Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Haberler > Dünya ve Türkiye'den Haberler
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Dünya ve Türkiye'den Haberler Dünya ve Türkiye'deki tüm haberleri burada bulabilirsiniz

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 10.06.2009, 07:37   #1
Klimasuyu
Usta Yiğido

Klimasuyu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Klimasuyu Şuan Klimasuyu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1405 Klimasuyu isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Belçika’da türbanıyla yemin edecek

Belçika’da yapılan "Bölgesel Parlamento" seçimlerinde Hıristiyan Demokrat listeden yüksek tercihli oy alarak Brüksel milletvekili seçilen Mahinur Özdemir türbanıyla mecliste yerini alacak.
Belçika’da, ilk ve ortaokul seviyesindeki okullarda türban yasağı bulunuyor. Bazı bögelerde türbanlı kişilerin kamusal göreve getirilmesi de sorun yaratıyor. Ancak meclislerde böyle bir yasak bulunmuyor.
Klimasuyu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 10.06.2009, 07:45   #2
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt
Standart Cevap: Belçika’da türbanıyla yemin edecek

mecliste serbest okullarda neden yasak demekki ordaki yasalarda böyle
Alt 10.06.2009, 08:27   #3
sibelYILMAZ
Usta Yiğido

sibelYILMAZ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sibelYILMAZ Şuan sibelYILMAZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 05.09.2014 10:55

Tecrübe Puanı: 892 sibelYILMAZ FAZLA SÖZE GEREK YOKsibelYILMAZ FAZLA SÖZE GEREK YOKsibelYILMAZ FAZLA SÖZE GEREK YOK

Ah ah diyecek lafım yok bu ülke türk bu ülke müslüman ama ben günümüzde ne hakkıyla türklüğü nede müslümanlığı yaşayan bir ülke göremiyorum Rabbim muvaffak eylesin inşallah...Artık bu tarz olaylara imrenmek yargılamak gibi isteklerden vazgeçtim eğer bugün bir Anadolu üniversitesi sınavına dahi başım açık girmek zorundaysam bunun hesabını ben değil bana yaptıranlar verecektir buna eminim....Denilecek başka söz yok bence...
Alt 10.06.2009, 10:00   #4
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 21:51

Tecrübe Puanı: 2150 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

Gerçekten çok ayıp kadınlarımız değeri bu mu resmen yönetiliyorlar yaaa yazık...

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.06.2009, 15:56   #5
Salim58
Moderator

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

buldum sevdagülü..............
Alt 11.06.2009, 15:57   #6
sevdagülü
Usta Yiğido

sevdagülü - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sevdagülü Şuan sevdagülü isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.02.2010 09:47

Tecrübe Puanı: 804 sevdagülü FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bu degil abi harbikızın açtıgı varya o ama saol yinede kalkmış heralde o kunu
Alt 11.06.2009, 21:12   #7
barikat58
Usta Yiğido

barikat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

barikat58 Şuan barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 06.04.2016 18:19

Tecrübe Puanı: 2175 barikat58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
deliktaşlısalim Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
sen bu işi çözdün salim abi
barikat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 11.06.2009, 21:18   #8
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 19:58

Tecrübe Puanı: 4500 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt

Alıntı:
deliktaşlısalim Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
En dogru yorumu siz yapmissiniz salim bey, tebrikler.
Alt 12.06.2009, 13:05   #9
seva
Usta Yiğido

seva - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

seva Şuan seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 31.08.2010 21:51

Tecrübe Puanı: 2150 seva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz seinseva kann auf vieles stolz sein

Türk medyası başörtümle, Belçika gençliğimle ilgileniyor

Belçika'da pazar günü yapılan seçimlerde Bölge Parlamentosu'na giren Türk asıllı Mahinur Özdemir, ilk başörtülü vekil olmasının yanı sıra meclisin en genç üyesi. Özdemir, yaşı nedeniyle iki hafta sonra kâtip üyelik görevinde bulunacak.

Zaman'a özel açıklamalar yapan Özdemir, "Başörtüsünün içindekiyle gündeme gelmek istiyorum." diyor. Projelerinin konuşulmamasından şikâyetçi olan Özdemir, Türk ve Belçika basınının yaklaşım farkını ise şöyle özetliyor: "Belçika medyası en genç vekil olmamla, Türk medyası ise başörtülü vekil olmamla ilgileniyor." Bayan milletvekili, Türkiye'deki Merve Kavakçı hadisesinin hatırlatılması üzerine ise Belçika'da böyle bir yasağın olmadığına dikkat çekti.

Seçim sürecinde muhalif partilerin ve basının yoğun baskısına maruz kaldığını ifade eden bayan milletvekili, projelerinden ziyade başörtüsüyle gündeme gelmekten şikâyetçi: "Herkes o başörtüsünün altında bir insanın olduğunu unuttu." Mahinur Özdemir, Zaman'ın sorularını şöyle cevaplandırdı:

Brüksel Bölge Parlamentosu'na seçildiniz. Neler hissediyorsunuz?

Çok mutluyum. Aynı zamanda çok şaşkınım, çünkü yoğun bir seçim süreci yaşadım. Hiçbir adayın düşünemeyeceği kadar bir baskıya maruz kaldım. Ama Allah'a şükür seçildim. Halkın da takdir ettiği gibi genç nesil siyasetçileri de temsil ettiğim için ayrıca mutluyum.

Ne gibi baskılar gördünüz seçim sürecinde?

Öncelikle basında beni çok abartarak önyargılardan kaynaklanan bazı yorumlarda bulundular. Bunu Belçika basını enine boyuna yazıp çizdi. Sonra parti içinde grafik yani 'photoshop'lu olay oldu. Bu da benim aleyhimde diğer partiler tarafından kullanıldı. "Bu kız, partisi tarafından kullanılıyor." denildi. Herkes o başörtüsünün altında bir insanın olduğunu unuttu. Başörtüsünün altında yetenekli, eğitimli ve belediye meclis üyeliğine daha önceden seçilmiş ve başarılı şekilde bu işini yürüten birisinin olduğunu herkes unuttu. Dolayısıyla hem projelerimi anlatamadım, hem kendimi anlatamadım. Sadece başörtümle gündeme getirilerek kendimi ifade etmek zorunda kaldım. Başımızın üstünden çok projelerimizden bahsedilse, bu tür önyargılar da yavaş yavaş ortadan kalkmış olur. Toplumda yüzlerce başörtülü genç kız var. Onlar da dış görünüşlerinden çok yaptıkları ve beyinlerinin içindekilerle gündeme gelmek istiyorlar. Bizim parti genel başkanımızın da mesajı bu işte; ben bu kızın yetenekleriyle ilgileniyorum. Başının üstündeki ile değil, içindekilerle ilgileniyorum. Dolayısıyla parti içerisinde verilen mesaj da bu oldu.

Medyanın yoğun ilgisi ile karşılaştınız. Bekliyor muydunuz?

Hayır. Diğer adaylar gibi normal bir süreçten geçeceğimi düşünüyordum. Çünkü 2006'da da benzer şekilde, bu kadar yoğun olmasa da basının ilgisini çekmiştim. Ancak bu sefer Belçika medyası Brüksel Bölge Parlamentosu'nun en genç üyesi olmamla ilgilenirken, Türk medyası daha çok başörtülü milletvekili seçilmeme ilgi gösterdi.

Birkaç gün içinde hayatınızda ne değişti?

Dün ilk kez partinin Merkez Karar Yönetim Kurulu'na üye olarak girdim. Eskiden not almak için giriyordum.

Türkiye'de bir Merve Kavakçı hadisesi yaşandı. Seçildi fakat yemin töreninde birtakım nahoş olaylar yaşandı. Siz de böyle bir gerginlik bekliyor musunuz?

Hayır, beklemiyorum. Çünkü 3 yıl önce belediye meclisine seçildiğimde de benzer polemikler üretildi. Sonuçta halk beni seçti. Öyle bir sıkıntı yaşanmayacak. Belçika'da yasal olarak buna mani bir kılık kıyafet düzenlemesi yok. Hatta, Yeşiller bu konuda partimize açık desteklerini sundular. >Aileniz başarınızı nasıl karşıladı?

Çok duygulandılar. Aslında son anda bayağı bir ümitsizliğe kapıldılar. Daha doğrusu 'herhalde olmayacak' duygusuna kapıldılar. Seçilince de çok mutlu oldular. Çok çalıştılar gerçekten. Yanımda olmaları çok önemliydi.

Türkiye'ye yönelik bir mesajınız var mı?

Doğrudan bir mesajım yok. Sonuçta ben Belçika'da seçilmiş bir milletvekiliyim. Türkiye ile manevi bir bağım var. Üçüncü kuşak olarak, burada doğdum ve eğitimimi burada tamamladım. Buradaki insanlara din, ırk, köken ayırmadan herkese eşit hizmetler sunup var olan önyargıları bu şekilde kırmak istiyorum. ZAMAN

çok etkilendim okuyunca Gerçekten çok doğru söylüyorsun bacım....

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

CANDA ÖZÜR OLMAZ...
seva isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 12.06.2009, 13:57   #10
Salim58
Moderator

Alıntı:
barikat58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
sen bu işi çözdün salim abi
çalış sende çöz.................

Alıntı:
sandalli Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
En dogru yorumu siz yapmissiniz salim bey, tebrikler.
bu konuyu arıyordu buraya getirmek içindi

Konu Salim58 tarafından (12.06.2009 Saat 13:58 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Arka Arkaya Mesajlar Yazdığınızdan Dolayı Flood Önleyici Devreye Girdi.Mesajlar Sistem Tarafından Otomatik Olarak Birleştirilmiştir..
Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil