Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Haberler Sivas`tan Haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 16.06.2008, 08:26   #1
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 21:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart Bülent Uygun 'Yılın Babası'

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, ArmoniPark Alışveriş Merkezi ziyaretçileri tarafından yılın babası seçildi.

Bu sezon Sivasspor Teknik Direktörü olarak gösterdiği başarısıyla yılın teknik direktörü ünvanını elde eden Bülent Uygun'a bir ünvan da babacan tavrından geldi. Genç teknik adam İstanbul'un önemli mekanlarından ArmoniPark Alışveriş Merkezi tarafından yılın babası seçildi.

Yaklaşık bir ay süren anket sonucu katılımcıların önemli bir çoğunun oyunu alan Uygun, bugün düzenlenen görkemli törenle ödülünü aldı. Bülent Uygun'a ödülünü ArmoniPark Alışveriş Merkezi Genel Müdürü Muhsin Erkoç verdi. Kalabalık bir topluluğun katıldığı törende ziyaretçilerin sorularını cevaplayan Bülent Uygun, milli takımın bu akşam önemli bir maça çıkacağını belirterek şöyle konuştu: "Türkiye Avrupa Şampiyonası'nda bir dönüm noktasına geliyor. Kazandığımız bu başarının sonunda çeyrek finale çıkma şansımızın olduğu, hem de bizim için çok özel olan babalar gününe denk gelmiş olması milli takımın bu akşamki zaferi bir nevi babalar günü hediyesi olacaktır. Milli takım futbolcuları da bunun bilincinde isteğinde ve arzusundadır. İnanıyorum ki milli takım coşkulu bir galibiyet kazanacak ve bizlere babalar günü hediyesi vereceklerdir. Kazanacak güçte olduklarını biliyorum ve bunu arzuluyorum. Ben bu maçı 1-0 alacağımızı tahmin ediyorum ve özellikle de golü Tuncay'ın atacağını tahmin ediyorum. 1-0 olsun bizim olsun."

Uygun, Sivasspor'un transfer çalışmalarına da değinerek sözlerine şöyle devam etti: "Genel anlamda kadromuzun tamamını korumuş bulunuyoruz. Takım futbolcularımızdan hiçbirinin başka bir takıma gitmesi söz konusu olmadığı için de transfer yapmayı düşünmüyoruz. Sadece iki yabancı transfer yapma imkanım var. Bununla ilgili de genç yetenek olarak inandığım ve yabancı ülkede izlettiğim futbolcular var. Onları da transfer ederek transferi noktalayacağız. Bizim takımımızdaki futbolculardan bir ikisine teklif var. Ama biz o oyuncuların maddi anlamdaki değerini bulmadığı sürece satmayı düşünmüyoruz. Çünkü kulübün onları bir anlamda yetiştirip bir yere getirdiği bir ortamda oyuncuların gerçek değerini bulması gerektiğini düşünüyoruz. Bu konuda görüşmeler olmasına rağmen istediğimiz parayı alamadığımız için herhangi bir futbolcuyu satmayı düşünmüyoruz."
Sezon sonuna kadar bu şekilde bir kararla bekleyeceklerini anlatan Uygun, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu arada geçen sezon Sivasspor'un göstermiş olduğu başarıdan sonra insanlar ister istemez bizden çok şey bekliyor. Tabii İntertoto Kupası'na katılacak olmamız ve sezonu erken açacak olmamızdan dolayı da bundan önce bir çok takımın İntertoto Kupası'na katıldıklarında yaşadıkları form düşüklükleri sıkıntıya soktu. Biz bunları yaşamadan en azından orta sıralarda yolumuza devam etmek istiyoruz. Daha sonra kazancımızın durumuna göre de kendimize üst sıralarda yer hedefleyeceğiz."

Uygun, "Fenerbahçe'ye gelmek ister misiniz ?" sorusuna şöyle karşılık verdi: "Türkiye'de yeni bir jenerasyon yetişiyor. 1,5 yıllık teknik direktörlük kariyerimde güzel şeyler yapmaya çalıştım. Kendimi gerek bilim anlamında gerek taktik teknik anlamda geliştirmeye çalışıyorum ki, önümüzdeki yıllarda bize böyle büyük görev verildiğinde hem Türk ulusuna hizmet edebilelim, hem de yaptığımız bu projelerle ülkemizdeki gençlerin gelişimini sağlayabilelim. Zaten yaptığınız bu işler sizi bir şekilde buraya yönlendirecek ve bu konuma getirecektir."

Sivasspor'un İntertoto'da oynayacağı iki maç olduğunu hatırlatan Uygun, sözlerine şöyle devam etti: "Biri Bosna-Hersek - Karadağ karşılaşmasının galibi, diğeri de Portekiz'in 5.'siyle, bu takımları yendiğimizde UEFA'ya katılabiliyoruz. Umarım bu iki maçı geçerek UEFA'ya katılırız. Kayserispor ve Gaziantepspor da yeni sezonda şampiyonluğa oynuyorum diye açıklamalarda bulundu. Bu da bizim adımıza yaptığımız güzel bir gösteriydi. İntertoto'da 3 turu geçmek istiyoruz. Sivas halkına da bu zevki tattırmak istiyoruz"

Genç teknik adam, Trabzonspor'un Anadolu'nun abisi olduğunu belirterek, şunları söyledi: "Geçmiş yıllarda Trabzonspor bunu başarmıştı. Ama son 20 yıldır yaşadığı sıkıntılar Trabzonspor'un başarıyı yakalamasını engellemiştir. İnanıyorum ki 5 sene içinde Anadolu'dan bir takım şampiyon olacaktır. Yapı itibariyle baktığımızda başta Kayseri olmak üzere Konya, Kocaeli, Sakarya, Eskişehir ve Bursa gibi şehirler ekonomik anlamda da hem güçlü hem de taraftar potansiyeli yüksek şehirler. Eğer doğru bir yapılanma ve plan proje olursa 5 yıl içinde Anadolu'dan gelen bir takım şampiyon olacaktır"

Mehmet Yıldız'ın transfer söylemlerini de değerlendiren Uygun, sözlerini şöyle tamamladı: "Mehmet Yıldız'a yurt içinden ve yurt dışından teklif geldi. Rusya'dan, İspanya ve Almanya'dan teklif var. Mehmet çok değerli bir futbolcu. Onun bu sezon gösterdiği performansa göre onun değerinin bize göre 5 milyon euro olduğunu düşünüyoruz. O paraları daha bulamadık. Ancak yarısını bulabildik. Biz de yarı fiyatına vermek istemedik. Mehmet bizimle devam ediyor. Eğer maddi anlamda gerçek değerini bulursa Mehmet'i satabiliriz. Ama onun dışında satmayı düşünmüyoruz."

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil