelerinde herşey net ve açık.
Alparslan Türkeş ile ilgili daha fazla görüş bildirmeyeceğim sadece ona bakarsan Rauf Denktaş'ta Derviş Eroğlu'da Derviş Zaim'de Kıbrıs'lı değil..Onların aileleride Osmanlı'dan göçen ya da sürülen insanlar...

Hüseyin İnan ile ilgili bilgileri bakıp araştırıp mı verdin yoksa senin yorumların mı... Eğer iyi araştırısan Bozüyük köyünün ezelden beri Gürün'e bağlı olduğunu görürsün... 1935 yılında Gürün'ün en büyük köyü olarak gösteriliyor...
Hüseyin İnan'ı ya da diğerlerini tanımıyorsun, haklarında en küçük bir bilgin yok... Bu konu hakkında ilk yazdıklarından şu ana kadar yazdığın herşeyde bu belli... Bu çocuklar hakkında yanlış bir bilgi veriyorsun kendini haklı çıkartmak için ben düzeltiyorum bakıyorsun internetten benim dediğimin doğru olduğunu görüyorsun sonra ona göre başka bir argüman atıyorsun... Bu çocukların masumiyetini o zamanki cuntacılar bile kabul etmiş sen neden utanıyorsun hemşehirlinden... Hüseyin İnan Sivas'lıdır... Hüseyin İnan sapına kadar Sivas'lıdır...Nereye bağlı olduğu belli değilmiş Bozüyük'ün, Bozüyük ezelden beri Gürün'e bağlıdır... Wikipedi çok güvenilir bir site gibi ordan bana referans veriyorsun... Bozcader'i ara onlar sana bilgi versinler... Hüseyin İnan ilkokul ve ortaokul'u Sivas'ta okumuştur... Liseyi de Alparaslan Türkeş'in memleketi Pınarbaşında... Üniversiteyi Odtü'de okumuştur... Filistin kamplarında eğitim almış İsrail askerleri ile savaşmıştır... Denizlerle kaçtıklarında Dayısının evine gitmiştir... Orada uyurken dayısı ve dedesi korkmuşlar ve ondan habersiz askere haber vermişlerdir... Teslim olursa daha iyi olacağını düşündükleri için bunu yapmışlar ve Dayısının evinde yakalanmıştır...Hakkında hiçbirşey bilmiyorsun... İnternetten bakıp işine geleni çevirip saptırıp buraya taşıyorsun...

Deniz Gezmiş 22 yıllık hayatının 15-16 yılını Sivas'ta geçirmiştir... Bu insanlar hakkında ne kadar bilgin olduğu anlaşılıyor... Önce dedin Ankara'da doğmuş Sivas'a gelmiş sonra tekrar Ankara'ya gitmiş orda okumuş felan ben deyince İstanbul şimdi yan çiziyorsun "İstanbulda fikirleri oluşmuş" şöyle böyle.. Deniz Gezmiş en küçük yaştan beri Sivas'ta abisinin ve babasının etkisi ile ve Sivas'taki sol görüşün üstünlüğünden ötürü solcu olmuştur... Tarafsız siteler ne tanır onları... En yakın arkadaşları ile görüşüyorum ben, yıllarını birlikte geçirdiği birlikte hapis yattığı arkadaşları ile, Sivas'ta birlikte top oynadığı arkadaşları ile mahalle arkadaşları ile onu her Sivas'a geldiğine saklayanlarla görüşüyorum... Adam Erzurumluyum bile demiyor her sorulduğunda Sivas'lıyım diyor... Bacak kadar çocukken İsmet Paşa'nın Sivas'taki Tokat'taki mitinglerine giden bir çocuk hele hele bu kadar Lider konumuna gelmiş birisi Lise'demi siyasi görüşünü oturtur Allah'ını seversen... Akıl var mantık var...

Sen haklarında en ufak bir bilgiye sahip olmadığın öldürülmüş 3 tane delikanlının neyinden çekiniyorsunda sapına kadar Sivas'lı olan birisine Sivas'lı değil diye iddia ediyorsun... Utanıyor musun Hüseyin İnan'ın Sivas'lı olmasından ya da Deniz Gezmiş'in Sivas'ta yetişmesinden... Ben en az Muhsin Yazıcıoğlu'nun Sivas'lı olmasından duyduğum onuru onlarında Sivas'lı olmasından duyuyorum...

