Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Köşe Yazıları
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Köşe Yazıları Köşe Yazarlarının Yazıları

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 20.10.2009, 00:01   #11
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.
Standart Cevap: Hakan ALBAYRAK

Katıldığı canlı yayında çok güzel konuştu Hakan Albayrak. Kendisini tekrar tebrik ediyorum.
Alt 20.10.2009, 00:19   #12
Siyahnur
Usta Yiğido

Siyahnur - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Siyahnur Şuan Siyahnur isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.09.2013 01:22

Tecrübe Puanı: 754 Siyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOKSiyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOK

Umarim dizi yayindan kaldirilmamistir da inadina yarin izlenme rekoru kirar...
Alt 20.10.2009, 00:24   #13
Siyahnur
Usta Yiğido

Siyahnur - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Siyahnur Şuan Siyahnur isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.09.2013 01:22

Tecrübe Puanı: 754 Siyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOKSiyahnur FAZLA SÖZE GEREK YOK

(Trt nin yayin akisinda hala var, cok sükür...)
Alt 20.10.2009, 00:28   #14
Cley
Moderator

Kaldirmazlar. İsrail lehinde bir açıklama gelmedi hiçkimseden
Alt 20.10.2009, 22:26   #15
Cley
Moderator

TRT1'de yayınlanan “Ayrılık – Aşkta ve Savaşta Filistin” dizisinin danışmanlarından biriyim, ama bu satırları TRT veya yapımcı şirket adına değil kendi adıma yazıyorum.

Kısa keseceğim:

“Ayrılık dizisi yüzünden travma yaşıyoruz”, “Ordumuzu çocuk katili gibi gösteriyorlar”, “Bize iftira atıyorlar” diyen İsrail, TRT'yi bıraksın da, aynaya baksın. Baktığında görecek ki gerçek yüzü bu dizide gösterilenden bile daha çirkin. Hele, Türkiye'ye protesto notası vermeye hazırlanan Dışişleri Bakanı Liebermann!

Deyr Yasin, Kana, Cenin, Gazze katliamlarıyla anılan İsrail ordusunun aslında Polyanna ordusu olduğuna inanmamızı bekleyen bu zat, Dökme Kurşun Katliam Harekâtı'ndaki mezalimi yeterli bulmayıp Gazze'ye atom bombası atılmasını istemiş ve Filistinlilerin Lut Gölü kenarında inşa edilecek toplama kamplarına tıkılmasını önermiş bir SİYONAZİ'dir. Bu yüzsüz SİYONAZİ'nin protestosu Ankara'ya vız gelip tırs gitmelidir.

Liebermann'ın elemanı ya; İsrail İstanbul Konsolosu Moşe Kamhi de “İsrail ordusu savaş ahlâkına en çok riayet eden ordudur” gibi akla ziyan laflar ederek hepimizi salak yerine koyuyor. Neymiş? Gazze'de bombardımanlardan önce ahaliyi telefonla uyarma nezaketini göstermişler. Aman ne güzel! Peki uyarılan Gazeliler nereye sığınacaklardı? Bombalanmayan bir yer mi vardı Gazze'de? Camileri, hastaneleri, okulları bile bombalamadılar mı?

Savaş ahlâkıymış! Eğitimlerini tamamlayan İsrail askerlerine dağıtılan tişörtlerin üzerindeki resimler ve yazılar çok güzel anlatıyor o “savaş ahlâkı”nı: Atış menzilinde Filistinli bir çocuk resmi ve altında “Kafasına sıkmadan gevşeme!” yazısı… İsrail askerinin Filistinli kıza tecavüz resmi ve altında “Bâkire kalmayacak!” yazısı… Gazze'de 'görev yapan' İsrail askerlerine dağıtılan bildiriler de birer ahlâk manifestosu(!!!). Mesela, askerlerin uluslar arası savaş hukukunu hiçe saymaya çağrıldığı şu bildiri: “Ey İsrail askerleri! Bizi kuşatan ve canımızı acıtan o ahaliye acımayın; kendinizi ve arkadaşlarınızı korumaya bakın. O ahali masum değil. Düşmana karşı layıkıyla savaşmayı engelleyen bütün o tuhaf doktrinleri ve emirleri yok sayın!” (Kaynak: HAARETZ)
Hakan ALBAYRAK
Alt 21.10.2009, 16:25   #16
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

Ezanın hoparlörle okunması yasaklandı”, “Türkiye menşeli cemaatler aleyhinde kampanya başlatıldı”, “Okullarda başörtüsünün yasaklanması gündemde”, “İktidar partisinin genel başkan vekili İslam'a hakaret etti” vs, vs, vs…

Azerbaycan'da bir İslam düşmanlığı furyasının baş gösterdiği intibaını uyandıran haberlerin ardı arkası kesilmeyince, dayanamadım, uçağa atlayıp Bakü'ye gittim.

Üstad Sezai Karakoç'u baş tacı eden edebiyat dergisi Dokuz İklim'in genel yayın yönetmeni aziz dostum Hanemir Nezerli, beni Azatlık Meydanı'na bakan bir otele yerleştirdi.

Azatlık Meydanı…

Ebulfez Elçibey ve arkadaşlarının Sovyet kılıklı Rus İmparatorluğu'na karşı istiklal bayrağını yükselttikleri ve bugünkü bağımsız Azerbaycan Cumhuriyeti'nin temelini attıkları ER MEYDANI.

Haydar Aliyev o meydanda yoktu.

Bunu bildiğim için, otelin lobisinden aldığım bir gazetenin birinci sayfasındaki şu ifadeleri fena halde yadırgadım:

“Muasır Azerbaycan devletinin mimarı ve kurucusu, dünya şöhretli siyasi hadim, Türk dünyasının büyük oğlu, halkımızın umum milli lideri Haydar Aliyev… Ulu önderimiz…”

Baktım, iktidardaki Yeni Azerbaycan Partisi'nin yayın organı mahiyetindeki bütün gazeteler böyle ifadelerle dolu.

Televizyonlar da “Muasır Azerbaycan devletinin mimarı ve kurucusu ulu önder Haydar Aliyev”den dem vuruyor (Duyduğuma göre, Mehmet Emin Resulzade ve arkadaşlarının 1918'de kurduğu Azerbaycan Demokratik Cumhuriyeti'nin kuruluş yıldönümlerinde bile televizyon ekranlarının sağ üst köşesine -yoksa sol üst köşe miydi?- Haydar Aliyev'in resmi konduruluyormuş).

Ne ayıp şey.

Haydar Aliyev'i çok seviyor olabilirler, Ebulfez Elçibey'den hiç hazzetmiyor olabilirler; ne olursa olsun, tarihe böyle zulmedilmez ki!

Sene 1990; Ebulfez Elçibey liderliğindeki Halk Cephesi, Kızılordu tanklarının karşısına dikilerek, ölüm pahasına İSTİKLAL diyor…

Sene 1991; Azerbaycan'ın Sovyet artığı cumhurbaşkanı Ayaz Muttalibov, Halk Cephesi'nin dayanılmaz baskıları üzerine bağımsızlık ilan etmek zorunda kalıyor…

Sene 1992; Muttalibov Halk Cephesi tarafından istifaya zorlanıyor, Sovyet artıklarının işgali altındaki parlamento Halk Cephesi tarafından basılıyor, Halk Cephesi ülkeyi demokratik seçimlere götürüyor, seçimleri kazanan Halk Cephesi lideri Elçibey yeni Azerbaycan'ın ilk meşru cumhurbaşkanı oluyor…

Elçibey, Elçibey, Elçibey…

Halk Cephesi, Halk Cephesi, Halk Cephesi…

“Muasır Azerbaycan”ın kuruluşunda sadece Elçibey ve Halk Cephesi var.

Haydar Aliyev yok, Rusların 1993 senesinde Elçibey'i devirmesi sayesinde iktidara gelen Yeni Azerbaycan Partisi yok.

Gel gör ki, “Yeni Azerbaycan Partisi'nin tarihi Azerbaycan'ın tarihidir” diye saçma sapan bir slogan kullanıyor bu parti.

Neyse…

Biz asıl konumuza dönelim.

Azerbaycan yönetiminin ezanla, başörtüsüyle, dindar Müslümanlarla derdi ne?

Bu meseleyi Bakü'de Musavat Partisi Genel Başkanı İsa Kamber ve Halk Partisi Genel Başkanı Penah Hüseynov ile uzun uzun konuşma imkânı buldum.

İstiklal davasına daha Halk Cephesi kurulmadan atılan ve Halk Cephesi'nin kurucuları arasında yer alan İsa Kamber, Elçibey döneminde Meclis Başkanı idi (Muttalibov'un istifası ile Elçibey'in işbaşına gelişi arasındaki bir aylık süre boyunca Cumhurbaşkanı Vekili olarak da görev yaptı).

Penah Hüseynov ise aynı dönemde Başbakan idi.

Bu iki istiklal kahramanı ile tokalaşırken tarihe dokunduğumu hissettim.

hakan albayrak
Alt 02.11.2009, 14:49   #17
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 02:47

Tecrübe Puanı: 1307 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

ayrılık dizisi yeni bölümüyle yarın trt de...
Alt 02.11.2009, 14:55   #18
abdulvahid
Yiğido

abdulvahid - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abdulvahid Şuan abdulvahid isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.06.2012 11:51

Tecrübe Puanı: 543 abdulvahid FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Hakan bey sanırım filmle bağlantısını tamamen kesti.
haksız da değil.
israil antipropagandasını yiyince,film yetkilileri bu sefer filistinlileri zalim yapmışlar.
hakan bey kardeşimi tebrik ediyorum.
O kendine yakışanı yaptı.
Alt 02.11.2009, 15:02   #19
ayten58
Yasaklı
NO AVATAR

ayten58 Şuan ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 19.03.2010 21:23

Tecrübe Puanı: 0 ayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOKayten58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

ben izlemedim ama hakan beye teşekkür ediyorum gerekeni yaptığından dolayı iykide izlememişim isabet olmuş
ayten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02.11.2009, 15:10   #20
goramaz
Usta Yiğido

goramaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

goramaz Şuan goramaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.08.2022 02:47

Tecrübe Puanı: 1307 goramaz BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

diziden israili karalayan kareler kesilmiş. zannedersem bu yüzden hakan albayrak dizi danışmanlığı da bırakmış.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil