Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Ahlaksız Gençlik - Sayfa 4 - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Köşe Yazıları
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Arama Bugünki Mesajlar Forumlar? Okundu Kabul Et

Köşe Yazıları Köşe Yazarlarının Yazıları

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 21.02.2012, 10:23   #31
Alibaba58
Usta Yiğido

Alibaba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alibaba58 Şuan Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.06.2013 12:44

Tecrübe Puanı: 918 Alibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOKAlibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Ahlaksız Gençlik

Alıntı:
sivaslınet Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Sayın Alibaba58,

Genelde görüşlerinize katılıyor, yazılarınızı zevkle okuyorum.

Ama yukardaki cümlenizde "kök" derken eğer, aile gen yapılarını kastediyorsanız ben buna katılamıyorum. Gen yapıları kesinlikle ahlakı belirlemez. Sadece yetenek ve fiziksel farklılıkları belirler.

Kaldı ki gen yapıları ahlakı(kişiliği) bile belirlemilş olsa; Yine kişi dışardan etkilenmiş değilmidir? Zira genleri, inananlar için yaratıcı, inanmayanlar için ise doğa belirlemektedir. Yani dışardandır.

Yani her durumda kişinin ahlakının kaynağı, sebebi dış kaynaklıdır, düzenlerdir. Ailesinden aldığı değerler de dış kaynaklıdır ve düzenlerin getirileridir.

Umarım bu konuda mutabakat sağlarız.

Öncelikle size teşekkür ederek asıl konuya geliyorum. Kök derken gen yapılarını kastetmedim ailenin yetiştirmesinden, aile ortamından kaynaklanan durumları anlatmaya çalıştım. Size bir örnek vereyim benim oğlum bire bir babasına özeniyor her hareketini, yaptığı herşeyi örnek alıyor. Düşünün eşim kötü bir hareket yapsa veya kötü bir söz kullansa çocuk tamamen bunu alacak. Kızım ise aynı ben konuşmaları bile bana benziyor. Yaptığım yorumda kötü ailelerden iyi insanlar da çıkabilir demiştim ama bu istisna bir durum.
Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı Alibaba58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 21.02.2012, 10:37   #32
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 05:48

Tecrübe Puanı: 683 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Alibaba58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Kök derken gen yapılarını kastetmedim ailenin yetiştirmesinden, aile ortamından kaynaklanan durumları anlatmaya çalıştım.
Değerli Ali Baba,

Genlerin ahlaki yapıyı belirlemedikleri, kötü insan yapısının genlerde aranmaması gerektiği konusunda mutabıkız o halde. Düşünen insanlarda aklın yolu birdir. Mutabık kalacağımızdan kesin emindim.

Söylediğiniz gibi Aile ortamının çocuğun yapısını etkilediği kesin. Arkadaşların ve toplumun etkilerini de yabana atmamak gerek.

Fakat şurası çok iyi bilinmeli ki; Etkileyenler de zincirleme olarak saydığımız diğer çevrelerden etkilenmiştir. Yani Ahlakın kaynağı yine dış etkenlerdir. Kişide aranmamalıdır. Kişideki vicdan muhasebesi bile dışardan edinilen kültürle ilgilidir.

Yüz yıl arayla düşünürlerce üretilen ideolojiler ahlakı belirleme konusunda asıl kaynaktır. İrdeleyip, insan yararına olan ideolojileri sahiplenmek gerekir.

Saygılarımla.
Alt 21.02.2012, 20:17   #33
Alibaba58
Usta Yiğido

Alibaba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alibaba58 Şuan Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 11.06.2013 12:44

Tecrübe Puanı: 918 Alibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOKAlibaba58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Sivaslınet sen bizim pabucumuzu dama atacak gibi görünüyorsun. Senin yorumlarında bir harika. Forumda sizin gibi düşünenlerin olması çok sevindirici.
Alibaba58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı Alibaba58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 21.02.2012, 20:23   #34
NECMEDDİN ÖZBEK
Usta Yiğido

NECMEDDİN ÖZBEK - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

NECMEDDİN ÖZBEK Şuan NECMEDDİN ÖZBEK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 18.01.2015 21:31

Tecrübe Puanı: 1475 NECMEDDİN ÖZBEK FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Sivaslınet sen bizim pabucumuzu dama atacak gibi görünüyorsun. Senin yorumlarında bir harika. Forumda sizin gibi düşünenlerin olması çok sevindirici.
bencede.........
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı NECMEDDİN ÖZBEK'e Teşekkür Ediyor...
Alt 21.02.2012, 20:32   #35
ÖnceVatan_58
Usta Yiğido

ÖnceVatan_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖnceVatan_58 Şuan ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 15.07.2012 08:54

Tecrübe Puanı: 945 ÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOKÖnceVatan_58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
Çok güzel bir anlatım, çok güzel bir türkçe dili, zevkle okuyor okuduğumu anlıyorum. Sivaslınet sizi tebrik ediyor aramıza hoşgeldiniz diyorum.
ÖnceVatan_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki 3 Kullanıcı ÖnceVatan_58'e Teşekkür Ediyor...
Alt 21.02.2012, 20:46   #36
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 05:48

Tecrübe Puanı: 683 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Alıntı:
NECMEDDİN ÖZBEK Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
bencede.........
Alıntı:
ÖnceVatan_58 Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Çok güzel bir anlatım, çok güzel bir türkçe dili, zevkle okuyor okuduğumu anlıyorum. Sivaslınet sizi tebrik ediyor aramıza hoşgeldiniz diyorum.
Hoşbulduk..
Keşke sizler gibi olabilsem.
Sizlerden ilham alıyorum.
Asıl sizler iyi ki varsınız.

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)

Seçenekler Arama
Stil