Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Duyarsızlık mı Umursamazlık mı? - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Haberler Sivas`tan Haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 01.12.2011, 07:37   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 901 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Duyarsızlık mı Umursamazlık mı?

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Van ilinde yaşanan depremin acız izleri tazeliğini sürdürürken, Sivas’ta birinci deprem kuşağı üzerinde yer alan ilçelerde binalarına çürük raporu verilen bazı okullarda halen eğitim ve öğretimin sürdürülmesi Sivas’ın ya duyarsız, yada umursamaz olduğunu ortaya koydu.

Kuzey fay hattı üzerinde bulunan ve birinci deprem kuşağı üzerinde yer alan Suşehri ilçesinde bir çok öğrencinin hem barındığı hemde eğitim-öğretimlerini sürdürdükleri Yatılı Bölge ilköğretim Okuluna çürük raporu verilmesine rağmen halen bir tedbir alınmadığı ortaya çıktı.
1974 yılında yapılan ve 2006 yılında deprem güçlendirmesi programına alınan ve halen herhangi bir güçlendirme çalışması yapılmadığı belirlenen Suşehri YİBO’da öğrencilerin tehlike altında olduğu gerçeğini ortaya koyuyor.
Gerek Sivas il merkezinde gerekse birinci deprem kuşağı üzerinde bulunan ilçelerde okulların durumunun ne oluğu, depreme dayanıklılık testlerinin yapılıp yapılmadığı konusunda yetkili birimler açıklama yapamazken Türk Eğitim-Sen konuya duyarlılık göstererek Suşehri YİBO’nun durumunu gözler önüne serdi.
Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Türk Eğitim-Sen Sivas Şube Başkanı Muzaffer Karadağ, Suşehri YİBO’da herhangi bir güçlendirme çalışması yapılmadın eğitim ve öğretime devam edildiğini, okulun yenileneceğinden dolayı da herhangi bir tadilata izin verilmediğini dile getirdi.
Birinci derecede deprem kuşağı üzerinde yer alan Suşehri ilçesinde bulunan Yatılı Bölge iltköğretim Okulu ve bağlı birimlerinde yaşayanların can ve mal güvenliklerinin tehlike altında olduğunu kaydeden Karadağ, gerekli önlemlerin bir an önce alınması gerektiğini ifade eden dilekçeyi ise Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderdiği ortaya çıktı.
Yaşanan bu durum karşısında yetkililerin ne yapacakları bu tür okul binalarında eğitim-öğretimi devam ettirip ettirmeyecekleri, yaşanabilecek olası bir tehlike karşısında sorumluluğu üzerlerine alıp almayacakları ise merak ediliyor.

Hürdoğan
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)