Bu konuyu seninle artık tartışmıyorum... İstediğini söyleyebilirsin zira birçok konuda bilgin var ve o konularda senle atışmaktan zevk alıyorum ancak bu çocuklar hakkında ne ufak bir bilgin yok... Kulaktan dolma ve önyargılarla yazıyorsun...

Saygılar...

üzä kök tänri basmasar, asra yir telinmeser, Türk budun ilingin törüngün kim artatı udaçı erti?
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 17.04.2009, 14:26   #48
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 19:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
Alparslan Türkeş ile ilgili daha fazla görüş bildirmeyeceğim sadece ona bakarsan Rauf Denktaş'ta Derviş Eroğlu'da Derviş Zaim'de Kıbrıs'lı değil..Onların aileleride Osmanlı'dan göçen ya da sürülen insanlar...

Hüseyin İnan ile ilgili bilgileri bakıp araştırıp mı verdin yoksa senin yorumların mı... Eğer iyi araştırısan Bozüyük köyünün ezelden beri Gürün'e bağlı olduğunu görürsün... 1935 yılında Gürün'ün en büyük köyü olarak gösteriliyor...
Hüseyin İnan'ı ya da diğerlerini tanımıyorsun, haklarında en küçük bir bilgin yok... Bu konu hakkında ilk yazdıklarından şu ana kadar yazdığın herşeyde bu belli... Bu çocuklar hakkında yanlış bir bilgi veriyorsun kendini haklı çıkartmak için ben düzeltiyorum bakıyorsun internetten benim dediğimin doğru olduğunu görüyorsun sonra ona göre başka bir argüman atıyorsun... Bu çocukların masumiyetini o zamanki cuntacılar bile kabul etmiş sen neden utanıyorsun hemşehirlinden... Hüseyin İnan Sivas'lıdır... Hüseyin İnan sapına kadar Sivas'lıdır...Nereye bağlı olduğu belli değilmiş Bozüyük'ün, Bozüyük ezelden beri Gürün'e bağlıdır... Wikipedi çok güvenilir bir site gibi ordan bana referans veriyorsun... Bozcader'i ara onlar sana bilgi versinler... Hüseyin İnan ilkokul ve ortaokul'u Sivas'ta okumuştur... Liseyi de Alparaslan Türkeş'in memleketi Pınarbaşında... Üniversiteyi Odtü'de okumuştur... Filistin kamplarında eğitim almış İsrail askerleri ile savaşmıştır... Denizlerle kaçtıklarında Dayısının evine gitmiştir... Orada uyurken dayısı ve dedesi korkmuşlar ve ondan habersiz askere haber vermişlerdir... Teslim olursa daha iyi olacağını düşündükleri için bunu yapmışlar ve Dayısının evinde yakalanmıştır...Hakkında hiçbirşey bilmiyorsun... İnternetten bakıp işine geleni çevirip saptırıp buraya taşıyorsun...

Deniz Gezmiş 22 yıllık hayatının 15-16 yılını Sivas'ta geçirmiştir... Bu insanlar hakkında ne kadar bilgin olduğu anlaşılıyor... Önce dedin Ankara'da doğmuş Sivas'a gelmiş sonra tekrar Ankara'ya gitmiş orda okumuş felan ben deyince İstanbul şimdi yan çiziyorsun "İstanbulda fikirleri oluşmuş" şöyle böyle.. Deniz Gezmiş en küçük yaştan beri Sivas'ta abisinin ve babasının etkisi ile ve Sivas'taki sol görüşün üstünlüğünden ötürü solcu olmuştur... Tarafsız siteler ne tanır onları... En yakın arkadaşları ile görüşüyorum ben, yıllarını birlikte geçirdiği birlikte hapis yattığı arkadaşları ile, Sivas'ta birlikte top oynadığı arkadaşları ile mahalle arkadaşları ile onu her Sivas'a geldiğine saklayanlarla görüşüyorum... Adam Erzurumluyum bile demiyor her sorulduğunda Sivas'lıyım diyor... Bacak kadar çocukken İsmet Paşa'nın Sivas'taki Tokat'taki mitinglerine giden bir çocuk hele hele bu kadar Lider konumuna gelmiş birisi Lise'demi siyasi görüşünü oturtur Allah'ını seversen... Akıl var mantık var...

