Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

SİVAS´I KONUŞMAK İSTİYORUM - Sayfa 2 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Köşe Yazıları
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Köşe Yazıları Köşe Yazarlarının Yazıları

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 04.05.2010, 23:29   #11
58Sevda
Usta Yiğido

58Sevda - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

58Sevda Şuan 58Sevda isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.07.2013 01:40

Tecrübe Puanı: 695 58Sevda FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: SİVAS´I KONUŞMAK İSTİYORUM

Sandalli abi tsk ederim cok guzel bir konuya deginmisin.
58Sevda isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 8 Kullanıcı 58Sevda'e Teşekkür Ediyor...
Alt 04.05.2010, 23:52   #12
bilal kose
Usta Yiğido

bilal kose - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bilal kose Şuan bilal kose isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 16.02.2015 15:33

Tecrübe Puanı: 3268 bilal kose BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

[i]gercekten bu sitenin esski gunlerine donmesi icin birilerinin degil hepimizin birseyler yapmasi lazim tabiki oncelik yonetici abilerimizde kardeslerimizde kimse bu siteye birilerini kirmak yda hakret yemek icin veya asaglanmak icin girmiyor[/Icogunun memleket ozleini biraz olssun dindirmek sivasindan kopmamak icin giriyor sivasi sivasa sahip cikan sivaslilar neti sevdigi icin giriyor tekrar soyluyorum bu siteye emegi gecen herkessten allah razi olsun bu konuyu daha once bir arkadasimiz daha gundeme getirmisti galiba kibrisli nickli arkasimiz olacak yonetici kardeslerimize sitem etmisti sitemiz yakinda magazin coplugune doner diye allah askina bakin acilan konulara kimseyi yermek degil niyetim yok onu anlat yok sunu anlat BAN SIVASI ANLATABILIYORMUSUN KANGALI SARKISLAYI ULASI DIVRIGINI HAFIKI SARKISLAYI YILDIZELINI SUSEHIRINI KOYULHISARI GEMEREGI ANLATABILIYORMUSUN] URFUNU ADETINI SEVGISINI SAYGISINI ANLATA BILIYORMUSUN ISTE OZAMAN BEN GELIR SENIN ELINI OPERIM.ARKADAS
bilal kose isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 8 Kullanıcı bilal kose'e Teşekkür Ediyor...
Alt 05.05.2010, 00:07   #13
58Sevda
Usta Yiğido

58Sevda - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

58Sevda Şuan 58Sevda isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.07.2013 01:40

Tecrübe Puanı: 695 58Sevda FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

oncelikle degisiklik istiyorsak bunu kendimizle baslayabiliriz, dediginiz gibi onemsiz konulara cok fazla ilgi gosterecegimize haberlere dusuncelerimizi yazabiliriz.. (ben dahil)

-uye olmadan once takip ettigim uzere bazi onemsiz konular kapanmaktaydi... (suan halen mi oyle)

-sivas hakkinda her ay anketler duzenlenebilir, (beklentilerimiz, isteklerimiz, dusuncelerimiz)

-sehir projeleri'ni tartisabiliriz, ne yapmali vs vs..

tabi bunlar sadece bir dusunce (ornek), biz dusuncemizi paylasabiliriz, ama uygulanirmi uygulanmaz mi bunlar bizim elimizde olan bir sey degil.
58Sevda isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 12 Kullanıcı 58Sevda'e Teşekkür Ediyor...
Alt 05.05.2010, 00:18   #14
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 19:16

Tecrübe Puanı: 792 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt

Sitemize bugün fazla uğrayamadım. Neler oldu bilmiyorum ama ben hemşerim sandalli kardeşime yürekten katılıyorum. Sakın yanlış anlaşılmasın benim çalışmalarım , başarılarım, eserlerim gerektiği yerde gerektiği zaman zaten benim bilgim dışında da bir çok yerde coşku ile paylaşılıyor.
Bu nedenle burada paylaşılsa da paylaşılmasa da farketmez. Ama ben isterdim ki bu sitemizde bir bayan Sivaslı şair olarak çalışmalarım önemsensin ve paylaşılsın. Ama çok önemsiz haberler ana sayfada yer alırken şu an tüm Türkiyenin çok önemli basın ve ciddi sitelerinde ana sayfalarda yer alan TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ KAZANDIĞIM ödülüme başla iller yer verirken kendi memleketimin siteleri umursamadı bile. İşte bu gerçekten üzücü ve ilginç.
Gogola SİVASLI EFSANE ŞAİR SABİHA SERİN TÜRKİYE BİRİNCİSİ yada ŞAİR SABİHA SERİN'E BİR ÖDÜL DAHA- yada SİVASLI ŞAİR SABİHA SERİN TÜRKİYE BİRİNCİSİ başlıkları gibi arama yapıldığında en çok SİVAS DIŞINDA ki yerlerin coşku ile önemseyip yer verdiğini göreceksiniz.Ne yazık ki Sivasınmı Sivas'lınınmı şansı burada alemi cihan olsanız nedense kimsenin umurunda olmazsınız.Sivas'lıya Sivaslı değil yabancılar sahip çıkar. Aşırı istek üzerine Sivas dışında Ankara,İstanbul,Kayseri ve Giresun,Görele medyasına ait gazete ve sitelerinde köşe yazarıyım. Örneğin bu sitemizde de köşe yazıları olamaz mı Neden olmasın?

2010/Mart ayında KAR TANELERİ adlı ikinci şiir kitabım çıktı yazdık ama haber olmaya gerek görülmedi yazık!

1 Nisan- 4 Nisan 2010 tarihinde Ankara'da " Başkent'te Sivas Tanıtım Günlerinde KAR TANELERİ adlı kitabımın imza günüm oldu haber olmaya gerek görülmedi yazık !

13.Hikmet Okuyar ödüllüşiir yerışmasında SİNOP GÜZELLEMESİ adlı şiirim ile TÜRKİYE BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ kazandım . Üstelik bu bir Sivas'lı şair olarak ikinci kez TÜRKİYE BİRİNCİLİK ÖDÜLÜM oluyor. Geçen yılda TOKAT GÜZELLEMESİ adlı şiirim ile yine TÜRKİYE BİRİNCİLİK ÖDÜLÜMÜ aldım. Daha ne olsun bu başarım bir Sivaslı şair olarak Sivas adına onur verici değilmi . Bu başarımada yer verilmeye gerek görülmedi yazık !

İşte önümüzdeki günlerde 19 Mayıs 2010 da Şebinkarahisar'a ikinci kez kazandığım TÜRKİYE BİRİNCİLİK ÖDÜLÜMÜ ALMAYA GİDECEĞİM. Zaten tüm yurdun bütün yerel ve ulusal, yazılı ve görsel basını orada olacak. Ben istesemde istemesemde haber tüm Türkiye'ye ulaşacak. Sivasımın adını aldığım ödüllerim ve başarılarım ile onurla gururla duyuruyorum. Daha ne olsun.
Ama işte çok sevdiğim ve burada huzur bulduğum bu güzel sitemizde bu çaışmalarım genelde form sayfalarında yer aldı . Ana sayfada yer almasını isterdim.

Bu nedenle SİTEMİZDE KÜLTÜR SANAT VE EDEBİYAT adına daha duyarlı oluşumlar şart diye düşünüyorum. Bu sitemiz boş zamanını boş form konuları işle geçirmek isteyenlerin değil Sivas'a daha iyi yakışan okuyana Sivasla ilgili birşeyler veren nitelikli form konuları olan yer olmalıdır diye düşünüyorum.
Selam ve saygılarımla
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 9 Kullanıcı Sabiha Serin'e Teşekkür Ediyor...
Alt 05.05.2010, 09:05   #15
Siyahi
Usta Yiğido

Siyahi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Siyahi Şuan Siyahi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 03.04.2012 09:38

Tecrübe Puanı: 619 Siyahi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Yıllardır Sivas´a ve sivaslıyı tanıtan sitemiz ne yazık ki son aylarda bir magazin sitesi olma yoluna girmiştir. 58000´den geriye saymak ancak ilkokul birinci sınıftaki çocuklar için ilginç olabilir. Alttaki üyeyi tahmin etmek saklambaç oynamak gibi birşey. Üzülerek söylemeliyim ki siteye site habercisi dışında aklı başında bir konu açan yok. Hemşehrilerimizin başarıları, ilimize yapılanlar, yaşananlar maalesef çok çabuk bir şekilde anasayfadan kayboluyor. Birileri ne kadar lüzümsüz konu varsa bir şekilde anasayfada tutmayı başarıyor ve biz sadece seyrediyoruz. Özellikle yöneticiler kendilerine ters gelen yazıları silmekle meşgul. Bu ne yazik ki acı bir gerçek.
Ben buradan Sivas ve sivaslı ile ilgili olmayan, kültür ve sanat değeri taşımayan, kısaca sivaslıyı ilgilendirmeyen konuların silinmesini ve tekrar aynı konuların açılmamasını veya en azından gündemde bu kadar kalmaması için herkesi duyarlı olmaya davet ediyorum.
Sabiha hanıma harfiyyen katılıyorum. Bir sivaslı ülke çapında bir başarı kazanıyor konu gündeme bile getirilmezken "şu anda ne dinliyorsunuz" topiçine binlerce mesaj yazılıyor.
Ben de bu konuda destek veriyor ve yeter diyorum.
Bu sitede Sivas´ı konuşalım.
Siyahi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 6 Kullanıcı Siyahi'e Teşekkür Ediyor...
Alt 05.05.2010, 09:41   #16
Reform
Usta Yiğido

Reform - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Reform Şuan Reform isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 28.12.2012 19:33

Tecrübe Puanı: 573 Reform FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

İnsanları tek kalıp düşünceye sokamazsınız, her zaman çeşitlilik renklilik farklı konularla buluşturmak o yerin canlılığını sağlar. Siz görüşünüzü haberinizi ortaya koyarsınız gerisi karşı tarafa kalmıştır zorla bunu yap demek uygun olmaz.
Birşey dikkatimi çekti bu tür konulara eleştiri getirenler beğenmeyenler ne yazıkki o konulara çok miktarda mesaj yazmışlar.
Herşey dozajında iyidir. Birşeyler aşırılılık kazanmışsa bunu azaltmak normale döndürmek o yerin sorumlularına düşer. Bu istekleri dikkate alıp bir çözüm bulunur inşallah.
Reform isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı Reform'e Teşekkür Ediyor...
Alt 05.05.2010, 10:04   #17
sandalli
Usta Yiğido

sandalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sandalli Şuan sandalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.04.2016 19:58

Tecrübe Puanı: 4500 sandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekanntsandalli ist jedem bekannt

Burada insanları bir kalıba sokmak isteyen bir yazıya rastlamadım, siz o fikre nereden vardınız merak ettim? Burası sivaslıların sitesi, burada sivaslıları buluşturan asgari müsterek ise sivaslı olmaları. Sivaslıların sadece sivaslı olmadığını, başka ilgi alanları olduğunu, inançları, düşünceleri olduğunu en iyi bilenlerden biri benim. Benim endişem sivaslıların, sivaslılar sitesinde Sivas dışında her şeyi konuşmaları. Site artık bir magazin sitesi boyutuna taşındı. Sorumlular onlara uymayan mesajları siliyor, normale döndürmek için bir gayret göremiyorum. Sadece izlemek yetmez.

Sabiha hanımın yazısını okursanız ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. Bir sivaslı çok güzel bir şiirle Türkiye birinciliği kazanıyor, kazandığı başarıyı bizlerle paylaşıyor hemşehrileri olduğumuz için. Ne yazık ki bu başarıya yapılan yorum sayısı sadece 13. Sivaslı bir şaire Türkiye birincisi oluyor ve 45 bin üyleli ve tamamı sivaslı olan bir sitede bu başarıyı kutlayan kişi sayısı sadece 12. Üzgünüm ama bu bence her şeyi çok güzel anlatıyor. Site bir magazin sitesi, bizler de toplumun gerçeklerinden kaçan, dünyadan bihaber yaşayan mağazici sivaslılar oluyoruz. 58.000´den geriye saymaya devam.
Alt 05.05.2010, 10:05   #18
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

BOUN Şuan BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.12.2014 22:40

Tecrübe Puanı: 763 BOUN isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

Sitemizde Sivas'ın kültürel ve sosyal hayatı, ekonomisi, ticareti, sporu, haberleri, sazı, sözü, şiiri, vs herşeyi ama herşeyi olmalı. Kısacası kaliteli bir Sivas sitesi ve Sivas platformu olmalı burası. Bunun oluşumu da biz üyelerinin kaliteli paylaşımları neticesinde ortaya çıkacaktır. O halde iş üyelerde bitiyor, yönetimin de tabandan gelen bu güçlü istek ve iradeyi göz önünde bulundurması gerekir!

Saygılar!
Alt 05.05.2010, 10:25   #19
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 19:16

Tecrübe Puanı: 792 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt

Çok değerli saygıdeğer arkadaşlarım

Konu benim başarılarımın burada yer alması değildir. İnanın benim için hiç farketmez. Zaten gerekli yerlerde gerektiğinden fazla yer aldı ve alıyor. Hem buna ihtiyacımda yok. Üstelik Sivas'lı olan herkesin benden daha da çok yaptıkları güzel şeyler mutlaka vardır. Ben veya başkası olsun anlatmak istediğim şey sadece kendim değil Sivas için yapılan tüm güzelliklerin , herkesin güzel çalışmalarına burada yer verilmesi ve onure edilmesidir.

Bu siteyi gören en çok Sivas'ı görmeli, Sivas'ı tanımalı, Sivas ile ilgili tarihimizi, coğrafyamızı, kültürümüzü, sanatımızı, gelenek ve göreneklerimizi, Sivas'a ait herşeyi koklamalı diyorum.
Sitemizi gerçekten çok seviyorum.Her sabah gözümü burada açıyorum. Saygıdeğer yöneticilerimizin de bizlerin bu önerilerini değerlendireceklerine bütün kalbimle inanıyor ve başarılar diliyorum.
Sadece değerli üyelerimizden şunu rica ediyorum. Tüm form konularında yazılan görüş ve önerilerde hoşgörü ve yapıcı
,sevgi dolu ifadeler kullanalım. Ama bazen bakıyorum burada incitici kırıcı ifadeler kullanılıyor. Birbirimizi, üzmeyelim,kırmayalım.
Hayat öyle kısa ki inanın dostluk,kardeşlik dolu ve gülen yüzlerle yaşamımızı sürdürmekten başka güzel şey yok.Burası bizim ailemiz bizlerde bu ailenin ferdiyiz. Elbette eleştiride olacaktır ama dediğim gibi birbirimize hoşgörü ve sevgi saygı ile yaklaşalım ne olur.
İşte o zaman herşeyin daha güzel olacağına inancım tamdır.

Herkese Sivas'tan kucaklar dolusu selam sevgi ve saygılarımı gönderiyorum.
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 5 Kullanıcı Sabiha Serin'e Teşekkür Ediyor...
Alt 05.05.2010, 10:28   #20
Arif Coşkun
Moderator

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arif Coşkun Şuan Arif Coşkun isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.05.2016 19:12

Tecrübe Puanı: 10 Arif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende ZukunftArif Coşkun hat eine strahlende Zukunft

Arkadaşlar,
bizleri burada buluşturan bir araya toplayan elbette ki bir ortak noktamız olan, Sivas’lı olmamızdır.

Burada daha çok yöremizle ilgili haberler, konular yer almaktadır. Bunlarla birlikte üyelerimiz tarafından eklenen eğlence ağırlıklı konulara da yer verilmektedir. Bu konulara son zamanlarda daha fazla ilgi gösterlip sürekli bu konular gündeme gelmektedir.

Bütün rahatsızlık sanıyorum bu yönde. Bizlerde elbette istiyoruz ki Sivas’ımızla ilgili her şeye daha çok rağbet gösterilsin, gündeme taşınsın tartışılsın çözümler üretilsin herkes fikirlerini ortaya koysun demokratik bir platform oluşsun..

Dikkat ederseniz son dönemlerde Sivas’ımızla ilgili haberlerde bir yoğunluk fazlalık göze çarpmakta. Ne yazıkki üzülerek belirteyim yazılan mesaj sayısı 3 ya da 5 ‘i geçmememkte. Fakat diğer ciddi bulamdığımız oyun tarzlı topic lere onlarca peş peşe yazılmakta..

Arkadaşlar,
bazı şeylerden rahatsızlık duyabilirsiniz, çünkü herkes farklı, farklı görüş ve düşüncelere sahip, bunu karşılıklı hoşgörü sevgi, saygı ile aşabiliriz. Bu konuyla ilgili sitemizde açılan bir topic var. “Sitemizde yapılmasını istediğiniz değişikler ve öneriler” adı altında.. Buraya istek ve taleplerinizi lütfen yazın, bunlar mutlaka dikkate alınıp yapacağımız toplatılarda bunları mutlaka gündeme alıp yapılması ne gerekiyorsa yapılacaktır. Bundan şüpheniz olmasın.

Herkese sevgiler saygılar.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil