Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

"Tam günde müjde'' - Sayfa 5 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 24.03.2013, 20:41   #41
Alibaba58
Usta Yiğido

Alibaba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alibaba58 Şuan Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.06.2013 12:44

Tecrübe Puanı: 918 Alibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOKAlibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: "Tam günde müjde''

Alıntı:
Cley Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Senin arkadaşın bana maydonoz yazınca bişey yok. Ben promosyon yazınca atlamıssınız yine. Takipte olduğunuzu biliyoruz. Böyle durumlarda atlamak için hazır bekliyorsunuz
Önemli olan ilk başlatan kim ben ona bakarım yalnız bu konuda değil her konuda böylesiniz ilk başlatan siz oluyorsunuz sonra zeytinyağı gibi üste çıkıyorsunuz. Takipte falan değilim istediğim zaman girerim siteye sizden izin alacak değilim. Eğer bir haksızlık varsa bunu açık açık yazarım kimseden korkum yok. En azından sizin takipçiniz olmayacağım kesin.
Alt 25.03.2013, 23:42   #42
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 20:30

Tecrübe Puanı: 613 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
KAOS Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Nedenmiş o? 6 yıl oku, 6 yıl ihtisas yap, iki sene mecburi hizmet yap, ömrünü çürüt, gecen gündüzün olmasın ama bu kadar emeğin karşılığını isteyince kasap mu oluyoruz. Teessüf ederim.

Ama diğer taraftan diyorum ki bende işte: bu sistem gerçekten hekimle hasta arasına para sokmak üzerine dönüyor, sadece hakkını isteyen inatla muayenehane açmayan, özel hastanelere geçmeyen hekimleri iyice zor duruma düşürerek onları iyice madur ediyor, özel hastaneler özendiriliyor. Özel hastanecilikte tek gerçek kardır, bunu çok iyi biliyorsunuz.

Bu örneğinizi üç yönden değerlendirmeliyim..

1. İşte özel hastanecilik. Özel hastanelerde amaç sadece kar etmek olduğundan hekim arkadaşlar gerekli gereksiz herkese ameliyat öneriyorlar. Özel hastanelere karşı olma sebebimiz bundandır. Hükümet ise ısrarla üniversite ve devlet hastanelerindeki arkadaşları zorluyor, İstanbul'da mantar gibi özel hastane açılıyor, buralarda neler yapılıyor sanıyorsunuz?
Sağlık alanında gidişat inanın çok kötü, iyi otelcilik hizmetleri ve görsel bazı düzenlemeler sizin gerçek sağlığınızdan daha mı önemli.

Sizin buradaki özel hastanede karşılaştığınız cicilik bicilik boşu boşuna ameliyat olmanıza değer mi?

2. Tıpta her zaman hata payı vardır, insanın olduğu yerde her zaman hata vardır, çok az olmalıdır ama her zaman vardır.

3. Her meslekte olduğu gibi bizim mesleğimizde de dalkavuklar, beceriksizler ve vicdansızlar vardır. Bunların varlığı diğer tüm mesleklerde olduğu gibi genelleme yapılmasını gerektirmez.
Hocam. Öncelikle ben size teessüflerimi sunayım isterseniz. Bir akademisyon olarak yazıdaki manayı çıkarabileceğinizi düşünmüştüm. Son cümlemde;
Bir doktorun aklına para girdiğinde demişim. Bir hekime hak ettiği değer verilmemeliyi kesinlikle savunamam ben. Fazlası da verilsin gerekirse. Ama şu ameliyata giresen fazladan bu para, bu operasyonu da yaparsan bu kadar daha fazla para vb. sizce insanlarda hangi olguyu geliştirir? Hepimiz insan değil miyiz? Bakın sizde diyorsunuz. O kadar okumuşken daha fazlasını neden kazanmayayım diye. Demekki kazanmak isteyenlere bu seçenek sunulduğunda bunu en son noktasına kadar değerlendireceklerdir. Haksız mıyım?

Sağlık alanında gidişatın derecesini bilemem. Ben sade bir vatandaş olarak değerlendirdiğimde;
HAstanelerin fiziksel kondisyonunun iyileştiğini,
Hekimlerimizin hastalarına daha ilgili, alakalı davrandığını,
Şikayet sisteminin ( hekim şikayet bakımından değil, hastalığın tekrarı konusunda ek yardım bakımından ) geliştirildiğini görüyorum
ve her ne kadar iktidar partisinin genel hallerini sevmesem de bunlar artı hanesine yazdırdığı kanaatindeyim.
Objektif olarak eksi hanesine ekleyeceklerim ise;
muayene sonrasında eczanelere ödediğimiz muayene hizmeti ücretleri. Madem ücret ödüyorum, neden devlet hastanesine gidiyorum. Adı devlet hastanesi olan bir kurum, zorunlu vermesi gereken sağlık hizmetinden nasıl olur da para tahsilatı yapar. Kısa bir hesaplama ile buradan hergün epey bir para tahsilatı yapılmakta. Hangi hizmetlere harcanır vs. vs.

Verdiğim örneğe yaptığınız değerlendirmeye de tekrar vatandaş gözü ile bakacak olursak;
2- Tıptaki hata payı elbette kabul edilebilir bir durumdur. İşleyen bir sistemde hata da yapılır. Ama sırf para için, tespit edilmesi eldeki imkanlarla çok basit olan HAYATİ bir durum söz konusu olduğunda, ciddi bir kalp ameliyatı gerektiğinde de bunun sadece 1 kişinin insafı ile yapılması ne derece kabul edilebilir acaba? ( Tıp alanında öyle mi bilemem ama ben bir mühendis olarak gemimdeki bir makinenin ciddi olarak arızalandığını düşününce bile o makineyi açmadan önce benden tecrübeli bir amirden de bakmasını isterim. Sonuçta yapacağımız hata hayati olmasa bile ciddi mali kayıplara sebep olacak. Cansız bir makine için bile defalarca testler ve analizler sonucunda yapılacak olan operasyonun insanlar için yapılması sadece çok az bir hata payı ile mi yoksa vicdan ile mi açıklanmalıdır?Tekrar edeyim ki sonra tekrar suçlu duruma düşmeyeyim. Burada kesinlikle sizden söz etmiyorum! Ama bu da bu insanların olmadığı anlamına gelmez.)

3- Her meslekte olan dalkavuklar, vicdansızlar olduğu da doğru. Ama ben özellikle hekimliği öyle sıradan bir meslek dalı olarak görmediğimden dolayı bu durumları doktorlarımız için yakıştıramıyorum. Bence diğer mesleklerden çok daha ulvi, değerli bir meslek. Dolayısı ile bu işi icra edecek kişiler de ona uygun davranmalı, meslek etiklerini çiğnememeli, çiğneyenlerin tespit edildiği durumlarda meslek odaları bu şekilde bu mesleği küçülten insanları gerektiği şekilde en ağır ceza ile cezalandırmalıdır. Yoksa yapılan bir haksızlığa sessiz kalmak, o suça ortak olmak gibidir benim gözümde. ( Sen önce kendi mesleğine bak derseniz, benim mesleğimde yapılan bir hatanın tekrarlanması, veya bir mühendisin şirket nezdinde kötü şekilde isminin çıkması deport tabir edilen gemiden kovulması ile ve şriketler arası kara listeye alınması ile sonuçlanır ki bu da bir daha denizcilik piyasasında KESİNLİKLE çalışamaması anlamına gelmektedir.)

1. açıklamanıza da gelecek olursak belki kötü bir benzetme olan KASAP benzetmeme verdiğiniz cevap da ortada.Nedenmiş o? 6 yıl oku, 6 yıl ihtisas yap, iki sene mecburi hizmet yap, ömrünü çürüt, gecen gündüzün olmasın ama bu kadar emeğin karşılığını isteyince kasap mu oluyoruz.
Emek karşılığı zaten en başında belli değil miydi?Belliydi.Daha fazlası? Tamam hak ediyorsunuz elbet. O da özelde veriliyor. Ama onu da almak için haksız yere insan duyguları ile oynanması?Etiklik? Kafam karışıyor.

Doktorluk zor meslek, keşke her mesleğe hakları verilse. Ama en azından sizin için eğri, doğru çözümler aranılıyor. Ben mesleğe girdiğimde denizde çalıştığımdan dolayı yıpranma payı hakkım vardı. İşe başladım, 5 yıldır çalışıyorum. Birden benden yıpranma payımı aldılar. Kime verdiler biliyor musunuz? Magazin muhabirleri, spor muhabirleri de dahil gazetecilere, bütün gün mecliste kavga eden vekillerimize falan. Onlar benden daha fazla yıpranıyorlarmış. Devlet gemisi de yok çalışacağımız. En küçük kazada hem sağlığımızdan, hem işimizden de oluyoruz artık.

İnşallah yanlış anlaşılmalara da mahal vermem ve bahsettiğiniz zehirini akıtanlar gurubuna beni katmamış olmanızı isterim.

Saygılarımla.
Alt 26.03.2013, 12:47   #43
KAOS
Usta Yiğido

KAOS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KAOS Şuan KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.06.2016 13:31

Tecrübe Puanı: 686 KAOS FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
aktassa Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
İnşallah yanlış anlaşılmalara da mahal vermem ve bahsettiğiniz zehirini akıtanlar gurubuna beni katmamış olmanızı isterim.

Saygılarımla.
Dikkat kesilip, kafa yorup, yorum yaptığınız için teşekkür ederim. Tabi ki sizi kast etmedim.
Onlar kendilerini biliyorlar.
KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar KAOS'e Teşekkür Ediyor...
Alt 26.03.2013, 14:29   #44
amazon10
Usta Yiğido

amazon10 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

amazon10 Şuan amazon10 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.05.2015 12:20

Tecrübe Puanı: 577 amazon10 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Napalim bilelim o zaman kendimizi özür dilerim konuyu saptırdığım için.

Adaletin asıl düşmanları;
durumundan memnun olan Kölelerdir...
amazon10 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı amazon10'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)