Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Terörü Bitirin - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Anasayfa Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Anasayfa Haberler Sivas Haberler

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 25.03.2013, 09:27   #1
Sivaslilar.Net
Site Habercisi
NO AVATAR

Sivaslilar.Net Şuan Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 895 Sivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz seinSivaslilar.Net kann auf vieles stolz sein
Standart Terörü Bitirin

Zara İlçesi Selimiye köyünde 1994 yılındaki terör saldırısında biri asker, biri korucu 3 oğullarını aynı gün kaybeden Sefer-Kamer Kaya çifti, 20 yıldır yüreklerinde yanan acıyı dile getirerek terörün bitirilmesini istediler.

Yaklaşık 20 yıldır evlatlarının acısını yüreğinde taşıyan anne Kamer Kaya, 80 civarında teröristin köylerine baskın yaparak herkesi köyün dışında bir alanda topladığını söyledi.
Tarlaya, ormana ve hayvan otlatmaya giden köylülerin tek tek toplandığını aktaran Kaya, köylüyü tehdit eden teröristlerin, köydeki silahları istediklerini belirtti.

Anne Kaya, baskında teröristlerin 9 köylüyü şehit ettiğini dile getirerek, ''Üç oğlum o gün şehit oldu. Oğlum Nusret, Kıbrıs'ta askerlik yapıyordu ve izinli olarak köye gelmişti. Banyosunu yaptı, askeri elbisesini giydi, göreve gidecekti. Onu yolcu ettikten sonra korucu ağabeyini gönderecektik. Diğeri de başka bir yere gidecekti ancak pazar günü köy basıldı, üçü Teröristlerin köyü de ateşe verdiğini anlatan Kaya, ''Yedi evi yaktılar. Evim, barkım, hayvanlar hepsi yandı. Eşyam yandı, 9 nüfusun eşyası yandı'' dedi.
Daha sonra cenazelerle Zara ilçesinde gittiklerini söyleyen Kaya, uzun yıllar burada zor şartlar altında yaşamlarını sürdürdükten sonra 2001 yılında Sivas'a taşındıklarını belirtti.

Kaya, 3 evladının acısını o günkü gibi içinde hissettiğini ifade ederek, ''20 yıl oldu çocuklarım şehit olalı onları unutamıyorum, her gün o acıyı yaşıyorum'' şeklinde konuştu.
Yaşadıklarını gözyaşlarıyla anlatan ve çözüm sürecinde gelinen noktayı olumlu karşıladığını belirten anne Kaya, terörün bitmesini istediğini vurgulayarak, ''Başbakanımdan şunu diliyorum; bu kanı durdursun. Beni yaktılar, hiçbir anne yanmasın. Başbakanımdan rica ediyorum'' dedi.
Baba Sefer Kaya da teröristlerin saldırısı sonucu evini barkını kaybettiğini, birçok kişinin kaçarak kurtulduğunu söyledi.
Saldırıdan sonra Zara'da uzun yıllar barakalarda kaldıklarını anlatan Kaya, 7 çocuğundan 3'ünü alan terörün, bir gün değil, 2 saat bile devam etmesini istemediğini vurguladı.

Kaya, 18-20 yıldır ağladığını, sızladığını halen camiye gidip gelirken gözyaşı akıttığını dile getirerek, ''Terör bitsin, akan kanın durmasını istiyoruz. Şehit anaları babaları ağlamasın. Bugün de yarın da hiç ağlamasın'' diye konuştu.
Çözüm sürecini desteklediğini de söyleyen Kaya, terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılmasına ise karşı olduklarını sözlerine ekledi.

Hürdoğan
Sivaslilar.Net isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Sivaslilar.Net'e Teşekkür Ediyor...
Alt 26.03.2013, 14:06   #2
KAOS
Usta Yiğido

KAOS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KAOS Şuan KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.06.2016 14:31

Tecrübe Puanı: 683 KAOS FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Terörü Bitirin

TV izliyorum, devlet teröristlere refakat ediyor başlarına bişey gelmeden sınır dışına çıksınlar diye...

Bu teröristler asker ve polis öldürmüşler, devlete karşı silahlı örgüt kurmuşlar, hükümeti yıkmak için program yapmışlar uygulamışlar, devlet bunlara refakat ediyor, yanlarına akil denen adamları koyuyor,

Bir genel kurmay başkanı ise aynı suçtan yani devlete karşı silahlı örgüt kurmaktan, hükümeti yıkmaya teşebbüs bile değil düşünmekten ömür boyu hapisle yargılanıyor...

Ülkemin hali...

Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olmak için gerekli oyu tamamlamak adına ülkesine ödettiği diyet..
KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 26.03.2013, 19:53   #3
35gürün58
Yiğido

35gürün58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

35gürün58 Şuan 35gürün58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.03.2014 16:15

Tecrübe Puanı: 685 35gürün58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Savaş SÜZAL - 26.03.2013 - YENİÇAĞ

ŞALOM ŞABLONU

Geçen haftaki gelişmeler artık bizim zekâmızla alay eder boyuta ulaştı. ABD, köle devletlere tatbik ettiği bir şablon uygulamasını, çekinmeden bizler için uygulayıp, akıllarınca Tayyip Erdoğan’ın popülaritesini kurtardı. Anladınız, şu İsrail’in özür dilemesinden söz ediyorum.
Hani bebek katili Apo ile oturup anayasayı pazarlık etti ve ardından Türk askerinin yenilgisini açıklayarak terör örgütü ile pazarlığa girdiği zaman yapılan tüm gizli ve açık kamuoyu yoklamalarında AKP desteğinin hızla eridiği görüldü ya. İşte panik bu kamuoyu yoklamaları ardından çıktı. Oysa ABD’nin AKP’ye yaptırmak istediği işler uygulamasını beklediği bazı konular henüz rayına oturmamıştı. İşte bu nedenle acilen müdahale lüzumu hissettiler.
İsterseniz gelelim son gelişmelerin önce ne anlama geldiğine;
Bu kadar yıldır Musevileri artık birazcık tanıyorsam, onların karşılıksız hiçbir şey yapmayacaklarını da biliyorum. Bu özür karşılığında İsrail’e ne verildi acaba? Amerika taviz veya ödün verdi demiyorum, zira ABD vereceği her şeyi İsrail’e vermiş durumda. Önemli olan Tayyip Bey ne verdi? NATO’ya İsrail’in girişine muhalefetten vazgeçme mi? Yeniden askeri silah ve araçların onarım anlaşması mı? Su nakli mi? Veya daha önemlisi, İran’a yapılması planlanan bir ani saldırıda Türk hava sahası ve üslerinin kullanılması mı?
Netanyahu böyle bir şey almadan, değil Obama, isterse Musa ‘10 Emir’le gelsin, Ankara’ya telefon etmezdi. Obama’yı pek fazla sallamadığını da son dört yılda kanıtladı. Onlar Obama’nın ayağına değil, Obama onların ayağına gitti. Erdoğan hükümetinin bir minik tazminatla özür karşılığında ne vermesi istendiği yeni Dışişleri Bakanı Kerry’nin Ankara’ya yaptığı ve ters açıklamalarla dolu ziyaretinde gizli.
Gelelim İsrail’in bu özrü ile Tayyip Erdoğan’ın popülaritesini yükseltme konusuna. Böyle bir şey olamayacağını biz Türkler biliyoruz, Gürcüler ve Araplar ile Amerikalılar bilemez. Zira İsrail ilişkisi, onun kendisine biat eden tebaasını, kölelerini ilgilendirir. O tebaa tamamen, Atatürk ve Türkiye düşmanı, laiklik karşıtı vatandaşlardan oluşur. Onlar için sonuç önemli değil, patates ve kömür çuvalı önemli.
Benim yazılarımı devamlı okuyanlar hatırlar, Erdoğan’ın Mayıs ayından önce Washington’a gelemeyeceğini yazmıştım. Anlaşılan bu olaya evet demesinin bedeli olarak, Mayıs ayında Washington’a gelmesine olur dendi. Beyaz Saray sonunda şartlı ziyarete evet demiş. Dikkatinizi çekmedi mi, İsrail özrü ardından bu ziyaretin açıklanması.
Tayyip Bey’in popülaritesini kurtarma çalışmalarına rağmen, Apo ile işbirliği, AKP’nin destek oylarını kaybetmesini sürdürecek. Zira ampul takımı dışında herkes bu gelişmenin, bölgenin Türkiye’den koparılmasına neden olacağını biliyor. Bir kısmı umursamıyor, bir kısmı da yumurtanın kapıya dayanmasını bekliyor. Ama AKP için tehlike çanlarının çaldığının en güzel kanıtı, ABD’nin Tayyip Bey adına propaganda çalışmalarına girmek zorunda kalması. Bundan sonra Ankara yerine, patron Washington açıklama yapacaktır.
Bu gelişme bir başka önemli noktaya daha işaret ediyor, İran saldırısının yaklaşmakta olduğu gerçeği. Bu arada sakın ha İsrail’in Suriye’ye saldırdı palavrasına da kanmayın. Çünkü olay; Suriye-İsrail sınırında Suriye topçusunun bizde olduğu gibi sınır ötesini vurmasına karşılık, İsrail topçusunun karşılık vermesi. Bu, İsrail’in Suriye sınırını aşıp vurması demek değil. İsrail, Suriye’yi vuramaz demek de istemiyorum. Ama hâlâ Suriye hava sahası Rus teknolojisi ile korunuyor ve içeri girmekten herkes şimdilik korkuyor. Bu korumayı çözdükleri dakika inanın Suriye hava sahasında NATO uçakları cirit atacaktır.
Bu arada merak ediyorum, Tayyip Bey’in çapulcuları Suriyeli bir din adamı ile camide ibadet eden Müslümanları öldürdü. Nerede hiç duymadık, Ankara’dan onları kınamak azarlamak kötülemek. Siz Müslüman değil miydiniz? Ne oldu, mezhep kavgasında herkesin Allah’ı ve peygamberi farklı mı? İşte bu yüzden ben, bizdeki bazı Müslümanların dindarlığına inanmıyorum.
35gürün58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar 35gürün58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 27.03.2013, 18:30   #4
bozkurt06
Tecrübeli Yiğido

bozkurt06 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bozkurt06 Şuan bozkurt06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.04.2015 11:41

Tecrübe Puanı: 454 bozkurt06 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
KAOS Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
TV izliyorum, devlet teröristlere refakat ediyor başlarına bişey gelmeden sınır dışına çıksınlar diye...

Bu teröristler asker ve polis öldürmüşler, devlete karşı silahlı örgüt kurmuşlar, hükümeti yıkmak için program yapmışlar uygulamışlar, devlet bunlara refakat ediyor, yanlarına akil denen adamları koyuyor,

Bir genel kurmay başkanı ise aynı suçtan yani devlete karşı silahlı örgüt kurmaktan, hükümeti yıkmaya teşebbüs bile değil düşünmekten ömür boyu hapisle yargılanıyor...

Ülkemin hali...

Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olmak için gerekli oyu tamamlamak adına ülkesine ödettiği diyet..
tayyip erdoğanın beklentisi cumhurbaşkanlığı değil başkanlık bence cumhurbaşkanı olamıyor diye biliyorum
Alt 30.03.2013, 18:03   #5
umitbsr58
Yiğido

umitbsr58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

umitbsr58 Şuan umitbsr58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 22.04.2015 23:57

Tecrübe Puanı: 633 umitbsr58 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

apo canisini cumhurbaşkanı yapacak rte...
...... mektubuna da kendisine de !
..... onun çözumune de
benım kundaktaki bebeklerimi ölduren bir iti konusturan zihtiyeti de ......

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
umitbsr58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 30.03.2013, 23:46   #6
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 21:30

Tecrübe Puanı: 611 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ya birileri asmayalım da besleyelim mi demiş bir zamanlar.
Konu veya şahıs önemli değil ama şimdi için ne kadar da uygun bir söz.
Alt 30.03.2013, 23:51   #7
Pusula_58
Usta Yiğido

Pusula_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Pusula_58 Şuan Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.08.2013 15:51

Tecrübe Puanı: 732 Pusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz sein

Halkın tepkisinden çekindiği için RTE, PKK ile yapılan pazarlığı ne söz verildiğini açıklayamıyor! Bazı iddialara göre İmralı'ya gidip gelen heyetler aracığılıyla Öcalan'ın talepleri doğrultusunda ana dilde eğitim bölgesel özerklik gibi PKK istediğini kabul ettirdiği yönde.
Bunlar yapılan pazarlıklar Teröristler yurt dışına salıverilmek ne demek AKP sözünde durmazsa tekrar geri yollarım kozu demek. AKP'nin RTE nin tek derdi kural gereği üçüncü kez başbakan olamıyor Cumhurbaşkanı'da eğitim durumunda olamıyor geriye kalıyor başkanlık sistemine geçmek, kendisini garantiye almak. BDP dışında hiç bir parti buna destek vermiyor,bunun için de meclisteki sayı yeterli değil, yeri geldiğinde BDP için terörist diyen başbakan yeri geldiğinde de mecliste BDP ile işbirliği yapabiliriz gibi açıklamalar yapıyor.
Kısacası son zamanlar da yapılan pazarlıklar dayatmalar bunlar için olduğu aşikar.
Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Pusula_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 01.04.2013, 19:35   #8
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 19:58

Tecrübe Puanı: 4500 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt

Cumhurbaskani olmak icin egitim durumu yeterli. Sayin Basbakan üniversite mezunu, bu acidan bir sorun yok. Arastirmadan kafadan atma yorumlar yazmamak lazim.
Alt 01.04.2013, 23:40   #9
aktassa
Usta Yiğido

aktassa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aktassa Şuan aktassa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 24.04.2016 21:30

Tecrübe Puanı: 611 aktassa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Pusula_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Halkın tepkisinden çekindiği için RTE, PKK ile yapılan pazarlığı ne söz verildiğini açıklayamıyor! Bazı iddialara göre İmralı'ya gidip gelen heyetler aracığılıyla Öcalan'ın talepleri doğrultusunda ana dilde eğitim bölgesel özerklik gibi PKK istediğini kabul ettirdiği yönde.
Bunlar yapılan pazarlıklar Teröristler yurt dışına salıverilmek ne demek AKP sözünde durmazsa tekrar geri yollarım kozu demek. AKP'nin RTE nin tek derdi kural gereği üçüncü kez başbakan olamıyor Cumhurbaşkanı'da eğitim durumunda olamıyor geriye kalıyor başkanlık sistemine geçmek, kendisini garantiye almak. BDP dışında hiç bir parti buna destek vermiyor,bunun için de meclisteki sayı yeterli değil, yeri geldiğinde BDP için terörist diyen başbakan yeri geldiğinde de mecliste BDP ile işbirliği yapabiliriz gibi açıklamalar yapıyor.
Kısacası son zamanlar da yapılan pazarlıklar dayatmalar bunlar için olduğu aşikar.
Bence çok fantazi görüşler.
Başbakanımızın o kadar fazla hesap yaptığı yok, yapamaz da zaten.
Emirler gelir, o oygular. Veya gelmeden de uygular. Sonuçta eşbaşkanı olduğu bir BOP projesi var.
Alt 02.04.2013, 00:17   #10
Pusula_58
Usta Yiğido

Pusula_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Pusula_58 Şuan Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.08.2013 15:51

Tecrübe Puanı: 732 Pusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz seinPusula_58 kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
sandalli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Cumhurbaskani olmak icin egitim durumu yeterli. Sayin Basbakan üniversite mezunu, bu acidan bir sorun yok. Arastirmadan kafadan atma yorumlar yazmamak lazim.

İstanbul büyükşehir belediye başkanı olamaz dediler oldu. iyisimi oldu kötüsümü oldu tartışılır. sokaklarda halen daha çöp doluydu bişey değişmedi. başbakan olamaz dediler yasa değişti oldu. 2001 krizinden çıkardı başka krizler yaşattı. Şimdi de cumhurbaşkanı olamaz deniliyor olamayacak.
Eğer Türk halkı Recep Tayyip Öcalan'ı, tarihi 1000 yıldan uzun olan Türk Ordusuna başkomutan olmasını sindirebilecekse Recep Tayyip Öcalan Cumhurbaşkanı olur.
Fakat;
bir zamanlar, meclise girmesi bile, Turkiye Cumhuriyeti anayasa'sı tarafından kabul görmeyen 1 şahıs vardı?

Cumurbaşkanı olur yada olamaz bazılarına göre eksiklik var bazılarına göre yok ayrı bir tartışma konusu..! Burası Türkiye 2002 de Mecilise bile giremeyen ve ne hikmetse kapalı kapılar arkasında ne döndüyse ABD ziyareti sonrarası Deniz Baykal ve CHP nin desteğiyle meclisin yolu açılmış birinden bahsediyoruz. Sayın ilter gelinen bu noktada olması için bir engelde olsa 24 saatte ona bir formül uydurulur. Bende aksine olabilir diyorum. Ancak bu AKP- BDP -PKK işbirliğiyle ancak olabilir başka mümkün görünmüyor, bunuda halk sindirebilecekse varsın olsun ne diyebiliriz?
Pusula_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil