Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 16.03.2008, 03:00   #1
banu58
Tecrübeli Yiğido

banu58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

banu58 Şuan banu58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 23.11.2008 19:30

Tecrübe Puanı: 626 banu58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart BAHÇELİ:Anayasayı değiştirelim!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kapatma davasının 'vahim siyasi sonuçlar' doğurduğunu savunarak anayasa değişikliği teklif etti.

Bahçeli, dün yaptığı yazılı açıklamada, Anayasa'nın 68. ve 69. maddelerinin gözden geçirilebileceğini söyledi. Bahçeli, "Siyasi partilerin 68. maddenin 4. fıkrasına aykırı eylemlerinden ötürü temelli kapatılması yerine, bu fiilleri işleyen parti üyeleri, yöneticileri ve milletvekillerinin bireysel olarak sorumlu tutulmasını ve bunlar hakkında cezai soruşturma ve yaptırım uygulanmasını öngören yeni bir düzenleme yapılması üzerinde durulabilir. Terörle organik bağı ve eylem birliği olan ve terörü bölücü amaçlar için bir vasıta olarak gören siyasi partilerin durumu ayrı bir değerlendirme konusu olacaktır." şeklinde konuştu. Bahçeli, dava süresince AK Parti'nin TBMM ve hükümet düzeyindeki tüm tasarruflarının tartışmalı olacağını ileri sürdü. MHP lideri, altmış beş aydır iktidarda olan bir siyasi partinin kapatılması için dava açılmasının siyasi açıdan yapacağı tahribatın hukuki sonuçlarından çok daha önemli olduğunun altını çizdi. Başsavcı'yı da bu noktada eleştirdi: "Tahribatın niteliği ve boyutlarını çok daha dikkatli olarak değerlendirmiş olması gerekirdi.'' Başsavcı'nın laikliğe aykırı fiillerden sorumlu olan parti üyeleri, yöneticileri ve milletvekilleri hakkında bireysel soruşturma süreçleri başlatmasının daha uygun olduğunu savundu. Bahçeli, "Anayasal düzeni ve dayandığı ilkeleri korurken, Türkiye'yi bir siyasi kaosun içine sürüklemekten ve çok ağır siyasi sorunlar yaratmaktan kaçınmak herkes için bir yükümlülük olarak görülmelidir." ifadelerini kullandı. Demokratik rejimin ve siyasi hayatın istikrar kazanamamasının temel nedenlerinin başında, bu müdahaleler sonucunda siyasi partilerin kurumsallaşma ve kökleşme süreçlerinin sekteye uğramasının geldiğine işaret etti. Çok partili siyasi hayata geçildiği dönemden bugüne kadar 28, Anayasa Mahkemesi'nin kuruluşundan bu yana ise 24 siyasi partinin kapatıldığını hatırlatan Bahçeli, 12 Eylül sonrası ara rejim döneminde bütün siyasi partilerin kapatıldığını; ancak bu partilerin yeniden kurulduğunu sözlerine ekledi.

Ankara, Zaman

Alt 16.03.2008, 03:16   #2
banu58
Tecrübeli Yiğido

banu58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

banu58 Şuan banu58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 23.11.2008 19:30

Tecrübe Puanı: 626 banu58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart --->: BAHÇELİ:Anayasayı değiştirelim!

Bu tablodan sizde sorumlusunuz Sayın Bahçeli,Sayın Sezeri seçerek ülkeye ne kadar büyük zarar verdiğinizi görüyormusunuz?
Sayın Sezer bir kitap fırlattı 55 milyar dolara maloldu,bir atama yaptı 100 milyar dolara malolacak.
Pazartesi günü ekonomi tepe taklak olacak milyarlarca dolar zarar edeceğiz,yani bazılarının isteği gerçekleşecek.
Allah sonumuzu hayr etsin.
Alt 16.03.2008, 14:28   #3
gly
Yeni Yiğido
NO AVATAR

gly Şuan gly isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.10.2010 03:07

Tecrübe Puanı: 0 gly FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

kavun karpuz değildiki...... ne yapsın bahçeli))
Alt 16.03.2008, 14:48   #4
YiGiDo_58_06_nl
Yiğido

YiGiDo_58_06_nl - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

YiGiDo_58_06_nl Şuan YiGiDo_58_06_nl isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.08.2010 20:53

Tecrübe Puanı: 655 YiGiDo_58_06_nl FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart -->: BAHÇELİ:Anayasayı değiştirelim!

sayin genel baskanimiz DEVLET bey mantikli bi oneride bulunmus .suan turkiyede kapatilacak bir parti varsa oda dep .onlarinda davasi hala suruyo adamlar aciktan pkk yi destekliyo toror orgutu bile diyemiyo kalkmis yargiyat bassavcisida turkiyenin baska isleri yokmus gibi suanki hukumet partisini kapatmaya calisiyo .bu kisiler bilmiyormuki boyle olaylar turkiyeyi kaosa surukluyo ileri yerine geri gitmemizi sagliyo kimin usakligini yapiyo bunlar anlamadimki.siginmislar bi laiklik catisi altina onun altindan siyaset yapmaya calisiyolar.sahsi gorusum her ne kadar suanki hukumet yanlisi olmasamda bu kapatma davalari demokrasi bakimindan ulkumizin bir ayibidir
YiGiDo_58_06_nl isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 16.03.2008, 14:50   #5
gly
Yeni Yiğido
NO AVATAR

gly Şuan gly isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.10.2010 03:07

Tecrübe Puanı: 0 gly FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

O beğenmedikleri ve küçümsedikleri halk aynen daha önce olduğu gibi !!! belki de %80 lerle (yasaklananlar olmasada) sağ partilerden birini tek başına ikdidara getirecektir... yanii chp yine avcunu yalayacak)
Alt 16.03.2008, 18:49   #6
adislibekir
Yasaklı
NO AVATAR

adislibekir Şuan adislibekir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.03.2009 21:10

Tecrübe Puanı: 0 adislibekir FAZLA SÖZE GEREK YOKadislibekir FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
banu58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kapatma davasının 'vahim siyasi sonuçlar' doğurduğunu savunarak anayasa değişikliği teklif etti.

Bahçeli, dün yaptığı yazılı açıklamada, Anayasa'nın 68. ve 69. maddelerinin gözden geçirilebileceğini söyledi. Bahçeli, "Siyasi partilerin 68. maddenin 4. fıkrasına aykırı eylemlerinden ötürü temelli kapatılması yerine, bu fiilleri işleyen parti üyeleri, yöneticileri ve milletvekillerinin bireysel olarak sorumlu tutulmasını ve bunlar hakkında cezai soruşturma ve yaptırım uygulanmasını öngören yeni bir düzenleme yapılması üzerinde durulabilir. Terörle organik bağı ve eylem birliği olan ve terörü bölücü amaçlar için bir vasıta olarak gören siyasi partilerin durumu ayrı bir değerlendirme konusu olacaktır." şeklinde konuştu. Bahçeli, dava süresince AK Parti'nin TBMM ve hükümet düzeyindeki tüm tasarruflarının tartışmalı olacağını ileri sürdü. MHP lideri, altmış beş aydır iktidarda olan bir siyasi partinin kapatılması için dava açılmasının siyasi açıdan yapacağı tahribatın hukuki sonuçlarından çok daha önemli olduğunun altını çizdi. Başsavcı'yı da bu noktada eleştirdi: "Tahribatın niteliği ve boyutlarını çok daha dikkatli olarak değerlendirmiş olması gerekirdi.'' Başsavcı'nın laikliğe aykırı fiillerden sorumlu olan parti üyeleri, yöneticileri ve milletvekilleri hakkında bireysel soruşturma süreçleri başlatmasının daha uygun olduğunu savundu. Bahçeli, "Anayasal düzeni ve dayandığı ilkeleri korurken, Türkiye'yi bir siyasi kaosun içine sürüklemekten ve çok ağır siyasi sorunlar yaratmaktan kaçınmak herkes için bir yükümlülük olarak görülmelidir." ifadelerini kullandı. Demokratik rejimin ve siyasi hayatın istikrar kazanamamasının temel nedenlerinin başında, bu müdahaleler sonucunda siyasi partilerin kurumsallaşma ve kökleşme süreçlerinin sekteye uğramasının geldiğine işaret etti. Çok partili siyasi hayata geçildiği dönemden bugüne kadar 28, Anayasa Mahkemesi'nin kuruluşundan bu yana ise 24 siyasi partinin kapatıldığını hatırlatan Bahçeli, 12 Eylül sonrası ara rejim döneminde bütün siyasi partilerin kapatıldığını; ancak bu partilerin yeniden kurulduğunu sözlerine ekledi.

Ankara, Zaman

Ben l974 yılından beri bu camianın içindeyim.Ülkü ocaklarında yetiştim Mhp için mücadele ettim.Başka hiçbir partiye ne ben ne ailem ne cevrem oy vermedim.Ama görüyorum ki benim partim benim gerçek liderimin bana bıraktığı partinin çizgisinden çıkmış.Mhp li oldğum için çok cefa çektim hala da bazı polemiklere çekiliyorum.Ben Mhp nin bana diçbir karını görmedim zaten maddi manevi hiçbir beklentimiz yok.Olsaydı bizde nerde olacağımızı gayet iyi biliyoruz.Bizim oy verdiğimiz partimiz mevcut iktidar partisinin koltuk değneği haline geldi,kardeşim madem öyle bizde İktidar partisini destekleriz ona oy veririz sadece birkaç kişi meclise gidecek diye neden mhp nin cefasını çekeyim ki.Artık bende Akp diyorum bu kadar basit yokmuş madem birbirimizden farkımız boğulursanda büyük gölde boğul.Bu dönem böyle bir partiye oy verdiğim için kendime isyan ediyorum.Bilemezdik ki.
adislibekir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16.03.2008, 18:56   #7
sonbahar5803
Usta Yiğido

sonbahar5803 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sonbahar5803 Şuan sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.09.2009 14:57

Tecrübe Puanı: 788 sonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISIsonbahar5803 COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
adislibekir Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Artık bende Akp diyorum bu kadar basit yokmuş madem birbirimizden farkımız boğulursanda büyük gölde boğul.Bu dönem böyle bir partiye oy verdiğim için kendime isyan ediyorum.Bilemezdik ki.
Aramıza hoş geldin o zaman. Hepimize hayırlı uğurlu olsun.

İnsan yaklaştığınca yaklaştığından ayrı
Belli ki, yakınımız yoktur ALLAH’tan gayrı...
sonbahar5803 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil