Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Arşiv
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Arşiv Güncelliğini Yitirmiş Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 26.05.2008, 14:48   #1
SEMİH-58
Usta Yiğido

SEMİH-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

SEMİH-58 Şuan SEMİH-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 13.03.2009 23:08

Tecrübe Puanı: 760 SEMİH-58 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart 6.Uluslararası Türkçe Olimpiyatları

OLİMPİYATLARIN AMACI
Kültürel değerlerin “İNSANLIK” ortak çatısı altında gün yüzüne çıkartılması ve kopuk ilişkilerin aşılarak diyalog köprülerinin kurulması aynı dili konuşmakla mümkün olacaktır.
İnsanlar arası iletişimin hız kazandığı günümüzde Türkiye’nin yeni yeni coğrafyalarla tanışıp kaynaşması, Asya, Avrupa, Amerika, Afrika ve Avustralya’da Türkçe öğrenen binlerce öğrencinin mevcudiyeti, Türkçenin dünya dilleri arasında hak ettiği konumu elde edeceğinin emareleri sayılır.
Güzel Türkçemizi dünyada hak ettiği konuma getirmek, dilimizin daha yaygın bir şekilde kullanılmasını sağlamak ve Türkçeyi en iyi öğrenenleri ödüllendirmek amacıyla 2003 yılından beri Uluslararası Türkçe Olimpiyatları düzenlemekteyiz. Bu olimpiyatlar, yurt dışında Türkçeye karşı büyük bir heyecan ve ilgi uyandırmıştır.
1. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’na 17, 2. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’na 21, 3. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’na 42, 4. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’na 83 ülke katılmıştır. 5. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’na ise 100 ülkeden 550 öğrenci katılmıştır. 21 Mayıs - 01Haziran 2008 tarihleri arasında yapılacak 6. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’na 110 ülkenin katılımı beklenmektedir.
“Türkçe Olimpiyatları” bir final niteliğindedir. Finale gelene kadar birçok aşamadan geçilmektedir. Öğrenciler, sınıf ve okul seçmelerinden sonra ülke seçmelerinden geçerek bu olimpiyatlara katılmaya hak kazanmaktadırlar. Bir eğitim yılı boyunca olimpiyatlara yaklaşık 10000 öğrenci hazırlanmaktadır.
Türkiye’deki finallere katılmaya hak kazanan öğrenciler, ülkelerini Türkçe olarak tanıtan stantlar hazırlayıp ülkesini tanıtmakta ve kültürlerin kaynaşmasına katkıda bulunmaktadırlar.
Geleneksel bir keyfiyet kazanan olimpiyatların ödül töreninde her yıl, Türk diline ve kültürüne hizmet eden devlet büyüklerine, siyaset adamlarına, basın yayın, eğitim ve sanat camiası mensuplarına özel hizmet ödülleri verilmektedir.
Türk kültürünün dış dünyaya tanıtılması ve Türkçenin yabancılara öğretiminde yurt içinde ve yurt dışında hizmet eden gönüllü kuruluşların rolü unutulmamalıdır. Türk diline ve kültürüne hizmet eden bu tür kuruluşları yürekten alkışlamaktayız.
Güzel Türkçemize hizmet adına çıktığımız bu kutlu yolda dünyanın her rengine ve her iklimine hitap ederek SEVGİ, HOŞGÖRÜ ve DİYALOG kapılarının aralanmasına katkıda bulunmayı ümit ediyoruz

TERTİP HEYETİ
6. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları
Prof. Dr. Mehmet SAĞLAM – TBMM Millî Eğitim Komisyon Başkanı
Başkan

Yıldırım AKBULUT - Eski Başbakan
Üye

Vehbi DİNÇERLER - Eski Millî Eğitim Bakanı
Üye

İsmet YILMAZ - Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı
Üye

Hasan KAPLAN - MEB Yurt Dışı Eğitim Öğretim Genel Müdürü
Üye

Musa KULAKLIKAYA – TİKA Başkanı
Üye

Prof. Dr. Şükrü Haluk AKALIN - Türk Dil Kurumu Başkanı
Üye

Prof. Dr. Osman HORATA - Atatürk Kültür Merkezi Başkanı
Üye

Mehmet ATALAY - Gençlik ve Spor Genel Müdürü
Üye

Prof. Dr. Şerif Ali TEKALAN – Uluslararası Üniversiteler Birliği Başkanı
Üye

Nevzat KÖSOĞLU - Türk Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı
Üye

Dr. Ali URSAVAŞ - Uluslararası Türkçe Öğretimi Derneği Yönetim Kurulu Bşk.
Genel Koordinatör

Tuncay ÖZTÜRK - Uluslararası Türkçe Öğretimi Derneği Yönetim Kurulu Bşk. Yrd.
Genel Sekreter

Al işte bir yaprak daha düştü...

Haydi Selametle Kalın...
SEMİH-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 26.05.2008, 14:50   #2
SEMİH-58
Usta Yiğido

Standart --->: 6.Uluslararası Türkçe Olimpiyatları

2 gündür ankara altın park'dalardı.gidip ziyaret ettik.

birkaç foto...

Haydi Selametle Kalın...
Alt 26.05.2008, 15:11   #3
Kaptan-58
Usta Yiğido

Kaptan-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kaptan-58 Şuan Kaptan-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.08.2013 10:28
Space pacman Champion!
Tecrübe Puanı: 1006 Kaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISI

bu organizasyon mükemmel bir olay.. bende geçen hafta şirket toplantımız için kızılcahamam asya termal oteldeydim.. gerçekten harika bir ortam.. bu orginazsyonu yapandan Allah razı olsun.....
Alt 26.05.2008, 16:07   #4
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart -->: 6.Uluslararası Türkçe Olimpiyatları

Kesinlikle Türkiyede ki en büyük Organizasyonlardan biriydi. Bir yabancıyle aynı dili konuşmak; üstelik "Türkçe" insan o kadar mutlu oluyor ki anlatılmaz...
Alt 26.05.2008, 16:19   #5
Ertugrul
Genel Koordinatör

Ertugrul - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ertugrul Şuan Ertugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.01.2013 13:22

Tecrübe Puanı: 10 Ertugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende ZukunftErtugrul hat eine strahlende Zukunft

Çok önemli bir organizasyon, her yıl bir öncekinden daha kapsamlı ve güzel oluyor. Anadolu erenlerinin hizmet aşkıyla yaktığı mumlar şimdiler bütün dünyayı aydınlatma yolundalar. Bu yıllarca bizi sömüren, kültürümüzü, irfanımızı, yaşama biçimizi, hayata bakış açımızı bozanlara karşı alınmış bir galibiyettir. Türkçe olimpiyatları büyük bir gönülün kırık testisinden dünyaya sızan küçük bir damla ve kokuşmuş düzenin üzerine çekilen bir güzel miski amberdır.

Ertuğrul Özdemir

Kötülere Acımak İyilere Zulümdür !
Ertugrul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 26.05.2008, 16:22   #6
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart -->: 6.Uluslararası Türkçe Olimpiyatları

Dünyada hiç bir organizasyonda 110 Ülke bir araya gelemedi. İşte biz bunu başardık!
Alt 27.05.2008, 14:21   #7
SEMİH-58
Usta Yiğido

Allah emegi geçen herkesten razı olsun...

Haydi Selametle Kalın...
Alt 27.05.2008, 15:01   #8
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 09:55

Tecrübe Puanı: 1026 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI

müthiş birşey elbette, ama asıl hedef bu çocuklara ingilizce öğretip eğitim vermek olmasaydı anlardım değerini ama hala derin şüphelerim var bu türkçe öğrenmeleri konusunda, öğrendikleri bir şarkı bir türkü, iyi günler iyi akşamlar la sınırlı oysa asıl hedef ingilizce eğitim öğretim bu organizasyonda başka başka işler var malesefffffff
Alt 27.05.2008, 15:15   #9
Kaptan-58
Usta Yiğido

Kaptan-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kaptan-58 Şuan Kaptan-58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.08.2013 10:28
Space pacman Champion!
Tecrübe Puanı: 1006 Kaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISIKaptan-58 COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
abircan Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
müthiş birşey elbette, ama asıl hedef bu çocuklara ingilizce öğretip eğitim vermek olmasaydı anlardım değerini ama hala derin şüphelerim var bu türkçe öğrenmeleri konusunda, öğrendikleri bir şarkı bir türkü, iyi günler iyi akşamlar la sınırlı oysa asıl hedef ingilizce eğitim öğretim bu organizasyonda başka başka işler var malesefffffff
bu söylediklerinize ben katılmıyorum. herşey zamanla olur. öyle pat diye Türkçe eğitime geçmek kolay değildir. ama zamanla ben inanıyorumki Türkçe eğitimde başlayacaktır. zaman öküz altında buzağı arama zamanı değil. böyle güzel olayları gölgelemeye çalışmayalım...
Alt 27.05.2008, 15:19   #10
abircan
Usta Yiğido

abircan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abircan Şuan abircan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2015 09:55

Tecrübe Puanı: 1026 abircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISIabircan COK SEVILEN BIR KISI

tarih akıp gider gün olur kimi kahraman kimi hain , kaptan yaşın genç bende sayılırım allah inşallah uzun ömür verir hepimizede yaşar görürüz kim neymiş, haklımı haksızmı , bunu söylerken bir önyargıya bağlı demiyorum, hakikaten bekleyip görmeyi diliyorum hep beraber
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)