Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Anketler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Anketler Burada anketleri bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Anketimiz: Abdullatif Şener Bey yeni bir parti kurmalı mı?
EVET Kurmalı-Desteklerim 213 46,20%
HAYIR Kurmamalı-Desteklemem 227 49,24%
KARARSIZIM 21 4,56%
Katılımcı sayısı: 461. Sizin Bu Ankette Oy kullanma Yetkiniz Bulunmuyor

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil
Alt 11.07.2008, 02:29   #31
kasparix
Usta Yiğido

kasparix - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kasparix Şuan kasparix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.07.2011 16:53

Tecrübe Puanı: 706 kasparix FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: Abdullatif Şener Bey yeni bir parti kurmalı mı?

AK PARTİ'DE ÖYLE ERGENEKON'DA BÖYLE !

Latif Bey aradı ve dedi ki...
Önceki gün Abdullatif Şener aradı ve... Star gazetesi yazarı Ahmet Kekeç bu ilginç görüşmeyi yazdı.

Latif Bey aradı ve dedi ki...

Önceki gün Abdullatif Şener aradı ve ‘Sizi sandıkta görmek isteriz Latif Bey’ yazımla ilgili kısmi düzeltmeler yaptı.

Esasında neyi düzeltmiş oldu, onu da tam anlayamadım.

Kendisiyle yakından tanışmam. Karşılaştığımızı da hatırlamıyorum. Politikaya soyunmadan önce yazdığı bir iki kitabı biliyorum. Kitaplarımız aynı yayınevinden çıkıyordu ve ortak ‘editörümüz’ İsmet Uçma marifetiyle alıyordum güzel haberlerini.

Böyle bir yakınlığımız var...

Politikanın Abdullatif Şener’e uygun olmadığını düşünmüşümdür hep.

Bana, duygularıyla aklını, aklıyla rasyonaliteyi dengeleyememiş biri gibi gelmiştir...

Bunu, ‘kişiliğini’ ele vermeye çırpındığı röportajlarından da anlamak mümkün...

Hani, ‘şarabın tadından başka her şeyiyle ilgili olduğunu’ söylediği ve o ‘bambaşka’ Latif Bey’e ulaşmamızı için bizden ekstra gayret bekleyen ünlü röportaj...

Biz o bambaşka Latif Bey’i insan hususiyetleriyle, gücüyle, zayıflıklarıyla yeterince tanıyoruz zaten. Zaman zaman, ‘anlaşılmamak’ cezasına çarptırıldığını ve bu suretle gadre uğradığını/uğratıldığını da biliyoruz.

Şunu da biliyoruz:

Müktesebatı ne kadar geniş olursa olsun, kendisini hangi farklı kaynaklardan gerçekleştirirse gerçekleştirsin, ondan asla ‘birinci adam’ çıkmaz... ‘İkinci adam’ da çıkmaz.

Sanırım uzun süre, ‘ikinci adam’ olarak bile görülmemenin huzursuzluğunu yaşadı ve sonunda bu noktaya geldi.

Hayır, bunun ‘ifrat noktası’ olduğunu söylemeye çalışmıyorum.

Bu, herhangi bir ‘nokta’ bile değil ki, ifrat noktası olabilsin!

Belki huzursuzluğunu yatıştırmak için, kendisinde değer vehmedenlerin de dolduruşuyla ‘birinci adam’ olduğuna/olabileceğine inanmıştır. Hepsi bu. Fakat, Latif Bey’imizin hesap edemediği bir şey var.

Siyaset, mühendis cetveliyle ‘oluşturulabilir’ bir şey değil.

Lider de, ‘imal edilebilir’ bir şey değil.

Mamulattan lider Mehmet Yazar, İlhan Kesici, Hurşit Güneş, Mehmet Ali Bayar, rahmetli İsmail Cem kadar olur.

Latif Bey’in telefonda yaptığı düzeltmelere gelince...

Demirel’le hiçbir zaman görüşmediğini, Murat Akgün’e yaptığı açıklamada da bu yönde bir ifade kullanmadığını söyledi.

Peki, yaptığı bu düzeltmeyi yayınlayabilir miydim?

Hayır, yayınlamam şart değildi.

Peki, elan mensubu bulunduğu parti hakkındaki ‘iddianame’ karşısında niçin bu kadar suskundu? Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya’nın bazı haksız suçlamalarından niçin en ufak bir rahatsızlık duymamıştı?

Elbette demokrasilerde parti kapatmak doğru bir davranış değilmiş. Bunu birkaç kez dile getirmiş. Ama konu yargıda olduğu için ‘özellikle susmayı’ tercih ediyormuş.

Latif Bey’le bunları konuştuk...

Neden Demirel’le ilgili düzeltmenin yayınlanmasını ‘şart’ olarak görmediğini anlayamadım, ama, gördüm ki Latif Bey ‘liderlik’ yolunda bütün psikolojik hazırlıklarını tamamlamış.

Hayırlı olsun diyorum.

İlaveten de şunları söylüyorum:

BİR: Parti kurmak ayıp ve günah değildir. Başka arayışlara yönelmeden önce partinizden istifa ediniz.

İKİ: Demokrasilerde parti kapatmanın doğru bir davranış olmadığını Deniz Baykal da söylüyor. Siz farklı olarak ne söylüyorsunuz?

ÜÇ: Parti kapatma davası yargıda olduğu için konuşmuyorsunuz. İyi ediyorsunuz. O zaman yargıdaki ‘Ergenekon davası’ için de konuşmamanız, darbecilere mazeret üretmemeniz gerekmez mi?

AHMET KEKEÇ - STAR
kasparix isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 11.07.2008, 02:34   #32
kasparix
Usta Yiğido

'SEN DE ERKAN MUMCU'NUN DURUMUNA DÜŞME'

Arınç'a göre Abdüllatif Şener'in sonu !
NTV'nin canlı yayınına katılan Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç, çarpıcı açıklamalar yaptı.

Arınç "eğer Ak Parti'den Abdüllatif Şener Bey'in ayrılmasıyla ayrılacak arkadaşımız varsa lütfen hemen ayrılsınlar" diyerek yaptığı çağrının ardından, "bu arkadaşımızla hareket edebileceklerin sayısının ikiyi geçmeyeceğini" söyledi. Bülent Arınç, Abdüllatif Şener'i bakın kime benzetti ve "aynı hataya sen de düşme" uyarısında bulundu. İzliyoruz...

Bülent Arınç'tan Abdüllatif Şener'e Ağabey tavsiyeleri
"Bu partiyle olan ilişkilerini kesmen lazım. Anadolu'ya gittiği zaman
kimseyi yanıltmya hakkımız yok. Eğer kararını verdiysen "AK Parti içinde kalmayarak, bir an önce meydana çıkman lazım. Meydana çık, yeni oluşumlarla yeni güçlerle; ama bir şartla Parti'de bir saniye bile kalmamak şartıyla...

TBMM Eski Başkanı Bülent Arınç, yeni oluşum için harekete geçen AK Parti MKYK üyesi Abdüllatif Şener'e Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu'nun durumunu örnek gösterdi.

Arınç, "Beni topa tutanlar seni bugün niye alkışlıyor ? Bunu düşünmesi lazım. Beni topa tutanlar seni alkışlıyorsa bir süre kullanmak içindir" dedi.

Arınç, NTV'de katıldığı bir programda, yeni oluşum için harekete geçen Abdüllatif Şener'le ilgili soruyu cevapladı. Arınç, şu ana kadar Şener'le ilgili hiç bir yerde bir şey söylemediğini belirterek, yıllardan beri birlikte siyaset yaptıklarını, en önemli görevlerde birlikte bulunduklarını, AK Parti'nin kuruluşunda çok büyük emeklerinin geçtiğini ve ailecek görüştükleri birisi olduğunu ifade etti. "Bugüne kadar beni de onu da üzecek birşey söylemedim" diyen Arınç, televizyon kanalına yaptığı konuşmayla yaptığı çalışmadan haberi olduğunu belirttti.

Arınç, Şener'in 1991 yılında parlamentoya girdiğini, yaşça kendisinden küçük olmasına rağmen sözüne özüne güvendiği, ilkeleri olan değerli bir insan olduğunu kaydetti. Bugüne kadar kendisiyle hiç ters düşmediğini, bir kaçtane basına yansıyan haberlerden dolayı gücendikleri olduğunu, temelde dostluk ve arkadaşlıklarının hiç bir zaman zedelenmediğini belirtti.

Arınç, 22 Temmuz seçimlerinde kendi adaylığını koymadığını ve bunun sebeplerini kendince açıklamaya çalıştığını belirterek, sağda solda yaptığı çalışmalarda AK Parti'nin dışında yeni bir oluşuma ihtiyaç olduğunu dile getirdiğini söyledi. Arınç, Şener'e bir dost ve arkadaş olarak tavsiyesini şu şekilde dile getirdi:

"Bugüne kadar ne oldu bitti ise ne düşünüyorsa, neye kırılmış ise neye incinmiş ise neden dolayı böyle algınlık göstermiş, bunların hepsini bir kenara bırakarak, yine AK Parti içinde arkadaşları ile bütünleşmelidir. Buna niçin ihtiyaç var. Buna şunun için ihtiyaç var. Bu çizgiden gelen önemli bir isim. İkinci AK Parti hakkında açılmış bir dava var. En azından bu dava sürecinde tam kenetlenme, tam bir beraberlik içinde bulunmaya ihtiyacımız var. Aksi takdirde başka türlü görüntü verilecek. Bundan endişeliyim. Görüntü de şudur. AK Parti nasıl olsa kapatılacak. Benim AK Parti camiasına kendimi bir alternatif olarak sunup, ordan yeni bir partiyle, diğer partilerde alternatif olamadığına göre 17 milyonluk kitleye yeni bir parti ile karşı çıkıp seçimlerden sonra böyle bir güçle iktidara gelmek. Belki böyle düşünüyor. AK Parti'nin tabanına oynamak, AK Parti'nin merkezine oynamak. AK Parti'nin söylemlerine sahip çıkmak. Bu parti varken, hükümet devam ediyorken, parlamento çoğunluğumuz varken bunu düşünürerek böyle bir hareket yapıyorsa bunu ahlaki bulmam" dedi.

Şener'in yeni oluşum çalışmalarıyla ilgili parti içinde sert açıklamaların geldiğini hatırlatılması üzerine Arınç, kendisinin bu tür açıklamalarla ilgilenmediğini söyledi. Arınç, "Bu hareket kendisi istese de istemesede birilerinin senaryosuna uygun hareket olarak bilinir. Birilerinin bir senaryosu var. O şudur: AK Parti'nin kapatılması halinde bu boşluk CHP ile dolmaz. CHP nerdeyse baraj altına doğru gidiyor. MHP ile olmaz. DTP ile hiç olmaz. Anavatan ve Doğruyol zaten yok. Bu partinin içerisinde birisini bulup onunla yeni bir siyasi oluşum yapmak belki daha akıllı diyerek, pergel, cetvel, gönye eline alıp siyaset mühendisliği yapanlar var. Bunların bir aktörü durumuna kendisi düşerse yapılabilicek bir şey yoktur" diye konuştu.

Şener'le aynı çizgiden geldiklerini belirten Arınç, "Milli görüş gömleğini ben giymidiysem,oda giydi. Merve Kavakçı ile yan yana basın toplantısı yaptıysak, yaptı. Grup başkanvekili olarak söyledikleri Meclis tutanaklarında. Eşlerimizin başlarının örtülü olması birilerine göre eksiklik ise benimki de öyle seninki de öyle. Bizim çizgimiz aynı. Düşnecemiz de bugüne kadar aynıydı. Beni topa tutanlar seni bugün niye alkışlıyor bugün? Bunu düşünmesi lazım. Beni topa tutanlar seni alkışlıyorsa bir süre kullanmak içindir" dedi.

Arınç, kesin bir parti kurmak için kararını vermişse bir an önce ilişkisini kesmesi gerektiğini belirterek, "Ahlakı olan budur. Hem içerde kalıp hemde şöyle şöyle yapacağım demek çok yanlıştır. Arkadaşımız Anadolu'da bazı yerlerda AK Parti teşkilalatları MKYK üyesi ve Başbakan Yardımcımız diye karşılıyor. Arkadaşımız toplantıya giriyor ve yeni bir siyasi oluşum gerekli diyor. Teşkilattaki arkadaşlarımız dışarı çıkıyor. Kimseyi yanıltmaya gerek yok. Kararını vermişse AK Parti içinde kalmayarak bir an önce meydana çıkmalı. Ne yapacaksa yapmalıdır" şeklinde konuştu.

AK Parti'de bir saniye kalmadan ayrılmasını isteyen Arınç, milletvekillerini özel hayatlarına kadar tanıdığını belirterek, şöyle dedi: "Şener'in ayrılması ayrılacak milletvekilleri varsa lütfen hemen ayrılsın. Kaç kişidir bilmem. Bu sayı ikiyi geçmez. İçinde bulunduğu durum Erkan Mumcu'nun durumudur. Erkan Mumcu hangi durumda ise seni da aynı akibet bekliyor. Lütfen bir daha düşün. Bizi üzme."

09.Temmuz.2008 11:25:29
Alt 11.07.2008, 08:57   #33
gürün_güzeli
Tatlı Yarışması 1.si

gürün_güzeli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gürün_güzeli Şuan gürün_güzeli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.01.2014 09:32

Tecrübe Puanı: 907 gürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDIgürün_güzeli TAM BIR BEYEFENDI

yine söylüyorum kurmamalı..................... ..

HayAtıMa qiRen heRkese YasanmıS heRseYe TesekküRLer BüyüYoRm siziNLe...
gürün_güzeli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 11.07.2008, 09:21   #34
Pusula_58
Usta Yiğido

Pusula_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Pusula_58 Şuan Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.08.2013 14:51

Tecrübe Puanı: 736 Pusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz sein

Kurması iyi olur,şuan yeni bir oluşuma ihtiyaç var.Ortada bir belirsizlik var ülkeyi huzura sükunete götürecek aklı başında herkesi kucaklayan sevgiyle yaklaşan,çıkardan,hilleden hırsızlardan yana olmayan bir lidere ihtiyaç var.Ben bu vasfı Sn.Abdullatif Şener Beyde görüyorum. Önce biz Sivas'lılar sahip çıkmalyız böyle bir şahsiyete, ülke genelinde çok taktir gördüğü ve sevildiğide bir gerçektir.İnşallah başarılı olur,ve eğer parti kurulursa oyum yeni oluşuma olacaktır ve üye olmayı da düşünüyorum.
Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif
Alt 11.07.2008, 09:24   #35
Fatihmd
Usta Yiğido

Fatihmd - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Fatihmd Şuan Fatihmd isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.11.2013 09:20

Tecrübe Puanı: 659 Fatihmd FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Aslında kurmalı ve şansını denemeli, kötü örneklere bakarak kurmamalı dememeliyiz. Belki güzel Türkiyemiz için beklenen gerçek yönetici kendisidir.

AKP den kolay kolay kimsenin ayrılacağını sanmıyorum. Çünkü ak partiye mensup vekiler Sn. Tayyip Erdoğan ın halkın desteğini alacağını apaçık gördükleri için çoğunlukla kendilerini düşündükleri için gelen şahıslardır. Bunlarda milli bir düşünce yada görüş olduğunu sanmıyorum.
Alt 11.07.2008, 09:31   #36
alisayan
Yasaklı
NO AVATAR

alisayan Şuan alisayan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.08.2008 09:35

Tecrübe Puanı: 0 alisayan BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

merhaba arkadaşlar hepinizin görüşüne saygı duyarım ama birde şunu bilelim sayın aptulatif sener neden AKP den ayrıldı sebep neydi .sayın başbakanımız revah partisi dönemin den ta ki akp kurulana kadar avrupabirligne cok karşıydı hata amarikaya şim di ne oldu doksan derece dödü tambir avrupalı oldu ve sayın başbakanla sayın şenerin anaşmazlıgı nerden geliyor özeleştirme vetürkiye hazine arazilerinin israil fıransa amarika gibi ülkelere sayın başkanımız satılması icin yasa cıkardı diye benim bildigim bu herkese saygılar
alisayan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 11.07.2008, 09:37   #37
kasparix
Usta Yiğido

TÜRKİYENİN HER KARIŞ TOPRAĞI ALKIRMIZI ŞEHİT KANIYLA ALINDI RTERDOĞANN NE DE KİMSENİNN GÜCÜ YETER KANLA ALINAN TOPRAK KANLA SATILIR..BİR DAHA BU EDEBİYATI YAPMAYIN KANIMIZA DOKUNUO...ŞENERDE ÇIKDI AÇIK AÇIK TOPRAĞIMIZ GAVURA SAATTILAR BEN ONDAN MI BIRAKIYORUM DE Dİ BE ABİ YAPMAYIN YA?ÖNCE BEYNİNDEKİ GİZLİ AÇIK ŞEYLERİ TESPİT ETSİN VE AÇIKLASIN ...SONRA İLK OLARAKDA PARTİ KURACAKSA USUL VARDIR HALA NE ESKİ PARTSİNDE DURUO AKP MKYK SINDAN DA EDEPLİCE İSTİFASINI BEKLERİZ DİYEN SAYIN BÜLENT ARINÇ GİBİ DERİN SENARYOLARIN OYUNUNA GELMESİN DERİZ..EL İNSAF DERİM HİÇ BİRİMİZ HEMSEHRİSİDE OLSAK SAYIN BÜLENT ARINÇ KADAR GENE SENER BEYİ DÜŞÜNEMEYİZ....
Alt 11.07.2008, 09:39   #38
alisayan
Yasaklı
NO AVATAR

apdulatif şener pati kursun vatan milet icin işallah hayırlı olur
Alt 11.07.2008, 09:44   #39
kasparix
Usta Yiğido

ÖNCE MKYK DAN İSTİFA ETSİN YANİ SİVASLI UCU BİZE DOKUNUO....
Alt 11.07.2008, 09:49   #40
alisayan
Yasaklı
NO AVATAR

o işsenle benim bile cegim işdeyil etmesi gerekirse istemesede etiriler
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 2 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 2 Misafir)