Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Arşiv
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Arşiv Güncelliğini Yitirmiş Konular

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ
Anketimiz: Sizce AKP Lideri Recep Tayyip Erdoğan ,Başkanlık Sistemi konusunda tutarlı mı ?
Evet 2 66,67%
Hayır 1 33,33%
Katılımcı sayısı: 3. Sizin Bu Ankette Oy kullanma Yetkiniz Bulunmuyor

Seçenekler Arama Stil
Alt 01.02.2011, 22:52   #1
ismailcvg
Yeni Yiğido
NO AVATAR

ismailcvg Şuan ismailcvg isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 01.02.2011 22:55

Tecrübe Puanı: 0 ismailcvg FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart AKP Lideri Erdoğan:Başkanlık sistemi Amerikan emperyalizminin tavsiyesidir

Arkadaşlar Bence AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan , Başkanlık Sistemi konusunda tamamen 180 derece dönmüştür.

Yani Başbakan Recep Tayyip Erdoğan aşağıdaki habere göre dün kara dedigine bugün ak diyor.

Aşağıdaki habere göre Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 1993 yılında ''Başkanlık sistemi Amerikan emperyalizminin bize tavsiyesidir.Şimdide AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan diyor Başkanlık sisteminin faydalı neticeler doğuracağına inanıyorum.
Alıntı:
[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

21.04.2010

Erdoğan:1993'te Başkanlık sistemi Amerikan emperyalizminin tavsiyesidir

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal partisinin grup toplantısından konuştu. Başbakan’ın başkanlık sistemi ile ilgili sözlerini eleştiren Baykal, Erdoğan’ın 1993 yılında söylediği "Başkanlık sistemi Amerikan emperyalizminin bize tavsiyesidir" sözünü hatırlattı.

CHP Genel Başkanı partisinin grup toplantısında gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Baykal, başkanlık sistemi tartışmaları hakkında, Başbakan Erdoğan'ın 1993 yılında Refah Partisi MKYK üyesi iken söylediğini iddia ettiği ve bugün bir gazetede yer alan "Başkanlık sistemi Amerikan emperyalizminin bize tavsiyesidir" sözlerini hatırlattı.

BAŞKANLIK TARTIŞMALARI

Baykal, Başbakan Erdoğan'ın “Bakanlık sistemi Amerikan emperyalizminin bize tavsiyesi” şeklindeki sözlerinin yer aldığı bir gazeteyi kürsüden göstererek, “Bu, tabii başbakanın tutarlılığının bir yansıması olmalı” dedi. Deniz Baykal, şöyle konuştu:
“Laf ola beri gele. Laf yokluğunda asmalar budayalım. Bu başkanlık tartışması hiçbir ciddi temeli, anlamı olmayan gündemi saptırma değiştirme milletin önüne konuşacak laf atma anlayışının ötesinde geçerliliği olmayan bir boş sözdür. Anayasayı değiştirip başkanlık sistemi içinde iktidarı kullanma rüyasıyla kendisini oyalamaya devam edebilir ama gerçek şudur ki önümüzdeki seçimden sonra Başbakan bu başbakanlık döneminin hesabını veren bir insan konumunda olacaktır. AKP'nin siyasi zemini artık kaybolmuştur, AKP bir hayalet haline gelmiştir. Geçmişte yarattığı görüntü ile durumu idare etmektedir, gerçeğin ne olduğu önümüzdeki ilk seçimde ortaya çıkacaktır. AKP ve Başbakan içinde bulunduğu hayal dünyasından ona inanarak, ona destek vererek, onun arkasında saf tutmuşlarla birlikte önümüzdeki seçimden sonra gerçeğe uyanacaktır. O gerçeği ortaya koymakta hepimizin ortak görevidir.”

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

01.02.2011

Erdoğan: Başkanlık sisteminin faydalı neticeler doğuracağına inanıyorum

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, başkanlık sistemi tartışmalarına ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Şahsen başkanlık sisteminin daha faydalı neticeler doğuracağına inanıyorum."dedi. Başkanlık sistemini halkı istemesi durumunda ise Erdoğan, "Egemenlik kayıtsız şartsız milletir diyeceksin' o yola gireceksin." diye konuştu.

"BAŞKANLIK SİSTEMİN FAYDALI NETİCELER DOĞURACAĞINA İNANIYORUM"

Başbakanlık sistemiyle ilgili açıklamalarına yönelik 'tek adamlık' eleştirisinin hatırlatılması üzerine Erdoğan, "Liderler tekdir zaten. Liderliği paylaştığı ikinci bir kişi olmaz. Ama takim ruhu denen bir olay vardır. Takım oyunu denen bir şey vardır. Kolektif aklı oturtmak denen bir olay vardır. Bizim partimizde egemen olan budur. Bizim partimiz kolektif akılla hareket eder, takım ruhu içerisinde hareket eder. Bugüne kadar olan başarısının altında bu yatar. Ben başkanlık sistemiyle alakalı halkıma sunarken ülkemde halkı bu kavramları tartışmalıdır, bilmelidir. Şahsen başkanlık sisteminin daha faydalı neticeler doğuracağına inanıyorum. Benim kanaatim. Sayın Bahçeli de farklı düşünebilir. Benim düşünceme de saygıları olsun. Dünyada uygulanmayan bir sistemi söylemiyorum ki, uygulanan sistemi söylüyorum. Başkanlık sistemi var, yarı başkanlık sistemi var. ABD ortada, Fransa ortada. Cumhurbaşkanlığı makamları güçlendirilmiş, bazı yerlerde sadece temsili. Bunların tartışılmasından kimsenin gücenmeye hakkı yok. Bırakalım tartışılsın, kimse bundan da rahatsız olmasın."diye konuştu.

Başkanlık sistemi için önlerinde bir takvimin olup olmadığı yönündeki soruya ise Erdoğan, "Hayır böyle bir şey söylemedim. Bugüne kadar benden böyle bir şey duydunuz mu?" diye sordu.

Muhabirin 'halk isterse' şeklindeki eklemesi üzerine Erdoğan, "Halk isterse, 'egemenlik kayıtsız şartsız milletir diyeceksin' o yola gireceksin." diye konuştu.
ismailcvg isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil