Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

HAYALLERİMDEKİ BÜYÜK TÜRKİYE - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Köşe Yazıları
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Köşe Yazıları Köşe Yazarlarının Yazıları

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 13.05.2010, 14:57   #1
fırtına110
Tecrübeli Yiğido

fırtına110 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

fırtına110 Şuan fırtına110 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.02.2014 14:10

Tecrübe Puanı: 565 fırtına110 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart HAYALLERİMDEKİ BÜYÜK TÜRKİYE

Çocukluk yıllarımdan beri tarihi ve büyük Türkiye hayalleriyle yaşamayı, hayatımın önemli bir parçası yapmış birisiyim. Bugün bu hayallerimi sizlerle de paylaşmak istiyorum..
Düşünün ki; Türkiye Cumhuriyeti önce kendi içindeki sıkıntıları çözmüş, milli birlik ve beraberliğini sağlamış,hiç kimse diğerini ötekileştirmiyor,herkes birbirine saygı ve sevgi duygusuyla yaklaşıyor,ben değil biz diyor,vatan sevgisi imandandır sözüyle hareket ediyor,bölgesinde güçlü,lider,takdir edilen,sözü dinlenilen,Türkiyenin izni olmadan yabancı güçlerin bölgede kuş dahi uçuramadığını,kan ve gözyaşının yerini,barış ve hoşgörünün aldığını,bölgesinde ne Amerika,ne İsrail,ne İngiltere ne de herhangi bir sömürgesi ve emperyalist herhangi bir gücün dolaşamadığını,dünya gündemini belirleyen,gündeme konu olması gereken ne varsa belirleyici olan,ihtiyaç sahibi olan tüm ülkelere ekonomik ve her türlü yardımı yaptığını,tüm dünyanın özgürce ve kardeşçe yaşadığını düşünüyorum.

Tarihi kahramanlarımızı tanıtıcı her türlü propagandalar,Mete Han,Bilge Kağan,Atilla,Satuk Buğra Han,Alparslan,Alaaddin Keykubat,Osman Gazi,Fatih,Yavuz ,Kanuni,Abdülhamit vs bütün tarihi kahramanlarımız gençlerimizin hayallerini süslemeliği,Gençlerin önüne Mimar Sinanlar,Uluğ Beyler,Yunus Emreler,Hoca Ahmet Yeseviler,Hacı Bayram Veliler,Hacı Bektaş Veliler,Şah-ı Nakşibendiler,Abdülkadiri Geylaniler ve binlerce mümtaz şahsiyetlerin örnek kişiler olarak sunulduğunu hayal ediyorum.
Çağımızın önemli ilim ve fikir adamları,edebiyatçı ve tarihçilerin gençlere isim isim,eserleride kitap kitap tanıtıldığı;eserlerinin ellerinden hiç düşmediği,nereye giderlerse gitsinler onların kitaplarını hep başucu kitabı olarak bulundurduğu; Tarihi kahramanlarını birer birer sayıp, her birinin farklı özelliklerinin örnek alındığını düşlüyorum.
İstanbul’un fethinin,Çanakkale Zaferi ‘nin,Yemen Cephesi ‘nin,Kafkas Cephesi ‘nin,Maraş,Antep,Urfa savunmalarının,Mohaç Savaşı ‘nın,Malazgirt Zaferi ‘nin,Anadolu yu vatan edinmeye başladığımız yılları,Balkanlardaki fetihlerimizi,Balkanları nasıl kaybettiğimizi,Yavuz’un Muhteşem Mısır Seferini,Kanuninin Avrupayı nasıl dize getirdiğinin,Atilla’nın karşısında Papanın nasıl diz çöktüğünü,Orhun Kitabelerinin muhteviyatı vs Türk Milleti açısından çok önemli olan tarihi olayların sinema ve dizi film haline getirildiğini hayal ediyorum.
Türk Dünyasının bir bütün olduğunu,Türk Birliğinin kurulduğunu,liderinin de Türkiye olduğunu,kısaca , Büyük Türkiye rüyası görüyorum.

Aslında yukarıda bahsettiğim hayallerin gerçekleşmesi hiç de imkansız değil.Nasıl mı gerçekleşir bu hayaller?
Herşeyden önce yeni nesillere milli şuur nakış nakış işlenmeli,okullarda ,işyerlerinde,evlerde,parklard a vs her yerde Türk Tarihini sevdirici unsurlar kullanılmalıdır.
Türk genci,bilgisayarını yada telefonunu açtığında hep milli unsurlarla karşılaşmalıdır.Çok yoğun milli propaganda,tarihi filmler,tarihi diziler,tarihi tiyatrolar ,tarihi ve kültürel yerler sürekli tanıtımı,okullarda milli ,manevi değerlere yönelik dersler,Anne-babalara yönelik milli terbiye eğitimleri,gayri milli eğitim zihniyetinin olmaması,milli ve tarihi motiflerle süslenmiş mekanların artması ve gençlerin oralara yönlendirilmesi sağlanmalıdır.
Türk halk,Türk sanat ve Türk tasavvuf müziğinin herkes tarafından severek dinlenilen bir müzik haline getirilmesi,Mehter Marşlarımızın bütün gençliğe gururla ve övünç kaynağı olarak her fırsatta göğsümüzü kabartacak bir şekilde öğretilmesi ve söyletilmesi gerekmektedir.
Ülkemizi yönetecek olan kişilerin,milli duruşundan taviz vermemelii,dik durması,kendi menfaatinden önce milletin menfaatini ön plana çıkarmalı, yabancılara karşı gerek masada ,gerekse her ortamda gereken dersi vermeye hazır olmalı,halkına karşı merhametli,baba gibi şefkatli, ülkesi için canını vermeyi şeref bilen,bu uğurda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan,dürüst,harama ve helale büyük önem veren,kul hakkından uzak duran,milletini soymaya çalışan hortumculara gereken dersi veren,bölücülere memleketi dar eden, devletini teknolojide, bilimde, eğitimde en ileri seviyeye çıkarmayı görev bilen,milli kültürün gelişmesi ve korunması için çaba sarf eden,inançlarımıza uygun olmayan hayat tarzına karşı tavizsiz duran,manevi değerlerine bağlı gençlik yetiştirmek için bütün imkanları seferber eden,kendisi gibi düşünmese de bu ülke insanına karşı anlayışlı ve hoşgörülü olması gerekmektedir.
Ne dersiniz. Sürekli hayallerimi süsleyen,rüyalarıma giren Büyük Türkiye gerçekleşebilir mi?

OSMAN AZMAN
osmana53@hotmail.com
Alt 13.05.2010, 15:04   #2
h.a.y.
Tecrübeli Yiğido

h.a.y. - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

h.a.y. Şuan h.a.y. isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 30.01.2012 23:26

Tecrübe Puanı: 573 h.a.y. FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: HAYALLERİMDEKİ BÜYÜK TÜRKİYE

bu bir devlet politikası olmalı. İktidar ahlaki ve milli projeler üretmeli. gençliğimiz alarm veriyor.bir 10 yıl sonrasını hiç parlak görmüyorum.
şimdi milli dedim ya sivri akıllı biri çıkıp yok milliyetçi söylemlerimize sahip çıkılıyor falan filan diye yazmazsa sevinirim.
h.a.y. isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı h.a.y.'e Teşekkür Ediyor...
Alt 14.05.2010, 15:10   #3
fırtına110
Tecrübeli Yiğido

fırtına110 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

fırtına110 Şuan fırtına110 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 14.02.2014 14:10

Tecrübe Puanı: 565 fırtına110 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

h.a.y kardeş ilgin için sağol
Alt 14.05.2010, 15:37   #4
burak5866
Usta Yiğido

burak5866 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

burak5866 Şuan burak5866 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.08.2021 15:47

Tecrübe Puanı: 784 burak5866 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

gençlik düzelsin yeter çünkü onlar geleceğimiz.bir genç olarak söylüyorum bunu.inş bende onlar gibi olmam.
Alt 14.05.2010, 15:37   #5
ela58
Usta Yiğido

ela58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ela58 Şuan ela58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 09.06.2010 20:35

Tecrübe Puanı: 1213 ela58 FAZLA SÖZE GEREK YOKela58 FAZLA SÖZE GEREK YOKela58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

paylaşım güzeldi tşkler
Alt 14.05.2010, 16:01   #6
ömer yalcin
Yasaklı
NO AVATAR

ömer yalcin Şuan ömer yalcin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2010 17:13

Tecrübe Puanı: 0 ömer yalcin FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Önce kendimizden baslamamiz gerekiyor,yani herkes kendini düzeltse istedigimiz seylere daha cabuk ulasiriz,ama her sey yinede Islamdan geciyor bunuda unutmamak gerkiyor. kimse üzerine alinmasin bu benim fikrim.

saygilar
ömer yalcin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı ömer yalcin'e Teşekkür Ediyor...
Alt 14.05.2010, 16:10   #7
Dilsad Hatun
Usta Yiğido

Dilsad Hatun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dilsad Hatun Şuan Dilsad Hatun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 29.10.2010 20:09

Tecrübe Puanı: 1065 Dilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yokDilsad Hatun Fazla söze gerek yok

Evet Islam'dan geciyor !
Islam'da Yalan Iftira Giybet Sahtekarlik yoktur , Hak dinidir .Tek"Bir" Allah!
Bence kendini dûzeltmeyen bu Dava'nin savunucu olmasin!
Zaten Türk Milletinin Tek ortak özelligi Dinimiz Islam'dir ama oda artik yasanilmaz hale geldi güzel Ülkemizde .

Yaziniz çok güzeldi , Yazan yüreginize saglik . Dilerim ki gerceklesir.
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı Dilsad Hatun'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)