Sen haklarında en ufak bir bilgiye sahip olmadığın öldürülmüş 3 tane delikanlının neyinden çekiniyorsunda sapına kadar Sivas'lı olan birisine Sivas'lı değil diye iddia ediyorsun... Utanıyor musun Hüseyin İnan'ın Sivas'lı olmasından ya da Deniz Gezmiş'in Sivas'ta yetişmesinden... Ben en az Muhsin Yazıcıoğlu'nun Sivas'lı olmasından duyduğum onuru onlarında Sivas'lı olmasından duyuyorum...

Bu konuyu seninle artık tartışmıyorum... İstediğini söyleyebilirsin zira birçok konuda bilgin var ve o konularda senle atışmaktan zevk alıyorum ancak bu çocuklar hakkında ne ufak bir bilgin yok... Kulaktan dolma ve önyargılarla yazıyorsun...

Saygılar...

Bunda utanılacak bir durum yokki, nesinden utanılacak aksine övünülmesi gerek neden dersen kıbrıslı kardeşim,

6. Filo istanbula geldiğinde Amerikan askerlerini denize atan Deniz Gezmiş ve aynı görüşü paylaşanlardı, şimdi bile onun ölüm fermanını imzalayanlar şuanki duruma göre cezaları kısa süre içeride yatıp çıkacak bir suç olarak görmekteler.
Deniz Gezmiş idama giderken en son nefesine kadar "Kahrolsun Amerikan Emperyalizmi" "Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye " diye diye son nefesini vermiştir. Okumdadan araştırmadan kulaktan dolma bilgilerle ,bu gerçekleri neden görmezlikten gelirler.
Onlar ülkeleri için baş koymuşlardır, kendi çıkarları için değil Türkiye ve halkı için mücadele etmişlerdir ülkesini milletini çok seven canını bile verecek olan kişiledi. O zaman Amerika'ya karşı olan Türkiye'ye sokmak istemeyen bilnçli bir gençlik vardı. Onlar canlarını feda ederek Amarika'yı kovmak istedi Vatandan.
Bunlar kendi elleriyle teslim ediyor, incirlik kimin kontrolünde savaş uçakları kimler için kalkıyor incirlikten. Amerika askeri subaylarımızın başına çuval geçiriyor gıkımız çıkmıyor. Asıl utanılacak şey budur işte . Eleştirilecek birileri varsa buna imza atanalrdır ülkesini satanlardır bence.
Neyse konu farklı yönlere gitmesin bendende saygılar arkadaşım.
Alt 17.04.2009, 14:36   #49
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 21:51

Tecrübe Puanı: 2150 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
madımak_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Varsın bir konuda da fikrime karşı çıkın.Burada ki fikir ayrılığına bakarsak,bu hiç birşey,Canınız sağolsun

İlla ki adı güzel,umut dolu bir kişiydi.Ama ben hala diyorum,adını anmak kişiden kişiye göre değiştiği için,yakışmayanlar var...

Toplum olarak dinleme ve algılama sorunumuz var.İlla fikirler bir olmalı,yoksa bu insanlık suçu olmaya kadar gidebiliyor.Dinsiz olma durumuyla karşı karşıya bırakılabiliyor insanlar.Ama ben bunu nedense burada görüyorum.1 İnsanın fikirleri farklı ise bir dışlanma,bir seviye düşmesi,bir hakaret.Anlam veremiyorum açıkçası.Sanki Sivas tek bir düşünceye sahipmiş gibi.Sanki farklı düşünceden olanlar uzaylıymış gibi.Burada hep aynı düşüncedeki kişileri aktif olarak görüyorum.Peki ya diğerleri neredeler???

Çok basit,ya düşüncelerini açıkça belirtmekten çekiniyorlar,ya da bakıyorlar düşüncelerine uymuyor,boşyere sinir bozmaya değmez deyip girmiyorlar! Bu sadece bir düşünce ama dikkate değer bir düşünce.Geniş düşünmek lazım...

Peki ben neden tek başıma bir çatışma içindeyim burada? Neden tek farklı bir görüş olarak ben karşınıza çıkıyorum? Çünkü ben SİVASLIYIM.Sivaslı olmaktan gurur duyuyorum.Bildiğim doğruları söylemekten çekinmiyor,mücadele etmekten yorulmuyorum.Ama şurada ki (bana karşı olsun-olmasın) bazı düşünceler Sivaslı olmaktan utandırıyor beni.Bu kadar katı fikirli,sabit düşünceli olmamalı insanlarımız.Söz meclisten dışarı

Son olarak;

Sevgili Sonbahar5803;

Doğru söylüyorsunuz.Cennette Cehennemde bu dünyada.Evet cezaların en büyüğünü Allah verir.Bizde Allah'a havale ediyoruz...
Anlıyorum seni
şöyle bir örnek Senin tanıdığın yakından ilgilendiğin birine senin dediğin gibi yani bu adam madımak olayında parmağ var Maraş olayında parmağı var sende ben onu çok iyi tanıyorum diyeceksin öyle olaylarda tek bir izi yok diyeceksin sana göre burdaki insanlar neden karşı çıkabiliyor çünkü sen Muhsin Yazıcıoğlu hakkında resmi olmayan kulaktan duyma bilgilerle insanları tahrik ediyorsun Senin hakkında yanlış bilgiler ediniyorsa bi insan sende aynı düşünceye girermiydin yoksa karşı mı çıkardın..
Karşı çıktığımız insanlar hakkında yanlış bilgilerle dolduruşa gelen insanlar sen bir insan tanıdın diyelim sana göre çok iyidi bana görede çok cimri bi insan ama iyi insandır sana göre iyi insan cimri değil vs vs yani anlatmak istediğim insanları yanlış bilmek sadece ortalığı karıştırıyor bilmem anlatabildin mi...

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 17.04.2009, 15:10   #50
ErdalGüler
Usta Yiğido

ErdalGüler - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ErdalGüler Şuan ErdalGüler isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.01.2010 17:37
Bejeweled Champion! Bloody Pingu Champion! Christmas Blackjack Champion! Lines And Squares Champion! Street Racer Champion! Virus 2 Champion! Yeti Bubbles Champion!
Tournaments Won: 5

Tecrübe Puanı: 775 ErdalGüler FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ülkücü gençliği terör örgütü gibi göstermeye çalışan hangi zihniyet solu savunabilir. Sağ, sol hepsi bu vatanın gerçekleri değilmi? Önemli olan her görüşe saygı duyabilmek değilmi asıl olan, ve Ülkücülük hayat tarzı olan bir insanın sağ veya sol gözetmeksizin demokrasi dersi verircesine halkı kucaklayan bir genel başkan nasıl bu kadar haksızlığa maruz kalır anlamak mümkün değil... Bu yapılan solculuk değil düpedüz kendi suçunu bastırma psikolojisidir. Yani kendisi teörist olduğu için bunu başkalarına atmayı adet edinmektir. Kendi görüşünü herkesin görüşünden üstün görmektir. Asıl onların zoruna giden Sayın Muhsin Yazıcıoğlu'nun sağ, sol demeksizin herkesin takdirini toplamasıdır. Evet altını çizerek söylüyorum sağ sol demeden herkesin takdirini toplamak, işte gerçek budur.

İnsaların düşüncesi ne olursa olsun, önemli olan insan olabilmek, insanca yaşayabilmek ve insanlara düşüncesinden ötürü değil Allah insan sıfatını verdiği için saygı duymak gerektiğini anlamaktır önemli olan. Düşüncesi ne olursa olsun adaletli davranmaktır insan olmak ve asla haksızlık yapmamaktır. İşte bunu solcular yaparsa ben solcuyum, sağcılar yaparsa ben sağcıyım... Yanlız şunu unutmayalım ki bunu yapabilmek ancak Allah'ın çizdiği yoldan gitmekle olur. İşte sayın Muhsin Yazıcıoğlu bunu yapmıştır. Onu her zaman rahhmetle, sevgiyle ve şükranla anacağız. Çamur atmak isteyenler kendi çamurlarında boğulacaktır...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil