Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Ahlaksız Gençlik - Sayfa 2 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Köşe Yazıları
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Köşe Yazıları Köşe Yazarlarının Yazıları

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 20.01.2012, 10:29   #11
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart Cevap: Ahlaksız Gençlik

Alıntı:
gezgin_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
askin yasi varmidir sizce sevgilisinin elinden tutupda gezmzkte hic bir sakinca gormuyorum daha oncelri karanlik kafe koselerinde oturmaktansa bir bankta iki sevgilinin otururmasinda konusmasindan daha guzel ne olabilirki
Keşke sadece oturup konuşmak kadar basit olsa. Aşağıda ki yazı alıntıdır.

Flört Müslümanlarların lügatında yeri olan bir kelime olmadığı gibi, ifade ettiği mânâ da Müslümanlarda hayat bulan bir olay değildir. Flörte kimler ne mânâ yüklerse yüklesin. İslâm böylesine hissi bir konuda erkekle kadına sınırlar çizer ve Efendimizin meşhur ikazı iki tarafı da kesin ölçülerle korumaya alır, muhafaza eder.

Nedir Efendimizin kesin ve çok makul olan ikazı?

– Yabancı bir kadınla bir erkek iki ikiye, baş başa kalırlarsa üçüncüleri şeytandır!

Evet, biribirine yabancı iki karşı cinsin tenha bir yerde baş başa kalışları; hislerinin isyanına, yaratılışta var olan duyguların ayaklanmasına vesile teşkil eder. Cinsi hislerin ayaklanması ve isyanından sonraki safhaları ise kimse kestiremez. Nerede başlar, nerelere kadar gider. Zaten toplum hayatındaki pişmanlıkların, hatta cinayetlerin ve kötülüklerin büyük çoğunluğunun bu ikaza kulak asmayıştan, aradaki sınırı aşıp taşmaktan kaynaklandığı da yaşanan günlük olaylarla sabittir.
Bunun istisnası yok mu, her kadın, her erkek böyle mi?

Elbette öyle bir iddiamız olmaz. Elbette her kaidenin istisnası olur. Lakin istisnalar hep müstesna kalır, umumi hükmü değiştirmez. Bildiğim gerçek odur ki kadın kendisini şaibe altına sokacak laubaliliklerden uzak kalmalı, kolay elde edilen, kolayca da terk edilen eğlence metaı haline gelmemelidir.

Bilindiği üzere kolay elde edilen şeyin kıymeti pek bilinmez, kolayca da terk edilmesinde mahzur düşünülmez. Değerli şeyler ise hep zor elde edilir, böylece de kolayca terk edilmezler. Kadın değerlerin en yücesi, itibarını korunması lazım gelenlerin de en önde gelenidir. Kadının bir gün falanın yanında, öteki günü de filanın kolunda olması, bir başka gün ise kimin yanında olacağının bilinmez hale düşmesi, onu hayatı boyunca itibarsızlığa mahkum eder. Bir değerli hayatı böylesine değersiz ve itibarsız hale düşüren şeye ise siz ister flört deyin, isterse başka bir şey; ne savunulur ne de sonucu basite alınacak bir doğallık olarak görülebilir.

Yine bir kudsi beyandan öğrenmekteyiz ki sonu evliliğe varmayan gayrımeşru yakınlaşmalardan taraflar öylesine pişmanlık duyacak ki ahirette:

– Keşke ateş parçası tutsaydım da böyle sonuçlar verecek başlangıçlar yapmasaydım diye feryat edeceklerdir.
Ama bunun faydası olmayacaktır. Çünkü ok yaydan çıkmış, kurşun hedefi vurmuş; tamiri mümkün olmayan tahribat vaki olmuştur.

Onun içindir ki dindar ailelerde kadın, kuracağı yuvada mutlu ve huzurlu olmak için geride şaibeli bir geçmiş bırakmamaya çok dikkat eder, vardığı yerde başına kakılacak bir sürü yanlışların sahibi olmama konusunda büyük titizlik gösterir. Bu dikkat ve titizliğinden dolayı da ömür boyu sevinç duyar, itibar sahibi olmanın mutluluğunu yaşar.

Kadını tertemiz mutlu bir ailenin kurucusu değil de, günlük zevklerin malzemesi haline getiren erkekler, yahut da kendilerini bu duruma düşürmüş kadınlar elbette konuyu bizim gibi yorumlamayacak, hallerine uygun düşen hayatın savunucusu olacaklardır. Böylelerine bizim ne söyleyecek sözümüz, ne de verecek cevabımız olur. Kendi düşen ağlamazdan başka.

Ahmed Şahin, Aile İlmihali, 142.
Alt 20.01.2012, 13:42   #12
aysima58
Usta Yiğido

aysima58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aysima58 Şuan aysima58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 07.12.2015 00:23

Tecrübe Puanı: 1762 aysima58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
_DuMaN_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Bundan 10-15 yıl önce hangi ortaokullu-liseli kızı erkek arkadaşıyla sokakta el ele tutup gezdiğini, öpüşüp koklaştığını, sanki yıllardır berabermiş gibi birbirlerine "aşkım, birtanem" dediğini, mahalle aralarında sarmaş dolaş gördünüz. Bu olayı gören büyükler neden artık gençleri ikaz etmezler? Saki bunlar çok normalmiş gibi davranılmasının sebebi nedir?

Sanki mutlaka olması gerekirmiş gibi orta sondan itibaren kızlar, erkekler neden birbirleriyle "çıkmak" gayreti içerisine giriyorlar? Nasıl oluyor da bir kaç telefon mesajlaşmasından sonra birbirlerine "aşkım, seni seviyorum" diyebiliyorlar.
"Benimle çıkar mısın?" ".... evet, tamam" Bu nedir yav? Nasıl bir Türkiyedir bu. Erkekler cinsel açlığını doyururken Kızlar bunun farkına nasıl varmaz? Kızlar neden artık "Selma çıkıyor, Ayşe çıkıyor, benim neden bir sevgilim yok?" demeye başladı.
Neden artık Kızlar, Erkekler orta okuldan itibaren "telefon istiyorum" demeye başladı. Birbirleriyle mesajlaşırken neden haz duyarlar, neden bunu bir marifet olarak görürler? Gününün büyük çoğunluğunu kızlarla mesajlaşarak, internette çetleşerek geçiren bir erkek dersleri o kadar kötüyken, sınıfta kalacakken neden hala yaptığı yanlışı anlayamaz.
Otobüse, tramvaya bindikten sonra neden gençler "Yaşlılar gelir kalkmaz zorunda kalırız" diye kafalarını hiç çevirmeden inecekleri yere kadar camdan dışarıyı seyrederler? Ne oldu da bu hale düştük.
Gençlerden güzel kelimeler duymak isterken niye onlar "A:Q"u kendi kelime haznelerinden eksik etmezler. Ve bu kelimeyi duyan büyükler neden uyarmazlar??
KKTC Cumhurbaşkanının sesini tanımayan biri, nasıl olurda ünlü bir dizi yıldızı konuşsa anında kim olduğunu bilebilir? Onun kahramanıda o dizideki yıldızlar değil mi.

Daha 15 yaşında ki kızın aşkım dediği çocuğun evine gidip yaptıkları şeylere şahit oldum. Nerde namus, nerde utanç, nerde Allah korkusu? Ve bir kaç ay sonra ayrılırlar. Sonra tekrar başkalarını bulurlar. Ve yine ayrılırlar. Evlenme çağı geldiğinde bu kızla evlenecek olan erkek sizce nasıl bir durumda olur? Lise çağlarında 3-5 erkekle çıkıyorsun, bazılarıyla çok samimi oluyor öpüşüp-koklaşıyorsun, evlenme çağı geldiğinde evleneceğin erkekle yıllar boyu beraber oluyorsun. Seni isterlerken "helal sütü emmiş, hanım hanım bir kızdır.." derler. Gerçekten böyle mi?
Peki ya erkek, 3-5 kızla birlikte oldu evlenme çağı geldi, evlendi. Yıllar boyu beraber oldular eşi onun vazgeçilmezi oldu. Peki bu erkek hiç düşündü mü acaba benim eşim lise zamanlarında neler yaptı diye?

İşte bizim gençliğimiz bu kadar AHLAKSIZ bir gençlik. Üzülerek söylüyorum ama böyle. Ne namus kalmış ne utaç kalmış. Kim kime dum duma.
ağzına yüreğine sağlık dumancım hepimizin diline tercüman olmuşun tebriik ediyorum seni kardeşim..
aysima58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 2 Kullanıcı aysima58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 20.01.2012, 15:06   #13
OSMAN ECE
Usta Yiğido

OSMAN ECE - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

OSMAN ECE Şuan OSMAN ECE isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.01.2018 14:36

Tecrübe Puanı: 3307 OSMAN ECE FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
forklift Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Osman ağbi, yüreğine sağlık. 5 dörtlük şiirinizde herşeyi 4 dörtlük anlatmışınız tebrikler.

Gazete İzcide yazan Okan gardaş da tam isabet yazmış, onada teşekkürler, gençliği takibe almak şart olan bir dönemde yaşıyoz, ne diyelim allah önce ana babayı sonra gençlerimizi ıslah etsin
ilginize çok teşekkür ederim yüreğine gönlüne sağlık insanlığa ışık tutan beyniniz
o güzel yüreğiniz vaar olsun allaha emanet ol
OSMAN ECE isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 4 Kullanıcı OSMAN ECE'e Teşekkür Ediyor...
Alt 20.01.2012, 15:22   #14
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1262 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
gezgin_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
askin yasi varmidir sizce sevgilisinin elinden tutupda gezmzkte hic bir sakinca gormuyorum daha oncelri karanlik kafe koselerinde oturmaktansa bir bankta iki sevgilinin otururmasinda konusmasindan daha guzel ne olabilirki
Oratada bir edepsizlik varsa açık açık yapılsın daha iyi mi yani..
Alt 20.01.2012, 23:08   #15
COBANSARAYLI
Yeni Yiğido
NO AVATAR

COBANSARAYLI Şuan COBANSARAYLI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.06.2013 20:33

Tecrübe Puanı: 670 COBANSARAYLI FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Bundan 10-15 yıl önce hangi ortaokullu-liseli kızı erkek arkadaşıyla sokakta el ele tutup gezdiğini, öpüşüp koklaştığını, sanki yıllardır berabermiş gibi birbirlerine "aşkım, birtanem" dediğini, mahalle aralarında sarmaş dolaş gördünüz. Bu olayı gören büyükler neden artık gençleri ikaz etmezler? Saki bunlar çok normalmiş gibi davranılmasının sebebi nedir?

Sanki mutlaka olması gerekirmiş gibi orta sondan itibaren kızlar, erkekler neden birbirleriyle "çıkmak" gayreti içerisine giriyorlar? Nasıl oluyor da bir kaç telefon mesajlaşmasından sonra birbirlerine "aşkım, seni seviyorum" diyebiliyorlar.
"Benimle çıkar mısın?" ".... evet, tamam" Bu nedir yav? Nasıl bir Türkiyedir bu. Erkekler cinsel açlığını doyururken Kızlar bunun farkına nasıl varmaz? Kızlar neden artık "Selma çıkıyor, Ayşe çıkıyor, benim neden bir sevgilim yok?" demeye başladı.
Neden artık Kızlar, Erkekler orta okuldan itibaren "telefon istiyorum" demeye başladı. Birbirleriyle mesajlaşırken neden haz duyarlar, neden bunu bir marifet olarak görürler? Gününün büyük çoğunluğunu kızlarla mesajlaşarak, internette çetleşerek geçiren bir erkek dersleri o kadar kötüyken, sınıfta kalacakken neden hala yaptığı yanlışı anlayamaz.
Otobüse, tramvaya bindikten sonra neden gençler "Yaşlılar gelir kalkmaz zorunda kalırız" diye kafalarını hiç çevirmeden inecekleri yere kadar camdan dışarıyı seyrederler? Ne oldu da bu hale düştük.
Gençlerden güzel kelimeler duymak isterken niye onlar "A:Q"u kendi kelime haznelerinden eksik etmezler. Ve bu kelimeyi duyan büyükler neden uyarmazlar??
KKTC Cumhurbaşkanının sesini tanımayan biri, nasıl olurda ünlü bir dizi yıldızı konuşsa anında kim olduğunu bilebilir? Onun kahramanıda o dizideki yıldızlar değil mi.

Daha 15 yaşında ki kızın aşkım dediği çocuğun evine gidip yaptıkları şeylere şahit oldum. Nerde namus, nerde utanç, nerde Allah korkusu? Ve bir kaç ay sonra ayrılırlar. Sonra tekrar başkalarını bulurlar. Ve yine ayrılırlar. Evlenme çağı geldiğinde bu kızla evlenecek olan erkek sizce nasıl bir durumda olur? Lise çağlarında 3-5 erkekle çıkıyorsun, bazılarıyla çok samimi oluyor öpüşüp-koklaşıyorsun, evlenme çağı geldiğinde evleneceğin erkekle yıllar boyu beraber oluyorsun. Seni isterlerken "helal sütü emmiş, hanım hanım bir kızdır.." derler. Gerçekten böyle mi?
Peki ya erkek, 3-5 kızla birlikte oldu evlenme çağı geldi, evlendi. Yıllar boyu beraber oldular eşi onun vazgeçilmezi oldu. Peki bu erkek hiç düşündü mü acaba benim eşim lise zamanlarında neler yaptı diye?

İşte bizim gençliğimiz bu kadar AHLAKSIZ bir gençlik. Üzülerek söylüyorum ama böyle. Ne namus kalmış ne utaç kalmış. Kim kime dum duma.
cok dogru yazmissin ve haklisin ama tek katilmadigim yer surasi

bu erkek bunu dusunecekse o bayanla evlenmeyecek bu biraz sacma evlendikten sonra gec kalinmis olur yani anlatiminiza gore esinin vazgecilmezi olan birine vay efendim sen lisede kiminle flort ettin diye dusunup sorarsan gunaydin demezlermi,evlilik kutsal muessesedir kimse kimseyi zorla everemez artik,suphen varsa evlenmeyeceksin o kadar.
Alt 21.01.2012, 07:55   #16
YuSuF
Alt Forum Yöneticisi

YuSuF - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

YuSuF Şuan YuSuF isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 10.10.2014 14:22

Tecrübe Puanı: 1049 YuSuF FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Gerçektende hepsi için söylemiyorum,çoğu gençlik ahlaksız yolda ilerliyor.Artık eskisi gibi değil.Eski öğrenciler öğretmenlerine sesini çıkartamazken,şimdi okulda görüyorum,öğretmene artislenmeler cevap vermeler.

ALLAH sonumuzu hayır etsin diyorum..
YuSuF isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar YuSuF'e Teşekkür Ediyor...
Alt 21.01.2012, 09:42   #17
_DuMaN_58
Navigator

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Alıntı:
COBANSARAYLI Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
bu erkek bunu dusunecekse o bayanla evlenmeyecek bu biraz sacma evlendikten sonra gec kalinmis olur yani anlatiminiza gore esinin vazgecilmezi olan birine vay efendim sen lisede kiminle flort ettin diye dusunup sorarsan gunaydin demezlermi,evlilik kutsal muessesedir kimse kimseyi zorla everemez artik,suphen varsa evlenmeyeceksin o kadar.
Tabi evlendikten sonra sorarsan iş işten geçmiş olur, evlilikte yıkımlar başlar. Ama şöyle bir durum var. Evleneceğin zaman araştırırsın önce, nedir ne değildir diye. Sorar soruşturursun. Herkes "helal sütü emmiş.." der geçer. Ama kimse bilemez onun gençlikte ne yaptığını. Kimse bilmediği için herkes yeşil ışık yaktığı için evlenirsin. Demek istediğim şu her evlenilecek kişiye, kimle çıktın kimle ne yaptın diye sorulmaz. Biraz şans işidir. Belki çok temiz biri çıkar (erkek içinde geçerli bu kız içinde) belki çok kirli biri çıkar. Bilemezsin. Burda bahsetmek istediğim konu şu, bütün bu olanların baştan yanlış olduğu, genç yaşta yapılan ilişkilerin yanlış olduğu, ilerde her zaman karşısına çıkacak olduğu. Gençlikte kimin ne yaptığını bilemezsin ama ben diyorum ki başta bütün bu olanlar olmazsa bizde geriye dönük düşünmeyiz. "Acaba eskiden neler yaptı" diye düşünmeyiz. Ama şu zamanda gençlikte ilişki kurmayan çok ama çok az. İster istemez insan düşünüyor acaba gençliğinde ne yaptı diye.

Ha şunu diyebilirsiniz, "kardeşim o zaman senin dediğine göre çoğu insanın evlenmemesi lazım, çünkü herkes gençliğinde bu hatayı yapıyor, evlilik diye birşey kalmaz o zaman" diyebilirsiniz. Haklısınız. Herkes benim düşündüğüm gibi düşünse evlilikler olmaz hiç. Ben bundan yana değilim. Ben evlilikler olmasın demiyorum. Eğer ilk başta, taa ilk başta ilk mesajımda belirttiğim gençlikte yapılan hatalar, ilişki kurmalar vs olmazsa o zaman herkes gönül rahatlığıyla yaşayabilir.

Boşanmaların sebebi çoğu yerde ekonomik sıkıntı olarak gösterilir. Ben inanmıyorum Türkiyede böyle birşey olduğundan. Boşanmaların önüne geçmek için temiz bir başlangıca ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Temiz bir yaşam temiz bir evlilik demektir bence.

Saygılar.
Alt 27.01.2012, 18:09   #18
COBANSARAYLI
Yeni Yiğido
NO AVATAR

COBANSARAYLI Şuan COBANSARAYLI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 27.06.2013 20:33

Tecrübe Puanı: 670 COBANSARAYLI FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Tabi evlendikten sonra sorarsan iş işten geçmiş olur, evlilikte yıkımlar başlar. Ama şöyle bir durum var. Evleneceğin zaman araştırırsın önce, nedir ne değildir diye. Sorar soruşturursun. Herkes "helal sütü emmiş.." der geçer. Ama kimse bilemez onun gençlikte ne yaptığını. Kimse bilmediği için herkes yeşil ışık yaktığı için evlenirsin. Demek istediğim şu her evlenilecek kişiye, kimle çıktın kimle ne yaptın diye sorulmaz. Biraz şans işidir. Belki çok temiz biri çıkar (erkek içinde geçerli bu kız içinde) belki çok kirli biri çıkar. Bilemezsin. Burda bahsetmek istediğim konu şu, bütün bu olanların baştan yanlış olduğu, genç yaşta yapılan ilişkilerin yanlış olduğu, ilerde her zaman karşısına çıkacak olduğu. Gençlikte kimin ne yaptığını bilemezsin ama ben diyorum ki başta bütün bu olanlar olmazsa bizde geriye dönük düşünmeyiz. "Acaba eskiden neler yaptı" diye düşünmeyiz. Ama şu zamanda gençlikte ilişki kurmayan çok ama çok az. İster istemez insan düşünüyor acaba gençliğinde ne yaptı diye.

Ha şunu diyebilirsiniz, "kardeşim o zaman senin dediğine göre çoğu insanın evlenmemesi lazım, çünkü herkes gençliğinde bu hatayı yapıyor, evlilik diye birşey kalmaz o zaman" diyebilirsiniz. Haklısınız. Herkes benim düşündüğüm gibi düşünse evlilikler olmaz hiç. Ben bundan yana değilim. Ben evlilikler olmasın demiyorum. Eğer ilk başta, taa ilk başta ilk mesajımda belirttiğim gençlikte yapılan hatalar, ilişki kurmalar vs olmazsa o zaman herkes gönül rahatlığıyla yaşayabilir.

Boşanmaların sebebi çoğu yerde ekonomik sıkıntı olarak gösterilir. Ben inanmıyorum Türkiyede böyle birşey olduğundan. Boşanmaların önüne geçmek için temiz bir başlangıca ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Temiz bir yaşam temiz bir evlilik demektir bence.

Saygılar.
Yigido insallah temiz birisi ile evlenirsin ve seni bu gazab,tan kurtarir,Allah temiz insanlarla karsilastirsin seni tamammi guzel kardesim bazen insanlarin dusunceleri fikirleri ayni olmaya biliyor,ve karsindaki insani ikna etmekte zor oluyor cunku herkes bildigini okuyor,gordugum kadari ile iyiyi kotuyu dogruyu yanlisi secebilecek kapasitedesin ve cevrende gordugun olaylardan ibret almak lazim, sozumu soyle tamamalyim.
cenabi allah herkese akil fikir vermis bu konuda cuma gunleri imam hutbesini tamamlar son sozleri yuce kurandan ayet okuyarak, arapcasini yazmayim meali soyledir,(tamami degil ama bu konu ile ilgili kismi) muhakkakki Allah sizlere akil vermistir dusunup tutasiniz diye ve ayrica fenaligi kotulugu ve azginligi da yasaklamistir
hayirli cumalar yigido
Alt 28.01.2012, 11:52   #19
_DuMaN_58
Navigator

Alıntı:
COBANSARAYLI Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Yigido insallah temiz birisi ile evlenirsin ve seni bu gazab,tan kurtarir,Allah temiz insanlarla karsilastirsin seni tamammi guzel kardesim bazen insanlarin dusunceleri fikirleri ayni olmaya biliyor,ve karsindaki insani ikna etmekte zor oluyor cunku herkes bildigini okuyor,gordugum kadari ile iyiyi kotuyu dogruyu yanlisi secebilecek kapasitedesin ve cevrende gordugun olaylardan ibret almak lazim, sozumu soyle tamamalyim.
cenabi allah herkese akil fikir vermis bu konuda cuma gunleri imam hutbesini tamamlar son sozleri yuce kurandan ayet okuyarak, arapcasini yazmayim meali soyledir,(tamami degil ama bu konu ile ilgili kismi) muhakkakki Allah sizlere akil vermistir dusunup tutasiniz diye ve ayrica fenaligi kotulugu ve azginligi da yasaklamistir
hayirli cumalar yigido
Evet, bizimde söyleyebileceğimiz tek birşey var, Allah kötü insanlarla karşılaştırmasın, temiz insanlarla karşılaştırsın inşallah. Herkes için bu duayı yapıyorum. İnşallah insanlarımız daha iyi, daha doğru, daha dürüst olurlar. Bizime tek dileğimiz bu zaten. Saygılar.
Alt 28.01.2012, 19:34   #20
Cley
Moderator

Cley - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cley Şuan Cley isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 10 Cley isimli Üye Tecrübe Puan?n?zını Kapatmıştır.

bu yazıyı yazan, bir zamanlar radyo 4 te geceyarısı prgram yapan Okan Baran ise, ahlaksızlıgın alasını o yapıyordu ve yaptırıyordu dinleyicilerine. Dogru yolu bulmus anlasılan. Allah ayırmasın

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil