Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)
Sivas Toplu Ulaşımı için çözüm önerisi: Trambüs - Sayfa 4 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas Rehberi > Sivas Belediyesi
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Sivas Belediyesi Sivas Belediyesi Hakkında

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 28.05.2013, 14:11   #31
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 22:40

Tecrübe Puanı: 763 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Cevap: Sivas Toplu Ulaşımı için çözüm önerisi: Trambüs

İsmail kardeşim öncelikle hazırladığın proje için seni tebrik ederim. Gerçekten uzun vadeli bakış açısına sahip ve şehrin geleceğini kurtarmaya dönük düşünülmüş ve hazırlanmış bir proje.

Ancak projenin hemen uygulanmasını bekleyip hayal kırıklığına uğrama. Maalesef bizim şehrimizde projeler ve fikirler üretildikten sonra on - on beş yıl hatta yirmi yıl geçtikten sonra uygulamaya konulabiliyor. İşin iyi tarafı şu ki çok geç de olsa bir şekilde fikirler değerlendiriliyor.

Örneğin yeni bir stadyuma ihtiyacımız olduğu on yıldır dile getiriliyordu, henüz temeli atıldı. Eski sanayiinin dönüşmesi gerektiği on beş yıldır söyleniyordu yeni projesi hazırlandı. Kale evleri projesi yirmi yıldır gündemde, yeni yeni istimlak çalışmaları yapılıyor.

Raylı sistem ihtiyacı da uzun süredir dile getiriliyor. Sivas'ın üst üste dört beş yıl iyi bir gelişim trendi yakalaması halinde raylı sistem uygulamasının senin de bahsettiğin şekilde tüm şehir için bir ihtiyaç ve zorunluluk haline geldiğinin anlaşılacağını düşünüyorum. Zaten bugün bile senin ilk etap olarak gösterdiğin kısım için (üniversite şehir arası) planlamalar yapıldığını biliyoruz. Rektör Kocacık ve Habib Soluk'un çalışmaları var. Muhtemelen bir kaç ay içerisinde bir sonuç açıklarlar.

Özetle hazırlamış olduğun dokümanı bahsettiğin ilave hatlarla birlikte bir kitap haline getirebilir ve seçim döneminde tüm siyasi partilerin temsilcilerine, ayrıca şehrin yönetimine katkıda bulunan stk'lar, yerel yöneticiler ve bürokratlara iletip geniş bir yönetici kitlenin bu projeden haberi olmalarını sağlayabilirsen, illa ki değerlendirmeye alınacağını düşünüyorum. Daha önce de dediğim gibi çok hızlı sonuçlanmasını beklemeden ve sabırla sonuçlanmasını umarak...
Alt 28.05.2013, 14:52   #32
İsmail Özçelik
Usta Yiğido

İsmail Özçelik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İsmail Özçelik Şuan İsmail Özçelik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.04.2015 17:17

Tecrübe Puanı: 631 İsmail Özçelik FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
İsmail kardeşim öncelikle hazırladığın proje için seni tebrik ederim. Gerçekten uzun vadeli bakış açısına sahip ve şehrin geleceğini kurtarmaya dönük düşünülmüş ve hazırlanmış bir proje.

Ancak projenin hemen uygulanmasını bekleyip hayal kırıklığına uğrama. Maalesef bizim şehrimizde projeler ve fikirler üretildikten sonra on - on beş yıl hatta yirmi yıl geçtikten sonra uygulamaya konulabiliyor. İşin iyi tarafı şu ki çok geç de olsa bir şekilde fikirler değerlendiriliyor.

Örneğin yeni bir stadyuma ihtiyacımız olduğu on yıldır dile getiriliyordu, henüz temeli atıldı. Eski sanayiinin dönüşmesi gerektiği on beş yıldır söyleniyordu yeni projesi hazırlandı. Kale evleri projesi yirmi yıldır gündemde, yeni yeni istimlak çalışmaları yapılıyor.

Raylı sistem ihtiyacı da uzun süredir dile getiriliyor. Sivas'ın üst üste dört beş yıl iyi bir gelişim trendi yakalaması halinde raylı sistem uygulamasının senin de bahsettiğin şekilde tüm şehir için bir ihtiyaç ve zorunluluk haline geldiğinin anlaşılacağını düşünüyorum. Zaten bugün bile senin ilk etap olarak gösterdiğin kısım için (üniversite şehir arası) planlamalar yapıldığını biliyoruz. Rektör Kocacık ve Habib Soluk'un çalışmaları var. Muhtemelen bir kaç ay içerisinde bir sonuç açıklarlar.

Özetle hazırlamış olduğun dokümanı bahsettiğin ilave hatlarla birlikte bir kitap haline getirebilir ve seçim döneminde tüm siyasi partilerin temsilcilerine, ayrıca şehrin yönetimine katkıda bulunan stk'lar, yerel yöneticiler ve bürokratlara iletip geniş bir yönetici kitlenin bu projeden haberi olmalarını sağlayabilirsen, illa ki değerlendirmeye alınacağını düşünüyorum. Daha önce de dediğim gibi çok hızlı sonuçlanmasını beklemeden ve sabırla sonuçlanmasını umarak...
Abi öncelikle teşekkür ediyorum, verdiğin kitap fikri ve diğer düşüncelerin için.
Açıkça söylemek gerekirse ben ilk etaptan da çok umutlu değildim ama Translohr firması ile yazıştım. Adamlar bazı üretimlerini gittikleri ülkede yapıyorlar ve derdim bu üretim merkezi Sivas'a kurulsun. Çünkü bu sistem ucuz bir raylı sistem ve istihdam sağlayacaksa bizden önce başkası yaparsa bu yatırımda oraya gider. 2 hat bu firmanın yatırım için Sivas'ı seçmesini sağlayabilir. Olayı sadece basit bir raylı sistem olarak görmediğimi defalarca söyledim. Türkiye'de nüfusu 100.000 üzeri 60'dan fazla şehir var. Bunların 10 tanesi bu sistemi Sivas'ta görüp yaptırabilir ve bu şu demek olur. Adamlar 2 hat için kurdukları üretim ve yan sanayi merkezlerini geliştirmek zorunda kalacaklar. İstihdam direk dışardan çaba olmadan gelmiyor. Biraz stratejik hareketler yapmak lazım.

Kitap fikrine ise sıcak bakıyorum en kısa sürede yapacağım ve tüm partilerle beraber, üniversite ve STK'lar ve valiliğe göndereceğim. Tabi bu siteye de örnek dosyasını koyarım

Habip Soluk ve rektör raybüs diyor abi. Raybüs bu kadar kısa mesafede karlı değil o yüzden olacağını sanmıyorum, belki raybüs değil başka bir şey yaparlar o zaman olabilir.
İsmail Özçelik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 03.11.2013, 18:50   #33
İsmail Özçelik
Usta Yiğido

İsmail Özçelik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İsmail Özçelik Şuan İsmail Özçelik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.04.2015 17:17

Tecrübe Puanı: 631 İsmail Özçelik FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Başka bir sitede paylaştığım mesajı sizlerle de paylaşmak istedim. Sivas'a neden tramvay gerekli?

Sivas'ta tramvay istenilen hatta günlük ortalama 41.878 yolcu taşınıyor.

Bu yolcular ortalama 120 kişilik tramvay ile taşınsa 349 sefer gerekecek. Biz 10 km'lik bir hat istiyoruz. Bir tramvay 1 km'de ortalama 1 kWh enerji tüketir. 349 seferde ise 3490 kWh. Yani enerji masrafı 1kWh normalde 36 kuruş hadi zam filan gelir biz 50 kuruş diyelim. 1.745 TL günlük masrafı var. (Örnek alınan tramvay Alstom Citadis tramvaydır.)

Körüklü otobüse gelince 150 kişilik yolcu kapasitesi olanı örnek alırsak 280 sefer gereklidir. Yine 10 km'lik bir hat baz alınacak olursa bu otobüs 2800 km sefer yapacak demek. Otobüs 100 km'de ortalama 50 lt yaktığına göre toplam 1400 lt yakıt harcayacak. Hadi mazotta indirim yapılmış 3TL olmuş olsun. Günlük ortalama maliyet 4.200 TL. (Mercedes Benz Conecto 18m)

Şimdi sadede gelelim hangisi mantıklı? Konfor vs. gibi ekstra hiçbir şeyi saymıyorum. Sadece işletme süresi boyunca belediyeye kar ve zararlarını söylüyorum. Aylık 73.500 TL, yıllık ise 882.000 TL karda olacak. Bu durumda otobüsleri alırken yapılacak ilk harcama anında ki kar yıl sonunda zarara dönüşmeye başlayacak.

Bundan dolayı yolcu sayısı günlük ortalama 10.000 ve üzeri olan tüm hatlar için şehir farkı gözetmeksizin raylı sistem şarttır. Yıllık 882.000 TL ile çok daha farklı projeler yapılabilir.
İsmail Özçelik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 5 Kullanıcı İsmail Özçelik'e Teşekkür Ediyor...

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil