Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Sivas Belediyesi Ödüllü Fikir Yarışması - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Sivas Rehberi > Sivas Belediyesi
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Sivas Belediyesi Sivas Belediyesi Hakkında

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 28.11.2011, 13:50   #1
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 21:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Pfeil Sivas Belediyesi Ödüllü Fikir Yarışması

Tanıtım Filmi

+ [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
ERROR: If you can see this, then [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] is down or you don't have Flash installed.

Projenin Kısa Özeti:

Şehrin problemlerine ortak çözüm üretebilmek adına Sivas Belediyesi tarafından tertip edilen proje yarışmasıdır.

Genel Olarak Proje Süreci:
  • Şehrin genel problemlerinin belirlenmesi.
  • Tespit edilen problemleri öğrenciye aktarabilmek ve bu yönde düşünmelerini sağlayabilmek için gerekli çalışmaların yapılması.
  • Proje takviminin belirlenmesi.
  • Başvuru formlarının hazırlanması.
  • Proje doğrultusundaki aktivitelerin belirlenmesi.
  • İnternet sitesinin kurulması ve interaktif şekilde projenin bireylere aktarılması
  • Reklam afişleri ve bilgilendirme kitapcıklarının hazırlanması.
  • Toplu bilgilendirme toplantılarının yapılması
  • Başvuruların ön değerlendirilmesi için gerekli kurulun belirlenmesi.
  • Ön değerlendirilmenin yapılması
  • Ön elemeyi geçen proje sahiplerine gerekli ekipmanların temin edilmesi
  • Başarılı projelerin belirlenmesi ve derecelendirmesinin yapılması.
  • Dereceye giren proje sahiplerine ödüllerinin verilmesi.
Proje yarışması yapmak istememizin nedenleri:

"Dünyanın gördüğü her büyük başarı, önce bir hayaldi. En büyük çınar bir tohumdu, en büyük kuş bir yumurtada gizliydi." Allen
Yaklaşık beşbin yıllık tarihi olan binlerce âlim yetiştirmiş ve kültürel değerlerini benliğine işlemiş olan bu şehirden yeni mucitler yeni bilim adamları ve yeni fikirler çıkarabilmek.
İnsan oğlunun en büyük arzusu yarına kalabilmektir.Öğrenci olarak geldiği bu şehirde projeleriyle yarına kalmayı umut eden ve bir fırsat olsada bunu yapabilsek diyen genç dinamik ve arzulu üniversite öğrencilerine bu fırsatı tanıyabilmek ve onların içlerinde olan çılgın fikirleri ortaya çıkarabilmek.

Projenin Hedefleri:
  • Projenin Kısa Dönem Hedefleri:
    Üniversite öğrencileri ve belediye arasında ortak hedefler doğrultusunda sağlam bir bağ kurabilmek.
    Bilişim çağını yaşadığımız 21.yYüzyılda insanların en büyük problemlerinden birisi düşünme yetisini yavaş yavaş kaybediyor olmasıdır bizler bu proje sayesinde üniversite gençliğine bu yetisini yeniden kazandırmayı hedefliyoruz.Ben merkezli düşünmelerini değil biz merkezli düşünmeye başlamalarını sağlamak en büyük hedeflerimizden biridir.
  • Projenin Orta Dönem Hedefleri:
    Belediyemizle beraber çalışmalarımız sonucunda, başarıya ulaşan her projemizle toplumda ve gençler arasındaki güven duygusunun sağlam bir şekilde oturmasıyla beraber daha yaşanılabilir ve güzel bir şehrin ilk adımlarını atmış olacağız.
  • Projenin Uzun Dönem Hedefleri:
    Önümüzdeki 10 yıl içerisinde geçmişte olduğu gibi Kültür ve Bilim şehri olan Sivas’ın ülkemizde hakettiği yeri almasını sağlanacak.

Yarışma Kategorileri:
  • Ulaşım
  • Şehir aydınlatması
  • Şehir düzenlemesi
  • Web tasarım
  • Organik tarım
  • Kültürel tanıtım
  • Sosyal projeler
  • İcat

Yarışma Ödülleri

Birincilik Ödülü: 5000 TL
İkincilik Ödülü: 3000 TL
Üçüncülük Ödülü: 2000 TL

İlk 10'a giren proje sahiplerine: 500 TL

Yarışma Takvimi

• Başvuru tarihleri :26 Eylül 2011 – 20 Şubat 2012
• Jüri değerlendirme tarihleri :21 Şubat 2012 – 19 Mart 2012
• Yarışma final tarihi :14 Mayıs 2012
Ödül Töreni :19 Mayıs 20112

Yarışmaya başvurular[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] adresinden veya [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] sayfasından online olarak yapılmalıdır.
Alt 28.11.2011, 23:28   #2
İsmail Özçelik
Usta Yiğido

İsmail Özçelik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İsmail Özçelik Şuan İsmail Özçelik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.04.2015 17:17

Tecrübe Puanı: 631 İsmail Özçelik FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Sivas Belediyesi Ödüllü Fikir Yarışması

Benim bu projeden haberim vardı ve yaklaşık elli sayfalık bir rapor hazırladım ancak gönderip göndermeme konusunda ciddi tereddütler yaşıyorum. Çünkü projem ne kadar mantıklı olursa olsun uygulanabilirliğinin bu mevcut yönetim ile mümkün olmadığını düşünüyorum. Bu yönetimi küçümsememden ya da beğenmememden kaynaklanmıyor. Bir çok noktada köklü değişikler yapılması gerekeceğinden uzun soluklu olması gereken bir proje ve bu yönetimin şu an 2 yılı kaldı diyebiliriz, bundan ötürü de kararsız kalmış durumdayım.

Proje başlığım ise "Kent içi toplu taşıma sistemi revizyonu". Biliyorsunuz bu konuda yaptığım çeşitli anket, çalışma ve araştırmalar mevcut, veriler direk halktan alındı çoğunda ancak dediğim gibi çok kapsamlı...
İsmail Özçelik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı İsmail Özçelik'e Teşekkür Ediyor...
Alt 29.11.2011, 20:30   #3
vicente58
Usta Yiğido

vicente58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

vicente58 Şuan vicente58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.01.2015 15:08

Tecrübe Puanı: 587 vicente58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Hocam şansınızı deneyin bence, amacımız Sivas için bir şeyler yapmaksa eğer her ihtimali değerlendirmek lazım bence. Hiçbirşey olmazsa sizin gibi Sivas sevdalılarının, şehri düşünen insnların var olduğunu görürler de ileriki çalışmalarında biraz daha titiz olmaya gayret ederler. Belkide projeniz kabul görür ve fikriniz fiiliyata geçmiş olur.
vicente58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı vicente58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 29.11.2011, 23:31   #4
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1260 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Belediye önce benim suyumu düzgün akıtsın,bana 90'lı yıllardaki gibi zırt bırt su kesintisi yaşatmasın yeter.Artık yeter yani!.Artık proje falan bekleyen yok..Toplasan 17-18 ay çalışma ayınız kaldı..Ne projesi!
Alt 30.11.2011, 08:24   #5
Salim58
Moderator

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Salim58 Şuan Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Salim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekanntSalim58 ist jedem bekannt

Alıntı:
LaEdri Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Belediye önce benim suyumu düzgün akıtsın,bana 90'lı yıllardaki gibi zırt bırt su kesintisi yaşatmasın yeter.Artık yeter yani!.Artık proje falan bekleyen yok..Toplasan 17-18 ay çalışma ayınız kaldı..Ne projesi!
Sivas'ta Perşembe günü 52 mahallede 24 saat süreyle su kesintisi yapılacak.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, ihalesi Sivas Belediyesi Su Kanalizasyon Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ve yapımı ilgili firmaca tamamlanan içme suyu depolarından kolej depo önü 1200'lük çelik boruya debimetre montajı yapılacak.
Bu nedenle 1 Aralık Perşembe günü sabah 07.00'den itibaren, 52 yerleşim biriminde 24 saat süreyle zorunlu su kesintisi yapılacak. Çalışmaların tamamlanmasının ardından, su kesintisi sona erecek.
Su kesintisi yapılacak mahallelerde vatandaşların gerekli tedbirleri almaları istendi.
Bağlantılar tamamlanana 24 saat süreyle su verilemeyecek bölgeler şöyle:

“Çayyurt, Gökçebostan, Orhangazi, Abdülvahabigazi, İnönü, Mısmılırmak, Dedebalı, Gülyurt, Ferhatbostan, Yiğitler, Bahtiyar Bostan, Küçükminare, Sularbaşı, Çarşıbaşı, Demircilerardı, M. Akif Ersoy, Yeşilyurt, Kardeşler, Yenişehir, Kızılırmak, Yahyabey, Üçlerbey, Kaleardı, Pulur, Gökmedrese, Uluanak, Paşabey, Eskikale, Örtülüpınar, Kadıburhanettin, Gültepe, Mimarsinan, Danişment Gazi, Uzuntepe, Akdeğirmen mahalleleri ile Mevlana, Alibaba, Huzur, Şeyh Şamil, Kümbet, 4 Eylül, Selçuklu, Emek, Diriliş mahallelerinin bir kısmı ve Organize Sanayi Bölgesi 1. Bölge, Üniversite, Toptancılar Sitesi, 180 Polis Lojmanları, Beton Travers Fabrikası, Ulaş Süt Ürünleri, 4 Eylül Et Kombinesi, Ahırlar Bölgesi.''
Alt 30.11.2011, 14:22   #6
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 19:16

Tecrübe Puanı: 792 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt

Projeyi herkes yapar o kadar zor değil.
Önemli olan o projeyi kazanmak değil hayata geçirilip gerçekleştirilmesidir. Ama tahminime göre ne olacak .Projeyi birisi (Tabiki torpil olacaktır) kazanacak sonra o kadar para alacak. Daha sonra seçimdi şuydu buydu derken proje herşeyde olduğu gibi oda rafa kaldırılacak.

Oysa böyle bir yarışma yapılana kadar o yarışmaya ödül olarak verilecek para ile Belediye bir an önce Sivas'ın sorunlarını çözmeli diyorum. Yarışmaya ne gerek var,çokmu zenginiz.

Sivasın sorunları öyle çok ki. Başta Üniversiteye ulaşım sorunu çözülse de soğukta ayazda otobüs beklemekten, dolu dolu otobüslerde ayakta gitmekten kurtulsak. O para ile Üniversite güzergahına büyük ve kaliteli otobüsler alınsa kötümü olur. Öğrenciler gecenin kör karanlığında kuyrukta otobüs bekliyorlar. Lojmanda oturanlar zaten malum olağanüstü mağdurlar.Her dört otobüsten sonra lojmana otobüs geliyor, lojmanda oturanların günahı ne.

Sivas'ta ulaşım bazı semtlerde çözüldümü bilmiyıorum ama Üniversitede sıfır elde var yine sıfır. İllallah dedirtecek kadar mağduruz.
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı Sabiha Serin'e Teşekkür Ediyor...
Alt 30.11.2011, 18:22   #7
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1260 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
Salim58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sivas'ta Perşembe günü 52 mahallede 24 saat süreyle su kesintisi yapılacak.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, ihalesi Sivas Belediyesi Su Kanalizasyon Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ve yapımı ilgili firmaca tamamlanan içme suyu depolarından kolej depo önü 1200'lük çelik boruya debimetre montajı yapılacak.
Bu nedenle 1 Aralık Perşembe günü sabah 07.00'den itibaren, 52 yerleşim biriminde 24 saat süreyle zorunlu su kesintisi yapılacak. Çalışmaların tamamlanmasının ardından, su kesintisi sona erecek.
Su kesintisi yapılacak mahallelerde vatandaşların gerekli tedbirleri almaları istendi.
Bağlantılar tamamlanana 24 saat süreyle su verilemeyecek bölgeler şöyle:

“Çayyurt, Gökçebostan, Orhangazi, Abdülvahabigazi, İnönü, Mısmılırmak, Dedebalı, Gülyurt, Ferhatbostan, Yiğitler, Bahtiyar Bostan, Küçükminare, Sularbaşı, Çarşıbaşı, Demircilerardı, M. Akif Ersoy, Yeşilyurt, Kardeşler, Yenişehir, Kızılırmak, Yahyabey, Üçlerbey, Kaleardı, Pulur, Gökmedrese, Uluanak, Paşabey, Eskikale, Örtülüpınar, Kadıburhanettin, Gültepe, Mimarsinan, Danişment Gazi, Uzuntepe, Akdeğirmen mahalleleri ile Mevlana, Alibaba, Huzur, Şeyh Şamil, Kümbet, 4 Eylül, Selçuklu, Emek, Diriliş mahallelerinin bir kısmı ve Organize Sanayi Bölgesi 1. Bölge, Üniversite, Toptancılar Sitesi, 180 Polis Lojmanları, Beton Travers Fabrikası, Ulaş Süt Ürünleri, 4 Eylül Et Kombinesi, Ahırlar Bölgesi.''
Duyurusu yapılmış kesintilere laf yok..Sabır var..
Ancak ben suyumun ansızın,habersiz kesilmesinden bıktım artık...Kendimi 95 yılında falan hissediyorum iyice..
Alt 14.01.2012, 09:53   #8
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 21:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

Bizim belediye duyurusunu daha yeni yaptı. Bu arada başvurular devam ediyor. Son başvuru 20 Şubat.
Alt 08.03.2012, 16:46   #9
İsmail Özçelik
Usta Yiğido

İsmail Özçelik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İsmail Özçelik Şuan İsmail Özçelik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 17.04.2015 17:17

Tecrübe Puanı: 631 İsmail Özçelik FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sivas Belediyesi fikir yarışmasında en popüler kullanıcı seçilecek. Bunun için [Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...] adresinde bir anket mevcut sizden ricam bu ankette "Connect to facebook" ile bağlanıp bana oy atmanız. 5 tane proje gönderdim bunlardan benim en önemsediğim toplu taşımaydı ama çeşitli ve farklı konularda da projelerim var. Şimdiden teşekkürler...

Konu İsmail Özçelik tarafından (08.03.2012 Saat 16:59 ) değiştirilmiştir..
İsmail Özçelik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı İsmail Özçelik'e Teşekkür Ediyor...
Alt 08.03.2012, 19:43   #10
vicente58
Usta Yiğido

vicente58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

vicente58 Şuan vicente58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 26.01.2015 15:08

Tecrübe Puanı: 587 vicente58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ben direk siteden oy attım ama projelerinin ne olduğunu bilmeden, aslında projelerini burada da anlatsan iyi olur bence. Neyse başarılar şimdiden, zaten açık ara öndesin
BİLMEYEN ELEŞTİRİR,
YAPAMAYAN ÇAMUR ATAR.
vicente58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil