Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

Warnung: Illegal offset type in [path]/includes/functions_post_thanks.php (Zeile 110)

SİVAS CADDELERİNDE TRAFİK CANAVARI - Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar
Forum - Ana Sayfa Takvim S?k Sorulan Sorular Arama

Zurück   Sivas - Sivaslilar.Net - Sivashaber - Sivasforum - Sivasların En Büyük Buluşma Merkezi - Yiğidolar > Serbest Alan > Köşe Yazıları
SİTE ANA SAYFA Galeri Kayıt ol Yardım Ajanda Oyunlar Bugünki Mesajlar

Köşe Yazıları Köşe Yazarlarının Yazıları

Son 15 Mesaj : Atatürk'ün Çocukluğu'na Ait Hikayeler           »          Şehzade Osman           »          Hatıra defteri           »          Antilop İle Akrebin Dostluğu           »          Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 2           »          Sitemizin Ozanları           »          SEVDİM İŞTE....           »          NEFRET ETTİM İŞTE!!!!!           »          AFORİZMALAR (SAÇMALAMLAR)-1           »          SEÇKİNLER/SEÇİLMİŞLER DÜNYASI           »          Hatalarımızdan Dersler Alabilmek Ümidiyle.           »          Araf Suresi 172-173. Ayetler.( Ben Sizin Rabbiniz Değil Miyim)           »          İnancımızı Kullananların Artık Tuzağına Düşmeyelim.           »          ULAŞ-Yapalı           »          TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR PAYLAŞIMAZ

Seçenekler Arama Stil
Alt 10.04.2012, 17:50   #1
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sabiha Serin Şuan Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 21.05.2014 18:16

Tecrübe Puanı: 795 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt
Standart SİVAS CADDELERİNDE TRAFİK CANAVARI

SİVAS CADDELERİNDE TRAFİK CANAVARI

[Üye Olmayanlar Linkleri Göremez. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
SİVAS POSTASI GAZETESİNDE BUGÜN YAYINLANAN KÖŞE YAZIMDIR

16.12.2009 Tarihinde yine bu sayfamda SİVAS’TA TRAFİK SORUNU başlıklı köşe yazımda Sivas’taki trafik sorunlarından bahsetmiştim ve yetkililerden çözüm arayışları rica etmiştim.Aradan geçen bunca zamanda ne yazık ki Sivas’ta Trafik Sorunu hiç değişmedi hatta olağanüstü çoğaldı. Her gün her caddede trafik kazaları bitmiyor.Masum insanlarımızı kaybediyoruz. Maddi ve manevi bu kayıplarımızın sorumlusu kimler acaba?

Sivas’ta bilhassa merkezi yerlerde, ana caddelerde araç kullanmak imkansız hale geldi.

Yollar zaten çok dar ama araç fazla. (Sağ olsunlar birkaç yıl önce Sivas’a koskoca kaldırımlar yapıp yollarımızı daraltanlar, trafik kazalarını gördükçe vicdanları rahat uyuyorlar mı acaba merak ediyorum.) Üstelik en işlek caddelerde yol kenarına park edilen araçlar iyice trafiği aksatmaktadır. Kaç kez gözlerimle şahit oldum. Ambulanslar acil hastaları hastaneye götürmek için acı acı sesini duyursa da öndeki araç yol vermesi için park edilen araçlardan sağa sola geçemez durumda kalıyor. Bu durumda ambulansın içindeki hasta hayatını kaybedecek durumda da olsa Sivas caddelerinin darlığı yüzünden ölüme mahkum ediliyor. Bazen düşünüyorum ve sizlere de soruyorum “ Acaba yol darlığı ve çözülemeyen trafik sorunu yüzünden hastaneye yetişemeden yollarda ambulans içinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza da TRAFİK ŞEHİDİ mi diyelim? ” Ne dersiniz ?

Diyelim ki aracınızla gelirken geçecek yol buldunuz, bu kez de aracınızı park edecek yer bulmak imkansız, çünkü ücretli oto parklar bile çoğunluk dolu oluyor. Esnaf zaten kapısının önüne kimse park yapmasın diye bariyer koyup babasının tapulu malı gibi dükkanının kapısının önünü işgal ediyor.Yetkililer hiç mi uyarmıyor yada onlar mı uyarılara uymuyor anlamak zor. Bu güzel şehrimizin Sayın yetkilileri Allah aşkına neredesiniz ?

O halde ne yapalım şaşırdık kaldık!

Aracımız ile şehir merkezinde trafiğe çıkmak artık risk haline geldi. Aracımızı evimizin önünde bırakıp gideceğimiz yere Belediye Otobüsü ile gidip gelmek zorundayız.. Eh artık onda da yer bulursanız ne mutlu size.Çoğunluk kar da, yağmur da olsa bile yolcu yoğunluğundan şoför sizi almayabilir ve diğer ikinci,üçüncü hatta dördüncü otobüsü beklersiniz. Artık sizi duraktan almak otobüs şoförünün vicdanına kalmıştır.Birkaç gün önce Üniversite güzergahına giden Belediye Otobüsüne binmek için eşimle birlikte saat 22.45 te durakta idik,23.00 arabası geldi ama bizi almadan gitti, oysa otobüsün arkaları boştu, meğer son otobüsmüş.Gecenin yarısında soğukta şehirde kaldık, tanıdık birini aradık ta bizi gelip aldı, evimize bıraktı. Ama eğer Sivas caddelerindeki TRAFİK CANAVARI belası olmasa idi arabamızı gönül rahatlığı ile kullanır perişan olmazdık.Özellikle İnönü bulvarında meydanın tam girişinde ve Atatürk caddesinin girişinde Süleyman Çanka çarşısına karşıdan karşıya geçmek için şoförlerin gönlü olacak yayalara yol vereceklerde karşıya geçeceksiniz, bu tür kavşaklarda neden trafik lambaları yok!. Bu nasıl bir sistemdir akıl alacak gibi değil.Hangi ilde böyle bir sistem var? Hangi çağdayız ? İnsan canı bu kadar mı ucuz..?

Şehrin en merkezi yerinde en tehlikeli yerlerinde karşıdan karşıya geçmek için şoförlerin inisiyatifini bekliyorsunuz ve araçlarını kim durdurursa karşıya geçebiliyorsunuz.İşin acı tarafı biz Sivaslılar bu saçma sisteme alıştık da Sivas’a gelen yabancı nasıl bilsin her an hayatı tehlikede.Kısacası Sivas’ta TRAFİK CANAVARI hem araçların hem yayaların peşinde.
Şimdi sayın yetkililerimize soruyorum. Biz vatandaşlar Sivas caddelerinde hem yolların darlığı ve hem de trafik denetiminin yetersizliği yüzünden araç kullanamaz olduk.

Yayalar karşıdan karşıya geçemiyor,hayatları tehlikede.

Acaba çocukluğumda olduğu gibi tekrar eskiye dönüp ulaşımı At arabaları ve Faytonlar ile mi yapsak. Sanırım başka çare kalmadı. İnanın yaşamak için faytona razıyım.

Dileğim ve temennim Sivas halkını TRAFİK CANAVARINDAN koruyacak çözümler üretilmesi ve gerçekleştirilmesidir.

SABİHA SERİN
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için Yandaki Kullanıcılar Sabiha Serin'e Teşekkür Ediyor...
Alt 10.04.2012, 18:07   #2
LaEdri
Usta Yiğido

LaEdri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LaEdri Şuan LaEdri isimli Üye şimdilik offline Konumundadır

Tecrübe Puanı: 1262 LaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDILaEdri TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: SİVAS CADDELERİNDE TRAFİK CANAVARI

Okul servislerinin Texasvari sürüş tarzlarını da unutmayın lütfen!
Alt 10.04.2012, 18:18   #3
_DuMaN_58
Navigator

_DuMaN_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

_DuMaN_58 Şuan _DuMaN_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 04.02.2016 20:29
Tournaments Won: 3

Tecrübe Puanı: 10 _DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR_DuMaN_58 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Sivasta yollar dar, araçlar olağandan fazla. Haliyle kaza oranı fazla oluyor. Tabi bilinçsiz sürücüleri de unutmamak lazım.
Alt 10.04.2012, 19:03   #4
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 795 Sabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekanntSabiha Serin ist jedem bekannt

Haklısınız

Üç günlük kursa giden,para veren ehliyet alıyor .
Etraf acemi şoförler ile dolu.
Canımız Allaha emanet .
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   sendpm.gif Alıntı ile Cevapla
Alt 10.04.2012, 19:32   #5
sivaslınet
Usta Yiğido

sivaslınet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivaslınet Şuan sivaslınet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır
Son Aktivite: 02.03.2016 05:48

Tecrübe Puanı: 684 sivaslınet FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Kalkınan ve büyüyen şehirlerde yaşadığım için biliyorum. Sivasa ilk geldiğimde hemen gözüme çarpan şehir yapılaşmasının hep bir noktaya toplandığı olmuştu. Bu kadar geniş arazisi olan bir şehrin dar bir bölgeye toplanması çok garip doğrusu.

Sivastaki tüm problemlerin çözümü, şehrin geniş araziye dağılmasıyla mümkün olabilir. Bir de şehir yapılaşmasında düzenlilik, plan yok. Konutlar, yapılar diğer şehirler gibi birbirine paralel değil. Yollar çok virajlı ve labirent gibi. Geçmiş belediyeler düzgün plan üzerinde hiç çalışmamış.

Sadece Erzincan ve Ankara yolu üzerindeki yapılanmayı olumlu buldum.
Alt 11.04.2012, 15:40   #6
Sabiha Serin
Usta Yiğido

Alıntı:
sivaslınet Nickli Üyeden Al?nt? Mesajı Göster
Kalkınan ve büyüyen şehirlerde yaşadığım için biliyorum. Sivasa ilk geldiğimde hemen gözüme çarpan şehir yapılaşmasının hep bir noktaya toplandığı olmuştu. Bu kadar geniş arazisi olan bir şehrin dar bir bölgeye toplanması çok garip doğrusu.

Sivastaki tüm problemlerin çözümü, şehrin geniş araziye dağılmasıyla mümkün olabilir. Bir de şehir yapılaşmasında düzenlilik, plan yok. Konutlar, yapılar diğer şehirler gibi birbirine paralel değil. Yollar çok virajlı ve labirent gibi. Geçmiş belediyeler düzgün plan üzerinde hiç çalışmamış.

Sadece Erzincan ve Ankara yolu üzerindeki yapılanmayı olumlu buldum.
Çok haklısınız, yerinde tesbitler. İşte Sivaslı olarak böyle doğru gözlemlemeler yapılmalı, çözüm önerileri sunulmalı. Sayın sivaslınet sizi, tebrik ediyorum.

Bizler böyle yapıcı öneriler sunmuş olsak bile aldırış eden olurmu orası biraz düşündürücü.Çünkü her türlü olumsuzlukları gören yetkililerimizin çalışmak işlerine gelmiyor. Yani herşeyi çok iyi görüyorlar da görmezden geliyorlar bilmem haksızmıyım?

Konuyu Toplam 1 Üye Okuyor. (0 Kay?tl? Üye Ve 1 Misafir)