Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Diğer Konular
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Diğer Konular Diğer konular. Yukarıda bulamadığınız konular hakkında burada yazabilirsiniz.

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 09.05.2009, 00:08   #1
atlantis
Yiğido
NO AVATAR

atlantis Şuan atlantis isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2009 12:03

Tecrübe Puanı: 562 atlantis FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart EĞİTİMDE KALİTEYİ YAKALAYABİLİRMİYİZ.

İlk mesajı öğretmen maaşı oldu

Nimet Çubukçu, Milli Eğitim Bakanlığı koltuğuna oturduktan sonra yayınladığı ilk mesajda öğretmenlere maaş müjdesi verdi.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Milli Eğitim Bakanlığı görevine başlamasına ilişkin bir mesaj yayımladı.
Mesajında, göreve 4 Mayıs'ta başladığını anımsatan Çubukçu, değişmenin ve gelişmenin anahtarı olan eğitimin, bireyin ve toplumun gelişmesini sağlayan, ekonomik kalkınmayı destekleyen, maddi ve manevi kültürel değerleri koruyup geliştirerek gelecek nesillere aktaran olmazsa olmaz, vazgeçilmez ve ertelenemez bir süreç olduğunu ifade etti.

Hükümetin eğitime ağırlık verdiğini, bu sebeple her yıl artan oranlarda genel bütçede en büyük payı eğitime ayırdığını belirten Çubukçu, mesajında “Devlet Bakanlığındaki görev alanım nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı ile çok yakın çalışma ve işbirliği içinde bulundum. Bu vesile ile Bakanlığın çalışmalarını yakından takip etme imkanım oldu” ifadesine yer verdi.

“Milli eğitimdeki önemli projeler ve çalışmalar herhangi bir kesintiye ve gecikmeye uğramadan devam edeceği gibi, hep birlikte yeni ve güzel projeleri başlatacağız, çok önemli gelişme ve yeniliklere imza atacağız” diyen Çubukçu, öğretmenlerin eğitim sisteminin en önemli unsuru olduğunu belirtti.

Öğretmenlerin Türkiye Cumhuriyeti Devleti bekası, yüce milletimizin mutluluğu için çok önemli, onurlu ve özverili görev yaptıklarını ifade eden Çubukçu, şunları kaydetti:

“Bu kutsal görevinizi bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da sevgi, saygı ve hoşgörüyle desteklenen bilgi ve becerileri kazandıracağınız sevgili çocuklarımızı yetiştirerek mutlu insanların ve mutlu ailelerin yer aldığı bir toplumun oluşmasına en büyük katkıda bulunacağınıza inancım tamdır. Ulu Önder Atatürk, 'Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır' diyerek görevinizin ne kadar önemli ve onurlu olduğunu ifade etmiştir.

Ülkemizi, Atatürk'ün gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarma hedefini gerçekleştirecek nesiller yetiştirmek için her türlü gayreti göstereceğinize yürekten inanıyorum. Bundan dolayı görevime huzur içinde başladım. Sizlerin sosyal ve ekonomik yönden bazı sorunlarınızın olduğunuzu biliyoruz. Bu sorunların çözümü için elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğimizden emin olmanızı isterim.”

“LÜTFEN OKULLA YAKIN TEMASTA OLUN”

Bakan Çubukçu, mesajında öğrencilere ve velilere de seslendi. Çubukçu, “Sevgili öğrenciler ailenizin, öğretmenlerinizin, idarecilerinizin ve bizlerin sizleri çok önemsediğini ve sevdiğini hiçbir zaman hatırınızdan çıkarmayınız” dedi.

Öğrencilerin bu ülkenin geleceği olduğunu ifade eden Çubukçu, şunları kaydetti:
“Bu sebeple en iyi şartlarda ve en iyi şekilde yetişmeniz için her türlü gayreti göstermekteyiz. son yıllarda ileri ülkelerdeki emsallerinizin faydalandığı çağdaş ders araç ve gereçleri ile teknolojinin sizlerin de hizmetine sunulduğunun farkında olduğunuz kanaatindeyim. Önümüzdeki dönemde sizlere bilgi ve teknoloji çağının gerekleri ve ülkemizin sosyal ve ekonomik ihtiyaçları doğrultusunda daha iyi ve kaliteli eğitim ve öğretim hizmeti sunmaya gayret edeceğiz. Bu ilgiye, sevgiye ve size verilen bunca öneme, sizler daha çok çalışmak suretiyle çok iyi öğrenciler ve çok iyi bireyler haline gelerek karşılık verebilirsiniz.”

Velilerin çocuklarını okula kaydettirmekle onlara karşı görevlerinin bittiğini düşünmemeleri gerektiğinin altını çizen çubukçu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Onu izlemek, gözlemek ve ona her kondu sevgi ve hoşgörüyle destek olmak ebeveyn olarak hepimizin görevidir. Lütfen okulla yakın temasta olun ve işbirliği yapın. Ancak bu takdirde çocuklarımızın iyi bir insan, iyi bir vatandaş ve iyi bir meslek elemanı olarak yetişmelerini sağlayabiliriz.

Eğitim hizmetlerine yönelik çalışmalarımız bundan böyle de Türk milli eğitiminin genel amaçları ve temel ilkeleri doğrultusunda yürüyecektir. Bu hizmetlerde daha başarılı olabilmek için toplumumuzun her kesiminin ve yetişmiş her insanımızın katılımına ve katkısına ihtiyacımızın olduğunun bilinmesini isterim.”
atlantis isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 09.05.2009, 00:14   #2
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 02:47

Tecrübe Puanı: 1307 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart Cevap: EĞİTİMDE KALİTEYİ YAKALAYABİLİRMİYİZ.

ben yeni bakanın pek de etkili olacağını sanmıyorum bakalım zaman ne gösterecek....
Alt 09.05.2009, 00:20   #3
atlantis
Yiğido
NO AVATAR

belkide haklısın bendekide bir ümit işte.hangi bakan neyapmışta bundan bekleyim.her gelen bir sistem diyip duruyo alt yapı olmadan uygulama yapılıyor olan çocuklara oluyor tabiki.yitik öğrenciler çoğunlukta kalıyor.
tek isteğim kaliteli öğretmen yetişmesi ve kaliteli eğitim verilmesi arkadaşım.
atlantis isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 09.05.2009, 00:24   #4
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 02:47

Tecrübe Puanı: 1307 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

eğitim sistemi çökmüş durumda kim ne derse desin...köklü çözüm yok...neyi tutsanız elinizde kalıyor...orayı yama burayı yama elde kumaş kalmadı...
eğitimde o kadar çok sorun var ki hangisinden başlıyacak neresini düzeltecek bu bakanlar...müdür atamalarından tutun da öğrencinin kahvaltısını YAPAMAMASI na kadar herşey sorun.. bir üç değil ki sorun
Alt 09.05.2009, 00:28   #5
atlantis
Yiğido
NO AVATAR

bak bundada haklısın eğitimle yakındanilgilenirim çocuk gelişimi benim için çok önemlidir.bırak yamayı yama yapacak kumaş yok eğitimde.giden bakanım sağolsun gereken örgütlemeyi ve atamaları yapıp gitti,arakasını sağlama aldı.
eğitim değil amaç her alanda adam olsun onlara çocukları kim takar.okuyan dağdada okur mantığıyla bukadar ilerleriz.bu son yaptığı bakanımın türkiye gerçeğidir.koltuk tek şart koltuk gerisi hikaye.ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil