Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Arşiv
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Arşiv Güncelliğini Yitirmiş Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 02.01.2008, 09:56   #1
recosan58
Tecrübeli Yiğido

recosan58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

recosan58 Şuan recosan58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 05.09.2011 18:13

Tecrübe Puanı: 633 recosan58 FAZLA SÖZE GEREK YOKrecosan58 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Ünlü piyanistten 10 numara mesaj

Terk etme üzerinden ülkeyi bölme ! 4 soruya 4*4'lük tokat gibi cevaplar...

Ünlü piyanistten 10 numara mesaj
Dünün dahi çocuğu bugünün ünlü piyanisti Tuluyhan Uğurlu'ya sanatçıların ülkesini terk etmesi soruldu.

Uğurlu, İstanbul'a olan hayranlığı,Türkiye'ye olan bağlılığı ve sevgisiyle “Batılı Piyanist” algısını bozarak “Türk piyanist” olmanın haklı gururuyla tüm dünyayı kucaklıyor... İşte Yenişafak'ta yayınlanan röportajın çarpıcı bölümleri...

Sanatçı ayırmaz birleştirir

Müzisyenlerin politik demeç vermelerini nasıl buluyorsunuz?

Sanatçı eleştirisini sanatıyla soyut olarak yapmalı, yarına ışık tutmalı. Önemli olan şu: Sanatçı insanı, toplumu geleceğe hazırlamalı. Eğer güncel politikalarla uğraşırsa, o zaman popüler olur. Popüler olursa o günle uğraşmaktan yarına bırakacak eser yaratamaz.

Fazıl Say'ın demecinde yüzde otuzluk ve yüzde yetmişlik gibi ayrım oluştu. Sanatçı kitle ayırır mı?

Aslında sanatkar birleştiricidir. Ama bunu görev edindiği için yapmaz. Çünkü sanatkar ışıktır ve pervaneler o ışığa doğru gelir. Dolayısıyla herkes gelebilir oraya. O ışık herkes içindir orada ayrım olmaz. Olduğu zaman yanlış olur.

Peki sizde Türkiye'yi zaman zaman terk etmeyi düşünüyormusunuz?

Türkiye'yi terk etmeyi hiçbir zaman düşünmedim. Dünyanın her yerine giderim, konserlerimi verip, buraya geri dönerim. Her dönüşümde uçaktan Dünya Başkenti İstanbul'u mutlulukla gökyüzünden seyreder, bu kentte yaşadığım için şükrederim. Ben İstanbul'u yaşamadan eser yazamam, sokakta konuşmadan, selamlaşmadan ben olamam. Türkiye'yi terk etmek isteyenler isteklerinde serbestler.

Sanatçıların ülkesini terk etmesini nasıl karşılıyorsunuz?

Rusya'da komünizm döneminde baskıdan kaçan yazarlarlar bile Avrupa'da yaşamaya başlayınca yazamaz oldular. Yok oldular. Rusya kapılarını açar açmaz hepsi doğdukları yere geri döndüler. Türkiye'ye terk etmek isteyenlerin bu kararlarını birkaç kez düşünmelerini öneririm.
recosan58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 02.01.2008, 10:18   #2
recosan58
Tecrübeli Yiğido

recosan58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

recosan58 Şuan recosan58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 05.09.2011 18:13

Tecrübe Puanı: 633 recosan58 FAZLA SÖZE GEREK YOKrecosan58 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart --->: Ünlü piyanistten 10 numara mesaj

BUYRUN BUDA BAŞKA BİR PİYANİSTİN GÖRÜŞÜ FAZIL SAYI SAVUNAN ARKADAŞLAR UMARIM TULUYHAN UĞURLUYUDA AYNI ŞEKİLDE DESTEKLER
recosan58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 02.01.2008, 10:24   #3
sivaslıgenç
Usta Yiğido

sivaslıgenç - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslıgenç Şuan sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 20.03.2016 23:42

Tecrübe Puanı: 862 sivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOKsivaslıgenç FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart -->: Ünlü piyanistten 10 numara mesaj

Çok güzel cevaplar vermiş TULUYHAN UĞURLU.Ya aslında giderse gitsin bu ülkenin kymetini bilemeye değerini hiç bilemez gidene kapı açık.
sivaslıgenç isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)